Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

06.02.2023 Maraş Depremi

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Tek tesellimiz 2. depremin 1 ay sonra olmaması bana göre.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Pazartesi 14:00 gibi görüştüm Sıtkı Abiyle.

Ailecek iyi olduklarını söyledi ama evleri ciddi hasar görmüş.
    Bu kadar büyük bir felaketten sağ salim kurtulmalarına sevindim. Sanırım Hatay motosiklet kulübü(Hamok) yöneticisi kendisi.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Çok kötü arkadaşlar çok Allah kimsenin başına vermesin tv de gördükleriniz buz dağının görünen kısmı resmen felaket şuan,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kötü arkadaşlar çok Allah kimsenin başına vermesin tv de gördükleriniz buz dağının görünen kısmı resmen felaket şuan,
    Kilis'te kurtarma çalışmaları tamamlanmış. Yandaş medya Maraş'ı veremiyor, Kilis'i veriyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Başımız sağolsun , yaralılar ve göçük altındakiler için Allah yardımcımız olsun şifa versin..Kendimce birşeyler yaptım yapmaya devam ediyorum..Beni en çok üzen ise kasıtlı olarak hükümetin yetersiz kalması ve malum şahsın halkına olan kini ve nefreti..Eğer hükümet zamanında askeri devreye soksaydı yeterince yardım yollasaydı bugün vefat edenlerin sayısı şu an açıklananın yarısını geçmezdi..Twitterı engellemek resmen makineye bağlı bir hastanın fişini çekmektir..Allah hakettiğini versin hepsine ..

Ekleme : https://mobile.twitter.com/defnemsim bu insanların iki eli yakanızdadır emin olun..
    Mr.wind ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    speederbike
    Yasakçı zihniyet. Yanlış bir şey yapmadıysanız dinlenmekten niye rahatsız oluyorsunuz diyen kafa bu.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Pazartesi 14:00 gibi görüştüm Sıtkı Abiyle.

Ailecek iyi olduklarını söyledi ama evleri ciddi hasar görmüş.
    Allah razı olsun bilgi için, umarız daha birçok can kurtulur inşallah.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    tayyip erdoğanın dilinden konuşacağım şimdi:

türkiyeyi soktuğun ekonomik krizlere rağmen, adalet krizlerine, istihdam krizlerine, sosyal psikolojinin bozulmasına, sosyal çevrede bireylerin can güvenliğinin riskte olmasına, liyakat problemlerine rağmen bir hesap içerisindeydin, bir şekilde dış politikan sayesinde başka ülkelerden aktif olarak destek alarak ve insanları kutuplaştırarak bir hesaplar içerisine girdin ve kazanmanın planlarını yaptın, hesabını kitabını kılıfına uydurmak için çok çalıştın... ey erdoğan! hesapların üzerinde bir hesap vardır bunu böyle bilesin.

abiler, mevzunun ciddiyetini muhtemelen benden daha çok bilenler vardır ama tekrar etmek durumundayız, bakın Karaman ilinin çevresi dışında Türkiye deprem bölgesiymiş ve bunu ben şahsen yeni öğrenirken bazıları iyi biliyordu. Ben yeni öğrendim çünkü benim işim ve odak alanım değil. bakın Türkiyede 85 milyon nüfus için 4 kişi başına 1 müstakil ev yaptığınız zaman yaklaşık 22 milyon konut eder, 300m2 alanı kaplasa 6.600km2 alan yapar ve buda türkiyenin yüz ölçümünün sadece %0,8 kadarı ediyor yani %1 bile değil... yahu inanın 20 kişi 1 müstakil ev düşse amerikadan daha kral bir yaşam biçimiz olur yine...

demek istediğim biz 5.000km2 olan istanbula 25 milyon nüfusu tıkıp Türkiye'nin milli hasılasının yarısı burada üretilecek şekilde bir planlama yaptıysak bu olası bir depremde Türkiye'nin yarısı darbe alacak demektir ve içine gireceğimiz aciz durumdan ötürü ülke olarak batacağımız kesindir...

yukarıdaki 2 paragrafta anlattığım şeyin planlı olarak yapıldığını düşünüyorum, deprem olacağı bilindiği halde ileride Türkiye'nin batması için bunun planlı yapıldığını düşünüyorum, takdir edersiniz ki bunu ancak o ülkeye düşman olan birisi yapar yada o ülkeyi sömürmek isteyen diğer ülkeler tarafından satın alınmış kişiler yapar...

her 2 koşulda da mevcut sıfatı ben bu iktidara yakıştırıyorum... derhal istanbuldaki sanayileşme ülkenin geneline yayılmalı ve olası depremlerde kayıplar minimuma indirilmeli... bakın yıllar önce Muharrem İnce "Karaman" bölgesinde fay hattı olmadığını söylemiş, bunlar ne kadar önemli detaylar biliyor musunuz? fazla uzatmayayım, konu açık, istanbuldan nüfus yoğunluğunu çekeceksin ve binaları max 4 katlı yapacaksın nokta. Türkiye'nin gerçeği bu zira deprem bölgesi burası.

edit: dün twitter kapattılar keyiflerine göre sonra tekrar açtılar artık nedendir bilmem, ben soylunun sosyal medya hesabında biraz küfürlü bir mesaj yazmıştım, demekki bir çok insan dayanamamış ve tepki göstermiş ki saatler sonra geri açtılar... kapatma bahanelerini zaten duyduğunuzda yalan olduğunu düşüneceğiniz türden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

DickName ve Mr.wind bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dilara Gönder'de olan başakların boyutu hiç bir Ak Partili Vali, İl Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanı, örgüt üyesi ve diğer kamu kurum yöneticilerinde yok.

Kadın bu ülkenin yarısının kestanesini çizdi, yardı, geçti. Delikanlı gibi de istifa etti. Dilara Gönder eski ve onurlu Türkiye'dir.
    Thracian, xterkan, hasmet ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dilara Gönder'de olan başakların boyutu hiç bir Ak Partili Vali, İl Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanı, örgüt üyesi ve diğer kamu kurum yöneticilerinde yok.

Kadın bu ülkenin yarısının kestanesini çizdi, yardı, geçti. Delikanlı gibi de istifa etti. Dilara Gönder eski ve onurlu Türkiye'dir.
    Olayı bilmeyenler için ;
    https://twitter.com/birolakbaba/stat...90960629538816
    tommygun, xterkan, hasmet ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    cb250r
    Bu cografyada planlar gunluk yapilir agalar. Yeni bir deprem yonetmeligi cikar, 2-3 sene saglam binalar yapilir, sonra tekrar kumdan kaleler insaa edilir.

Bu cografyada sadece kalabalikta durustluk, kul hakki, iyilik vardir. Kimse gormeden herkes herseyden calmaya cirpmaya devam eder. Kimi parani calar, kimi ozgurlugunu calar, kimi liyakati calar, kimi kaletiyi calar, kimi de hayatini calar.

Simdi 1500 sayfalik yeni deprem yonetmeligi yazarlar, kimse hicbir mikim anlamaz. Eski tas eski hamam devam eder.

Bugun parasi olan her Allah kulu mutaahitlik yapabiliyor.

Insan hayatini birinci dereceden ilgilendiren sektorlerde, inisiyatifi tacire birakamazsin. Hele bu cografyada hic birakamazsin.

Bundan binlerce yil once Hammurabi kanunlarinin bilmemkacinci maddesinde bile "mutaahitin yaptigi ev yikilir ise, mutaahit olum ile cezalandirilir." yaziyor.

Adam binlerce yil once isi cozmus.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    amerika da pek deprem olmaz ama enayiler hep prefabrik ev yapıp havaya uçuyorlar hortum çıkınca... bizde tam tersi, genelde deprem olur ve bu yüzden genel olarak tek yada iki katlı prefabrik ev yapmamız gerekirken hep betonlara gömdük etrafı...

umarım bundan sonra prefabrik yapılanmaya teşvik artar ve milletin de kafa yapısı bu yönde değişir umarım... bunu senelerdir konuşuyordum, hatta en son geçen aralık ayında iş yerinden hataylı bir abi ile konuştum, etrafta 5 katlı bitişik nizam blokları gösterdim, yer esenyurt idi ve "insanlar neden kendine bunu yapıyor? herkes bir birinin gürültüsünü çekiyor ve herkes bir birini rahatsız ediyor burada, neden herkes kendine böyle kalitesiz bir yaşamı layık görüyor?" diye sordum ve tekrarladım sorumu yani ısrarlı şekilde yüzüne bakarak fakat hataylı abi cevap vermedi...

HATAYLI ABİ CEVAP VERMEDİ!

günlük hayatta bunu çok yaşıyorum ve en nefret ettiğim şey ben bir konu üzerinde bir söylemde bulunduktan sonra haklı olmam ve karşıdakinin de 5 yaşında çocukmuş gibi karşımda sessiz kalması... ne kadar sinirleniyorum anlatamam... "yapacak bir şey yok" modunda herkes bende bunu yediremiyorum kendime.

neden yaşam kalitemiz yükselsin istemiyorlar?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amerika da pek deprem olmaz ama enayiler hep prefabrik ev yapıp havaya uçuyorlar hortum çıkınca... bizde tam tersi, genelde deprem olur ve bu yüzden genel olarak tek yada iki katlı prefabrik ev yapmamız gerekirken hep betonlara gömdük etrafı...

umarım bundan sonra prefabrik yapılanmaya teşvik artar ve milletin de kafa yapısı bu yönde değişir umarım... bunu senelerdir konuşuyordum, hatta en son geçen aralık ayında iş yerinden hataylı bir abi ile konuştum, etrafta 5 katlı bitişik nizam blokları gösterdim, yer esenyurt idi ve "insanlar neden kendine bunu yapıyor? herkes bir birinin gürültüsünü çekiyor ve herkes bir birini rahatsız ediyor burada, neden herkes kendine böyle kalitesiz bir yaşamı layık görüyor?" diye sordum ve tekrarladım sorumu yani ısrarlı şekilde yüzüne bakarak fakat hataylı abi cevap vermedi...

HATAYLI ABİ CEVAP VERMEDİ!

günlük hayatta bunu çok yaşıyorum ve en nefret ettiğim şey ben bir konu üzerinde bir söylemde bulunduktan sonra haklı olmam ve karşıdakinin de 5 yaşında çocukmuş gibi karşımda sessiz kalması... ne kadar sinirleniyorum anlatamam... "yapacak bir şey yok" modunda herkes bende bunu yediremiyorum kendime.

neden yaşam kalitemiz yükselsin istemiyorlar?
    Fatih sonuna kadar katılıyorum. Küçük, minnak ve şirin bahçeli evlerde oturmak yerine neden endüstriyel tavuk kümesi gibi kat kat binalara tıkıyorlar insanları? Bu binalarda canlı canlı mezara girmiş gibi oluyorsun ve hiç insan doğasına uygun değiller. Tamam bazı insanlar bu şekil bir yaşamı seviyor ve tercih ediyor olabilirler fakat imkanı olan da aynı şekilde hareket ediyor. Mesela Malatya'da tam bilmiyorum ama geniş alanlar mevcuttur. Neden fazla yer işgal etmeden tiny house gibi, sevimli prefabrik yapılar gibi şeyleri tercih etmek yerine koskoca tarlanın tam ortasına dikilmiş 864397135 katlı heyhula gibi, gulyabani gibi yapılarda oturmak istiyor insanlar?

ÜSTELİK DEPREM BÖLGESİNDE!!!

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bakın örnek olması açısından şöyle bir görsel buldum. Allah adına bu evin nesi kötü? 8 bin katlı binalardan üstün o kadar çok yönü var ki. Vallahi kafayı yememek elde değil. Böyle bir yapılaşma olsaydı inanın çok çok çok az kayıpla atlatırdık bu büyük doğa felaketini.
    bursalıali, ufoz ve fazil bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/trae8hv.jpeg

Bakın örnek olması açısından şöyle bir görsel buldum. Allah adına bu evin nesi kötü? 8 bin katlı binalardan üstün o kadar çok yönü var ki. Vallahi kafayı yememek elde değil. Böyle bir yapılaşma olsaydı inanın çok çok çok az kayıpla atlatırdık bu büyük doğa felaketini.
    hocam bizim cografyamız dağlık arazi , Amerika gibi geniş ovalar dümdüz araziler yok , olan yerlere bu tarz müstakil tek kat yapsak bu nüfusa yetermi ? çok bilgilide değilim ama bu tarz evler bize yetmez diye düşünüyorum..bu arada ev harika , babam Şile de buna benzer müstakil bahçeli bir evde yaşıyor ama orası şehir merkezinden çok uzak nüfusun az olduğu bir sayfiye yeri , zaten şehrin göbeğinde böyle bir evi satında alamazdım..
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Deprem vergileri cumburlop olduğu için AFAD ve Kızılay bağış toplama kampanyasına başlamışlar.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Aşağıdaki mesaj az önce Gelirler Vergi Dairesinden geldi.

Anladığım kadarıyla şirketler ve vergi mükellefleri, AFAD ve KIZILAY hesaplarına yaptıkları deprem yardımı bağışlarının
    tamamını 2023 yılı vergilerinden düşebilecekler.
    Yani eskiden karınızın %5 i düşülürken şimdi tamamı düşülecek olarak anladım ben.

Keza yine para dışındaki ayni yardımlar faturasıyla beraber AFAD'a teslimi belgelendiğinde, tamamı 2023 yılı vergisinden düşüleceği gibi,
    faturalardaki KDV miktarıda mahsup edilecek şeklinde anladım.

9 Şubat 2023
    Gİ 2023–4

Sayın Abonemiz,

Merkez üssü Kahramanmaraş ili olan depremler sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların ortadan kaldırılması ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerimizce bağış ve yardımlar yapılmaktadır.
    Bilindiği üzere, Gelir Vergisi Kanunun 89 uncu ve Kurumlar Vergisi Kanununun 10 uncu maddeleri hükmü uyarınca, Cumhurbaşkanınca başlatılan yardım kampanyalarına makbuz karşılığı yapılan ayni veya nakdi bağışların tamamı ilgili yıl vergi matrahlarının tespitinde indirim olarak dikkate alınabilmektedir.
    3/2/2021 tarihinde yayımlanan 3483 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereğince, bu tarihten itibaren ülkemizde meydana gelebilecek depremler sonrası zarar gören afetzedeler için Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı koordinasyonunda yardım kampanyaları yürütülmektedir. Bu kapsamda, Kahramanmaraş ili merkezli olan depremler için AFAD Başkanlığı koordinasyonunda yardım kampanyası başlatılmıştır.
    Ayrıca, Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu hükümleri uyarınca, Türkiye Kızılay Derneğine yapılan nakdi bağışların tamamı da vergi matrahından indirilebilmektedir.
    Nakdi Bağış ve Yardımlar
    Depremlerden etkilenen afetzedeler için AFAD Başkanlığınca ilan edilen hesaplara yapılan nakdi bağış ve yardımların tamamı gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerince indirim konusu yapılabilecektir. Aynı şekilde, Türk Kızılay’ınca ilan edilen hesaplara yapılan nakdi bağışların tamamı da indirime konu edilebilecektir. Bağışların indirilebilmesi için ödemeye ilişkin banka dekontları yeterli olacaktır.
    Ayni Bağış ve Yardımlar
    Depremler sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların ortadan kaldırılması için gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerince, işletmelerinde mevcut olan ya da dışarıdan temin edilen ihtiyaç malzemeleri de ayni olarak bağışlanabilmektedir. Ayni bağışlar; AFAD Başkanlığının kendisine yapılabileceği gibi AFAD’ın yönlendirdiği kamu kurum ve kuruluşlarına da yapılabilecektir. Bu kapsamda yapılan ayni bağışların tamamı, bağışa konu malların içeriğine ve ilgili kurumlarca teslim alındığına ilişkin belge düzenlenmesi kaydıyla, indirim konusu yapılabilecektir. Yine söz konusu kapsamda yapılan bağış ve yardımlarda KDV hesaplanmayacak ve bağışa konu mallara ilişkin yüklenilen KDV’ler de işletmeler tarafından indirim konusu yapılabilecektir.
    Bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek bağış ve yardımda bulunan gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerimiz ile tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
    Konu ile ilgili soru ve önerilerinizi kurumlarvergisi@gelirler.gov.tr mail adresine iletebilirsiniz.

Cyan bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalifornia ve Alaska Amerika'nın başlıca deprem bölgeri ve çok sık deprem oluyor.Alaska'da nüfus az ve genelde 1-2 katlı yapılar var.O yüzden 8 üstü depremlerde bile kayıp sayısı ya 0 yada çok az.Asıl sorun okyanus kıyısı olduğundan deprem sonrası tsunami.Can kayıpların çoğunluğunu da bunlar sebep oluyor.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._United_States

En son 2019'da 6.4lük ve 7.1 iki deprem oldun.Sadece 2 can kaybı var.

Motosikleti
    speederbike
    Onlar dinsiz olduğu için Allah onlarla uğraşmıyor, Allah'ın derdi bizle bu sahte dindarlara göre.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki mesaj az önce Gelirler Vergi Dairesinden geldi.

Anladığım kadarıyla şirketler ve vergi mükellefleri, AFAD ve KIZILAY hesaplarına yaptıkları deprem yardımı bağışlarının
    tamamını 2023 yılı vergilerinden düşebilecekler.
    Yani eskiden karınızın %5 i düşülürken şimdi tamamı düşülecek olarak anladım ben.

Keza yine para dışındaki ayni yardımlar faturasıyla beraber AFAD'a teslimi belgelendiğinde, tamamı 2023 yılı vergisinden düşüleceği gibi,
    faturalardaki KDV miktarıda mahsup edilecek şeklinde anladım.

9 Şubat 2023
    Gİ 2023–4

Sayın Abonemiz,

Merkez üssü Kahramanmaraş ili olan depremler sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların ortadan kaldırılması ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerimizce bağış ve yardımlar yapılmaktadır.
    Bilindiği üzere, Gelir Vergisi Kanunun 89 uncu ve Kurumlar Vergisi Kanununun 10 uncu maddeleri hükmü uyarınca, Cumhurbaşkanınca başlatılan yardım kampanyalarına makbuz karşılığı yapılan ayni veya nakdi bağışların tamamı ilgili yıl vergi matrahlarının tespitinde indirim olarak dikkate alınabilmektedir.
    3/2/2021 tarihinde yayımlanan 3483 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereğince, bu tarihten itibaren ülkemizde meydana gelebilecek depremler sonrası zarar gören afetzedeler için Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı koordinasyonunda yardım kampanyaları yürütülmektedir. Bu kapsamda, Kahramanmaraş ili merkezli olan depremler için AFAD Başkanlığı koordinasyonunda yardım kampanyası başlatılmıştır.
    Ayrıca, Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu hükümleri uyarınca, Türkiye Kızılay Derneğine yapılan nakdi bağışların tamamı da vergi matrahından indirilebilmektedir.
    Nakdi Bağış ve Yardımlar
    Depremlerden etkilenen afetzedeler için AFAD Başkanlığınca ilan edilen hesaplara yapılan nakdi bağış ve yardımların tamamı gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerince indirim konusu yapılabilecektir. Aynı şekilde, Türk Kızılay’ınca ilan edilen hesaplara yapılan nakdi bağışların tamamı da indirime konu edilebilecektir. Bağışların indirilebilmesi için ödemeye ilişkin banka dekontları yeterli olacaktır.
    Ayni Bağış ve Yardımlar
    Depremler sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların ortadan kaldırılması için gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerince, işletmelerinde mevcut olan ya da dışarıdan temin edilen ihtiyaç malzemeleri de ayni olarak bağışlanabilmektedir. Ayni bağışlar; AFAD Başkanlığının kendisine yapılabileceği gibi AFAD’ın yönlendirdiği kamu kurum ve kuruluşlarına da yapılabilecektir. Bu kapsamda yapılan ayni bağışların tamamı, bağışa konu malların içeriğine ve ilgili kurumlarca teslim alındığına ilişkin belge düzenlenmesi kaydıyla, indirim konusu yapılabilecektir. Yine söz konusu kapsamda yapılan bağış ve yardımlarda KDV hesaplanmayacak ve bağışa konu mallara ilişkin yüklenilen KDV’ler de işletmeler tarafından indirim konusu yapılabilecektir.
    Bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek bağış ve yardımda bulunan gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerimiz ile tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
    Konu ile ilgili soru ve önerilerinizi kurumlarvergisi@gelirler.gov.tr mail adresine iletebilirsiniz.

Alttan alta "yardımı AHBAP'a yaparsan nah alırsın" mesajı vermek istemediklerini sanmıyorum. Sonuçta AHBAP da dernek, KIZILAY da. Keşke yanılıyor olsam.
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)