Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2. el alınan ceketteki ter kokusunu nasıl geçirebilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Daha keskin bi koku ile çözülebilir. Kaliteli bi parfümü boca et. Yada en iyisi hacıyağı diye bilinen kokulardan dök oraya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deri mont bakımı yapan bir yere verin onlar daha iyi bilir

Motosikleti
    NC 750X
    Denemedim ama kötü kokular ve çıkmayan lekeler için kolayı öneriyorlar. deneyin bir şey kaybetmezsiniz. Birde yıllar önce arabanın içine balık suyu dökülmüştü kokusunu 2 yıl kadar hiçbir şey çıkaramadı. 2 yıl sonra arabada unutulan ve 1 gece bekleyen sucuk bütün kokuyu almıştı.
    infernus bunu beğendi.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    bence parfüm febrez deodorant gibi başka bir koku ile bastırmaktansa bir deri mont ceket ustasına danışıp yardım isteyebilirsin kokunun asıl kaynağından kurtulmak için çünkü kokuyu ne kadar bastırırsan bastır koku takıntısı olan birisiysen o koku bulamaçıda seni çok rahatsız edicek.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Arkadaşlar bir güncelleme yapayım.

Ceketi tekrardan yıkadım bebek şampuanı ile. Koku ilk zamankine göre az, ama hala geliyor. Sonra Stop Smell diye bir ürün aldım neredeyse ürünün tamamını ceketin koltukaltına sıktım , iç tarafta hala koku var ancak dış taraftaki koku yok oldu gibime geliyor, koklamaktan burnumun direği kırıldı :D

Tekrardan bu ürünü sıktım şu an balkona atıp 1 2 gün havalandıracağım. Sonra burayı tekrardan güncellerim. Eğer olmazsa yakacağım ceketi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MOTO62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir güncelleme yapayım.

Ceketi tekrardan yıkadım bebek şampuanı ile. Koku ilk zamankine göre az, ama hala geliyor. Sonra Stop Smell diye bir ürün aldım neredeyse ürünün tamamını ceketin koltukaltına sıktım , iç tarafta hala koku var ancak dış taraftaki koku yok oldu gibime geliyor, koklamaktan burnumun direği kırıldı :D

Tekrardan bu ürünü sıktım şu an balkona atıp 1 2 gün havalandıracağım. Sonra burayı tekrardan güncellerim. Eğer olmazsa yakacağım ceketi.
    Ben bu montun önceki sahibi kimse onun eşine, dostuna çok üzüldüm. Bu nasıl koku arkadaş? Fare mi yedin? Teke mi kemirdin?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu montun önceki sahibi kimse onun eşine, dostuna çok üzüldüm. Bu nasıl koku arkadaş? Fare mi yedin? Teke mi kemirdin?
    Bazı insanların kokusu doğuştan kötü oluyor. Ayrıca bol baharatlı yemek yiyen toplumlardaki insanlar da kötü korkuyorlar.

Motosikleti
    Scrambler
    Kokan kısımlar kumas demissin, deri kisma bulastirmadan boyama imkani var ise, kumas boyasi ile boya. Hic bir koku kalmadigini goreceksin.

Motosikleti
    honda cb500f
    Koltuk alti kismini bi terzide kestir at. Oraya da yeni parca diktir.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kokunun kumaştan olduğuna eminmisin.Yani koltuklatındaki kumaştan deriye nüfus etmiş olabilir.Kumaş üzerinde yaptığın işlemler belkide ondan pek işe yaramıyordur.

Sorun deri monttan çıkmayan ter kokusu değil.Deriye sinen isterse kız arkadaşının kokusu olsun o koku çıkmıyor.internet üzerinden deri mont aldım.Hacı yağı gibi ağır ve yoğun bir parfüm kokusu vardı. Ne yaptıysam o kokuyu çıkaramadım.Montu giyemedim de ,Sonunda elimden çıkardım.

ilk once eczaneye gidip ayak ve ayakkabi kokusu icin olan alkol bazli spreylerden alabilirsiniz yada durumu eczanede anlatirsaniz size yardimci olabilirler deri ustundeki bakteriler tekrardan ureyecegi icin bu islemi tekrar edebilirsiniz

Yaptığın masraf çektiğin stres kaybettiğin zaman sıfır fiyatını belki solladı aklıma derin dondurucu geldi ben de böyle bir rahatsızım belki soğuk kokuyu yok edebilir.Ürün zarar görürse sorumlu değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Bak bakteri öldürücü de olabilir fısfıs olur ilacı suda erit dök dalga değil fikir ürettim

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Alıntı motoloto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığın masraf çektiğin stres kaybettiğin zaman sıfır fiyatını belki solladı aklıma derin dondurucu geldi ben de böyle bir rahatsızım belki soğuk kokuyu yok edebilir.Ürün zarar görürse sorumlu değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Bak bakteri öldürücü de olabilir fısfıs olur ilacı suda erit dök dalga değil fikir ürettim
    Döktüm hocam stop smell diye bir şey var sözde koku yapan bakterileri yiyor . Neredeyse yarısını döktüm ama bakalım nasıl olacak.

Motosikleti
    Artık yok
    Eczanelerde ve veterinerlerde bir ara borik asit satılırdı. Sulandırıp köpeklerin kedilerin gözlerine sıkardık çapaklanınca ya da yaraya, antibakteriyel olarak.
    Yıllar önce halısahadan sonra ayakkabıyı poşette unutmuştum. 4 gün sonra aklıma geldiğinde rezalet bir koku vardı. Nemlendirip içine borik asit boca edip 3 gün bekletmiştim. Ne koku ne bişey kaldı, tekrarlamadı da... Belki işine yarar.

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Bir güncelleme daha yapayım.

Toplamda 2 kere çocuk şampuanı ile yıkama ve havalandırmadan sonra STOP SMELL adlı bir ürünü alıp koltukaltlarına sıktım ve ceketi tekrardan havalandırdım.

Sonuç: Koku yüzde 95 gitti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)