Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Birikimi borsada değerlendirdim :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Mevcut motorumu değiştirmek için Birikimimi borsada değerlendirdim 3 hafta öncesine kadar yeni motor hayali kurarkaen bugünse :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Bende bende
    stubborn bunu beğendi.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Ciddi söylüyorum 3 hafta öncesine kadar model bakıyordum SASA denen kağıt s...ağzıma
    F54 bunu beğendi.
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi söylüyorum 3 hafta öncesine kadar model bakıyordum SASA denen kağıt s...ağzıma
    kuzenim geldi yanıma diyor ki " borsaya giricem ben. ". kardeşim dedim turkiye borsasına girme bak adamın cebindeki parayı alıyorlar resmen hırsızlık dönüyor. yok dedi alıcam. iş arkadaşları sasa almış, 1 senede bilmem kaç katına çıkmış. neyse aldı bu sasa'nın kağıdını, şu kadar kardayım diyor. tamam dedim ne güzel bak para kazanmışsın işte çık vaktin varken yoksa patlatırlar seni, yok dedi şu kadar olmadan çıkmayacağım. bu söylediklerimde 1 ay içinde gerçekleşiyor. en son g*tümüzü elliyorlar kanka diyor türkiye'de borsa oynamak çok mantıksız. resmen hırsızlık dönüyor. çok borsa oynamak istiyorsanız gidin nasdaq felan takip edin bence.
    espresso ve stubborn bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sasa'da bi numara olduğu belliydi ama. Kripto borsaları camiasında kimi dandik coinler için pum&dump coinler denir yani birileri pompalar, düşükten alanlar yeterince yükselince satar çıkar sonra düşer biter, bunda da sasa firmasının sahipleri bile nasıl bu kadar yükseldiğine inanamışken yüksekte satmak lazımdı.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    SASA, HEKTS gibi kağıtları üç yıl önce alıp bir 60 diğer 65 kat arttıktan sonra satılacaktı, halen bu fiyatlarla bu kağıtları alan var şaşıyorum.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de geçmişte eniştemden aldığım tüyoyla kredi çekip İddaa'da bir maça basmıştım. Sonuç olarak patates olmuş ve de 12 ay kredi ödemiştim. Şaka bir yana yatırım işlerinin de kumardan farkı kalmadı bu ülkede.
    trophy, BOO_74, stubborn ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elimde bir miktar para vardı yaklaşık bir senedir parayı mahvettik bu hafta borsaya girdim iyi mi yaptım kötü yaptım bilmiyorum +1k ile -2.7k arası geziyor

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    bizim millet sever oturdugu yerden para kazanmayı (dolandırılmayı)
    bedava mal fare kapanında olur
    just4techno, BOO_74 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben de bu kriptopara işleri ilk başladığında para kazanırım diye değil de, yatırım falan o kunulara hiç kafam basmaz çünkü, sırf bilgisayar donanımlarını kurcalamayı sevdiğim için bu da benim eğlencem olsun, evden çıkıp parayı mekanlarda alkole harcayacağıma buna harcadım derim deyip 4 tane ekran kartı alıp madenciliğe başlamıştım. o zamanlar da madenciler öldü bitti kripto paralar çöktü dendiği zamandı ikinci el ekran kartlarını güzel ucuz fiyata almıştım. sonra o madencilikten gelen kriptoları elimde tuttum, harcamak aklıma gelmedi, sonra 2017 başlarında motoru ve ekipmanlarımı almıştım. Kar ettim görünüyor ama yaklaşım 3 bitcoin (3 tam bitcoin şu anda bile iyi para) harcamıştım motora. Sonradan bitcoin fiyatı 68bin dolarlara çıktı yani motoru alıp bitirmeseydim sonradan 10 tane kadar GS parası olacakmış elimde. işte yatırım mevzularından ne kadar anladığım belli oluyor.

Borsa falan cebimden direkt para çıkıp elime bir şey geçmeyecek şeylere para yatırmaya korkarım. O ekran kartlarını da kurcaladığım yeter diyerek almıştım, sonra 2020 yılında aldığım fiyata sattım hepsini.Ben kartları sattım o ara yine madencilik furyası yükseldi, 2 ay sonra satsam iki katına satabilecektim, insanlar yine deli gibi ekran kartı almaya başlamıştı.
    Cyan, GoGi ve CRF bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sakalımız yokki sözümüz geçsin , 2019 mart ayında tüyo verdim dinlemediniz ama o Hırbo gelse iddia tüyosu verse dinlersiniz :D şu başlıkta yazmıştım Thy 12-13 tl idi yazdığım gibi iki üç ay sonra 45 oldu şimdi 130 lira , sevgili moderatörümüz Levent o gün 100.000 tl lik Thy hissesi ile bugün üç tane sıfır Bmw1200 GS alabiliyoruz ;)

http://www.motosiklet.net/forum/moto...uclandi-5.html
    joshua, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    İnstagramda Borsacı dede'yi bulun ve dinleyin. Trade edeceksen sana yaramaz, yatırımcı isen fikir alabilirsin. YTD.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sokaktaki insana kadar inen tüyo, tüyo değil yemdir artık.

Bizim ultra zeki millet düşünmez ki küresel oyuncuların oynadığı bir maaşlı çalışana tüyo nasıl gelir diye?

Borsa bilmem, ama mantığım ne alacaksan dipten alacaksın diyor.
    Italian, espresso, ufoz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Takip eden, analiz yapabilen, teknik terimleri bilenlerin borsaya girmesinde hiç sakınca yok. Ama hep yaptığımız şey, kulaktan dolma bilgilerle yatırım yapma, en iyi ben bilirimcilerden tavsiyeler alma, kısa yoldan hızlıca parayı kazanma hevesleri yüzünden çok kişi ciddi zarar etti.

Bu arkadaşlara önerim yatırım fonlarını araştırsınlar. Bu işi bilen kurumların oluşturdukları portföylerle düşük risk katsayısıyla daha güzel paralar kazanılabilir.

Kriptoya da hiç bulaşmadım. Regülasyon bakımından çok eksiği olduğu düşündüğüm için bulaşmak istemedim.

Ha bir de borçla harçla yatırım sakın yapmayın.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Benim gibi bu işleri sürekli takip edebilen biri değilseniz,
    Yapılabilecek tek şey,
    Elinizdeki üç beş kuruş birikimin enflasyon karşısında heba olmasını en aza indirebilmek için,

Biraz dolar, biraz euro, biraz sterling, biraz altın, biraz gümüş karışımıyla sepet yapmak.

Bugünlerde olduğu gibi, dolar durulursa altın ve gümüş yükselir.

Sene başındaki gibi, altın gümüş durulursa, döviz yükselir.

Dolar düşerse, euro atak yapar.

Bu yöntemle öyle büyük paralar kazanma hayali kuramazsınız ama en azından birikiminizi korursunuz.

Ama tabi buradaki tek şart sepetei fiziki olarak muhafaza etmek.

Yoksa bankadan döviz, altın, gümüş almaya kalkarsanız kafadan %5-10 eksiyle başlarsınız.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hayat pahalı ve enflasyon çok olduğu için insanlar çalışarak birşey elde edemiyor. Borsa bitcoin gibi "kumarlara" yönleniyor.

1-2 yıl önce bunları dediğimde de bitcoinciler bana güldü. Diyorum bitcoin 4-5 bin dolarken alsaydın kazanmıştın. Şimdi zirvede. Ne oldu?? Tıss.

Bir hikaye olarak;
    Kumar oynayacam derseniz, kumarhaneler sizi otobüsle-uçakla kumarhaneye getiriyor. Kızlar, içkiler, yemekler ne isterseniz var. Kumarınızı oynayıp, yiyip içiyorsunuz. Geri döndüğünüzde cepte ne var? Sıfır. Ama içki-sigara-puro-yemek hoş bir ortam size kar kaldı.

Borsa ve bitcoinde ney kar kaldı?

Kemal sunalın tabiriyle: Mesela yani.
    Hayat tavsiyesi değildir
    DickName ve espresso bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayat pahalı ve enflasyon çok olduğu için insanlar çalışarak birşey elde edemiyor. Borsa bitcoin gibi "kumarlara" yönleniyor.

1-2 yıl önce bunları dediğimde de bitcoinciler bana güldü. Diyorum bitcoin 4-5 bin dolarken alsaydın kazanmıştın. Şimdi zirvede. Ne oldu?? Tıss.

Bir hikaye olarak;
    Kumar oynayacam derseniz, kumarhaneler sizi otobüsle-uçakla kumarhaneye getiriyor. Kızlar, içkiler, yemekler ne isterseniz var. Kumarınızı oynayıp, yiyip içiyorsunuz. Geri döndüğünüzde cepte ne var? Sıfır. Ama içki-sigara-puro-yemek hoş bir ortam size kar kaldı.

Borsa ve bitcoinde ney kar kaldı?

Kemal sunalın tabiriyle: Mesela yani.
    Hayat tavsiyesi değildir
    Borsa, bitcoin gibi şeylere düşükken girmek lazım. Aaa yükseliyormuş diye duyduğunuzda zaten yeterince yükselmş ve düşükten alanların satmaya başladıkları zaman oluyor.
    Ben bitcoin'i ilk duyduğumda tanesi yarım dolardı, şimdi 19bin dolar gibi ve 20bin doların altına düşünce herkes battık btitik demeye başladı, zamanında miner kurup kurcalamaya başladığımda 200 küsür dolardı.
    Tabi benim şanssızlığım bitcoin 7-8 bin dolarken satmak oldu, o zaman elinde tutsaymışım da 70bin dolara yakınken satsaymışım iyi olacakmış ama bu yatırım konularına kafam basmaz, baktım motor alabiliyorum motor almıştım. Hasanpaşa'daki mağazalardan motosiklet ekipmanı alırken üzerime deneyip fiyat etiketine pek bakmadan alıp çıkabilmek yanıma kar kalmıştı.

Borsa, bitcoin vb. gibi yüksek riskli yatırımlara sıfıra indiğinde can yakmayacak miktarlarla girilmelidir. Günlük al-sat işlerinden anlamıyorsanız da uğraşmayın. Mesela her ay 100 liralık coin alın, 100 lira dediğin dışarıda bir mekanda 2 bira parası, tabi sıfıra inince can yakmayacak para herkesin bütçesine göre farklıdır, benim için ayda 100 lira canımı yakmaz, her ay 100 liralık alır kenara atarım, bir başkası her ay 1000 liralık alır kenara atar, ama fikir olarak sokağa attım yedin diye düşünebilecek miktarda alınırsa ve bu da piyasa düşükken yapılırsa tekrar yükseldiğinde gayet kar ettirebilir. Borsa zaten hep bir süre düşüyor sonra yine pompalanıyor, coinler de döngüler halinde hep düşüp yükseliyor, bu coin işi daha bitmedi eninde sonunda yeni bir furya gelecek ama işte o zamana kadar satmak zorunda olmadığınız ihtiyaç dışı parayla girmek lazım.
    F54, retox70 ve Byusufs bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Ben iki hafta önce girdim çokta yüksek sayılmayacak bir mebla ile
    İlk hafta güzeldi +2800 oldu Cuma günü kapanışta.
    Ama bu hafta kötü hep düştü. Şuan +200 civarı

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Oyuncu musun? Yatırımcı mısın?
    Oyuncuya tavsiye ile al sat denmez. Kendin bakar, karar verir, oynarsın. Yatırımcı isen sağlam, temettü veren, finansal verileri iyi birazda şans ile iyi paralar kazanırsın. Ama tahtaya bakıp durmayacaksın. Alıp uzun vade bekleyeceksin. Şirkete ortak olacaksın yani. Spek kağıttan uzak duracaksın. Birde kendi kararlarını vereceksin. Etrafından, internetten duyduğun hep yanlış bilgidir. Hele chat odalarında ne algısal hareketler var. Grafiği falan hep tahtacı ve adamları çizer. Oyuncu olacaksan finansal okur yazarlığın ve ekrana bakacak bol zamanın olacak.
    espresso bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende geçen yıldan beri yaklaşık 2000 usd lik coin almışımdır bu para ile geçen yıl haziran ayında ev düzülüyordu şuan ise yemek yatak koltuk takımı anca alınıyor keşke coin almasaydım diyorum ama oradaki para duruyor aldığımda bnb 2 katı sol % 70 avax *3 yaptı evet iyi giderken iyi ama terse dönünce yandı gülüm keten helva
    canınızı yakmayacak para ile ne borsa da ne coinde para kazanamazsınız geçen yıl haziranda borsa veya coin e girseydi ev alacağıma yükseldiği zaman çıksaydım şuan sarıyerde dairem de viski mi yudumluyordum ama türk aklı işte garantiye gittik elde var 2+1 daire
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)