Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

06.02.2023 Maraş Depremi

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kamu personeli de bundan faydalanacak mı, yoksa sadece Cengiz mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kızılay'ın İstanbul Şubesi: KIZILAYİLE
    Mr.wind, iptaluyelik02, haluk23 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.ibb.co/VmdJ4q6/k-z-lay.jpg
    kızılayın ne halt oldugunu biliyoruz zaten ama yukardaki konu cok bariz birşey oldugu için bakaym dedim bulamadım.

https://organizasyon.kizilay.org.tr/...lu-uyelerimiz/

https://www.istanbulkizilay.org.tr/k...yonetim-kurulu
    iptaluyelik02 ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.ibb.co/VmdJ4q6/k-z-lay.jpg
    Goruyormusun koca yurekli insanlari canla basla caliyorlar. Pardon calisiyorlar.
    DickName bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bizim cografyamız dağlık arazi , Amerika gibi geniş ovalar dümdüz araziler yok , olan yerlere bu tarz müstakil tek kat yapsak bu nüfusa yetermi ? çok bilgilide değilim ama bu tarz evler bize yetmez diye düşünüyorum..bu arada ev harika , babam Şile de buna benzer müstakil bahçeli bir evde yaşıyor ama orası şehir merkezinden çok uzak nüfusun az olduğu bir sayfiye yeri , zaten şehrin göbeğinde böyle bir evi satında alamazdım..
    Ne bileyim malatya, maraş gibi kırsal alanlarda istenirse büyük bir prefabrik kent kurulabilir gibime geliyor.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kızılayın ne halt oldugunu biliyoruz zaten ama yukardaki konu cok bariz birşey oldugu için bakaym dedim bulamadım.

https://organizasyon.kizilay.org.tr/...lu-uyelerimiz/

https://www.istanbulkizilay.org.tr/k...yonetim-kurulu
    İlhami YILDIRIM.

İlhami Yıldırım, 1982 Erzincan / Refahiye doğumludur. İlköğretim sürecini Erzincan'da, ortaöğretimini ise İstanbul / Ümraniye'de tamamlamıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi Yerel Yönetimler Lisans Mezunu olan Yıldırım aynı zamanda İstanbul Üniversitesi'nde Sosyoloji okumaktadır.

2009 yılında Türk Kızılayı Çekmeköy Şube Başkanlığı görevine başlamıştır. 2012 yılında ise Kızılay İstanbul Şube Başkanlığına kurucu başkan olarak atanmıştır.

2013/2019 yılları arasında Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı görevi yürütmüş ve aynı zamanda 2016 Nisan ayında yapılan Olağan Genel Merkez kongresinde Türk Kızılayı Genel Merkez Denetim Kurulu Başkan Vekiliğine seçilmiştir.

Ulusal ve uluslararası birçok yardım projesinde Şube ve Genel Merkez çalışmalarında koordinatör, paydaş olarak önemli görevler almakta olup "Büyük Ülke Güçlü Türkiye" vizyonu ile Somali'den Myanbmar'a ve Avrupa'nın birçok ülkesinde kurumsal tanıtım, yardım faaliyetlerinde yer alarak devletimizin, Türk Kızılayı'nın vizyon ve misyonuna hizmet etme çabası içerisindedir.

Gayrimenkul yatırımı ve taahhüt alanında faaliyetlerde bulunarak ticari hayatın içinde yer almaktadır.

https://twitter.com/istanbulkizilay/...76963129720832

Sonra kızılaya niye bağış yapmıyorsun?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ne yapsınlar evde boş boş otursunlar mı?

O zamanda bunlar evde boş boş oturup baba parası yiyor olur.

Ticaret yapalım deyip gemiçik alsalar laf oluyor.

Hayır işlerinde çalışsalar yine laf oluyor.

Adamlar Venezüella'ya bavulla maske götürdü yine laf oldu beeeee

Hanedana mensup olmak zor iş.
    iptaluyelik02, haluk23, DickName ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ak Parti bence çekirge gibi. Çekirge sürüsü bir tarlaya girdiğinde o tarlayı nasıl kurutuyorsa, Ak Parti de hangi kuruma çullansa o kurumun içini mahvediyor, işlevsiz bırakıyor, bereketini kaçırıyor.
    Metehan07-70, DickName, Mr.wind ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bizim cografyamız dağlık arazi , Amerika gibi geniş ovalar dümdüz araziler yok , olan yerlere bu tarz müstakil tek kat yapsak bu nüfusa yetermi ? çok bilgilide değilim ama bu tarz evler bize yetmez diye düşünüyorum..bu arada ev harika , babam Şile de buna benzer müstakil bahçeli bir evde yaşıyor ama orası şehir merkezinden çok uzak nüfusun az olduğu bir sayfiye yeri , zaten şehrin göbeğinde böyle bir evi satında alamazdım..
    Aynen öyle. En büyük faktör arazinin fiyatı. Arazinin fiyatı yüksekse yukarı yapılanma oluyor. Mesela New York ta müstakil bir ev çoook zor. Çünkü arazi çoook pahalı.

Bir de ulaşım bir faktör. Amerika'nın bir çok yerinde şahsi araba olmadan yaşamak mümkün değil. Metro yok, otobüs az. Ama New York gibi şehir merkezlerinde bu mümkün.

Söylemesi ayıp şu an ev yaptırıyoruz. Daha ev izni alınmadan önce septik tank için belediyeden gelip denetleyip izin verdiler. Sonra arazi ve ev planı için. Sonra evin elektrik tesisatı döşendikten sonra için. Sonra evin su ve lağım tesisatı döşendikten sonra onun için. Sırada ne var bilemiyorum. Her aşamada denetleme ve sürüyle standart mevcut. Tek aile için tek katlı ev bu...

Lakin çok katlı apartmanlar da gayet güvenli yapılabilir ve yapılıyor.
    fazil bunu beğendi.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çok fazla bilgi kirliliği var. Bu mesajlarda bile gözüme çarpanlar oldu.

Depremin ilk günü kamyonu yükleyip Elbistan'a girdim. Hatta ilk giren benim diye biliyorum. Aşırı kar dolayısı ile tırlar zaten ilerleyemiyordu. İş makinalarını taşıyan lowbet tırlarda devam edemedi. Benimki kamyondu zorda olsa gittim. 36 saat uykusuz yolculuk sonrası Aksaray'a gelip yükleyip Kırıkhan'a götürdüm.

Hatta gördüklerimle ilgili uzun bi yazı yazmayı düşünüyorum.

Bina konusunada cevap vereyim. Bu işin tek kat veya çok kat ile alakası yok. Hatay Kırıkhan'da bi site gördüm mesela. 10 blok filan vardı tam saymadım. Hepsi sağlam. Bazılarının sıvası dökülmüş sadece. Yanında sağında solunda bi sürü bina yıkılmış. Ama ben o siteden herkesin sağ kurtulduğunu düşünüyorum.

Fotoğrafı dolaşan bi bina vardı hatta. Temeliyle beraber yan yatmış. Bina o kadar sağlam ki camlar dahi kırılmadan devrilmiş. Devrilmeside binanın bi tarafı obruk gibi çöktüğü için. Yani çökme olmasa hasarsız atlatacakmış depremi.

O binaları yapandan Allah razı olsun.

Bazı binalar ise çalışma yapılamayacak kadar kötü durumdaydı. 5 katlı bina benim boyumda kalmış nerdeyse. Kum yığını olmuş. Ordan canlı çıkma umudu yoktu.
    hasmet, espresso, tommygun ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    video çok eski ise lütfen mağara esprisi gelmesin :D izlerken dünyada bizdende kötüsü varmış diye bi an mutlu oldum :(

https://www.facebook.com/reel/180574...ibextid=Nif5oz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Arkadaşlar şu an Show tv de 127. saatte kurtarılmaya çalışılan enkaz başı çalışmaları var , yahu ufacık bir delik açılmış 3-4 kişi çalışıyor arkasında 50 kişi birikmiş biri sigara tüttürüyor , biri biriyle geyik muhabbetinde , en az 10 kişi elinde telefon canlı yayında , niye böyleyiz biz yahu , bunlara müdahale edende yok , bu kişilerin diğer enkazlara yönlendirilmesi imkansızmıdır anlam veremiyorum :(
    fatih.met bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bakın asker sayı meselesini o kadar uzattınız ama alınan kararları mecbur tek tek görüyoruz ,asker sayısı artırıldı ve terhis olacak erlerin terhisi ertelendi
    oysaki bas bas yazdık sadece burada değil her yere yazdım ,yazanlar oldu ve emekli paşalarda söyledi
    aynı gün askeri alana sürselerdi, askerlik süresini uzatıp, sefer görev çıkarsalardı, sefer görev sadece asker için değil, iş makinası ,arama kurtarma ekipleri de dahil

binlerce kişi kurtarılırdı, enkazlar dan çıkan kurtarılanlarda soğuktan üşümez hastalanmazdı ve o kadar yağmalar olmazdı
    halen daha sağ kurtarılanlar var

çok büyük vebal altına girildi ,hem de çok büyük

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. En büyük faktör arazinin fiyatı. Arazinin fiyatı yüksekse yukarı yapılanma oluyor. Mesela New York ta müstakil bir ev çoook zor. Çünkü arazi çoook pahalı.

Bir de ulaşım bir faktör. Amerika'nın bir çok yerinde şahsi araba olmadan yaşamak mümkün değil. Metro yok, otobüs az. Ama New York gibi şehir merkezlerinde bu mümkün.

Söylemesi ayıp şu an ev yaptırıyoruz. Daha ev izni alınmadan önce septik tank için belediyeden gelip denetleyip izin verdiler. Sonra arazi ve ev planı için. Sonra evin elektrik tesisatı döşendikten sonra için. Sonra evin su ve lağım tesisatı döşendikten sonra onun için. Sırada ne var bilemiyorum. Her aşamada denetleme ve sürüyle standart mevcut. Tek aile için tek katlı ev bu...

Lakin çok katlı apartmanlar da gayet güvenli yapılabilir ve yapılıyor.
    arazimiz yeter Hasmet ,bu Anadolu coğrafyası, 500 milyon insana bile rahat rahat yurt olur ,müstakil ev olur ,bu konular basit konular değil ,yıllara dayanan köy okullarına kadar bile giden konular, köyler ilçeler okulsuz bırakıldı, oradaki köylülerin ürünleri onlar az kar ederken, aracıların çok kar etmesi ile ekonomisi bozulan, çocuğunu okutamayan köylünün kentlere göçü ile başlayan on yıllarca süren bir göç hareketi oldu oluyor

gayet te basit müstakil evler yapılır ,ruhsat ücreti alınmaz ama denetim getirilerek ,insanlar gene köy ve ilçelere rahatlıkla yerleştirilir ,yeter ki köstek olunmasın
    bak benim arsam var ,çivi bile çakmadan belediye, abonelikler sadece 100.150 bin tl tutuyor ,ben bu parayı kağıt bedeli diye vereceğime evime 2 kolon 2 kiriş fazla atarım
    bütün mesele bazı hainlikler, ahlaksızlıklar ve ekonomidir, insanları fakir bırakırsan, zorlarsan nasıl kendine sağlam ev yapacak ?

Abd de prefabrik evler bazı bölgelerde mecbur yapılıyor, çünkü toprağın altı balçık, beton olmuyor ,batıyor ve balçık yada yumuşak zemine normal inşaatın daha fazlası maliyet ve teknik gerekiyor ,devlet bu işleri rant olmadan amme hizmeti görseydi
    hiçbir insan sağlam evim olmasın demezdi
    hangi insan deprem olsun, evim başıma, ailemin üzerine yıkılsın der ?
    artık deprem oldu bundan sonra gene bu problemler yaşanmaması gerekir ama bakacağız göreceğiz ne olacağını
    haluk23, DickName, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak benim arsam var ,çivi bile çakmadan belediye, abonelikler sadece 100.150 bin tl tutuyor ,ben bu parayı kağıt bedeli diye vereceğime evime 2 kolon 2 kiriş fazla atarım
    bütün mesele bazı hainlikler, ahlaksızlıklar ve ekonomidir, insanları fakir bırakırsan, zorlarsan nasıl kendine sağlam ev yapacak ?
    Nedir çivi bile çakmadan 100.150 bin tl ücret yahu? Yuh. Bizim çivi çakmadan toplam yaptığımız masraflar:

$1150 Mimara plan çizdirdik.
    $400 septik depo saha çalışması ve izni
    $1050 plan denetleme ve bina izni
    $150 elektrik, su ve ısıtma-soğutma tesisatı denetleme izni

Toplam: $2750

Bürokrasi, çarpık vergi yapılandırması ve yolsuzluk çok ciddi sorunlar.

Daha önce yazmıştım. En son aldığım ikinci el araçta adamın evine gidip parayı verdim, adam da bana aracın tapusunu imzalayıp verdi, sonra DMV'ye gidip $35 yeni ruhsat ve plaka parası verdim ve araç benim oldu. O kadar...

Eşime yeni araba aldık bir yıl bile olmadı. Vergi yüzde yedi. Yeni plaka ruhsat masrafı vs $150. O kadar.

"Eninde sonunda şu topraklarda yaşayan insanlarız. Geçmişte olanlar belli. Meylimiz de var. Yolsuzlara işi bırakırsak vay halimize." deyip akıllıca tercihler yapmak lazım. Şucu bucu deyip, din ve milliyet damarını kullanıp, bölüp parçalayıp şahsi çıkarına bakan yöneticilere göz yummamak lazım. Türkiye zengin bir ülke. Çekilen sefalet ve yaşanan ölümlerin özrü yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Flaş flaş! Sayın cumhurbaşkanımızdan:

"Nakdi yardımda bulunmak isteyenlerin bunu AFAD üzerinden gerçekleştirmeleri en isabetlisidir. Milletimizi dolandırmaya teşebbüs edecek kadar alçaklar çıkabiliyor."

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Nedir çivi bile çakmadan 100.150 bin tl ücret yahu? Yuh. Bizim çivi çakmadan toplam yaptığımız masraflar:

Daha önce yazmıştım. En son aldığım ikinci el araçta adamın evine gidip parayı verdim, adam da bana aracın tapusunu imzalayıp verdi, sonra DMV'ye gidip $35 yeni ruhsat ve plaka parası verdim ve araç benim oldu. O kadar...

Eşime yeni araba aldık bir yıl bile olmadı. Vergi yüzde yedi. Yeni plaka ruhsat masrafı vs $150. O kadar.

"Eninde sonunda şu topraklarda yaşayan insanlarız. Geçmişte olanlar belli. Meylimiz de var. Yolsuzlara işi bırakırsak vay halimize." deyip akıllıca tercihler yapmak lazım. Şucu bucu deyip, din ve milliyet damarını kullanıp, bölüp parçalayıp şahsi çıkarına bakan yöneticilere göz yummamak lazım. Türkiye zengin bir ülke. Çekilen sefalet ve yaşanan ölümlerin özrü yok.
    bizde aynı şeyleri diyoruz işte kardeşim ,millete anlatamıyoruz, ceremesini de masum çocuklar ve suçsuz insanlar çekiyor
    o zengin dediklerin asıl sorun zaten ,halkın yüzde 70 i orta ve fakirlik düzeyinde ama bazıları 5 .10 yılda devasa mala mülke sahip oluyor ve hiç bir şeffaflık yok kimse de sormuyor ki sanayici değilsin bir şey üretmiyorsun bu zenginlik nereden ?

8.500 asgari ücretli birisi ne ev yaptırabilir ,ne arsa alabilir, nede daire ,o zenginlik maalesef tabanda değil ve bunu bu fakir taban bir türlü anlamadı sorgulamadı
    Mr.wind ve haluk23 bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Askerlik uzamadı. 2 celp dönemi ötelendi (yaklaşık). Terhisler zamanında olacak. Peki bu boşluk nasıl dolacak? Bu sefer kışlalar boş? Cinsel organa sürecek akıl yok bunlarda...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Flaş flaş! Sayın cumhurbaşkanımızdan:

"Nakdi yardımda bulunmak isteyenlerin bunu AFAD üzerinden gerçekleştirmeleri en isabetlisidir. Milletimizi dolandırmaya teşebbüs edecek kadar alçaklar çıkabiliyor."
    İstediği kadar desin. Benim gözümde deprem vergileri ile yol yapan dolandırıcıdır. Bu afette de devlete kuruş para vermedim. Zenginlikten boğulan, Avrupa'nın kıskandığı, üstüne 20 yıldır böyle afetler için ek vergi toplayan iktidara ne diye para vereceğim. Doğrudan afetzedelere ilettim yardımlarımı.

Not:2750 dolar da 50 bin TL falan ediyor. Adamların kişi başı gelir de bizim üç kat.
    ero__, haluk23, iptaluyelik02 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    May the Force be with McLaren Mercedes

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resimdeki 7 farkı bulunuz.(Alttakiler Hatay'da TIR'ın yol kesen yağmacılar)

(Boşuna aramayın, fark yok.)
    espresso, iptaluyelik02, Mr.wind ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sen esas yeri atlamışsın plakanın üzerinde ne yazıyor?

- Zeki Reis -
    haluk23 bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediği kadar desin. Benim gözümde deprem vergileri ile yol yapan dolandırıcıdır. Bu afette de devlete kuruş para vermedim. Zenginlikten boğulan, Avrupa'nın kıskandığı, üstüne 20 yıldır böyle afetler için ek vergi toplayan iktidara ne diye para vereceğim. Doğrudan afetzedelere ilettim yardımlarımı.

Not:2750 dolar da 50 bin TL falan ediyor. Adamların kişi başı gelir de bizim üç kat.
    Bence haklı cumhurbaşkanımız, "Milletimizi dolandırmaya teşebbüs edecek kadar alçaklar çıkabiliyor."

Çalıştığım bölüme atılan yardım emaili sonucu bir günde 4000 küsür dolar toplandı, iki kişi hariç herkes yabancı, topu Ahbaba gitti.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)