Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Baga - Tahrik Seti Sorunsalı (Lütfen yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Arora GT250
    Arkadaşlar yeniden selamlar. Geçtiğimiz günlerde motorumda kalkışta yaşanan titreşim sebiyle bir konu açmıştım ve sizlerden yardım istemiştim. Cevaplarınız neticesinde ustaya gittim kayış ve bagalarım değişti titreşim sorunu gitti fakat şimdi şöyle bir sorunum var. Motorumun bagaları değişmeden önce daha hızlı kalkıyordu ve sanki daha güçlüydü. Şuan ise motorumda belli olur derecede performans kaybı var. Bunun yanı sıra yakıt tüketiminde ise neredeyse km'de 20 kuruşa kadar bir artış mevcut. Ben bu durumun takılan bagaların motoruma uygun olmadığı kanısındayım. Yani benim tahminim bagalar ağırlar ve bu sebepten dolayı performans düşüşü yaşattı ve yakıt tüketimi yaşattığını düşünüyorum. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir ? Ayrıca beni haklı buluyorsanız ve daha önce böyle sounlar yaşadıysanız bu konuda bilginiz var ise bana motorum için yeni BAGA önerisinde bulunabilir misiniz ? Motorum RKS Bitter 50cc. Satın aldıktan sonra kendim 80cc ye yükselttirdim. Önereceğiniz bagalar bu şartlardaki bir motora uygun performans bagaları olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bagaların gramajları orijinal gramda takılmazsa tamda dediğiniz durumlar oluşur. Sizin anlattiginiza göre tek avantaji son hız artar ama düşük hızlarda hantallaşır

Motosikleti
    Arora GT250
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bagaların gramajları orijinal gramda takılmazsa tamda dediğiniz durumlar oluşur. Sizin anlattiginiza göre tek avantaji son hız artar ama düşük hızlarda hantallaşır
    Cevabın için çok teşekkür ederim. Peki benim motorumun yani 80 cc ye yükseltilmiş bir 50 cc scooter'ın baga gramajı ne olmalı ?

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    Elinizdeki orijinalleri tartın ya da internetten doğru ağırlığı bulun. Diyelim 10 g, hadi 80 cc'ye yükseltmenin de başarılı olduğunu farz edelim ve 10,5 g alın. Bizim ustalarımız böyle işte, bunları bizim değil onların düşünmesi veya bilmesi gerekir. 14 g takarsanız o hacimdeki motorun devirlenmeye gücü yetmez. Ayrıca en, boy ölçüleri de doğru olmalı, örneğin: 18x14 mm gibi. Baga kalitesi önemlidir, taklit ürün almayın.

Motosikleti
    Arora GT250
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinizdeki orijinalleri tartın ya da internetten doğru ağırlığı bulun. Diyelim 10 g, hadi 80 cc'ye yükseltmenin de başarılı olduğunu farz edelim ve 10,5 g alın. Bizim ustalarımız böyle işte, bunları bizim değil onların düşünmesi veya bilmesi gerekir. 14 g takarsanız o hacimdeki motorun devirlenmeye gücü yetmez. Ayrıca en, boy ölçüleri de doğru olmalı, örneğin: 18x14 mm gibi. Baga kalitesi önemlidir, taklit ürün almayın.
    Evet kesinlikle haklısınız servislerin düşünmesi gereken şeyleri maalesef ki biz düşünüyoruz Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
    birbilent bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Baga ağırlıkları arttığında arkadaki yayı çabuk kapatır ve vites büyütmüş gibi devir düşer , henüz ivme kazanmamış sukutura düşük devirdeki tork yetersiz gelir hantal hissettirir , kayışda orjinalden uzun takıldıysa 2. viteste kalkıyormuş gibi hissettirir..

Motosikleti
    Arora GT250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baga ağırlıkları arttığında arkadaki yayı çabuk kapatır ve vites büyütmüş gibi devir düşer , henüz ivme kazanmamış sukutura düşük devirdeki tork yetersiz gelir hantal hissettirir , kayışda orjinalden uzun takıldıysa 2. viteste kalkıyormuş gibi hissettirir..
    İşte tam da içinde bulunduğum durum bu. Ben anlatamadım fakat siz tam oturtmuşsunuz

Baga hafif olunca, devir daha hızlı yükselir çin malı motorlarda titreşim yapar, hem titreşimden hemde hantallıktan şikayetin varsa ;son takılan baga gramajı ile ilk takılı olan baga gramajının ortasını tak orta karar birşeyler olur, muhtemelen 6,7 gr baga takılmıştır.

Motosikleti
    Arora GT250
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baga hafif olunca, devir daha hızlı yükselir çin malı motorlarda titreşim yapar, hem titreşimden hemde hantallıktan şikayetin varsa ;son takılan baga gramajı ile ilk takılı olan baga gramajının ortasını tak orta karar birşeyler olur, muhtemelen 6,7 gr baga takılmıştır.
    Tamamdır çok teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)