Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motul sahte yap

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamınaleyküm arkadaşlar motorum için bi yağcıdan motul 3000 aldım motora koydum ama sonradan farketimki dutunun arkasındaki o acınca çıkan sayfalar yok ama motorun çalışmasında bi sıkıntı yok yağın rengide iyiydi sizce deyiştirmelimiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    yağı değiştirip değiştirmemek sana kalmış senin motorun senin paran motoruna ucuz ürün koyarsan sonrasında pahalı fiyatlar görürsün ne diyelim koy bişey olmazmı dememizi bekliyon en kötü motor olsa bile ben motul 3000 koymazdım motul 7 koy geç 3-5 kuruş kar edecem diye şekilden şekile girmeye gerek yok

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağı değiştirip değiştirmemek sana kalmış senin motorun senin paran motoruna ucuz ürün koyarsan sonrasında pahalı fiyatlar görürsün ne diyelim koy bişey olmazmı dememizi bekliyon en kötü motor olsa bile ben motul 3000 koymazdım motul 7 koy geç 3-5 kuruş kar edecem diye şekilden şekile girmeye gerek yok
    Motul 3000 kotu yag degil ki. yanlis bilgi vermissin ustune bide trip atmissin

Dusuk ccler sentetik yagda debriyaj kacirabiliyor. zaten 2k km de bir yagi degisiyor cogunun mineral yag koymasinda hicbir sakincasi yok.

Arkadas motul 3000 den sikayetci degil. Koydugu yagin sahte oldugu konusunda supheleri var. Ne yapmasi gerektigi hakkinda fikir istiyor.
    flagellium0, odo, Dxsec ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    brn motor motul distribtoru online sipariş ver bidahakine

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Boşuna masraf etme ya zaten sağlam motor bloğu cbf 150 tek seferden birşey olmaz bundan sonra dikkat edersin şimdilik kafana takma

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sahte yağda iki durum var , birincisi ucuz dökme yağ dolduruyorlar eğer böyleyse pek korkmanıza gerek yok , 6000 de değişecek yağı 3000 km de değişirdin , ikinci ve en zararlısı ise piyasadan topladıkları kullanılmış yağlara çeşitli kimyasallar katarak rengini açıyorlar , kötü haber şu ki sizin kutunun içindeki yağın hangisi olduğunu bilemezsiniz her halükarda yağı derhal değişin derim , marşa tekrar bir kez bile basmadan içerideki yağı iyice süzdürün , vereceğiniz ekstra yağ parası yapacağınız masraf ve zaman kaybını düşünürseniz hiçbirşeydir..
    Dxsec bunu beğendi.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    TDK ''Hadi bize müsaade''...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 3000 kotu yag degil ki. yanlis bilgi vermissin ustune bide trip atmissin

Dusuk ccler sentetik yagda debriyaj kacirabiliyor. zaten 2k km de bir yagi degisiyor cogunun mineral yag koymasinda hicbir sakincasi yok.

Arkadas motul 3000 den sikayetci degil. Koydugu yagin sahte oldugu konusunda supheleri var. Ne yapmasi gerektigi hakkinda fikir istiyor.
    bende mondial 150 drift varken türkiye turuna çıktım.
    her 1000 km de bir değişiyor yağı o yüzden hangi petrole denk gelirsem oradan 10/40 yağ alıp değiştim.
    sorun sıkıntı yok.
    bence yağ mevzusunu marka takıntısı ile fazla abartıyorlar.
    sırf bu yüzden piyasada en çok sahtesi olan yağ motul.

Mühim olan motorun kullanma kılavuzunda yazan özelliği
    yani sentetik mi? yarı sentetik mi yoksa mineral oluşu mu?
    Mr.wind bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Yağın rengi ve kokusu iyi motor gayet rahat çalışıyor büyük ihtimalle kurun içine ucuz yağ koymuşlar

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Sahte motor yağları genellikle parmağınıza sürüp sıvıştırdığınızda içinde toz taneleri varmış gibi pütürlü bir hissi olur buradanda sonuç çıkarabilirsiniz.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mondial 150 drift varken türkiye turuna çıktım.
    her 1000 km de bir değişiyor yağı o yüzden hangi petrole denk gelirsem oradan 10/40 yağ alıp değiştim.
    sorun sıkıntı yok.
    bence yağ mevzusunu marka takıntısı ile fazla abartıyorlar.
    sırf bu yüzden piyasada en çok sahtesi olan yağ motul.

Mühim olan motorun kullanma kılavuzunda yazan özelliği
    yani sentetik mi? yarı sentetik mi yoksa mineral oluşu mu?

alt detayını bilmiyorum, bende de mondial vulture varken 1000-1500 km'de bir yağ değişimi diyorlardı.

ns200 5bin km'de bir iken mondial neden bin km'de bir acaba?
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alt detayını bilmiyorum, bende de mondial vulture varken 1000-1500 km'de bir yağ değişimi diyorlardı.

ns200 5bin km'de bir iken mondial neden bin km'de bir acaba?
    Kağıt yağ filtresi kullanılmayan motorlarda yağ değişimi kısa periyotta yapılır..
    birbilent ve satoyama bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)