Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Beldeyama benzin akıtma çalışmama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CUB
    Merhaba arkadaşlar dün beldeyama mobiletime 15x15 memeli vs.. 14x14 karbüratör taktım bir sorun yoktu lâkin malum yağmur yağmış sonrasında biraz zor da olsa çalıştı. Bir süre gittikten sonra bujiden elektrik atmaya başladı ve karbüratörden benzin gelmeye başladı. Alt karbüratör kapağına vs.. her yere baktım bir sorun görünmüyor. Karbüratörün hava aldığı yerden benzin geliyor. Filtre olmadığı için su kaçmış ondan olabiliyor olabilir mi? Ayrıca karbüratör jiklesine basılı tutunca bir kaç kez ateşleme yapıyor lakin çalışmıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Motor boğulunca karbüratörden benzin atar, bahsettiğiniz üzere oradan su alma ihtimalini bulundurursak giren su motorun boğulmasına sebebiyet veriyor olabilir buda size sızıntı olarak dönüyor olabilir. Yağmurdan dolayı ateşlemeniz zayıf veya şase alıyorda olabilir.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Birden fazla problem var sende.

Elektirik atması yağmurdan dolayı diye düşünüyorum. Elektirik her daim kısa yolu tercih eder. Yağmur veya yıkama durumlarında bobinden buji yerine daha kolay olan yerlere geçebilir elektirik. Bu kuruyunca düzelir.

Benzin akıtması ise karbüratör şamandırasından. Mobiletlerde hep olur zaten. Binmediğin zaman benzini kapatırsın.

Motosikleti
    CUB
    Şamandıra takılı kalmış gibi bir şey demişti bir arkadaşım, ben daha çok cub ile ilgilendiğim için pek mobilet bilmiyorum ama sanırsam karbüratör filtresi olmadığı için su kaçmış ve motoru boğmuş. Dediklerinizden bunu çıkardım. Peki ne yapabilirim bu durumda?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Şamandıradan benzin sadece dışarı akıtmaz. Silindire doğruda akıtırsa boğar motoru. Benzin deposunun musluğu yok mu?

Motosikleti
    CUB
    Var, mümkün olduğunca boştayken kapatıyorum, şamandırayı nasıl düzeltebilirim? Takılı kalmış

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı bircupsever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var, mümkün olduğunca boştayken kapatıyorum, şamandırayı nasıl düzeltebilirim? Takılı kalmış
    Karbüratörü sökerek yapabilirsiniz.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı bircupsever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takılı kalma değil de araya pislik girmiştir. Hortumdan üfleyerek deneyebilirsin. Basit bi pislikse böyle gider. Yoksa karbüratör sökülecek şamandıra değişecek. Eskiyince yapar bu arızayı.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    CUB
    Evet başta hiç pistonda ateşleme yoktu hortuma üfleyince arkadaş gelmişti galiba buji kuruyunca düzelecek sorun. Bujiyle biraz oynadıkça biraz daha fazla alıyor çünkü ateşlemeyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)