Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Enjeksiyonlu Motosiklet Performans Arttırılabilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

mondial vulture 125cc 10.7 hp motosikletim var. artçılı kullanımda az da olsa performans yetersizliği hissediyorum. daha önceden motosiklet önerisi hakkında konular açmıştım lakin maddiyat problemli olduğu için motosikletimi değiştiremedim. motorum enjeksiyonlu her şeyiyle tamamen fabrikasyon ufak tefek de olsa performans için yapabileceğim düşük maliyetli iyileştirmeler var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    125cc bir motorun zaten ortalama beygiri 10-13 beygir arası oluyor genelde çok uğraşma derim ..paran oldumu değiştirirsin ..
    flagellium0 ve espresso bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapacağın şey motorunu bakımlı tutmak. Gerisi hikaye. Ben 200 cc. motoruma artçı almaya kıyamıyorum. 125cc. motoru tek kişilik olarak kabul etmek lazım.
    dundanbiri ve flagellium0 bunu beğendiler.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    performans hava filtresi buji vesaire değiştirerek performans artışı kazanabilirsiniz ama 125ccde halihazırda çok kalitesiz parçalar kullanmıyorsanız çok büyük değişiklikler yaşatmaz bence bunlara harcayacağınız parayı yeni daha iyi bir motor için ileriye dönük değerlendirmeniz daha mantıklı olur.
    flagellium0 bunu beğendi.

yağını motul 5100 koyuyorum geri kalan bütün bujisidir ıvır zıvırıdır her şeyini kullanım kılavuzunda yazan şekilde hallediyorum. yakıtından ve parça fiyatlarından çok memnunum satmak da istemiyorum ekstra bütçe problemim de var ufak tefek de olsa performans hava filtresini ve iridyum buji deneyeceğim.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hiçbir şey deneme hocam, kitapçıkta ne yazıyorsa onu, orijinal parça neyse onu kullan. Bujiden de verim almayacaksın hava filtresinden de. Son hız biraz artsın istiyorsan ara hızlanmadan kısıp dişli ile oynayabilirsin, gerisi hiçbir şeye yaramaz boşa masraf olur. Onun yerine benzin koy gez.
    espresso, dundanbiri ve flagellium0 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ağırlık altında ezilen yani torku yetersiz gelen bir motora yapılacak en ucuz modifiye ön dişliyi bir diş küçültmektir , biraz daha masraflı birşeyler yapayım dersen silindir kapağını söküp subapların üzerindeki karbon birikintilerini temizle ve yerlerine çok hassas şekilde alıştır , yutupda onlarca video var , elin biraz anahtar tutuyorsa kendin rahatlıkla yaparsın , hepi topu 500 tl yi geçmez ama inan çok fark eder..
    flagellium0 bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    hazır 200 cc silindir piston kitleri var... araştırıp muadil olanı bulabilirsiniz...
    ara hızlanmalar ve motorun çekişi hissedilir şekilde değişecek, bayagı memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz...
    elime 5 tane 125 cc lik çinli kross ve 150 cc lik mondial extrem geçti..
    hepsinin de silindir pistonlarını 200 cc yapıp bir süre kullanıp sattım...
    bir tanesinin karbüratör ve silindir üst kapak( külbütör) 200 cc yaptım. ama bir şey fark etmedi... sadece silindir piston yetiyor...
    size de tavsiye ederim... 200 cc yapın... bayağı faydasını göreceksiniz...
    Motoseverrr bunu beğendi.

olabilir aslında en mantıklı yollardan birisi bu fakat motosiklet karbüratör değil enjeksiyonlu. herhangi bir problem olmaz mı ?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı flagellium0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir aslında en mantıklı yollardan birisi bu fakat motosiklet karbüratör değil enjeksiyonlu. herhangi bir problem olmaz mı ?
    Enjeksiyon sisteminin rahatlığından vazgeçerim derseniz iptal edilip bahsedilen üzere 200 cc kitler uygulanabilir hatta 4 subaplı bile yapabilirsiniz, aynı görüşü bende yazacaktım ama motosikletiniz için uygun kit olup olmadığından emin değilim.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    motoru güçlendirmenin en iyi yolu daha büyüğünü almaktır her motor kendine göre güzel motor senin istediğin amaçta işini yapamıyorsa o sana uygun bir motor değildir sen kendi isteklerini gidericek bir modele geçiş yapmalısın
    espresso bunu beğendi.

hocam yazdıklarımı okumadın mı acaba ? zaten motorumu değiştiremeyeceğim için güçlendirmek istiyorum neyse.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)