Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kırık Far Arkası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Selamlar dostlar,

CRF250 Rally kullanıyorum. Geçen arazide düştüm, çok saçma bir yere taş değdi kırdı. Led farkın arka panelindeki soğutucu kanatçıklar var, umarım fotoyu yükleyebilmişimdir. Bu çok göz önünde olduğu için benim aşırı canımı sıkıyor. Düzelttirmenin bir yolu var mıdır? Plastik kaynak dolgu vs ama bunu sökmek gerekir mi? gerekirse nasıl sökülür vs kafamda bir sürü soru var. Sizlerden yardım talep ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bir işlevi yoksa o çıkıntının maket bıçağını ısıtıp yağ gibi kes at gitsin. Sonrada ince zımpara ile kabasını alırsın. Hiç öyle bir çıkıntı yokmuş gibi olur dikkat de çekmez.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir işlevi yoksa o çıkıntının maket bıçağını ısıtıp yağ gibi kes at gitsin. Sonrada ince zımpara ile kabasını alırsın. Hiç öyle bir çıkıntı yokmuş gibi olur dikkat de çekmez.
    Bir işlevi yok 1 tane eksilmesi kimseye problem çıkarmaz. Son opsiyon olarak değerlendirilebilir aklıma gelmemişti teşekkür ederim.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de Kerem'in yazdığını yazacaktım. Plastik olduğu için soğutma gibi bir işlevi yok. Belki oraya sonradan eklenen bir parçalar için o şekilde yapmışlar diyeceğim ama onu da anlayamadım. Maket bıçağını ısıtıp kesin ama dikkat edin elinizi kesmeyin, sonra dikkatlice zımparalayınca hiç yok gibi görünür.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun. Kesmek istemezseniz de oraya aynı şekil ve ebatta siyah ya da siyaha boyanmış bir plastik parça monte edebilirsiniz. Yapıştırmak için de karbonat+japon yapıştırıcısı tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Kesmek istemezseniz de oraya aynı şekil ve ebatta siyah ya da siyaha boyanmış bir plastik parça monte edebilirsiniz. Yapıştırmak için de karbonat+japon yapıştırıcısı tavsiye ederim.
    Abi karbonat değilde kurşun kalemin yazan kısmını toz haline getirince süper oluyor.
    iptaluyelik02, espresso ve tommygun bunu beğendiler.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Forumdan Uzaklaştırıldı
    o parça sadece görsel amaçlı,bence tamir etmek yerine kalan kırık kısmı düzgünce kesip yerini zımparalayıp düzleyin,üzerine mat siyah sprey boya sıkın .
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti

Bir plastik kaynak dolgusu yaptırdım şöyle oldu, diyorum ki inceden bi zımpara sonra bi mat sprey boya var siyah onla bi rötuş falan ne diyosunuz ahali :D

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Detaya takıldığın için söylüyorum.Bence seni mutlu edecek şekilde olmamış.Oraya yapılan işlem çok temiz ve gözle kolay ayırt edilemeyecek şekilde olsaydı ancak unuturdun.Bu şekliyle seni mutlu edeceğini düşünmüyorum.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hocam bırak kalsın öyle yav, kim görecek farın arkasını.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Detaya takıldığın için söylüyorum.Bence seni mutlu edecek şekilde olmamış.Oraya yapılan işlem çok temiz ve gözle kolay ayırt edilemeyecek şekilde olsaydı ancak unuturdun.Bu şekliyle seni mutlu edeceğini düşünmüyorum.
    Yakın çekimde öyle görünmüş de genel bağlamda makul bide traşladım mı cillop olur diye umuyorum olmazsa da canım sağolsun denedim en azından. Yine deneyeyim yine yenileyim gerekirse ama daha iyi yenileyim :D

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bırak kalsın öyle yav, kim görecek farın arkasını.
    O görüyor. Başkasının görmesi önemli değil zaten.

Arkadaşı iyi anlıyorum. Bende böyle takıntı yapıyorum bazen.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)