Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet Puanım Doldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Hafta sonu misafirimle, bazı mecburiyetler yüzünden motosiklete binmem gerekti. 2nci kask olmadığı için kaskı arkadaşa vererek (Tasvip etmesem de)sürdüm. Güzel bir çevirme ile bu hatamı polis abilerde ceza keserek ödüllendirdiler. Ve ceza puanımın 75 olduğunu. İlk vukaatımda yada 2ncide ehliyetin gideceği konusunda uyarıda bulundu abiler. Alla alla dedim anlayamadım mevzuyu. Çünkü motosikletle 2. cezamdı bu ilkinide kaldırıma parkettiğim bi esnada başka bi polis abimiz işaret ve işaretçilere uymamak şeklinde kitlemişti. sona intden sorgulama yapınca uyandım geçen eylülde polis bir arkdaşın arabasını adapzarına götürürken, caddede peşpeşe çevirme yaptı ipneler, anlattım arkadaşı arattım vs. polis molis dinlemeden bastılar cezayı bende de ozaman araç vs olmadığı için sallamamıştım hiç. (arabada faça egzos vs bi sürü bişi vardı) ilk çeviren ehliyet kemeri yazdı, ikinci de bişi geçirmiş bilmiyorum.

1 34DU0415 00197221 47/1-C 80,00 B BÖL TRF 24.04.2014 08:30 Trafik Denetleme Şube
    2 34GVM30 HA 00871507 30/1-B 166,00 C BÖL 14.09.2013 22:25 İSTANBUL
    3 34GVM30 HA 00841034 78/1-A 77,00 CBÖLGESİ 14.09.2013 22:05 Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü İSTANBUL

bunlar eskiler bide kasktan yedik, etti 75 gayme puan kaska 20 yazıyolarmış.

Süper Marioda son canavara gelmişim ve tek canım kalmış gibi kaldım (:

Abiler genelde kurallara hız limitlerine uymaya çalışan bir tipim. Ama istanbul da gördüğüm şudur, trafik polisi günlük kotasını doldurmak için midir nedir. çevirip çat çat çat yazıyorlar cezaları. Mesela emniyet şeridini motorlar kullanıyor köprüde vs polisin önünden geçiyoruz hepimiz. bi kaç kere denk geldim bazen polis abiler 5-6 motor çevirip yapıştırıyorlar cezaları. Şimdi 1 yıl ceza yememem lazım. Napsam bilemedim. Taksiler, minibüsçüler, servis şöförlerinin bayağı bir kısmı trafikte terör estiriyor. Şimdi bu adamlar hiçmi ceza yemiyor yaw. bi motor parketmeye bi bilmem neye ehliyetten olcaz anasını satiyim. plaka söktürcekler apaçilik yaptırcaklar illa. napsam ne dersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    3 öneri,sırasıyla.

1.Yiğenin,kardeşinin üstüne öğrenci akbili çıkarıyorsun,dımbdıs dımdıs mercedes kullanıyorsun

2.Dediğin gibi hemen bi katlanır plaka modülü satın alıp yapıyorsun dert tasa bitiyor

3.Herkese eyvallah çekiyorsun,
    bkz:yol verme,park etme v.s.

Yoksa dert etme artçı olarak alırım ben seni

Peder bey zamanında taksicilik yapıyordu,bir ahbabından temin ettiği polis rozetini gösterip bak hayalıyız biz hesabına yatıyordu.

İstersen akşam bi danışayım,neler yapıyormuş başka
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Benim merak ettiğim çevirme vs öle bişi olduğunda bir dahaki sefere direk kaçsam ne suç işlemiş oluyıorum. ehliyete mi plakayamı yazıyolar ozaman ?[COLOR="Silver"]
    tr_select bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    @tr_select,banko bilir
    tr_select bunu beğendi.
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim çevirme vs öle bişi olduğunda bir dahaki sefere direk kaçsam ne suç işlemiş oluyıorum. ehliyete mi plakayamı yazıyolar ozaman ?[COLOR="Silver"]
    Kuyruk altı olduğu için yazma şansları olmadı
    Plakaya 200 küsür tele yazıyorlar ama şuanki güncel ceza tutarını bilemiyorum ne yazıkki...
    En son 2013 sonunda 77 tele gelmişti kaçtığım için
    ---------------------
    Hobisi kaçmak olan arkadaş şunu söyledi; 166tl artı trafigi tehlikeye düşürme 77 tl yani toplam 243 tl cezayi yapistirir.
    İkimizde ceza puanından emin değiliz...

Not: Evet apaçiyim.
    2.Not: Kimse örnek alıp kaçmaya çalışmasın...
    kngsze bunu beğendi.

Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hobisi kaçmak olan arkadaş
    Kahkaha attım

İmzaya for

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı kngsze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kahkaha attım

İmzaya for
    Hasan, bir adam düşün. Maddi imkanları rüyalarımızda hepimizi hoplatmaya yeter.
    Bu adamın ağzından LAN kelimesi bile duyamazsın...
    Bu adam bir çok kuruma bağışta bulunur ve ihtiyaç sahiplerine yardım eder...
    Sonracığıma... Hacıdır, namaz filan zaten girmiyorum o konuya. Ezbere bilir herşeyi...
    Ama ama ama bu adamın tek hobisi polis çevirmelerinden kaçmaktır
    1000RR var. Yunusların yanına gider, aragaz verir. Çevirmede yavaşlayıp gazlar... Lastik yakarak geçer yanlarından filan filan...

Bu adam bütün kurallara uyardı. 2009 senelerinde ota boka ceza yazmaya başlayınca memurlar... Ee yapacak bir şey yok
    kngsze ve [Turan] bunu beğendiler.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    NC ile olcak iş değil ama ehliyet giderse, uçanından kaçanından, bişi alıp o abinin namını yürütebilirim (:
    kngsze bunu beğendi.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    dur ihtarına uymamanın cezası 172 tl. erken ödersen 129tl. ehliyete ceza puanı işlemez.
    cezayı yazan poliste senin kaçtığına dair görüntü yoksa mahkemeye başvurduğunda cezanı iptal ederler.
    hadin hayırlı işler

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plakaya ceza yazarlar ama ceza puanı artıramazlar, çünki ben kullanmıyordum dersin. Bir arakdaşa verdiydim o da baldızının görümcesinin eltisinin oğlunun dostunun sıpasına vermiş motoru de geç. CEza puanı eklenemez kaçınca.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    hobisi polisten kaçmak
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    A2 ehliyete yazılan puan ayrı. Diğer sınıflar b, d, g, e. Hepsi aynıdır. Yanlız a2 nin puanı ayrıdır. Ben öyle biliyorum. Bu arada a2 den 60 puanım 40 a düşmüş

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

e devlet mobil uygulamada var bu.

Pessimistyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    ehliyet kemeri cezası nasıl birşeyki acaba, emniyet kemerinin üstüne birde bu çıktı sanırım
    Şaka bir yana İstanbul çok vahşi, kalabalık, nerede çokluk orada ceza puanı.. Ben ehliyetimi 2009da aldım, alalı 5 yıl oluyor fakat 9 yıldır trafikteyim. Ehliyetimi aldım alalıda polisle tartıştığım için bahane olarak muaeyeneden yazdılar. 2 gün öncede güçlü egsoz sesi olan enduromu ayakta kullanırken çevirmeye denk geldim sadece evrak kontrol edip yolladılar. Demem o ki burda çok sıkı bir denetim yok, olması gerekirmi o ayrı tartışılır ama şahsen suistimal etmiyorum, oyüzdende benim için gayet iyi..

Motosikleti
    Apache *11
    Abi her şey güzel hoş...

Polisi gördün vınnn taba gaz gidiyorsun...

İpnelik yapıp peşine takılırlarsa ne poh yiyon ?

Akşam kanallara 'Amerikan filmlerini aratmayan sahneler!!'diye çıkarsan nolir ?

Ha en kötüsü yakalanınca ? Bence asıl bunlar önemli...

Yapılsın/Yapın/Yapıcam,demiyorum ama bilelim en azından

Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    bizde amerikani polisler yok, takip etmeye üşenirler(: hadi etti diyelim motorlu ekip olmadığı sürece çokta sorun değil. Ha motorlu bi ekip takılırsa peşine onu hobisi olanlara sormak lazım (:

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bu olayı 8-10 kere yaşadım. Genelde kimse takılmıyor. Uğraşmıyorlar... Hani kötü örnek olmakta istemem ama

Polis araçlarının hepsinden hızlısınız ve kimsede kendini riske atmak istemiyor... Bu yüzden ufak bir kovalarlar zaten 300-500 metre sonra aynanızda kaybolur gider.

RebelYell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu olayı 8-10 kere yaşadım. Genelde kimse takılmıyor. Uğraşmıyorlar... Hani kötü örnek olmakta istemem ama

Polis araçlarının hepsinden hızlısınız ve kimsede kendini riske atmak istemiyor... Bu yüzden ufak bir kovalarlar zaten 300-500 metre sonra aynanızda kaybolur gider.
    şeytani şeyler geliyor aklıma hocam.
    Bir fırtına gibi gelir mutluluğum ve özgürlüğüm! Ama düşmanlarım,başlarının üstünde iblisin kükrediğini sanacaklar.
    Friedrich Nietszche

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bu ceza ehliyete kaç puan olarak işlenecek?..
    GoGi bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZFR25
    Bu ceza puanları zamanla sıfırlanmıyor mu ?

Sıfırlanıyormuş cezayı yedikten 1 sene sonra.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    sakın kaçmayın çevirmeden. ben bir kere çevirmeye girmeden devam ettim (ki beim hatam değil polis dubalarla yolu daraltmamıştı) bütün şehir ayağa kalktı. bütün anonslarda gündem bendim. ne kadar polis varsa peşime düştü.
    diğer bir husus ise o gün tersine gelirsin, polislerin zaten psikolojileri bozuk. arkadan ateş etse hakkı var. bok yoluna gidersiniz vallahi.
    tommygun bunu beğendi.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)