Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yurdum insanındaki eksoz merakı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf 150 varken olmuyordu ama domi 250'ye geçince genci yaşlısı elleriyle "gaz aç eksozu öttür" işareti yapıyor. Nedir lan bu eksoz merakı anlamış değilim. Gazı açıp eksozu öttürünce nasıl bir tatmin duygusu oluşuyor merak ediyorum doğrusu.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Pipi küçükse aradaki ayıbı gürültüyle kapatıyor halkımız.

"Ben trafikte fark edilmek istiyorum" diyene bakma, hepsi küçük pipi.
    onurordek, espresso, ahmetmert58 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Harleyci emmilerim affetsin ama "LOUD PIPES SAVE LIFES" sloganları aklıma geldi .
    Voltaren bunu beğendi.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harleyci emmilerim affetsin ama "LOUD PIPES SAVE LIFES" sloganları aklıma geldi .
    harleycilerin küçük değil yok direk hahaha
    Voltaren bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Kaliteli orjinal egzoz candır. Adam gibi kullandıktan sonra kimse rahatsızda olmuyor.

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli orjinal egzoz candır. Adam gibi kullandıktan sonra kimse rahatsızda olmuyor.
    reis kaliteyle alakası yok 2 silindir üstündeki motorlara yakışıyo 4 değilse çöp bir ses oluyo
    sefamertcmn bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Aynen tek silindir motorda alınan ses motor sahibine göre ses olabilir ama başkalarına göre sadece kulak yorulması gürültü .. ses alıcaksan minumum çift silindir olmalı düşük yüksek hacim fark etmez ama motorun tipi sese etki eder misal V motor 250cc den ses paralel çift silindire oranla daha tok çıkar piston açısı manifolta yakınlık itibari ile ..

Motosikleti
    cb250r
    Egzoz hakli beyler dagilalim lutfen.

(sesi cok cikan haklidir)

Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen tek silindir motorda alınan ses motor sahibine göre ses olabilir ama başkalarına göre sadece kulak yorulması gürültü .. ses alıcaksan minumum çift silindir olmalı düşük yüksek hacim fark etmez ama motorun tipi sese etki eder misal V motor 250cc den ses paralel çift silindire oranla daha tok çıkar piston açısı manifolta yakınlık itibari ile ..
    2 silindirde çöp altına imza atarım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akrep li 660 veya ktm 690 dinlemeden kulak yorulması sanılabilir o çata pata sesini sadece kullananlar bilir
    evet 4 silindir trafikte heyecan yaratabilir fakat tek silindir çift silindir hatta hatta 3 silindir de meraklısına aynı heyecanı yaşatıyor v twin sıralı tek silindir fark etmez markalı egzoz her zaman iyidir keşke imkan olsa afrika ya arrow veya sc alıp takabilsem
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Bazı insanların hoşuna gidiyor haz,zevk veriyor, seviyorlar motor sesi duyunca seviniyorlar enerji oluyor gayet normal bence..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı insanların hoşuna gidiyor haz,zevk veriyor, seviyorlar motor sesi duyunca seviniyorlar enerji oluyor gayet normal bence..
    Beni şimdiye kadar enerji dolduran tek motor sesi F1 arabalarının motor sesi oldu. O sesi "canlı" duyana kadar millet yarış pistlerine ülke ülke neden dolaşıp gidiyor anlamamıştım. Bazı bünyelerde bağımlılık yapabilir öyle bir şey, duyunca anlıyor insan. Çok garip bir şey, anlatılır gibi değil...
    espresso ve bassturbin bunu beğendiler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kısmen katılmakla birlikte, aramızda bu ses için kestirebilesi olan arkadaşlar olabilir
    sefamertcmn bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    tamamen zevk meselesi. ben şahsen 4 silindirli motorların egzoz seslerini sevmiyorum. çok feza bi ses oluyor eyvallah ama benim başımı şişiriyor. ben daha çok paralel çift silindir motorlara yakıştırıyorum egzozu. mesela bi africa olur, tenere 1200 olur, tracer 700 olur, hele bir de 1250 gs var ki bir egzoz sesi bu kadar mı muazzam olur. lakin 250 cc ve altına egzoz takmayın yahu gerçekten çok rahatsız edici bir sesi var. şu r25'lere bir egzoz koyuyorlar resmen milleti rahatsız etmeye yönelik.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamen zevk meselesi. ben şahsen 4 silindirli motorların egzoz seslerini sevmiyorum. çok feza bi ses oluyor eyvallah ama benim başımı şişiriyor. ben daha çok paralel çift silindir motorlara yakıştırıyorum egzozu. mesela bi africa olur, tenere 1200 olur, tracer 700 olur, hele bir de 1250 gs var ki bir egzoz sesi bu kadar mı muazzam olur. lakin 250 cc ve altına egzoz takmayın yahu gerçekten çok rahatsız edici bir sesi var. şu r25'lere bir egzoz koyuyorlar resmen milleti rahatsız etmeye yönelik.
    V-twin SV650 ve DL650 de katalım madem listeye Bacağım kadar egzoz var buna rağmen çok hoş (ve yüksek olmayan) bir sesi var. Akrapovic vs. takılsa kim bilir nasıl olur? (Yüksek sesi sevmiyorum ama kesinlikle...)
    ahmetmert58, ferhatkars ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 silindirde çöp altına imza atarım

sefamertcmn ve flagellium0 bunu beğendiler.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni şimdiye kadar enerji dolduran tek motor sesi F1 arabalarının motor sesi oldu. O sesi "canlı" duyana kadar millet yarış pistlerine ülke ülke neden dolaşıp gidiyor anlamamıştım. Bazı bünyelerde bağımlılık yapabilir öyle bir şey, duyunca anlıyor insan. Çok garip bir şey, anlatılır gibi değil...
    Haklısınız imkanı durumu yada birşekilde motoru yoksa bazı insanların özellikle çocukların gençlerin o sevdadan mobilet bile geçse başları döner bizim çocukluğumuzda olduğu gibi
    Cyan bunu beğendi.
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Normalde hiç eksoz sesi merağım, hevesim yoktur ama geçen benim kızı okul çıkışında motorumla almaya gittim. Zil çaldı, erken çıkan bebeler benim motoru görünce "abi, ses versene, gaz versene" diye toplanmaya başladılar. Her ne kadar "benden o ses çıkmıyor" desemde illa ki kontağı açtırdılar bana. Vitesi boşa aldım, veledin birine "Gel sen ses ver" dedim, gaz kolunu ona doğru çevirdim. Çocuk bi kaç kere yokladı, baktı aradığı ses yok. "Pehh hiç bi şey yokmuş bunda yaaa" deyip grupça ayrıldılar başımdan.
    İşte tam o an da ne yalan söyleyeyim "ulen bi 4 silindirli makinamız olmadı ki" diye iç geçirdim. Kendim için değil de, sırf millet tatmin olsun

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde hiç eksoz sesi merağım, hevesim yoktur ama geçen benim kızı okul çıkışında motorumla almaya gittim. Zil çaldı, erken çıkan bebeler benim motoru görünce "abi, ses versene, gaz versene" diye toplanmaya başladılar. Her ne kadar "benden o ses çıkmıyor" desemde illa ki kontağı açtırdılar bana. Vitesi boşa aldım, veledin birine "Gel sen ses ver" dedim, gaz kolunu ona doğru çevirdim. Çocuk bi kaç kere yokladı, baktı aradığı ses yok. "Pehh hiç bi şey yokmuş bunda yaaa" deyip grupça ayrıldılar başımdan.
    İşte tam o an da ne yalan söyleyeyim "ulen bi 4 silindirli makinamız olmadı ki" diye iç geçirdim. Kendim için değil de, sırf millet tatmin olsun
    Hee aynısı bende de oldu. Çocuklar karşıdan işaret ediyorlar gaz aç gaz aç diye.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ustam sigortadan 2011 model bir 1000 rr düşürmüş, toparlayıp kek kardeşlerimize satacak. Dün dükkana geldiğimde bir inceledim de hakikaten çok kalın motor. Benim motor 100 cc gibi ince kaldı 1000 rr yanında. Neyse, orijinal egzoz takılıyken motoru bir çalıştırdık, uwwwww kapalı mekanda kıyamet gibi ses koptu. Deneme amaçlı egzozu söktük, motoru yine çalıştırdık, sağır olacaktım gürültüden. 4 silindirin sesi farklı, yani öyle egzoz kaynaklı değil de bloktan yüksek bir ses geliyor gibi.
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)