Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bayi Çıkışlı Akropoviç Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Faruk Terzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar,

İnternette araştırdım fakat hep eski bilgiler var, veya eski bilgiler geçerlidir tam bilemedim.
    Fakat tam bir sonuca varamadığım için sizede sorayım dedim.

Bayiden sıfır olarak alınan motora gene bayidan akropovic egzos ile çıkış yapılırsa bu yasal mıdır?
    Yasak ise neden ülkede satışı yasak değil, satışı yasak olmayan şeyi neden yasal olarak kullanamıyoruz :D

Ek olarak, susturucusu çıkartmayınca gene çok fazla ses çıakrtıyor veya patlıyor mu? (bilmediğimden soruyorum)

Hepsine ek olarak, bayidan sıfır motor almayı planlıyorum, ve ilanlarına baktığımda üzerindeki aksesuarlar arasında akropovic egsozda var. Bana sıkıntı olur mu acaba diye merak ediyorum.

Cahil bir arkadaşınız olarak engin tecrübe ve bilgilerinizi rica ederim.

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Kim dedi yasak diye, yasak olan belli bir değerin üstündeki ses yüksekliği.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Fabrikadan çıkan egzozuyla bağlanan araba bile var(Hyundai i20N). Polis kafasına takınca yazmak için yer arıyor. Yazar mı yazar.
    maktama bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    normali belli desibelin üstüyse yasak.ancak ülkemizde polisler desiel ölçmeden ceza yazıyor.uzun yolda susturucuz,şehir içinde susturucu ile kullanabilirsin.
    bazı model markalar var.o motosikletlerde fabrika çıkısı akrapovic falam oluoyor.bu duruma polisler ne diyor bilemiyorum.
    şehir içinde susturucu ile problem olacagını sanmıyorum.susturucu baya kesiyor sesi

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    R25 içinse susturucu çıkmıyor ustaya gitmeden. Normal halinden daha sessiz diyebilirim egzozla oynayıp susturucu sökmezsen. Ama o susturucuyu sökmezsen, araya düz boru atmazsan o egzoza 20bin lira vermenin hiçbir anlamı yok çöpe at gitsin 20bin lirayı.

Ceza yemen için orijinal egzozun üstüne Cd kalemi ile akrep yazsan polis yine ceza yazar. Sen ceza yerken görüntü alacaksın, gidip o egzoz ile muayeneden geçeceksin, sonra da dava açacaksın kitaba uygun iş yapmadığı için. Cezaya ödediğin parayı geri alacaksın.

Özetle her türlü ceza yersin, zamanın varsa iptal ettirirsin.
    espresso ve maktama bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Maalesef onaylıda olsa ceza yersiniz, mesela bir videoya denk gelmiştim TÜV onaylı egzoz kullanan Ducati kullanıcısına polis ceza yazıyordu sonrasındada iptal ettiriyordu, forumda bir üye bu konudan çokca sıkıntı çekiyordu defalarca ceza yiyip defalarca iptal ettiriyordu polislerimiz desibel ölçer kullanmadığı için keyfine göre ceza yazıyor.

Anladığım kadarı ile bu durum tamamen polisin iyi niyetine kalmış bir durum. Ses çıkarsada çıkarmasada orjinal değil bunun egzosu diyip ceza kesebiliyor olmaları enteresan geliyor :/
    Susturucuyu sökmek gibi bir niyetim yok aslında.

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 içinse susturucu çıkmıyor ustaya gitmeden. Normal halinden daha sessiz diyebilirim egzozla oynayıp susturucu sökmezsen. Ama o susturucuyu sökmezsen, araya düz boru atmazsan o egzoza 20bin lira vermenin hiçbir anlamı yok çöpe at gitsin 20bin lirayı.

Ceza yemen için orijinal egzozun üstüne Cd kalemi ile akrep yazsan polis yine ceza yazar. Sen ceza yerken görüntü alacaksın, gidip o egzoz ile muayeneden geçeceksin, sonra da dava açacaksın kitaba uygun iş yapmadığı için. Cezaya ödediğin parayı geri alacaksın.

Özetle her türlü ceza yersin, zamanın varsa iptal ettirirsin.
    Evet hocam R25 düşünüyorum, fakat benim derdim egzosu olsun olmasın değil. İstediğim ilanda aksesuar olarak egzos eklemişler ek olarak, ben de aaa ne güzel gözüküyor dedim ve alayım diyorum :D

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Polis bence bu konuda sübjektif davranıyor. Mesela düşük cc motora orijinal egzoz harici ne takarsan tak problem ama arkadaşımın Street Triple Rs motorundaki çift egzoz Leo Vince'ye (orijinal sanırım) ne polis ne jandarma trafik hiçbir şey söylemedi.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis bence bu konuda sübjektif davranıyor. Mesela düşük cc motora orijinal egzoz harici ne takarsan tak problem ama arkadaşımın Street Triple Rs motorundaki çift egzoz Leo Vince'ye (orijinal sanırım) ne polis ne jandarma trafik hiçbir şey söylemedi.
    bu kötü polisler nedense bana hiç denk gelmiyor yani kurallara riayet ediyorum diye olabilir mi ?
    ya adam yolu kesiyor ben duruyorum sen neden duruyorsun devam etsene diyor allah allah diyorum devam ediyorum
    egzoz konusuna daha gelmedim ama afrika ya bir çift rally amortisörden sonra termigoni egzoz takacağım bakalım o zaman kötü polisler bana da denk gelecek mi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kötü polisler nedense bana hiç denk gelmiyor yani kurallara riayet ediyorum diye olabilir mi ?
    ya adam yolu kesiyor ben duruyorum sen neden duruyorsun devam etsene diyor allah allah diyorum devam ediyorum
    egzoz konusuna daha gelmedim ama afrika ya bir çift rally amortisörden sonra termigoni egzoz takacağım bakalım o zaman kötü polisler bana da denk gelecek mi
    Ben de gittiğim kuş uçmaz kervan geçmez yollarda pek çevrilmiyorum. Hatta çevirme alanına girerken vizörü açıp adamlara "ben mi? ben mi? ben mi?" diye goril gibi el kol işareti yapıyorum. Yok, çevirmiyorlar. Göbekten kaynaklı güven sağlıyorum sanırım.
    Dxsec, BatuhanK., F54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Faruk Terzi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarı ile bu durum tamamen polisin iyi niyetine kalmış bir durum. Ses çıkarsada çıkarmasada orjinal değil bunun egzosu diyip ceza kesebiliyor olmaları enteresan geliyor :/
    Susturucuyu sökmek gibi bir niyetim yok aslında.

Evet hocam R25 düşünüyorum, fakat benim derdim egzosu olsun olmasın değil. İstediğim ilanda aksesuar olarak egzos eklemişler ek olarak, ben de aaa ne güzel gözüküyor dedim ve alayım diyorum :D
    Hocam egzozlu al, sonra ünlü motor egzoczcularından birine git. Susturucuyu vidalı sök tak hale getir. 20bin lira verdiğine değsin. Harbiden güzel ses veriyor yakın arkadaşım katalizör de iptal edip headers değişti. Hiç R25 sesi gibi gelmiyor ses, çok tok çok güçlü.

Ceza yersen de gider iptal ettirmeyi denersin. 22 bin lira egzoz parası vereceksin. O kadar para verip o osuruk sesle gezilmez.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Ufak cc cok bagiran motosikletler polislerin gozdesi,

Hem bagirip hem haraket yapiyorsa yanlama teker vs yine polisler seviyor

Buyuk cc ve cok sacma gurultili bir egzos yoksa genelde pek bisey denmiyor

Chopper motorlarin alayi sonradan yapma egzosla gezmelerine ve bence gercekgen rahatsiz edici sese sahip olmalarina ragmen polisler bunlara hicbisey demiyolar
    denizz1, tommygun ve Dxsec bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İstanbul İstinye de ki Borusan Bmw bayisinde test sürüşüne açılmış bir S1000XR var , üzerinde Akropovic egzoz takılı , opsiyon olarak satılıyor ve takıldıktan sonra özel yazılımıda yükleniyor demişlerdi , rölanti ve alt devirlerde anormal bir sesi yoktu , sadece marşa basarken ve vites değiştirirken ateşlemeyi geciktirerek egzozda patırtı yapıyordu , tabi 8000 devre doğru aşağıdan harika bir F1 vınlaması hissedilmeye başlıyordu , o motorla şehir içinde polisle başın derde girmez herhalde , desibel olarak yasal sınırların neresindedir bilmiyorum ama profesyonel dokunuşlarla insanlara rahatsızlık veren değil sportif hissettiren bir ses alınabiliyor...
    ozanturk bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ben de gittiğim kuş uçmaz kervan geçmez yollarda pek çevrilmiyorum. Hatta çevirme alanına girerken vizörü açıp adamlara "ben mi? ben mi? ben mi?" diye goril gibi el kol işareti yapıyorum. Yok, çevirmiyorlar. Göbekten kaynaklı güven sağlıyorum sanırım.
    aga poliste dış görünüşe bakıyor!! bakıyor ekipman tam motor pahalı üstündeki de ADAM a benziyorsa tamam diyor bu bilinçli kullanıcı
    bunun cc ile alakası da yok bakıyor ekipman tam kurallara uyuyor kask var eldiven mont var gerçekten ehliyet bile sormuyor
    misal bi defa kasksız bindim durdurdu ehliyet ruhsat var neden kask takmıyorsun bak bütün evraklar tam dedi dedim ki kask ıslandı takamadım tmm geç dedi
    egzoz konusunda da o motosiklet için üretilmiş egzoz zaten kimseyi rahatsız etmiyor triumph tiger için üretilmiş arrow egzoz vardı yazılım atıltış polis durdurdu gaz ver bakayım dedi verdim yaw şununla bi tur atayım mı dedi buyur dedim tam binecek ehliyetinizi görebilirmiyim dedim (motosiklet isteyen herkes e sorarım kim olursa olsun ehliyet yoksa motosiklet vermem fabrika ceo suna bile sordum ehliyet olmadığı için vermedim bizim amir ne diyorsun diyor ee ne dedim tabiki vermeyeceğim dedim ) polis durdu evet dedim sonra çevirmeye girersiniz hem kullanıcıya hemde ruhsat sahibine ceza uygulanır dedim teşekkür edip motora binmedi bi ara gazı verdi iyi günler dedi
    DickName, otopsici, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Leo Vince diye dötümden egzoz uydurmuşum. F54 kardeşim sağolsun, onun vesilesiyle egzozların Arrow olduğunu hatırladım.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Leo Vince diye dötümden egzoz uydurmuşum. F54 kardeşim sağolsun, onun vesilesiyle egzozların Arrow olduğunu hatırladım.
    LEO VİNCE DE VAR ASLINDA BİZİM bilmediğimiz bir dünya marka var bizim bi arkadaşın dragstar da vance hinse vardı efsane sesi vardı

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hem göbek hem de tam ekipmandan dolayı muhtemelen. Benim iş yeri Kısıklı'da polisin menbahı. El yapımı egzoz var susturuculu şükür şimdiye kadar hiç biri çevirmedi ki metrekare başına 5 polis düşüyor Kısıklı'da.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bana stok egzozlu monster 696 varken yazmaya çalıştı çok sesli çalışıyor bu açmışsın egzozları diye

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam egzozlu al, sonra ünlü motor egzoczcularından birine git. Susturucuyu vidalı sök tak hale getir. 20bin lira verdiğine değsin. Harbiden güzel ses veriyor yakın arkadaşım katalizör de iptal edip headers değişti. Hiç R25 sesi gibi gelmiyor ses, çok tok çok güçlü.

Ceza yersen de gider iptal ettirmeyi denersin. 22 bin lira egzoz parası vereceksin. O kadar para verip o osuruk sesle gezilmez.
    Hocam, benim derdim egzosu alayımda şöyle patlata patlata dolaşayım değil ya. Ben daha çok şekilciyim bu konuda, orjinal egzosdan daha güzel gözüküyor biraz da performans arttırıyor oh mis, bana yeter bu kadarı. Çevirip sesten ceza kesmesinler beni rahatsız etmesinler yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Valla hocam, etrafı rahatsız etmedikten sonra düşük büyük cc fark etmez diye düşünüyorum. Yani fark etmemesi lazım bana göre, ama polise göre fark ediyor olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Mesela şöylede bir olay yaşadım önceden. İlk motorum R25'idi, egzoz olmamasına rağmen yolda çevirme varsa mutlaka çeviriyorlardı. Bazı durumlardan dolayı sattım, 1 sene sonra GSX-R 250 aldım, hiç bir polis çevirmedi geç geç diyorlardı hep. R25 biraz zibidi motoru idi o ara, o yüzden çeviriyor olabilirlerdi hala aynı şekilde gören çevirir mi bilemiyorum.
    tommygun bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Bu konularda halen fikrim net!
    Burada egzostlu racing süren bir grup it kopuk var
    çoğunluğu kolluk kuvvetleri mensubu MAALESEF.
    Takıldıkları cafenin karşısında oturan bir hanfendi bebeklerini korkuyla uyandırdıkları için gidip rica ediyor burada yapmayın ne olur diye
    Şerefsizlerin whatsapp konuşmlarını gruplarında ekran resmi olarak attılar bize.
    haysiyetsizler 1 hafta boyunca o mahalleyi inletti
    En son adamın biri valinin odasında valiye sen bunları kolluyorsun diye hakaret edince heriflerin hepsini toplattı vali
    tüm yaz kulağımız rahat etti
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)