Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask için siyah vizör

Motovento
    REKLAM ALANI
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Arkadaslar merhaba,

Şimdiye dek hep güneş gözlüğü kullandım, ama yeni kaskımda takıp cıkarmak işkence .. Bu yuzden vizör almaya karar verdim.

Aşağıdaki 2 vizörden birini kullanan oldu mu ? (Markadan bagımsız) 80% & 50% ne kadar fark ediyor ..?

Şimdiden teşekkürler.

https://www.feyizoglu.com/agv-k6-plk...zor_55338.html

https://www.feyizoglu.com/agv-k6-plk...zor_55340.html
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burada aynı ürün fotoğraflarını kullandıkları için kafa karışmış anladığım kadarıyla. ürün %80 olana ait.

%50 light smoke, hafif koyu, açık siyah bir vizör. Dışardan gözleriniz gözükür, güneş ışığını orta derecede keser ancak asfalt yansımasını pek kestiği söylenemez. Gece kullanımında görüşe çok az engel olur,zifiri karanlık olmadığı müddetçe rahatça geceleri kullanabilirsiniz.

%80 ise dark smoke,bildiğin siyah. Güneşi, asfaltı herşeyi 4/4lük keser. Gözler hiç gözükmez. Ancak gece kullanımı,özellikle aydınlatmasız yollarda çok zor olur.
    xtrafrozen, dundanbiri ve Italian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Güneş vizörlü kask neden almadınız? Güneş vizörü önemli bir güvenlik ekipmanıdır. Eldiven gibi, dizlik gibi birşey.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneş vizörlü kask neden almadınız? Güneş vizörü önemli bir güvenlik ekipmanıdır. Eldiven gibi, dizlik gibi birşey.
    Alın kısmına denk gelen kabugun inceltilmiş olması daha büyük bir güvenlik riski doguruyor, buna inandıgım icin.
    killingroad, hasmet ve Dxsec bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tam koyu yani buradaki 80%'e denk gelen koyu vizörle gece sürmek zorunda kaldım maalesef. Yani gidiliyor ama çile oluyor, aydınlatma yoksa vizörü açmak gerekiyor, taş sekecek kuş sokacak diye stres oluyor insan. Lakin daha açık bir şey de yazın insanı sinir eder, bu bahsettiğim siyah vizörün içine güneş gözlüğü taksaydım dediğim oldu açıkçası.

Eski Arai kaskımdaki dıştan güneş vizörünü çok arıyorum çok.
    xtrafrozen ve hasmet bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Koyu vizör olmuş 2000tl, şeffaf vizöre koyu cam filmi çekmeyi düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam koyu yani buradaki 80%'e denk gelen koyu vizörle gece sürmek zorunda kaldım maalesef. Yani gidiliyor ama çile oluyor, aydınlatma yoksa vizörü açmak gerekiyor, taş sekecek kuş sokacak diye stres oluyor insan. Lakin daha açık bir şey de yazın insanı sinir eder, bu bahsettiğim siyah vizörün içine güneş gözlüğü taksaydım dediğim oldu açıkçası.

Eski Arai kaskımdaki dıştan güneş vizörünü çok arıyorum çok.
    Bahsettiğiniz pro shade system ise bende çok baktım ama pahalı geliyor.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz pro shade system ise bende çok baktım ama pahalı geliyor.
    Ben de bu yüzden Arai yerine Scorpion aldım ama bi ah ah diyorum işte arada
    joshua bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Pro shade harbiden de harika bir sistem.
    joshua ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pro shade harbiden de harika bir sistem.
    Paraya kıyabilirsem alacağım, indirim kovalayalım bakalım.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alın kısmına denk gelen kabugun inceltilmiş olması daha büyük bir güvenlik riski doguruyor, buna inandıgım icin.
    Hiç böyle birşeye rastlamadım. Düşünceniz yanlış. Vizörü indirme-kaldırma mekanizmasının büyük bölümü yan tarafta ve dışarıda konumlanmış ki küçük parçalar. Önünüzde sadece 1-2 milim veya daha ince bir vizör oluyor. Daha da önemlisi kabuk kısmının incelmesi katiyen mümkün değil. Acilen bu görüşünüzden vazgeçin.

Şunu anlarım, ben koyu vizör seviyorum abi, denebilir, onda da çok daha fazla güvenlik dorunları var. Esasen koyu vizör günlük hayatta tavsiye edilmiyor. Akşam, tünel, plansız hayat akışı sebebiyle istemeden geceye kalma v.s Ben tavsiye etmiyorum.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hiç böyle birşeye rastlamadım. Düşünceniz yanlış. Vizörü indirme-kaldırma mekanizmasının büyük bölümü yan tarafta ve dışarıda konumlanmış ki küçük parçalar. Önünüzde sadece 1-2 milim veya daha ince bir vizör oluyor. Daha da önemlisi kabuk kısmının incelmesi katiyen mümkün değil.
    Niye? Mekanizma yanda, peki vizor kaldirildiginda nereye kayboluyor zannediyorsunuz? Vizor 1-2mm, ama yuvasinin o kadar ince olmasi mumkun mu? Icten gunes vizorlu kasklarin alin kismindaki kabuk tabii ki daha ince olmak durumunda. En son baktigimda icten gunes vizorlu ve SNELL sertifikali kask yoktu, muhtemelen de bu yuzden. Bunun icin Arai kask disina monte edilmis, Shoei de kolormatik gunes vizoru gelistirdi.
    xtrafrozen bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    güneşli havalarda siyah vizör candır.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç böyle birşeye rastlamadım. Düşünceniz yanlış. Vizörü indirme-kaldırma mekanizmasının büyük bölümü yan tarafta ve dışarıda konumlanmış ki küçük parçalar. Önünüzde sadece 1-2 milim veya daha ince bir vizör oluyor. Daha da önemlisi kabuk kısmının incelmesi katiyen mümkün değil. Acilen bu görüşünüzden vazgeçin.

Şunu anlarım, ben koyu vizör seviyorum abi, denebilir, onda da çok daha fazla güvenlik dorunları var. Esasen koyu vizör günlük hayatta tavsiye edilmiyor. Akşam, tünel, plansız hayat akışı sebebiyle istemeden geceye kalma v.s Ben tavsiye etmiyorum.
    düşünceniz tamamen yanlış ve de mantıksız. Dahili güneş vizörünü oraya koymak için hem dış kabuk hem de iç epc traşlanıyor ve inceliyor,bu da kati bir güvenlik zaafiyeti doğuruyor. Aynı markanın dahili güneş vizörlü modeli ile vizörsüz modeline bire bir bakılında görünen %30 dış kabul traşlanmış görülmeyen epc kimbilir ne kadar.

n87 gibi sadece güneş vizörlü olan modellerin bile dış kabuğunun vizör giren kısmının incecik olduğu görülebiliyor. Getirdği ekstra ağırlık cabası.
    xtrafrozen bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Agv k6 kullanıyorum bende. İridyum mavi vizörüm var. Hava kararana kadar muhteşem ama gece kesinlikle şeffaf vizör lazım. Yarı karartma olan belki gündüz vakti tam performans göstemeyebilir belki. O yüzden tam karartma alırdım.

Ayrıca Kerem34__ adlı kullanıcıda arkadaşım olur kendisi. Sıfır mavi iridyum vizör ve pinlock var hiç kullanılmamış. Shoei gt air2 siyah vizör parasına satacaktı. İsterseniz onunla bi iletşime geçebilirsiniz.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agv k6 kullanıyorum bende. İridyum mavi vizörüm var. Hava kararana kadar muhteşem ama gece kesinlikle şeffaf vizör lazım. Yarı karartma olan belki gündüz vakti tam performans göstemeyebilir belki. O yüzden tam karartma alırdım.

Ayrıca Kerem34__ adlı kullanıcıda arkadaşım olur kendisi. Sıfır mavi iridyum vizör ve pinlock var hiç kullanılmamış. Shoei gt air2 siyah vizör parasına satacaktı. İsterseniz onunla bi iletşime geçebilirsiniz.
    Yazmıştım ben de, sipariş vermiş xtrafrozen.

Ben görüntüsü ve işlevi güzel diye iridyum almıştım kullanmak nasip olmadı kask geri gelmediği için Ama %80 ya da %50 arasından her türlü %80'i alırım. %50 nasılsa gece rahatsız edecek. %80 en azından gün içinde iyi karartır.

Gece her türlü şeffaf vizör takmak lazım, benim kaskımda ekstra güneş vizörü var, akşam indirince kör oluyorum. Hiçbir şey gözükmüyor. Siyah vizör bundan da beter. Çok aydınlatmalı yerler hariç kullanılması gereksiz.
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim evet kendisi benimle de iletişime gecti.. Ama siparişim elime ulaştı. 1 adet 50% , 1 adet 80% vermiştim. Begenmedigimi iade edecegim. Genelde şehiriçi kullanıyorum büyük motoru da . Scooter icin ayrı kask, 2 ayrı vizör almıstım evvelinden zaten.

Herkese teşekkür ederim yorumları icin.

p.s : Bazı görüşlerimden acilen/derhal vazgececegim bu arada bunu da gördük çok şükür
    killingroad bunu beğendi.

Siyah vizör akşamları seni yoracaktır onun yerine güneş gözlüklü kask al

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye? Mekanizma yanda, peki vizor kaldirildiginda nereye kayboluyor zannediyorsunuz? Vizor 1-2mm, ama yuvasinin o kadar ince olmasi mumkun mu? Icten gunes vizorlu kasklarin alin kismindaki kabuk tabii ki daha ince olmak durumunda. En son baktigimda icten gunes vizorlu ve SNELL sertifikali kask yoktu, muhtemelen de bu yuzden. Bunun icin Arai kask disina monte edilmis, Shoei de kolormatik gunes vizoru gelistirdi.
    Aynen, halen internal güneş vizörü olan hiç bir kaskın Snell'i yok. Yollanıyor da testten mi geçemiyor Snell mi reddediyor bilmiyorum.
    Shoei'nin fotokromatik lensi de gerçekten çok güzel bir fikir, NXR alsaydım ona da güzel bir para gidecekti. Scorpion beni bu dertlerden kurtardı, küfrettiğim bir kask verdi sağolsun :D

Motosikleti

Arai markasında içten açılır kapanır güneş vizörlü kask modeli bulamazsınız, güvenli bulmadıkları için üretmiyorlar.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Proshade'in bir de daha uzun güneşlikli olanı var ama sanırım hiçbir proshade'li kask o uzun camla gelmiyor standart olarak, sonradan alınabiliyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)