Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Bahçe Park Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Merhaba herkese

oturduğum binanın bahçesi var benim ve kardeşimin motorları duruyor kardeşim işe git gel için ben de hafta sonları kullanıyorum yerin görseli ekledim gerekli yerleri belirttim yalnız giriş katta oturan komşu motorları oradan almamı bahçenin kendisine ait olduğunu söylüyor zabıtayı aradığını ve kaldırmazsam ve gelip tutanak tutacağını ve zabıta eşliğinde kaldıracağını söyledi ilçe zabıtasını ben de aradım böyle bir yetkilerinin olmadığını
    hiç bir şekilde işlem yapmadıklarını belirtti sadece bina sakinlerinin komple imza vermesi halinde işlem yaptıklarını belirtti başına böyle bir durum gelen varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim.

https://imagizer.imageshack.com/img922/8163/fj6PCW.png

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    hukuki olarak o daireden başkasının giriş yapamayacağı şekilde bahçeye girişi varsa bahçe o daireye aittir.
    fakat apartmanın giriş kapısından rahatlıkla giriş yapılabilen bir bahçe ise apartmanın ortak alanıdır. arsa payınız kadar kullanım hakkınız vardır.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hukuki olarak o daireden başkasının giriş yapamayacağı şekilde bahçeye girişi varsa bahçe o daireye aittir.
    fakat apartmanın giriş kapısından rahatlıkla giriş yapılabilen bir bahçe ise apartmanın ortak alanıdır. arsa payınız kadar kullanım hakkınız vardır.

daha detaylı görsel ekledim

https://imagizer.imageshack.com/img922/6122/iwGxat.png

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Orası yüksek giriş kat ve bahçe hiç onunmuş gibi görünmüyor bir kullanım alanı gibi de gözükmüyor amacı tamamen uyuzluk gibi geldi bana , benzer olay benim başıma da geldi anneme istemiyorum motoru burada felan demiş gittim ben konuştum bu motor burada kalacak seni de hiç ilgilendirmez sana zararı ne bu motorun dedim hiç bir zararı yok diyor o zaman sorunda yok hadi iyi akşamlar dedim arkamdan ben buraya fayans yaptırcam o zaman da koyabilecekmisin dedi ben bu motoru buraya koyacağım yiyorsa gelirsin kımıldatırsın dememle birlikte artık o uyuz komşumuz ponçik bir teletabi oldu. Bazılarının derdi motorun yeri vb. değil cidden bir malının olması kıskançlık ve hasetlik. Üç kuruşluk malın olsa bile onuda kıskanırlar.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası yüksek giriş kat ve bahçe hiç onunmuş gibi görünmüyor bir kullanım alanı gibi de gözükmüyor amacı tamamen uyuzluk gibi geldi bana , benzer olay benim başıma da geldi anneme istemiyorum motoru burada felan demiş gittim ben konuştum bu motor burada kalacak seni de hiç ilgilendirmez sana zararı ne bu motorun dedim hiç bir zararı yok diyor o zaman sorunda yok hadi iyi akşamlar dedim arkamdan ben buraya fayans yaptırcam o zaman da koyabilecekmisin dedi ben bu motoru buraya koyacağım yiyorsa gelirsin kımıldatırsın dememle birlikte artık o uyuz komşumuz ponçik bir teletabi oldu. Bazılarının derdi motorun yeri vb. değil cidden bir malının olması kıskançlık ve hasetlik. Üç kuruşluk malın olsa bile onuda kıskanırlar.
    ben kendisine ben de zabıtayı ararım senin dediğin gibiyse kaldırırım ama aksi şekilde ise kaldırmam dedi birazcık sinirlendi
    birbilent ve espresso bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Ortak kullanım alanı orası bir halt yapamaz .Herkesin hakkı eşit.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortak kullanım alanı orası bir halt yapamaz .Herkesin hakkı eşit.
    Bence de...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Doğalgaz vanası var yalnız orada, motosiklet bırakmak için sıkıntılı bir yer. Bir de kimse penceresinin dibinde motosiklet gürültüsü çekmek zorunda değil, başkasının dairesine penceresine çok yakın bir yer olduğu için bu olay özelinde bence uygun bir yer değil...
    otopsici ve yosunum83 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sabah ilk ısıtmayı adamın pencere dibinde yapmadığınızı, adamın penceresinden içeri bakmadığınızı farz ediyorum.

Alın yarım kilo fıstıklı baklava, adama ziyarete gidip hırsızlık işlerinin arttığını,kimsenin kimseye güveni olmadığını, o giriş kat komşunun duyarlılığı sayesinde tüm birikimlerinin güvende olduğunu tane tane anlatın. Anlayışla karşılayacağını umuyorum. Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır.

Eğer anlamayıp hala artistlik yapıyorsa çağırttırın zabıtayı, zabıtanın gözü önünde adamı komaya sokacak kadar dövün, etkili olacaktır.

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğalgaz vanası var yalnız orada, motosiklet bırakmak için sıkıntılı bir yer. Bir de kimse penceresinin dibinde motosiklet gürültüsü çekmek zorunda değil, başkasının dairesine penceresine çok yakın bir yer olduğu için bu olay özelinde bence uygun bir yer değil...
    Motosikletler ile girip çıkarken çalıştırmıyoruz özellikle pazar ve geç saatlerde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah ilk ısıtmayı adamın pencere dibinde yapmadığınızı, adamın penceresinden içeri bakmadığınızı farz ediyorum.

Alın yarım kilo fıstıklı baklava, adama ziyarete gidip hırsızlık işlerinin arttığını,kimsenin kimseye güveni olmadığını, o giriş kat komşunun duyarlılığı sayesinde tüm birikimlerinin güvende olduğunu tane tane anlatın. Anlayışla karşılayacağını umuyorum. Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır.

Eğer anlamayıp hala artistlik yapıyorsa çağırttırın zabıtayı, zabıtanın gözü önünde adamı komaya sokacak kadar dövün, etkili olacaktır.
    :D :D insan gibi konuşmayı denedim ama tehdit ettiler :D sanırım son seçenek uygun olacak

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nine'T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D :D insan gibi konuşmayı denedim ama tehdit ettiler
    Parçalayın, hatta İstanbuldaysanız 15-20 motor organize olabilsek korkutalım parası giriş kat daireye anca yetmiş kompleksli dürrüğü.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabah ilk ısıtmayı adamın pencere dibinde yapmadığınızı, adamın penceresinden içeri bakmadığınızı farz ediyorum...
    Çalıştırmıyorlarmış motoru ama bence o daire sakininin derdi özel yaşam gizliliği; birilerinin olur olmaz saatlerde pencerelerinin dibinden geçmesi fikrini sevmemiş olması anlaşılabilir bence, sonuçta orası umuma açık bir yer değil. Pencereler daha yukarıda olsa sıkıntı çıkmazdı büyük ihtimalle.

Ben bahçe katımda oturuyorum; birileri enteresan saatlerde salon ve yatak odamın penceresi önünden geçtiğinde uyuz oluyorum açıkçası; perdelerim kapalı olsa bile gürültü oluyor, tedirgin oluyorum, sportif faaliyet sırasında denk gelirse konsantrasyon sorunu veya spor havasının kaçmasına falan sebep olabiliyor vs. vs. Bu yüzden biraz empati yapabildim o elemana. Tabi ki üslup önemli; tehditler vs. bunlar yakışıksız hareketler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çalıştırmıyorlarmış motoru ama bence o daire sakininin derdi özel yaşam gizliliği, birilerinin olur olmaz saatlerde pencerelerinin dibinden geçmesi fikrini sevmemiş olması anlaşılabilir bence, sonuçta orası umuma açık bir yer değil. Pencereler daha yukarıda olsa sıkıntı çıkmazdı büyük ihtimalle.
    Benim eski evde garajın dibinde başka apartman vardı, onların giriş katındaki adam da perde falan kapatıp bana kıl olurdu ama kibarlığından ya da asabi hallerimden tırsıp bana birşey demeye bir yeri yemezdi. Bir gün es kaza göz göze geldik de adama "abi kusura bakmayın, sizi de üzüyoruz, kızdırıyoruz ama lütfen helal edin hakkınızı" dedim. Adam pamuk gibi oldu.
    otopsici ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Çalıştırmıyorlarmış motoru ama bence o daire sakininin derdi özel yaşam gizliliği; birilerinin olur olmaz saatlerde pencerelerinin dibinden geçmesi fikrini sevmemiş olması anlaşılabilir bence, sonuçta orası umuma açık bir yer değil. Pencereler daha yukarıda olsa sıkıntı çıkmazdı büyük ihtimalle.

Ben bahçe katımda oturuyorum; birileri enteresan saatlerde salon ve yatak odamın penceresi önünden geçtiğinde uyuz oluyorum açıkçası; perdelerim kapalı olsa bile gürültü oluyor, tedirgin oluyorum, sportif faaliyet sırasında denk gelirse konsantrasyon sorunu veya spor havasının kaçmasına falan sebep olabiliyor vs. vs. Bu yüzden biraz empati yapabildim o elemana. Tabi ki üslup önemli; tehditler vs. bunlar yakışıksız hareketler.
    Fotoğrafta penceler aşağıda gözüküyor olabilir yalnız ben 1.78 boyundayım pencereden içeri bakmam için en az 40-50 cm daha uzun olmam lazım ya da merdivene çıkmam lazım göründüğü gibi değil
    espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Fotoğrafta penceler aşağıda gözüküyor olabilir yalnız ben 1.78 boyundayım pencereden içeri bakmam için en az 40-50 cm daha uzun olmam lazım ya da merdivene çıkmam lazım göründüğü gibi değil
    O zaman biraz yersiz itiraz gibi. Maalesef her apartmanda her şeye karışan ve muhalefet olan tipler eksik olmuyor.
    espresso ve otopsici bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Bu konuda biraz kanuni hakkınızı konuşalım arkadaşlar.
    Bakın ben kendi fikrimi söylemiyorum sadece kanunu anlatacağım (daha sonra kendi yaptığımı anlatacağım)
    biliyorsunuz ülkemiz kanunları çok enteresan
    Kanuna göre ev sahibiyseniz o bahçenin bir parçası sizin ama kiracıysanız hiçbir hakkınız yok.
    Bahçenin bir kısmının size ait olması orayı kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.
    Kullanabilmeniz için apartmanın salt çoğunluğundan "kullanabileceğinize dair imza" almanız gerekiyor.
    Ayrıca fotoğrafta gördüğüm yerde doğalgaz panosu olduğundan yine kanunen oraya park etmeniz (yani panoya erişmeyi zorlaştıracak herhangi bir engel koymanız) hem yasak hem de çok tehlikeli
    Şimdi buraya kadar kanunen tamamen haksızsınız (bkz: kat mülkiyeti kanunu)
    Tekrar ediyorum bu benim fikrim değil kanun böyle

Şimdi ben ise TOKİ konutlarında oturuyorum.
    Bilenler bilir girişte 3.5 metreye 6 metrelik gereksiz bir boşluk bırakıyorlar tokilerde:
    Ben motosikletimi engelli girişinden apartmanın içindeki bu boşluğa alıyorum.
    Mırın kırın eden komşularım var biraz işime olan ihtiyaçları (Yarın öbürgün işim düşer vb) birazda beni çokta tehlikeli gördüklerinden çok ses çıkarmıyorlar.
    Bir ara kendi aralarında şikayet edelim attıralım motorunu dışarı diye konuşmuşlar.
    Bende kulaklarına gidecek şekilde beni şikayet ederlerse belediyeyi arayıp evlerine yaptıkları projede olmayan tüm değişikliklerini şikayet edeceğimi yayınca benden vazgeçtiler.
    Tabi apartmanda 30 küsür çocuğu her iş dönüşü sırayla 40-50 metre kadar arkama bindirip sürdüğüm için de çocuklarda başkasının zarar vermesini engelliyor o yüzden rahatım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

O zaman biraz yersiz itiraz gibi. Maalesef her apartmanda her şeye karışan ve muhalefet olan tipler eksik olmuyor.
    aha işte o benim
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda biraz kanuni hakkınızı konuşalım arkadaşlar.
    Bakın ben kendi fikrimi söylemiyorum sadece kanunu anlatacağım (daha sonra kendi yaptığımı anlatacağım)
    biliyorsunuz ülkemiz kanunları çok enteresan
    Kanuna göre ev sahibiyseniz o bahçenin bir parçası sizin ama kiracıysanız hiçbir hakkınız yok.
    Bahçenin bir kısmının size ait olması orayı kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor.
    Kullanabilmeniz için apartmanın salt çoğunluğundan "kullanabileceğinize dair imza" almanız gerekiyor.
    Ayrıca fotoğrafta gördüğüm yerde doğalgaz panosu olduğundan yine kanunen oraya park etmeniz (yani panoya erişmeyi zorlaştıracak herhangi bir engel koymanız) hem yasak hem de çok tehlikeli
    Şimdi buraya kadar kanunen tamamen haksızsınız (bkz: kat mülkiyeti kanunu)
    Tekrar ediyorum bu benim fikrim değil kanun böyle

Şimdi ben ise TOKİ konutlarında oturuyorum.
    Bilenler bilir girişte 3.5 metreye 6 metrelik gereksiz bir boşluk bırakıyorlar tokilerde:
    Ben motosikletimi engelli girişinden apartmanın içindeki bu boşluğa alıyorum.
    Mırın kırın eden komşularım var biraz işime olan ihtiyaçları (Yarın öbürgün işim düşer vb) birazda beni çokta tehlikeli gördüklerinden çok ses çıkarmıyorlar.
    Bir ara kendi aralarında şikayet edelim attıralım motorunu dışarı diye konuşmuşlar.
    Bende kulaklarına gidecek şekilde beni şikayet ederlerse belediyeyi arayıp evlerine yaptıkları projede olmayan tüm değişikliklerini şikayet edeceğimi yayınca benden vazgeçtiler.
    Tabi apartmanda 30 küsür çocuğu her iş dönüşü sırayla 40-50 metre kadar arkama bindirip sürdüğüm için de çocuklarda başkasının zarar vermesini engelliyor o yüzden rahatım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

aha işte o benim
    Hocam Doğalgaz demişsiniz ama ben motorları önüne koymuyorum aralarında yine 35-40 cm boşluk var yani müdahale etmek isteyen için çok bir zorluk çıkaracağını düşünmüyorum tabii bunun için yasal bir mesafe yoksa.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hani yasal olarak nasıldır bilmiyorum ama bu tür giriş katlarda o bahçeyi o daire ile satıyorlar cazibesini arttırmak için.Benim iki kuzenimde bu tür iki ayrı ev almışlardı.O bölüme apartmandan başkaları giremiyordu.Burada görüldüğü gibi girişi falan kapalıydı.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani yasal olarak nasıldır bilmiyorum ama bu tür giriş katlarda o bahçeyi o daire ile satıyorlar cazibesini arttırmak için.Benim iki kuzenimde bu tür iki ayrı ev almışlardı.O bölüme apartmandan başkaları giremiyordu.Burada görüldüğü gibi girişi falan kapalıydı.
    Hocam maalesef kanunları okumayan ve başkasının ne dediğine bakan bir halkız.
    sizin dediğiniz olay eğer binanın onaylanmış ruhsat projesinde varsa sıkıntı değil ama yoksa hiç bir şekilde giriş kattaki şahıs orayı kendi için kullanamaz. bakın peyzaj yapar süsler apartmandakilerde ses çıkarmaz ayrı ama kanunen o peyzajı bile yapamaz izin almak zorundadır.

Kat mülkiyeti kanununu okursanız ve bağlı yönetmeliklere ufak göz atarsanız çoğu sorunuza yanıt almış olursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Hocam Doğalgaz demişsiniz ama ben motorları önüne koymuyorum aralarında yine 35-40 cm boşluk var yani müdahale etmek isteyen için çok bir zorluk çıkaracağını düşünmüyorum tabii bunun için yasal bir mesafe yoksa.
    Klasik Türk insanı cevabı!
    depremde çıkarılan cenazelerin neredeyse tamamı kapıların yanına konulan dolapların altında ezilerek can vermişti.
    kapı dediğiniz en az 80 cm genişliğinde.
    yani zorluk çıktığında sadece sizin değil ailenizin canına da mal olacak öyle düşünün
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam maalesef kanunları okumayan ve başkasının ne dediğine bakan bir halkız.
    sizin dediğiniz olay eğer binanın onaylanmış ruhsat projesinde varsa sıkıntı değil ama yoksa hiç bir şekilde giriş kattaki şahıs orayı kendi için kullanamaz. bakın peyzaj yapar süsler apartmandakilerde ses çıkarmaz ayrı ama kanunen o peyzajı bile yapamaz izin almak zorundadır.

Kat mülkiyeti kanununu okursanız ve bağlı yönetmeliklere ufak göz atarsanız çoğu sorunuza yanıt almış olursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Klasik Türk insanı cevabı!
    depremde çıkarılan cenazelerin neredeyse tamamı kapıların yanına konulan dolapların altında ezilerek can vermişti.
    kapı dediğiniz en az 80 cm genişliğinde.
    yani zorluk çıktığında sadece sizin değil ailenizin canına da mal olacak öyle düşünün
    Teşekkür ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)