Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yolda kaldım D250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 250
    Herkese selamlar arkadaşlar,
    Dün akşam yağ boşaltma sonucu yolda kaldım.
    Işıklarda dururken dumanlar çıkmaya başladı sağa çektim baktım yağ boşalıyordu.
    Motoru orda bıraktım, bu sabahta servise götürdüm.
    Zincir dişli kısmına poşet dolanmış.
    Bana poşetlerin üstünden geçmemen lazım dediler :(
    Garanti karşılamıyormus
    Keçe yağ falan değişecek inşallah motor indirmek zorunda kalmayız dediler.
    Bilginiz olsun poşetlerin üstünden geçmeyin arkadaşlar.
    Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçmiş olsun , ilk defa duydum poşetin ön dişliye dolanabildiğini , üzerinde muhafazası vardır nasıl denk gelmiş ilginç..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Büyük geçmiş olsun. Umarım en az masrafla kurtulursunuz.

Motosikleti
    CL-X 700 Sport
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun , ilk defa duydum poşetin ön dişliye dolanabildiğini , üzerinde muhafazası vardır nasıl denk gelmiş ilginç..
    Evet bende ilk defa duydum, var tabiki muhafaza ama zincirden çekiyormuş.
    Poşetlerin üstünden geçmemen lazım dedi.
    Saçma ama ya çünkü ben yağmur çamur kar kullanıyorum.
    Teşekkür ederim sağolun 🙏

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Büyük geçmiş olsun. Umarım fazla masraf çıkarmaz. Ben de daha çok dikkat edeceğim bundan sonra poşetlere.

Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun. Umarım en az masrafla kurtulursunuz.
    1lt 450 yağ keçe 200 civarı dedi
    Gerisi işçilik falan duruma göre değişir inşallah motor inmez dedi 🤷🏻*♂️
    Teşekkür ederim sağolun 🙏

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Ne talihsizlik, geçmiş olsun, umarım masraf açmaz. Bize de küpe olsun, geçeceğimiz varsa da geçmeyelim bundan sonra.👍

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geçmiş olsun.Zincire dolanıp sizi düşüre de bilirdi.

Motosikleti
    CRF 250
    Poşetin zincire dolanması ile motorun yağ boşaltmaya başlaması arasında bir ilişki kuramadım. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Dominar D400
    Poşetin üstünden geçtiyseniz o poşetin arkadan çıktığını görmelisiniz. Anayolda motorla giderken uçarak altıma gelen poşeti aynalarda görmeyince bir durup bakmıştım, arka lastiğin göbeğine fren diskinin oralara dolanmıştı hafiften de eriyerek. devam etsem sorun çıkardı muhtemelen.
    Dikkatli olmalısınız.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim tahminim poşet ön dişlinin oraya dolandı ve dişlinin bağlı olduğu mili yamultmuş olmalı ki oradaki keçenin dibinden yağ hızlıca boşalsın.Bence mil ve gövdedeki rulman yuvası falan deforme olmuşsa Kapak,mil,dişli,rulman hasar almış olabilir.İnşallah milin gövdeye bağlı olan dip kısmında deformasyon yoktur.
    İnşallah keçe rulman yağ ile kurtulur.

Motosikleti
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Poşetin üstünden geçtiyseniz o poşetin arkadan çıktığını görmelisiniz. Anayolda motorla giderken uçarak altıma gelen poşeti aynalarda görmeyince bir durup bakmıştım, arka lastiğin göbeğine fren diskinin oralara dolanmıştı hafiften de eriyerek. devam etsem sorun çıkardı muhtemelen.
    Dikkatli olmalısınız.
    Bir arkadaşım orijinal plastik zincir muhafazasını daha şekilli demir olanla değiştirmişti , yolda yerinden çıkıp arka dişli ile zincir arasına girdi tekeri kitlendi , o esnada yavaş gittiği için düşmeden atlattı , zincir muhafazasının yumuşak plastik olması gerekliymiş ki yerinden çıkarsa şıkışmadan motordan ayrılsın , sonradan eklenen otomatik zincir yağlama aparatlarınında yerinden çıkıp arka dişliyi attırdığını internette bir kaç kez okudum..ön dişliye birşeylerin ulaşıp dolanması ise gerçekten talihsizlik.

Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Poşetin zincire dolanması ile motorun yağ boşaltmaya başlaması arasında bir ilişki kuramadım. Geçmiş olsun.
    Resimleri varda buraya atamıyorum o ortadaki milin etrafina dolandigi için mili içeri itmiş dedi servis demekki içeri itince yağ hızlıca boşalmaya başladı

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bir arkadaşım orijinal plastik zincir muhafazasını daha şekilli demir olanla değiştirmişti , yolda yerinden çıkıp arka dişli ile zincir arasına girdi tekeri kitlendi , o esnada yavaş gittiği için düşmeden atlattı , zincir muhafazasının yumuşak plastik olması gerekliymiş ki yerinden çıkarsa şıkışmadan motordan ayrılsın , sonradan eklenen otomatik zincir yağlama aparatlarınında yerinden çıkıp arka dişliyi attırdığını internette bir kaç kez okudum..ön dişliye birşeylerin ulaşıp dolanması ise gerçekten talihsizlik.
    Üstteki zincir muhafaza daha çok uzuv etek pantolon değmesin diye. Poşet dişliye alttan girmistir muhtemelen zira zincir alttan girip sıkışıyor dişliye, üstten uzaklaşıyor. Alttan girince yağında etkisiyle şekil değiştirip yapışıp kalmış, akabinde ön dişli yuvası çok daha dar olduğu için orda tıkanıp kalmıştır diye tahmin ediyorum.

@Okanbagiscan maalesef öyle gibi, keçeden o kadar akıtması zor, daha doğrusu keçeyi o kadar bozacak bir gerilim diğer kısmı es geçmez gibi. Eğer büker...

İnşallah yanılıyoruz...

Motosikleti
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstteki zincir muhafaza daha çok uzuv etek pantolon değmesin diye.......
    Hocam sene 2006 civarıydı Vstrom Türkiye web sitesinden bir arkadaş yaşamıştı anlattığım hadiseyi , o zaman sitede konuşulmuştu , hatırladığım kadarıyla üst muhafaza , zincir koptuğunda kamçı gibi fırlamasın ve sürücünün yolcunun bacağına zarar vermesin diye takılıyor , yine yıllar önce Bodrum yolunda 50 mt kadar önümde bir motordan müthiş bir ses çıktı , 120 ile falan gidiyorduk önce yolda siyah pantolon kayışı gibi birşey gördüm zincirmiş :D sonra yavaşlayan motorcuya yetiştim adam gaz verip duruyor ne olduğunu o da anlamamış , bir baktık motorda zincir yok , dedim verilmiş sadakan varmış biryere dolanmadan asfalta düştü , düştü diyorum ama sesi duymanız lazım , kalın metal bir çubuğun bir kamyonun demir kasasına vurulduğunu hayal edin öyle şiddetli bir ses , zincir o hızla bir insanın bacağına denk gelse belki bıçak gibi kesebilirdi..

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Başıma gelmişti.
    F54 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Eee? Poşetin yanından geçerken rüzgar esti, poşeti motora yönlendirip dişliye doladı. Ne olacak?

Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee? Poşetin yanından geçerken rüzgar esti, poşeti motora yönlendirip dişliye doladı. Ne olacak?

Kullanıcı hatası işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Poşetlerin tersine gidin arkadaşlar, muhafaza dan içeri çöp girebiliyor olması bizim suçumuz maalesef

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Hocam sene 2006 civarıydı Vstrom Türkiye web sitesinden bir arkadaş yaşamıştı anlattığım hadiseyi , o zaman sitede konuşulmuştu , hatırladığım kadarıyla üst muhafaza , zincir koptuğunda kamçı gibi fırlamasın ve sürücünün yolcunun bacağına zarar vermesin diye takılıyor , yine yıllar önce Bodrum yolunda 50 mt kadar önümde bir motordan müthiş bir ses çıktı , 120 ile falan gidiyorduk önce yolda siyah pantolon kayışı gibi birşey gördüm zincirmiş :D sonra yavaşlayan motorcuya yetiştim adam gaz verip duruyor ne olduğunu o da anlamamış , bir baktık motorda zincir yok , dedim verilmiş sadakan varmış biryere dolanmadan asfalta düştü , düştü diyorum ama sesi duymanız lazım , kalın metal bir çubuğun bir kamyonun demir kasasına vurulduğunu hayal edin öyle şiddetli bir ses , zincir o hızla bir insanın bacağına denk gelse belki bıçak gibi kesebilirdi..
    Keserdi..Vapurda kopan halatın ne yaptığıyla ilgili anmak istemediğim bir olay var. Demek zincir muhafazanın öyle bir fonksiyonu da varmış, güzel bilgi...👍

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)