Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhabalar bir sorun varmı sizce?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi günler hayırlı iftarlar. 125lik mondial vulture sahibiyim ve daha 50 km de. Geçen gün km de kaç para yakıyor diye hesaplamak için herzaman aldığım benzinciden fullettim. Motoru çalıştırdım normal bir şekilde giderken gaz yememeye başladı ve stop etti. Daha sonra 5 6 kere falan çalıştırmayı denedim. Çalışmadı çalıştıysada gaz yemedi falan. Motordan inip aşağı baktığımda benzin akıttığını gördüm. Servis Benzini çok koymuşlardır vs dedi. Bu olay dün oldu. Bu günde 3 litre kadar benzin çektim depodan normal bir şekilde 20 25 km yol yaptım bir sorun yaparmı? Ve depoyu fulletemezmiyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym jet x 125,altai pro max 50
    Sen depoyu fullerlerken bakmıyor musun ne kadar doldurduklarına çok saçma bir servis yanıtı olmuş.
    Ben motoru ilk aldıgım zaman depoyu fulleme yarım litre al demişti sana demediler mi

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yyunus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler hayırlı iftarlar. 125lik mondial vulture sahibiyim ve daha 50 km de. Geçen gün km de kaç para yakıyor diye hesaplamak için herzaman aldığım benzinciden fullettim. Motoru çalıştırdım normal bir şekilde giderken gaz yememeye başladı ve stop etti. Daha sonra 5 6 kere falan çalıştırmayı denedim. Çalışmadı çalıştıysada gaz yemedi falan. Motordan inip aşağı baktığımda benzin akıttığını gördüm. Servis Benzini çok koymuşlardır vs dedi. Bu olay dün oldu. Bu günde 3 litre kadar benzin çektim depodan normal bir şekilde 20 25 km yol yaptım bir sorun yaparmı? Ve depoyu fulletemezmiyim?
    Benzin koyarlarken başında dur. Depoyu taşırana kadar koyarsa depo üzerine vs. akan benzin tehlike yaratabilir. Hem de fazla benzin tahliyeden akar. Parana yazık olur. Çin motorlarının depo kapakları da kaliteli değil. Benzin seviyesi fazla olunca yan ayakta park ettiğinde benzin kapaktan akar gider.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Depoyu fulletmekten kasıt boğaza kadar, boğazın üst hizasına doldurtursanız taşmaya sızmaya sebep olur doğal olarak, Hoş bir durum değil. Karbüratörlerde de tahliye var, ordan atmış olabilir. Vulture da yakıt pompası yok mu? Musluk mu var?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Benzin çok uçucu malum, akan uçup gitmiştir ama başka akıyor mu diye arada kollamak gerek. Motorun çalışmaması boğulmasından kaynaklı demekki. Karbüratör çok vermiş benzini...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)