Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2023 itibari ile alınabilecek en yaşlı motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yükselen fiyatlar nedeniyle hep bu mevzuları konuşuyoruz. Tabi yaşlı diyince direk çin ve hintleri listeden eliyoruz biz.

Sizce 2023 yılı itibari ile hem sağlam olacak hemde yedek parça sıkıntısı yasatmayacak en yaşlı model nedir? (Harley haric)

(Öneri konusu değil merak konusudur, bu nedenle tarz tip önemli degildir)
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hem yaşlı hemde yedek parçası bol daha doğrusu çıkma yedek parçası bol motor Bmw 1150 GS olabilir , oo boru gibi yakar o dersen daha yeni model F650 var ama fiyat olarak birbirine yakın keyif olarak çok uzaktırlar..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Müsait olduğunda avatarımdaki motosikleti edinmeyi düşünmekteyim. Sadece 2003 ve 2004'te üretildi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    honda 900 hornet hem sağlamdır uzun km yaparsın hem de parçasını bulursun.ktm duke serisi yedek parçaları çok bol.honda cbr 250 yedek parçası bol.aslen bol satılan modellerin çıkma parçası ve yedek orjinal parçası çok oluyor.
    illa yaşlı motor arıyorsan 900 hornet iyidir

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    mt07 xj6 er6 yeni gibi biliyoruz ama 2014 ve aşağısı var bu modellerin.baktığın zaman 10 yaş+ motorlar inanılır gibi değil gerçekten çok hızlı geçiyor zaman.10 yaşındaki bir arabaya nasıl eski diyorsak bu modellerde baya baya eskidir bence.ama özellikle mt07 gerçekten eskidikçe yeni gibi görününen bir motormuş onu anladım.ilk versiyonu bile 10 yaşında ama hala yeni gibi duruyor çok şaşırtıyor.10 yaş ve üzeri olsun yüksek cc olsun denince uzun uzun yıllar mt07 alınır dicez.bu modellerden daha eskileri aldın sürdün vs olana kadar zaten direk 20 yaşına dayanıcak.bide kredi çektiysen 3 senede onun borcunu ödiceksin. daha nice nice modeller var herkes biliyor ama idrak etmekte zorlanıcaz

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eski model motosikletler de artık pahalı. Hepsi kıymete bindi. Eskiden bedavadan hallice fiyatlara alabiliyorduk.

Burada bütçe darsa, yaşadığınız bölgede o motordan anlayan iyi bir usta yoksa, maddi güç yeterli değilse, yurt dışı alışveriş imkanı yoksa eski model motor işine pek bulaşmamak lazım. En nihayetinde bunlar kul yapısı ve kullanılan her parçanın belli bir ömrü var, zamanı geldi mi alıp değiştirmek gerek. Eski motorun "eski" olduğunu kabul ederek sürmek gerek.
    fazil ve mavellen bunu beğendiler.

Kendi fikrimi belirtmeyi unutmuşum, 20 yaşında bmw gs serisi bile alınır bence, yukarda da yazmışlar zaten.
    Cruiser olarak da drugstar alınabilir, virago 535 ya da suzuki intruder diyenler oldu ama parca problemi var bence.

Her ne kadar alınır desek bile 15 yaşından çoğu makina yaşlıdır ve risklidir.

Model bilmiyorum ama ancak 1977 model bmw dikdörtgen depo küçük.bir motoru vardı, ara ara ızmir'de görüyorum uçuyor alet :D

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bmw nin hemen hemen her şehirde ustası bulunur , hele İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde ciğerini bilen çok tecrübeli adamlar var , çıkma yedek parçaları cidden komik rakkamlarda , 2000 liraya far , 7-8 bine komple motor , 1500 liraya grenaj parçaları mevcut sarı sitede , şöyle fazla hırpalanmamış kasabın eline düşmemiş 150.000 km civarı 2000 model R 1150 GS 110-120 bine alınabiliyor , güzel tarafı bu motorlar tekrar satılıyorda yani son sahibi olmazsınız , bu sebeple bende 100.000 km de 2012 1200Gs almıştım iki sene önce , yedekte dursun diye iki tane jant aldım çıkma tertemiz 2000 tl ye , şaka gibi :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu devirde eski olsun sürülebilir olsun olarak anlıyorum açtığın konuyu .. yakıt genel giderleri de katıyorum konuya ..
    Aklıma direk F650gs geliyor az yakar çok kaçar ustası boldur illa bmw özel ustası istemez parçası bulunur çokta sorun çıkartmaz .. 2001 sonrası idi sanırım çift bujilisi alınırsa fena da olmaz ..

Bunun dışında biraz yaksın ama sorunsuz olsun diyorsan cbf500 temizi kaya gibidir üzmez bozamassın o bloku kolay kolay .. aklıma bunlar geldi ..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Suzuki V-Strom 650 olabilir mi?
    2005 modelleri bile halen aktif olarak kullanılıyor.

bugun farklı bir teori attı arkadaş. karbüratörlü eski motor her zaman enjeksiyonludan iyidir diye

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun farklı bir teori attı … arkadaş. queen:
    Dediğin gibi atmış işte ..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğin gibi atmış işte ..
    motosiklet tarihçesini bilmiyorum, ilk enjeksiyonlu motosiklet ne zaman cıktı ki.

bana da mantıken 2000 öncesi var ise enjeksiyon yerine karadüzen karbüratörlü motosiklet daha az üzer gibi geliyor. ama tabi bilen kişilerin yorumu daha önemli.

bugun biraz fiyatlara baktım da hey maşallah 20 yaşında motosikletler 200 binlerde geziyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    herkesin bakışı başka diyerek konuya giriyorum
    her zaman da böyle söyliyorum millet 10 yaşından yaşlı motosiklet alınmaz diyorlar evet bütçe varsa git sıfır km al arkadaş bende diyorum ki 2000 model japon alınır bakımlı kazasız olmak kaydı ile alırım millet 85 90 95 model hurda şahin doğan reno toros lada skoda vb araçlar alıyor yaptırıp yaptırıp biniyor motosikletin bu araçlardan daha iyi olduğunu düşünüyorum sonuçta bunlar japon malı gerçekten kaliteli malzeme ile üretilmiş araçlar neden alınmasın ki
    ha benim alacağım en eski model xt 660 2006 model sonrası 2008 sonrası bmw f 700 f 800 alır kullanırım ha yakıtı yüksek olmasa transalp 650 de olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Motosikletde ve arabada teknik olarak metal sasi sonsuza kadar saglam kaliyor.
    Duzgun kullanildigini varsayarsak genelde eskiyen once elektrik tesisati ve amortisorler oluyor.
    Kabaca soyleyebilirizki eski bir araba yada motor alip elektrik tesisati ve amortisorlere bakim yapio yola devam edebiliriz.motor blok kismini saglam varsayiyoruz.tabiki kmye bagli eskicek parcalar var.debriyaj balatasi stator gibi.
    Onun disinda isteyen eski motorda araba da alabilir

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Karburatorlu motor eger tek karburatorluyse iyidir bence, yoksa işler karmaşıklaşmaya başlıyor. Onun dışında enjeksiyonun da bir zararı yok, masraf çıkarmaz. Karburator ayar ister, ayarlarını deneye deneye öğrenmeniz gerekebilir.

Eski model motor da eğer tamirat konusunda hevesliyseniz, ikinci el yedek parçası bol bulunan zamanında çok satılmış motosiklet alınabilir.
    Benim kullandığım iki motor da (Fz6 ve Xv 250) bu kategoride olduğu için sorun olsa da çözmesi zor olmaz.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Budur. Bundan daha yaşlısı maalesef yoktur.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi fikrimi belirtmeyi unutmuşum, 20 yaşında bmw gs serisi bile alınır bence, yukarda da yazmışlar zaten.
    Cruiser olarak da drugstar alınabilir, virago 535 ya da suzuki intruder diyenler oldu ama parca problemi var bence.

Her ne kadar alınır desek bile 15 yaşından çoğu makina yaşlıdır ve risklidir.

Model bilmiyorum ama ancak 1977 model bmw dikdörtgen depo küçük.bir motoru vardı, ara ara ızmir'de görüyorum uçuyor alet :D
    benim gsr 600 iyi durumda, satayım sana? 17 yaşında ve 93 binde. videolarda nasıl köklediğim görünüyor, motorda subap sesi bile yok... kozmetik olarak çok masrafı var ama, muhtemelen 30 bin civarı gider kozmetik için, kozmetiğe bakmayacağımdan dolayı tam hesap yapmadım.

yakıt tüketimi agresif kullanımda 8 litre civarı, motor daha önce kaza yapmış gidon bölgesinden şasi kopmuş kaynaklı... daha çeşitli masrafları var. aldığımdan beri 2 bin km falan kullandım henüz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem yaşlı hemde yedek parçası bol daha doğrusu çıkma yedek parçası bol motor Bmw 1150 GS olabilir , oo boru gibi yakar o dersen daha yeni model F650 var ama fiyat olarak birbirine yakın keyif olarak çok uzaktırlar..
    2004 ve üzer f650gs ve 1150 gs daha uzun süre kullanılabilecek motorlardır,f650Gs de grenajda sorun çıkabilir,depo görünümlü grenaj parçaları bağlantı yerlerinden sorun yaşatır.
    1150gs/adv genel olarak daha sorunsuzdur,rutin bakımı icin illa bmw ustası aramaya gerek yoktur.Ben BMW yi parça temini yönünden gercekten takdir ediyorum,sıfır ,ikinci el parça muhakkak bulunur,bulunmayan parçayı Borusan ya da Bempar getirir,ebay üzerinden alınır ama muhakkak bulunur.Bu motorlar vergi dilimi/yakıt hesabı yapan arkadaşlara hitap etmez ama uzun vadede ekonomiktir.
    1150gs/adv serilerinde kombine abs olanlarda abs hatası çıkabilir,bu yüzden 2002 ve öncesi daha çok tutulur.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    aprilia ETV 1000 kaç model olursa olsun, al evladiyelik bin. hem de rotax motor. hem de abs'li. hem de enjeksiyonlu.
    F54 bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)