Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj F250 mi Hero XPulse 200 4V mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Muqarnas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Herkese merhabalar,

Halihazırda piaggio scooter kullanmaktayım. Fakat scooteri kardeşimin alışma evresinde ona vereceğim için kendime 70-80 bandında sıfır motosiklet bakıyorum.

İki model öne çıkıyor gibi F250 ve XPulse 200 4V.

F250'nin motor teknik verileri daha iyi gözüküyor fakat hava soğutma olması, servis desteği gibi konular kafamı karıştırıyor.

Sizce bu fiyat aralığında hangisini tercih etmek daha mantıklı olur? Cevaplarınızı bekliyorum

İyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Sahsen ben f250 yi begenmiyorum amortisorleri duz catal.cross enduro olarak hero guzel ancak malzeme kalitesi hakkinda bilgim yok.
    Cfmoto 250nk ve cfmoto xl 250 dusundunuzmu sifir olarak
    Muqarnas bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250
    X puse da hava soğutmalı, ekstra yağ radyatörü var.
    Muqarnas bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Alıntı Atincozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahsen ben f250 yi begenmiyorum amortisorleri duz catal.cross enduro olarak hero guzel ancak malzeme kalitesi hakkinda bilgim yok.
    Cfmoto 250nk ve cfmoto xl 250 dusundunuzmu sifir olarak
    Clx hoşuma gidiyor ama cfmoto yedek parça ile ilgili söylentiler gözümü korkuttu açıkçası

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    İkisi arasında benim tercihim xpulse olurdu. Hatta 2. Motor olarak bile almayı düşünüyorum. Şöyle temizinden denk getirirsem 2. Motor olacağı için 2v yeterli olacaktır diye düşünüyorum benim için ama imkan varsa 4v daha iyi, daha güncel.
    Muqarnas bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava soğutmalı motor seni neden tedirgin ediyor? Bunu F250 özelinde değil, genel soruyorum.
    Muqarnas bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava soğutmalı motor seni neden tedirgin ediyor? Bunu F250 özelinde değil, genel soruyorum.
    Hocam şöyle ki; fazla teknik bir bilgim yok bu konuda lakin piaggioyu alırken yazları uzun yolda kullanılıp kullanılmayacağını soruşturmuştum. Su soğutmalı motorların haliyle daha sıkıntısız olacağını hava soğutmalıların çok sıcakta sıkıntı yaratabilme potansiyeli olduğunu falan yazanlar olmuştu. Bir yandan da bu motorlar Hindistan coğrafyasında kullanılıyor tabii. Mühendislikleri ona göredir diye de düşünüyorum.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı Muqarnas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle ki; fazla teknik bir bilgim yok bu konuda lakin piaggioyu alırken yazları uzun yolda kullanılıp kullanılmayacağını soruşturmuştum. Su soğutmalı motorların haliyle daha sıkıntısız olacağını hava soğutmalıların çok sıcakta sıkıntı yaratabilme potansiyeli olduğunu falan yazanlar olmuştu. Bir yandan da bu motorlar Hindistan coğrafyasında kullanılıyor tabii. Mühendislikleri ona göredir diye de düşünüyorum.
    Bu saatten sonra hava soğutmalı motorla uğraşmayın bence. Ns150 pulsar ile 60 70 km lik yolda 3 kez hararet nedeniyle mola vermek zorunda kalmıştım. Şişiyor motor. Motora da yazık sizin gerilecek olan sinirlerinize de. 250nk güzel ve kendini kanıtlamış motordur ve her gün motoru duvara çalmayacaksanız parça konusunu bu kadar kafaya takmayın. Tommygun 15 yıllık motora parça buluyor sizin 0km motora da bulunur elbet.
    Muqarnas bunu beğendi.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    N250-F250 hava değil yağ soğutmalı ve yağ radyatörü
    normal bir arabanın yağ soğutucusundan büyük
    yabancı formlar dahil bazı problemler dile getiriliyor ancak hararet ile alakalı hiç bir şikayet ne okudum ne duydum

bende n250 alırken bayağı araştırmıştım

Motosikleti
    rx3
    İki motoruda canlı görün. Dikkatli bir incelemede bajajajın daha kaliteli isçilikle toplandığını goreceksiniz. Elden cıkarma hızınında benzer olacağını düşünüyorum. Bence hangisinin görseli hosuna gidiyorsa onu alın .

Dediğin sıkıntılar bence tamamen marka ile alakalı. Ya da bilgi verenler cahil. Uzun yolda daha sıkıntılı olur diyorsa hele hiç bir şey bilmiyor. Adı üstünde ''hava soğutmalı'', hava ne kadar çok girerse o kadar iyi.
    Uzun süre, çok düşük viteslerde rampa çıkmıyorsan, hava soğutmalı motor asla şişmez, sıkıntı yaratmaz. Basitçe, motorunuz yüksek cc ve sürekli şehir içinde kullanılan bir model değilse, hava soğutma her zaman sıvı soğutmadan daha avantajlıdır. Teknoloji arttıkça, konfor ve güvenlik artabilir, ama maaliyet te artar. Motosiklet seçiminizde, hele ki bu cc lerde, soğutma şekli kesinlikle ilk kriterlerden biri olmasın.

Motosikleti
    Piaggio X-Evo 250
    Hocam hem şehir içi hem uzun yok olarak düşünürsek yüksek cc de değil bu motosikletler nihayetinde hangisini sizce almak mantıklı olur?

Hocam hem şehir içi hem uzun yok olarak düşünürsek yüksek cc de değil bu motosikletler nihayetinde hangisini sizce almak mantıklı olur?
    Bana sordum bilmiyorum eğer öyle ise cevabım şudur; ikisini de tecrübe etmedim, etrafta çok fazla eden de yok, sadece marka üzerinden gidersek, servis artısı ile sanki bajaj bi tık daha önde gibi. Bu yeni xpulse nin eskisinden farkı tam olarak ne bilmiyorum, herhalde valf sayısı ve biraz güç artışı. Hali hazırdaki model bana anlatılan kadar heybetli ve güçlü gelmemişti. Ayrıca, belki çok geçmişte kaldık ama hero deyince benim aklıma ilk önce titreşim geliyor.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam düz Pulsar 200NS daha mantıklı sanki. Hem su soğutma hem Ben bu F Pulsarları bir türlü sevemedim. 200 hem su soğutma, hem 4 valf. Bilemedim millet neden hava soğutmalı 2 valfli 250lere bu kadar rağbet gösterdi. Aksesuarları yapıştırdım mı 200NS de Enduromsu oluyor Kaçırdığım bir nokta mı var?

Xpulse 200 4v'de titreşim yok denecek seviyede. Malzeme kalitesi gayet iyi. Satış sonrası destek şimdiye kadar Türkiye'de hiçbir markada görülmemiş bir şekilde. Ciddi kronik bir problem henüz yok. Canlı görüp test edip kendiniz karar verin.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Sana yakın hangisinin düzgün servisi var?

Hangisinin tipi daha çok hoşuna gidiyor? Onu al.

Satınalma duygu ile yapılır, sonradan mantıki gerekçeler uydurulur.
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    CFMOTO 250NK motorumu satıp bugün Pulsar F250 siparişi geçtim. Haftaya gelecek diyorlar.
    76 bine kaç adet 250 cc sıfır motor kaldı? Bayağı araştırdım, en mantıklısı Pulsar F250'i almak olduğunu düşündüm.
    Sattığım 250NK titreşim manyağı yapmıştı beni. Ayrıca dar ve küçük bir yapısı var. Bakalım F250 beni mutlu edecek mi

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    memnun kalırsınız bende 150nk satım n250 aldım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)