Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır mt 07 vs 2.el mt 09

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Sıfır bir mt 07 veya mt 09 düşünüyorum. Gönlümde mt 09 var fakat 2. Elleri temiz değil.temizler de çok pahalı. Bunca zaman hep milletin eskisini kullandım tamir ettim aptal ustaların bozduğu yerleri düzelttim sürekli uğraştım. Sıfır bir motor daha avantajlı olabilir. Siz olsanız ne yapardınız. Mt 07 yi liste fiyatından sıfır alma imkanı var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT25 2016
    sıfır sıfırdır abi. 09 güzel motor ama yeni rodajını kendim yapacağım 07ye değişmem.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Amaca bağlı ama SV650'den sonra MT07 biraz tel maşa hissettirebilir.
    Lakin MT09'lara istenen pararala bakıyorum.. O fiyatın altında Street Triple RS'ler Tuono Factory'ler var, elimi sürmem MT09'a.
    Liste fiyatından Yamaha alan varsa ben tanımıyorum.
    fazil ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Sv 650 den sonra mt7 napcanki.street triple al gec.160bin liraya 20bin kmde falam motorlar var ilanda

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaca bağlı ama SV650'den sonra MT07 biraz tel maşa hissettirebilir.
    Lakin MT09'lara istenen pararala bakıyorum.. O fiyatın altında Street Triple RS'ler Tuono Factory'ler var, elimi sürmem MT09'a.
    Liste fiyatından Yamaha alan varsa ben tanımıyorum.
    Elimi sürmem dediğim STRS ve Tuono Factory varken tabii. MT09'a bir şey demek amacıyla değil.

Motosikleti
    Şuan sv650 kullanmıyorum, mt 03 kullanıyorum. Avrupa motorları benim de hoşuma gidiyor ama tercih etmem açıkcası. Bildiğimden gördüğümden devam etmek daha iyi olur. Mt 09 ve mt 07 ye beni çeken şey tamamen motorların ruhu. Hafif ve eğlenceli motorlar. Mt 07’nin fren ve amartisörleri biraz tırt geliyor bana. Mt 09 da bakalım bütçeye uygun güzel bir 09 denk gelirse alabilirim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Mt09 Tabiki tartışması olmaz

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Temiz 2.el Mt09 olmalı tercihin,motora bindim dersin.Mt07 den her alanda çok üstün.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yamaha Mt Tour etkinliklerinde 2 defa Mt09 kullandım. İki motor da 170 üstü süratte gidon sallıyordu. Ödüm patlamıştı. Ben mi yanlış birşey yapıyorum diye millete sormuştum, herkes benim yaşadığımı yaşamışmış. Biraz korksam da çok eğlenceli motordu, sanırım bir gidon amortisörü benim yaşadığım sıkıntıyı giderirdi. Konu dışı ama aynı bloğa sahip Tracer 9 Gt sürmüştüm, benim tecrübe ve yeteneğime göre muhteşemdi. Ben olsam Mt09'a hallenirdim.
    espresso ve recaip bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Liste fiyatından Yamaha alan varsa ben tanımıyorum...
    10 gün önce arkadaşım Tracer 900 Gt aldı 356bin liste fiyatıyla ,
    mükemmel bir motor , uzun süre sürmedim fazla yorumlayamam ama işçilik ve malzeme kalitesi üst seviye..
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mükemmel bir motor , uzun süre sürmedim fazla yorumlayamam ama işçilik ve malzeme kalitesi üst seviye..
    Arkadaş piyasa motorlarını kast ediyordur

Motosikleti
    Evet kesinlikle mt 09, 07 ye göre çok iyi. 2.elde temizini bulursam kışın, yaza bir 09 yapıştırırım. 07’ den vazgeçtim.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Sıfır mt7 bulacağını sanmıyorum. Bulursan al temiz temiz bin. Ama her türlü mt9 daha iyidir, hemde Bir önceki kasalarda mavi renk üff
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübelerini bir kitap haline getirse ya bari, gerçekten merak ettim :D Mutlaka alabilen vardır tabi ben biraz abartarak söyledim ama oldukça zor.
    Tracer GT'ye ben de baya baya yükseğim ama Turismo Veloce fiyatına satılınca insanın kafası karışıyor. Ha ikisi arasında kalsam yine GT tercih edebilirim bilmiyorum tabi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir ara mt07 bayiden almak için uğraştım 230 bin lira ful aksesuarlı bir tane bayi satıyordu diğer bayiler sezonu kapatmış
    Alacagim bayi ise il dışına satmıyoruz dedi öyle kalmisti

Motosikleti
    Saçma sapan işler, ilginç bir ülkeyiz gerçekten

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Mt Tour etkinliklerinde 2 defa Mt09 kullandım. İki motor da 170 üstü süratte gidon sallıyordu. Ödüm patlamıştı. Ben mi yanlış birşey yapıyorum diye millete sormuştum, herkes benim yaşadığımı yaşamışmış. Biraz korksam da çok eğlenceli motordu, sanırım bir gidon amortisörü benim yaşadığım sıkıntıyı giderirdi. Konu dışı ama aynı bloğa sahip Tracer 9 Gt sürmüştüm, benim tecrübe ve yeteneğime göre muhteşemdi. Ben olsam Mt09'a hallenirdim.
    guzel yorum!
    MT07 gercekten harika bir makina, muthis bir blok var. Tork ve beygiri her vites icin kullanilir halde sunuyor.
    6. vites ile normal hizlarda giderken gazi acmanla uzuyorsun.
    Ama sehir disinda biraz viraj yapma disinda pek de kullanisli degil ne yazik ki.
    MT09 ise daha guclu ama ayni sorunlar var.
    Tracer serisi ise her yola gelen bir makina. Tracer 9 gt pro 2021 kullanmistim, makinaya asik oldum diyebilirim.
    sadece boy ve kilo olarak makina altimda kucuk kaliyordu, hizlanmasi, durmasi, dönusleri ile inanilmaz birsey.

ayrica baskasinin eskisine binecegime, gider sifir makina alirim, alirken de satarkende kafam rahat.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guzel yorum!
    MT07 gercekten harika bir makina, muthis bir blok var. Tork ve beygiri her vites icin kullanilir halde sunuyor.
    6. vites ile normal hizlarda giderken gazi acmanla uzuyorsun.
    Ama sehir disinda biraz viraj yapma disinda pek de kullanisli degil ne yazik ki.
    MT09 ise daha guclu ama ayni sorunlar var.
    Tracer serisi ise her yola gelen bir makina. Tracer 9 gt pro 2021 kullanmistim, makinaya asik oldum diyebilirim.
    sadece boy ve kilo olarak makina altimda kucuk kaliyordu, hizlanmasi, durmasi, dönusleri ile inanilmaz birsey.

ayrica baskasinin eskisine binecegime, gider sifir makina alirim, alirken de satarkende kafam rahat.
    hocam konu harici bir soru sorucam tracer 9 altında kayboluyorsa sen ne kadar büyüksün takribi :D

Liste fiyatından motosiklet alma işi eskilerde kaldı. Japon markalar keyfi fiyat çekiyor bu sebepten Avrupalı markalara yönelmek daha mantıklı. 395 bin liste fiyatı olan tmaxe 600 bin isteyen bayi gördüm. Bu Japon’lar çok şımardı almamak lazım. İkisi arasında uçurum farklar var. 09’a binen birisi mt-07’ye motosiklet gözüyle bakmaz. 07 alacağıma eski hacimli Avrupalıya yönelirim şahsen. İlla piyasa motoru olması şartsa sıfır 07 tabiki.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hmm zor soru. Temiz, düşük km, sağıyla soluyla oynanmamış olmak şartıyla bu iki model arasından mt09 ilk tercihim olurdu.

Ama bütçene uygun temiz mt09 bulamıyorsan sıfır mt07 alıp geç, sıfır sıfırdır, garantili olur, kafa rahat binersin.

Velhasıl ikiside olur, ama temizinden bir mt09 daha bi güzel olur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)