Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 ehliyet ile MT-03 kullanılırmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet arkadaşlar bazıları kullanır demiş ama 35.3 kw diyor o 0.3 lük kw bela olabilir gibime geldi riske girmek istemiyorum ikinci motorum olucak ns 150 var artık kesmiyor aslında mantıken kaç yıllık motor beygir kesin düşmüştür yani rahat 35kw ve altındadır normalde kurtarması lazım ama fabrika çıkışı 35.3 resmi olarak yazıyor yasada bu beygir düşmesini ne kadar takarlar veya belki bu dedim beygir kaybetme olayımı düşünmemişlerdir uğraştırabilirsin aslında bağlasalar ama sizin fikrinizi alayım kurtarırmı A2(35KW) yi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    R25 alin 0.3 deil 0.1 den bile ceza yeme olasiliginiz var.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polise bağlı. a1 ehliyeti bile ehliyetten sayıp ceza yazmayan poliste var a2'den 0,3 için yazan da.

riske girmeye değmez bence.

Doğru riskli kafamda cbr500r var denk gelmez ise en son plan r25

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polise bağlı. a1 ehliyeti bile ehliyetten sayıp ceza yazmayan poliste var a2'den 0,3 için yazan da.

riske girmeye değmez bence.

Bi trafikcilere sorcam ruhsata bakayım eve gidince beygir yazıyor diye biliyorum gelipte beygiri kw hesaplamaya çalışmazlar

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Semihd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru riskli kafamda cbr500r var denk gelmez ise en son plan r25

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Bi trafikcilere sorcam ruhsata bakayım eve gidince beygir yazıyor diye biliyorum gelipte beygiri kw hesaplamaya çalışmazlar
    Kw yazar ruhsatta.Yasada da kw diye geçer.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Normal çevirmelerde belki sıkıntı yaşamazsınız ama Allah göstermesin bir kaza durumunda haklı olsanız da sonuçta kağıt üzerinde ne yazıyorsa o geçerli olur. Bir ara ben de çok düşünmüştüm.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

altuner57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan , Bajaj
    0,3 KW da olsa ehliyetin bu motoru sürmeye yetmiyor olacak bir gün şehirler arası yol yapacak olsan aklında soru işareti kalır.
    Ehliyet ruhsat soran polisler belki gözden kaçırır ceza yazmaz ama şehirler arası çevirmelerdeki tabletli polislerin ekranında ehliyetin yetmediği gözükecektir ve sisteme girdiği için mecbur ceza yazmak zorunda kalacak. başka bir motor bak bence

Anladım saolun bende kararsız kaldım bide motoru aldıktan sonra ehliyet yetiyormu ceza yermiyim sitresi ile çekilmez arkadaşın dedi de mantıklı kaza anında gerçekten sıkıntı olabilir çevirmede kurtarsa bile

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    49,7 cc 50 cc olarak görmüyorlarsa. Vergi / sigorta hiç bişey yok mesela 50 cc olmadığı için. O yüzden 35,3'ü de 35 olarak görmezler. Risk alınmaz. 2 bin tl kütelerler.
    Ama mt03'ün beygirleri kaçmıştır alan demişsin de. Hala daha canlıdır onlar. Sütçü beygiri değildir. Hunharca çekerler. Diye düşünüyorum.

Aynen yazıyormuş
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kw yazar ruhsatta.Yasada da kw diye geçer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    49,7 cc 50 cc olarak görmüyorlarsa. Vergi / sigorta hiç bişey yok mesela 50 cc olmadığı için. O yüzden 35,3'ü de 35 olarak görmezler. Risk alınmaz. 2 bin tl kütelerler.
    Ama mt03'ün beygirleri kaçmıştır alan demişsin de. Hala daha canlıdır onlar. Sütçü beygiri değildir. Hunharca çekerler. Diye düşünüyorum.
    Fazla beygir kaybetmiştir demedim yalnız tabi güçlüdür bahsettim kayıp 0.4 beygir öylede olunca 35 ke oluyorda onun riskine girilmiz ya fabrika çıkış verilerine bakar adamlar uğraşılmaz kafamda CBR500r var son hozdan ziyade torklu abs li temiz makine

Motosikleti
    Mondial Rx1i Evo
    A2'nin resmi tanımı "35 kw ve 600cc geçmeyen motosiklet" olduğu için, hani belki herhangi bir çevirme de görevli memurun insiyatifine bağlı olarak geçebilirsiniz ama Allah korusun tut ki kaza yaptınız... Yetersiz ehliyetten dolayı ceza yeme olasılığınız yüksektir. Önemli olan ruhsatta ne yazacağı sonuçta ruhsat o aracının kimliği. Aslında asıl soru A2 ehliyet ile MT-03 kullanılır mı değil de bu risk alınır mı olmalı.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    a2 ile mt03 kullanabilirsin hiçbir şey olmaz. eski xt660r ımı sattığım kişi 19 yaşında yeni sistem a2 ehliyetli bir gençti. yazın sonunda sattım üzerinden çok uzun zaman geçti ceza yese haberim olurdu

xmaxci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 2014
    a alın geçin hiç düşünmeyin bişeyi
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı xmaxci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a alın geçin hiç düşünmeyin bişeyi
    Dört sene yirmi beş gün geçmiş konu açılalı, artık olan olmuştur.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler