Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Trafikte gereksiz motorcu çok bilmişlikleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bugün Fethiye yolunda bahçeden evime dönüyorum, yolu keyfi uzattım bilerek. Işıkta dururken sağıma yaklaşan bir cbf150 sürücüsü çok da sevmediğim tarzda "merhaba başkan hayırlı olsun motorun" diyerek muhabbete girdi. "Çok sağol teşekkürler" diyerek cevap verdim. Çocuğun hiç bir yeri görünmüyor; kask, mont, bot, balaklava, güneş gözlüğü vs full. Bravo yani 48 plaka ama yakın dememiş doldurmuş diye düşündüm ama tuhaftı da yalan yok. Derken " yalnız yanlış yerden gidiyorsun, şeridi ortalama (emir kipli) arabalar geçemiyor" dedi "yolun sağından gitmelisin". Bi an kararsız kaldım şaşırdım zira, bir kırmızı ışık periodunda çattığım olaya bak.Gayri ihtiyari yaşım 54 , 45 yıla yakın sürüyorum dedim. Anlamadı ve yineledi; "iyide yanlış yapıyorsun, trafikte tehlike oluşturuyorsun". Bu abuk muhabbeti kapatmak adına, "yok dostum, bildiğim çizgiden gideceğim ben, şöyle yapalım herkes istediği yerden gitsin, tekrar ediyorum, 45 yıldır kullanıyorum." Daha başka konuşmadı ve ışık da yandı o arada. Ben önden kalktım arkamdan bir telaş sağımdan tapagaz hava! sını da atarak geçti önüme. Bir süre seyrettim doğal olarak, acaba nereden gidilmeliymiş diye. Arkadaş sağ şeridin en sağından neredeyse emniyet şeridine sıfır gidiyor. Sanırım bu halde onu geçen araçlara kolaylık sağlamış filan oluyor, bilemedim o kadarını.
    Ben şahsen orta çizginin 1 metre sağından başka deyişle sağ şeridin sol yarısına yerleşerek seyrederim. Sebep arkamdan gelenlerin şerit ihlali yapmadan, sağ şeride girmeden geçmeleri. Sonuçta ben de plakalı ruhsatlı sürücü belgeli bir taşıtım ve yolun bana yasaklanmış bir bölgesi yok motosikletim diye. Araba kullanıken ne hakkım varsa, motosiklet kullanırkende var aynı haklar. Hız limitleri vs farklı sadece, ama ne sollamada, ne şeritlerde, ne frende, hatta ani hızlanmalarda yasal hiç bir engelim yok. Üstelik bu her cc den motosiklet için geçerli, ha motosikletin giremediği yollar var mıdır, onu bilmiyorum. Şu olabilir motorunuz hız alt limitlerini yakalıyamıyorsa o zaman hatalısınız. Otobanda 40 lada gitmemeliyiz sonuçta.
    Yani cidden çok şaşırdım uzun süredir
    motosiklet kullanıyorum, eşim araba kullanır bizde ve ilk kez böyle bir durumla karşılaşıyorum. Bunu aslında biraz da yeni imajıma bağlıyorum zira Tenere olsaydı mesela bu çocuk "hata! bildirme" cesaretini bulmazdı kendisinde. İmaj için asla motor almadım ama kaliteyi düşürünce etrafınızdaki tayfanında kalitesi bir anda değişiyor, buda bir gerçek maalesef.
    F54 ve dundanbiri bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    şahsen tanımadığım kımse ile merhabadan adres sorma selamlama dan öteye gidemezler cevap vermem uzaklaşırım sizin konum doğru konum bildiğinizden şaşmayın bende 35 yıldır yoldayım aynı sekıl
    dundanbiri bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsen tanımadığım kımse ile merhabadan adres sorma selamlama dan öteye gidemezler cevap vermem uzaklaşırım sizin konum doğru konum bildiğinizden şaşmayın bende 35 yıldır yoldayım aynı sekıl
    İnsanız herkes birbirine selam verebilir ışıklarda vs. çok tehlikeli bir durum varsa uyarırsın onun dışında bilgiçlik taslamaya gerek yok.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanız herkes birbirine selam verebilir ışıklarda vs. çok tehlikeli bir durum varsa uyarırsın onun dışında bilgiçlik taslamaya gerek yok.
    selama bişi demedım zaten muhattap olmam ılerı gıtmem sadece bılgıçlık anlamına gelmıyor bu davranıs neyse bunları netten arastırabılırsınız konu bu deeğıl genelde 150cc sahıplerı hep bu sekıl heyecanlı senın gıbı işte sebep bu

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Selamla sorun yok tabi ama dostlar o kısımda da "başkan" ı herkes sempatik bulmayabilir. 🙂. Birde "reis" çok moda malum. Yani 2023 Türkiyesi, ne desek boş. Herkes dilediğine dilediği muameleyi çekebileceği konusunda hiç engel hissetmiyor. Alıştık artık, kötü niyet olmasında dayı, reis, başkan vs sorun değil. Biraz şey gibi oldu; tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak..😁😂
    dundanbiri, fazil ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamla sorun yok tabi ama dostlar o kısımda da "başkan" ı herkes sempatik bulmayabilir. ��. Birde "reis" çok moda malum. Yani 2023 Türkiyesi, ne desek boş. Herkes dilediğine dilediği muameleyi çekebileceği konusunda hiç engel hissetmiyor. Alıştık artık, kötü niyet olmasında dayı, reis, başkan vs sorun değil. Biraz şey gibi oldu; tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak..����
    aynı kafadayız ben kaldıramam maalesef saygısızlık terbıyesızlık bunların adı özgürlük olmuş
    www.erkakurye.com

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bravo yani 48 plaka ama yakın dememiş doldurmuş diye düşündüm ama tuhaftı da yalan yok.
    Sizde yaşlı olmanın verdiği alınganlık ve huysuzluk var. Yok "Başkan" demişmiş, yok "Reis" demişmiş de bozulmuşsunuz. Kıyamam. Takılmayın bu işlere, 40 senedir motor sürüyorsunuz diye yolların kralı değilsiniz, kimse sizi bir yerine takmak zorunda değil.

Hem ne ayıp, bir sürücünün sizden düşük cc ve 48 plakalı bir motor sürmesinden dolayı nasıl onu hakir görürsünüz? İçimizde Muğla'da ikamet eden bir çok değerli sürücü var, nasıl hepsini töhmet altında bırakmayı kendinizde hak olarak görürsünüz? Her neyse, ördeğin kanadı suya değdi değmedi ye döndürmeyelim olayı.
    tecrube0 bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde yaşlı olmanın verdiği alınganlık ve huysuzluk var. Yok "Başkan" demişmiş, yok "Reis" demişmiş de bozulmuşsunuz. Kıyamam. Takılmayın bu işlere, 40 senedir motor sürüyorsunuz diye yolların kralı değilsiniz, kimse sizi bir yerine takmak zorunda değil.

Hem ne ayıp, bir sürücünün sizden düşük cc ve 48 plakalı bir motor sürmesinden dolayı nasıl onu hakir görürsünüz? İçimizde Muğla'da ikamet eden bir çok değerli sürücü var, nasıl hepsini töhmet altında bırakmayı kendinizde hak olarak görürsünüz? Her neyse, ördeğin kanadı suya değdi değmedi ye döndürmeyelim olayı.
    hocam ben olayı aslında senden farklı anladım.
    Bakın ben de sürerken sağ şeridin solunda sürüyorum.
    Fakat ışıklarda duracağım zaman sağın en sağına yanaşıyorum.
    Çünkü otomobil sürücüleri ışığa odaklandıkları için sizi fark etmiyorlar.
    ERROR88 bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben olayı aslında senden farklı anladım.
    Bakın ben de sürerken sağ şeridin solunda sürüyorum.
    Fakat ışıklarda duracağım zaman sağın en sağına yanaşıyorum.
    Çünkü otomobil sürücüleri ışığa odaklandıkları için sizi fark etmiyorlar.
    Buradaki problem trafikte nerede durduğumuz değil. Alenen bir şehir sürücüleri aşağılanmış.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Buradaki problem trafikte nerede durduğumuz değil. Alenen bir şehir sürücüleri aşağılanmış.
    bilemedim abi ben ne diyeceğimi
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilemedim abi ben ne diyeceğimi
    Sizin iyi niyetinizden kimsenin şüphesi yok, forumda hepimize örnek bir üyesiniz.
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Tommy arkadaş,

Sizin mesajları "uyku apnesi sebebiyle araç kullanırken uyuyup kaza yapmak" fikrinizden sonra pek önemsemiyorum, fazla tarafgir ve "ben haklıyım" modundasınız. Hayır, size cevap vermeyeceğim. Kişisel takıntıya gerek yok. Yazacağınız mesajlarda saygı çerçevesinde kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

" Çocuğun hiç bir yeri görünmüyor; kask, mont, bot, balaklava, güneş gözlüğü vs full. Bravo yani 48 plaka ama yakın dememiş doldurmuş diye düşündüm ama tuhaftı da yalan yok."
    Buradan Muğla sürücülerine hakaret anlayan kaç kişiyiz bu arada...����...
    Anlamak zor değil ama özetle diyorumki MUĞLADA (KÖYCEĞİZDEYİM) YAŞAYAN BİR SÜRÜCÜNÜN BU KISACIK MESAFE İÇİN BU KADAR DONANIMLI KUŞANMASINA BRAVO...
    Bu bağlamda bende sadece kask var. Nasıl bir ruh halindeki insan cümlemi bile bile bu kadar ardniyetle manipüle eder yahu. Az sakin olun.
    BatuhanK., Alpbatur ve dundanbiri bunu beğendiler.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Motosiklet sağ şeridin sağından gider diyen olursa aslında dayak cennetten çıkmadır mottosuyla bir güzel döveceksin, rahatlayacaksın.

Hayır külüstür broadway'i ile africa twin'e sağdan gitmesi gerektiğini anlatamya çalışan angut gördü bu gözler. Anadolu insanın bilgisizliği ve cahil özgüvenini asla hafife almayın, muhattap bile olmayın.
    dundanbiri ve birbilent bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selama bişi demedım zaten muhattap olmam ılerı gıtmem sadece bılgıçlık anlamına gelmıyor bu davranıs neyse bunları netten arastırabılırsınız konu bu deeğıl genelde 150cc sahıplerı hep bu sekıl heyecanlı senın gıbı işte sebep bu
    Bilgiçlik taslamak veya satmak deyiminin anlamı kendini diğerlerinden bilgili görmek anlamında kullanıyor 35 yaşında adama Türkçe öğretemem googledan bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksın.150cc kullanmaları sınıf farkı değildir.Ben o motoru seviyorsam ve kullanıyorsam .Başkalarına halt yemek düşer.Senin gibi diyecek kadar beni tanımıyorsun bu şekilde yorum yapmanı önermem.

Heyecan konusundaki tecrübenin nereden geldiğini açtığın konulara bakınca gördüm .Sen de görmek istermisin

Aslını inkar eden haramzadedir ;)

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı fancydriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet sağ şeridin sağından gider diyen olursa aslında dayak cennetten çıkmadır mottosuyla bir güzel döveceksin, rahatlayacaksın.

Hayır külüstür broadway'i ile africa twin'e sağdan gitmesi gerektiğini anlatamya çalışan angut gördü bu gözler. Anadolu insanın bilgisizliği ve cahil özgüvenini asla hafife almayın, muhattap bile olmayın.
    Bravo...Zamanında bebek gibi baktığım bir Motoguzzi California 1100EV im vardı. Işıkta yürü hadi be diye muhtemelen 1970 lerden hurda bir ford granada ile arka çamurlugundan dayanıp ittirdiklerini tecrübe etmişliğim var. Şimdi cahil diyoruz, birileri o cahillere sahip çıkıp cehaleti yüceltiyor. Herkesin yaşam hakkına saygılıyız, ama o bizimkine saygı duymuyorsa kimse kusura bakmasın.
    F54, dundanbiri, Alpbatur ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tommy arkadaş,

Sizin mesajları "uyku apnesi sebebiyle araç kullanırken uyuyup kaza yapmak" fikrinizden sonra pek önemsemiyorum, fazla tarafgir ve "ben haklıyım" modundasınız. Hayır, size cevap vermeyeceğim. Kişisel takıntıya gerek yok. Yazacağınız mesajlarda saygı çerçevesinde kalın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

" Çocuğun hiç bir yeri görünmüyor; kask, mont, bot, balaklava, güneş gözlüğü vs full. Bravo yani 48 plaka ama yakın dememiş doldurmuş diye düşündüm ama tuhaftı da yalan yok."
    Buradan Muğla sürücülerine hakaret anlayan kaç kişiyiz bu arada...����...
    Anlamak zor değil ama özetle diyorumki MUĞLADA (KÖYCEĞİZDEYİM) YAŞAYAN BİR SÜRÜCÜNÜN BU KISACIK MESAFE İÇİN BU KADAR DONANIMLI KUŞANMASINA BRAVO...
    Bu bağlamda bende sadece kask var. Nasıl bir ruh halindeki insan cümlemi bile bile bu kadar ardniyetle manipüle eder yahu. Az sakin olun.
    Sizin Tommy arkadaşınız değilim. Sizde "Ben Erol Büyükburç'um en çok bana soracaksınız, ben saksı değilim" havası var. Problem değil, umarım buradan medet umduğunuz saygıyı eşiniz, dostunuz size gösteriyordur.

"48 plaka ama.." demek ne demek bir anlatır mısınız?

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Sizin Tommy arkadaşınız değilim. Sizde "Ben Erol Büyükburç'um en çok bana soracaksınız, ben saksı değilim" havası var. Problem değil, umarım buradan medet umduğunuz saygıyı eşiniz, dostunuz size gösteriyordur.

"48 plaka ama.." demek ne demek bir anlatır mısınız?
    Provokasyon yapıyorsun. Dediğimin tamanını okuyan ne anlatmak istediğimi anlar. Bir insan neden bir ilin motosiklet sürücülerine kafayı taksın, sen ciddi ciddi böyle mi okuyorsun yazdığımı. Normal mi bu şekilde düşünmek. Tekrar mı yazayım, büyük harflerle yazdım açıklamayı hiç gerekmediği halde, hemen öncesinde ilk yazdığımda var. Önyargısız oku, Kısa mesafe diyorum yani. Zaten buralarda oturan biri belliki, yakın mesafe dememiş full ekipman donanmış. Yani bu hattı bilen bilir; İstanbul, İzmir vs Kuzeyin motorcuları Akdenize bu yoldan gidiyorlar. Hergün yüzlerce motorcu geçiyor başka şehirlerden yola çıkmış. Onlar doğal olarak eksiksiz kuşanıyor. Şehir içinde buralarda millet kask bile takmazken o kısa gidiyorum dememiş özenmiş giyinmiş...
    Hala anlamadıysan yapacak birşey yok. Yahu komik, niye takayım kafayı şehrimin motor sürücülerine, yani niye di mi? 🙂

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Ayrıca kırkyılın başı bir topic açtık, neden bu sabote etme çabası. Yetmez mi? Uzatmasak artık. Ben sizi anladım sizde tekrar okuyup anlayın ve bitsin...Bakın tonla kışkırtmanıza cevap vermedim, vermemde. Bu olayı provoke etme çabanıza binaen cevap vermem gerekiyordu. Artık kafi...
    dundanbiri ve Alpbatur bunu beğendiler.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Gereksiz bir gerginlik olmuş gerek yok arkadaşlar 48 plakayı yakın bir yer diyerek söylemiş herhalde ama kıyafet konusunda açıkcası kim ne giymek isterse giyebilir, korkuyor olabilir, full ekipman olması daha iyidir diye düşünüyorum. Bu konuda size katılmadım açıkcası.
    Fakat burada sanıyorum ki yanınıza gelen motorcu arkadaş biraz bilmişlik yapıp sağdan git arabalar çarpmasın geçsinler seni, diye düşünüyor. Fakat bilmediği nokta işte burası; Motosiklette bir taşıttır ve şeritte ortada gidebilir hız sınırları içerisinde.. Bu konuda size katılıyorum.
    Milletimiz kurallara uymadığı için malesef kendimiz kurallar oluşturmak zorunda kalıyoruz.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    köyçeğizi de bilirim muğla yı da bilirim oralarda 1 gün değil 1 hafta değil 1 defa değil birçok defa uzun süreli kaldım gerçekten kask takanı görmek bile zor ha kafada kask a benzer plastik bidonlar var veya yoğurt kovasıda diyebilirsiniz yani koruyucu kıyafet kültürü az yerel halk zaten küçük motor kullanıyorum bir şey olmaz havasında takılır
    arkadaşın size yaptığı gerçekten sizi ifrit edebilir bence trafiği tehlikeye atmıyorsanız size kimsenin telkinde bulunmaya hakkı yok sanane dingil bak işine deseydiniz kafanıza bu kadar takılmazdı bu olayı boşverin gitsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    54 yasinda olsam,tanimadigim genc bir cocuk bana baskan reis dese ben de bozulurum.

Bu forumda da sakaryali bir zig kafali vardi,samimi olmadigi adamlara bile reis baskan diyordu.uzun suredir sesi cikmiyor dusup ayagini kirdi galiba ibibik.

Sakarya dan adam cikmaz zaten asdaddafsss

Saka saka ,az da olsa cikabilir.
    sedat karaca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)