Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Xmax 250 alınır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamun aleyküm. Bugüne kadar çoğu marka motosikleti test ettim bir çoğunuda deneyim ettim. Mondialin bir kaç modelini kullandım bajaj kullandım honda cbr kullandım şuandada 2014 r25 kullanıcısıyım. Ancak hiç scooter kullanmadım nedense bu ara xmax 250 ye merakım var bütçem 2015-2017 modellerine yetiyor. Sizce deneyim etmelimiyim pişman olurmuyum ? Çok komforlu ve rahat ergonomik oluşu beni cezbediyor. Sizce almak istesem nelere dikkat etmeliyim ve denenirmi sizce ?
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    bir arkadaşından yada bayiden test aracı bul ve test et .Çok farklı bır klasman r 25 den sonra basından neler geçmiş bilmediğin 2015 x max 250 'den se her şeyini bildigim 2014 r25 ile devam ederdim ben.şu sıralar sıfır motor almıyorsan cok fazla saga sola atlanacak bir dönemde degiliz. yedek parça sigorta fiyatları malum. ben bekle sular durulsun derim.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Sele altı için bile alınır R25 ile kıyaslanacak bir motosiklet zaten degil, delme işlerini bıraktıysanız eger.
    espresso bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele altı için bile alınır R25 ile kıyaslanacak bir motosiklet zaten degil, delme işlerini bıraktıysanız eger.
    Sele altı bagajı çok büyük artısı. Bir de önde yanlara bacak koruyucu denen plastikleri takınca ön taraftan bacaklara kesinlikle hiç rüzgar almıyor. Yağmurda yalnızca montun üzerine yağmurluk giyiyorum, alt yağmurluğu uzun zamandır giymedim. Ayakkabıların bile çamurlanıp ıslanmaması da büyük rahatlık.

scooter deyip de geçmemek lazım, düz yolda 120'den sonra pek canı yok R25 delemez ama virajlı orman yollarında Tommygun önde ER6 ile yardıra yardıra giderken çok da geride kalmadım ona ayak uydurabildim (Tamam, tommy de ben arkadan geliyorum diye yavaş gitti, o kadar abartmayayım, sonuçta 650cc motor sürüyor), güzel lastikle virajları da keyifli, hatta acemi, düz yol gazcısı R25'leri virajlı yollarda deler belki.

xmax 250'den sonra ancak bu tarzda daha büyük cc scooter düşünebilirim.
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Xmas 250 alınır..

Motosikleti
    Kymco AK550
    çay ocağına gidip "çay içmemi tavsiye eder misiniz" diye sormak gibi olmuş biraz bu forumda xmax alınır mı diye sormak :D xmax'ten daha çok tavsiye edilecek diğer motorlar cbf, ybr ve dio olur muhtemelen. bütçe ve tarzdan bağımsız olarak herkese tavsiye edilir bu motorlar...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Cok farkli motosikletlerden bahsetmissiniz, tercih ve kullanim meselesi. Amaciniz sadece merak ise kimse bir sey diyemez. Ne amacla kullanacaksiniz?

Forza kullaniyorum, neredeyse X-Max ile aynidir.

- Sehir icinde ya da sehir disinda her sekilde R25'den daha konforludur muhtemelen.
    - Gorece olarak R25 kullanicisindan daha iyi kullanilmistir.
    - Sele alti basli basina bir olay, cok kez kamp esyalarinin cogunu sele altina koymusumdur. (Herhangi bir motosikletin sele alti bagajina katlanmis olarak su kamp sandalyesini sigdirabilir misiniz? https://www.decathlon.com.tr/p/katla...l/_/R-p-136825)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok farklı bır klasman r 25 den sonra basından neler geçmiş bilmediğin 2015 x max 250 'den se her şeyini bildigim 2014 r25 ile devam ederdim ben.
    Tam tersini de soylemek mumkun.
    GoGi ve espresso bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    şuan xmax 2015 model motorum var zamanında r25 motorumda vardı ikisi beraberdi

r25 i rahat battığı için sattım ama keşke r25 yerine xmax i satsaydım

niye diceksin

xmax çok sıkıcı e5 de giderken bi elim dizimde bi elim gidonda taburede oturur gibi gidiyorum
    insan vitesle oynamak istiyor

keşke zamanında xmax i satsaydımda r25 kalsaydı

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Evet pişman olursun ama bugüne kadar neden bir sukuter kullanmamışım diye :D 250 cc altı şehir içi ağırlıklı kullanımda vitesli motor pişmanlıktır , Xmax ise bestseller olmuş bir sukuter sormak bile abesle iştigal efem ;)
    espresso bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet pişman olursun ama bugüne kadar neden bir sukuter kullanmamışım diye :D 250 cc altı şehir içi ağırlıklı kullanımda vitesli motor pişmanlıktır , Xmax ise bestseller olmuş bir sukuter sormak bile abesle iştigal efem ;)
    Şehir içinde 250 cc viteslide zulümdür,sürekli vites ister.xmax güzel seçim ama, forza daha yumuşaktır amörtisör açısından.
    espresso bunu beğendi.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumun iks meks uzmanı Salih'i dıj güjler forumdan kovdular, kovdurdular. O yüzden iks meks konusu öksüz, iks meks konusu yetim...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Uzağa gitmeye gerek yok bunun kanıtı zaten firmalarca ortaya konmuş .. Bugün Türkiye de paket. Kargo kurye motorsiklet işinde yüzbinlerce motorcu çalışıyor on binlerce çalışanı olan artık dev motorsiklet kurye kargo firmaları var hangisi vitesli veriyor yada hangi motorsikletli kurye paket işi yapan vitesliye biniyor yok denecek kadar azdır ..

Zaten motoru kendi veren firmalar scooter veriyor ..

Alınır mı sorusunun cevabı evet kesinlikle alınır ama daha önce kullanmadım diyorsun denemeden alma. Ya çok seversin ya da nefret edersin. Motosiklet gibi hissettirmediği için Scooterde ortası yok bence. Birde 20 binde ağır bakıma giriyor ve bakımı çok pahalı. Alma aşamasına gelirsen ağır bakımı yapılmış, yeni lastikli vs motor almaya çalışırsan aldıktan sonraki aşamada cebinden minimum miktarda para çıkar.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alınabilir, Yamaha’nın ürün gamında en çok sattığı kafaya oynayan modellerden biri xmax250, piyasası da çok iyi.
    espresso bunu beğendi.

Birde arkadaşlar eklemeyi unutmuşum konuyada editleyerek ekleyeceğim. Kafama böyle bir düşünce girmesinin sebebide motosikletimin kilometresi 43 bine geldi aslında r25 e göre can sıkacak bir kilometre değil ama benim biraz takıntım var malesef. Acaba daha düşük km birşeymi baksam diye düşündüm o mantıkla bu konuyu sordum sizlere
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Andrei216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde arkadaşlar eklemeyi unutmuşum konuyada editleyerek ekleyeceğim. Kafama böyle bir düşünce girmesinin sebebide motosikletimin kilometresi 43 bine geldi aslında r25 e göre can sıkacak bir kilometre değil ama benim biraz takıntım var malesef. Acaba daha düşük km birşeymi baksam diye düşündüm o mantıkla bu konuyu sordum sizlere
    xmax candır. sarı siteden ilanlara bakıyorum 40bin km'ler düşük km sayılıyor xmax için.

20bin ağır bakım pahalıdır denmiş, bu yaz benim xmax 6 yaşında olduğu için henüz 10bin km'de ağır bakima girdi, yani yağ ve hava filtresi değişimi dışında fren balataları, varyatör sökülüp bakım/temizlik ve bagalarla kayış değişti. Kayış çok pahalı sanıyordum 1100 küsür liraymış, normalde 5 yıl ya da 20bin km dayanacak bir şey için pahalı sayılmaz, zincirli motorlarda da 20bin km'de zincir ve dişli değişiyor zaten. Bu en pahalı bakıma 4500 lira vermiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)