Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletle Atina'dan adaları gezerek Türkiyeye gelmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Selamlar arkadaşlar. Geçen yaz motosikletle birkaç günlük Yunanistan tur planım vardı ama bazı işlerimden dolayı bu yaza bıraktım. İstanbul Gümülçine Thasos adası Selanik üzerinden bir haftalık bir tur yapma planım vardı
    Sonra neden Atinaya kadar inip adaları gezerek Türkiyeye (Bodrum, Marmaris, Çeşme üzerinden farketmez) dönmüyorum dedim. Şöyle Mikonos Santorini 3-4 adayı gezerek Türkiyeye döneyim diyorum.

https://www.ferryhopper.com/en/

Bu siteden bir tur planı yapıyorum ama yok olmuyor. Özelikle Türkiyeye giriş yapılan Kos Rodos Sakız adası gibi adalarda araçlı feribot yok. Midilli de var ama oraya da diğer adalar üzerinden ulaşım bulamadım.

Bu güzergahı bilen arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum. Atina dan Türkiyeyeye adaları gezerek nasıl bir rota izleyebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Konuyu takipteyim.

Tam pandemi öncesinde, Ekim 2019'da evlenip 6-7 ay sonra, ilkbaharda, motorla bir gezi yaparız diye düşünmüştüm.

Ayvalık'tan Midilli'ye, (2 gün konaklama), oradan Limini'ye (2 gün konaklama), oradan da Samotraki'ye (2 gün de orada) sonra da anakaraya ve Edirne üzerinden Türkiye'ye döneriz diye bir planım vardı.

Ayvalık - Midilli arası araçlı feribot vardı.
    Midilli - Limini ve Limini - Samotraki arasında da araçlı feribotlar vardı ama her gün yoktu.
    Atıyorum; sadece Salı ve Cumaları var.
    Otel rezervasyonlarını buna göre ayarlamıştım.

Kasım ayındayken Haziran için otellerde yer ayırtmıştım, çok uyguna gelmişti tabii.

Ama 2020'nin ilk aylarında pandemi patlayıp yasaklar başlayınca planlar bozuldu, bir daha da gerçekleştiremedik.

Şimdilerde feribotlar var mıdır, varsa hangi günlerde vardır, bunu ben de merak ettim.

En son, İzmir'den Atina'ya araçlı feribot seferlerinin başladığını duymuştum.

Kendi planım şöyleydi:

Adaların limanlarına yaklaşınca, o adaya gelip giden feribot yollarını gösteriyor Google Maps.
    Doğru mudur bilemiyorum tabii.
    Limini Adası için şöyle hatlar varmış mesela:

anotherbrick bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Youtube da bir vatandaş sizin hayalinizi gerçekleştirip türkiye ye dönmüştü linkini bulursam atarım.
    Bende konunun takipçisiyim
    İnşallah Akropolisi görmek banada nasip olur

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    sakız adası dan izmir çeşme ye feribot var

Motosikleti
    evet sakız ve midilliden Türkiyeye arabalı feribot var ama bu adalara hangi yunan adalarından taşıt alan feribot seferi var

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Bu Haziranda kısmetse 8 motor, Thassos-Kavala-Selanik yapacağız. Grupla ilk yurt dışı tecrübemiz olduğu için rotayı kısa tuttuk. Kısmet olursa seneye Halkidiki, Atina, İtalya vb noktaları da rotamıza ekleyeceğiz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Adalardan bir tanesine taşıtla girdikten sonra hemen hemen hepsine taşıtla devam edebilirsiniz, ama oldukça pahalıya patlayacaktır. Gittiğim tüm adalarda feribot seferi vardı. (Rodos, Kos, Kalimnos, Leros, Patmos, Lesvos, Samotraki)

Motosikleti

Bu siteden tüm seferlere bakıyorum ancak Türkiyeye giriş yapılan Rodos, Kos, Kalimnos bu adalardan araçlı feribot görünmüyor. Sadece sakız ve midilli de araçlı feribot görünüyor ama diğer yunan adalarından buralara sefer yok.

Atinadan direk Sakız adasına var ama o zamanda sadece sakız adasını görmüş oluyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı anotherbrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu siteden tüm seferlere bakıyorum ancak Türkiyeye giriş yapılan Rodos, Kos, Kalimnos bu adalardan araçlı feribot görünmüyor. Sadece sakız ve midilli de araçlı feribot görünüyor ama diğer yunan adalarından buralara sefer yok.

Atinadan direk Sakız adasına var ama o zamanda sadece sakız adasını görmüş oluyorum
    Benim bahsettiğim pandemi öncesi, tek siteye bağımlı olmayın bence. Bu adaların hepsinde araç var, uçarak gitmiyorlar oraya herhalde? Kos, Midilli veya Hios (Sakız) bir tanesine gidip iç hatları oradan araştırabilirsiniz.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anotherbrick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sakız ve midilliden Türkiyeye arabalı feribot var ama bu adalara hangi yunan adalarından taşıt alan feribot seferi var
    Buldum.

Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

Motosikleti
    xmax250
    2017 yazında sakız adasından pireas e feribotla gecip öyle devam etmiştim bunun tam tersi rotası da mevcuttur ama dediğin tarzda bir geziyi 1 haftada tamamlayamazsın muhtemelen.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Ben ve 4 arkadaş bu turu yaptık. Motor ile çok pahalı oldu. Motorsuz gezmeyi düşünün derim.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Bu siteye bakmanı tavsiye ederim: https://www.ferries.gr/en/

Midilli ve sakız adalarından türkiye'ye arabalı vapur var gibi görünüyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sakız orta Ege'ye de yakın, Mykonos vs gezdikten sonra Sakız'dan Çeşme'ye gelerek dönülebilir.
    Ben iki sebepten böyle bir tur yapmadım ve önermem.

1. Sınırı denizde geçmek daha pahalı oluyor. Ayvalık-Midilli arasındaki feribotun ücreti Atina-Girit ücretine yakın çıkabiliyor kafa yedirtir.
    2. Güzel güzel dinlendikten sonra bizim sığırlar ile ne kadar az sürülse kardır. İpsala'dan yallah İstanbul'a diyecektim ki bir de Sinop var..

Keyfe kalmış tabi. Dönülecekse Yunan adalarından transfer kolaylığı için Sakız iyi gibi görünüyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Motorla gidilecekse kara yoluyla daha uygun olur. İpsala'dan çıkınca 30km falan sorna yarım saatlik yolda Dedeağaç'ta kalınıp sonrasında devam edilebilir.
    Halkidiki çok güzel, özellikle geçler için Armenistis Kamping çok meşhur olmuş, Türkiye'den gidenler de çok olunca web sitelerinde Türkçe bölüm bile eklemişler.

BU yaz için ailecek arabayla gitme planım var benim de. İpsala'dan çıkarız, dedeağaç'daki kampingi çocuklar sevmişti zaten orada iki gece kalırız çocuklar denize girer falan sonra halkidiki tarafına geçeriz. Biraz kamp ve deniz tatili olacak bizimki ama Türkiye içindeki kampinglerde tatil yapmaya göre yine de ucuza gelecek.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Biraz kamp ve deniz tatili olacak bizimki ama Türkiye içindeki kampinglerde tatil yapmaya göre yine de ucuza gelecek.
    Türkiye'de tatil yapacak kadar zengin değilim ben de... :D
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Demeki ki Armenistis'i kaydedilen yerlerden çıkartıyoruz =)
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demeki ki Armenistis'i kaydedilen yerlerden çıkartıyoruz =)
    2019'da arabayla gittiğimizde uğramıştık ama çocuklarla kalmak için fazla genç işi yer gibi geldi. Daha bir aile tarzı kamping bulup orada kalmıştık. Ama 20'li yaşlarda genç olsam oradaki ortamı tercih edebilirdim.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    şu yuropaya bir açılamadım. anca ortadoğu
    az kaldı ama tüm ortadoğuyu bitirdim asyanın uzak kısmı kaldı.
    siz bi gidip gelin bakalım akdeniz kıyılarını bi sizin gözünüzden gördükten sonra bakalım

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    şu yuropaya bir açılamadım. anca ortadoğu
    az kaldı ama tüm ortadoğuyu bitirdim asyanın uzak kısmı kaldı.
    siz bi gidip gelin bakalım akdeniz kıyılarını bi sizin gözünüzden gördükten sonra bakalım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)