Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

!!! Benelli 752S - 345.000 TL - TANRILAR ÇILDIRMIŞ OLMALI !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi ben Benelli motosikletleri seven bir adamım. Ülkede ki ilk Leoncino sahiplerinden de biriyim.
    Ancak son zamanlarda gördüğüm büyük cc Çinli üreticiler arasında. Ülkemizde CFmoto markası her gün daha da kurumsal bir düzene kavuşurken

Benelli' nin bu kadar bayır aşağı gitmesine katlanamıyorum. Yurt dışında orta sınıf kralı MT-07 ile aynı fiyatta satılan 752s bizde nasıl bu paralara geliyor. MT07 nin ülkemizdeki liste fiyatını baz almıyorum. Çünkü artık bu paralara almak mümkün değil motorları.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...58771672/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...58100550/detay

Burada fiyat neye göre belirlenmiş. 7000-7500 euro arasında gezen bu model nasıl oluyor böyle keyfi bir fiyata satılabiliyor.

Marka yönetimini çok zayıf görüyorum. Gerçekten benim için hayal kırıklığı yaratıyor.
    tommygun ve dundanbiri bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benelli, Ducati'den de pahalı hale geldi.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Çok acayip şeyler yazarım buraya da dava filan açarlar şimdi
    berk_cglr, Dxsec ve dundanbiri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Olsun, kredi kartına 9 taksit imkanı varmış.
    Kredi kartı limitimi yükseltmek için ya maaşımı 100 bin seviyesine yükseltirim ya da taşıt kredisi çekip kredi kartına yatırırım.

Valla bıktım insanların açgözlülüğü ve vizyonsuzluğundan.
    oialdemir, dundanbiri ve fatih.met bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Stok maliyetini de yüklemiş. Bir partiyi satana kadar 1 seneden fazla harcar. Kapısında sıra yok.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Artık Yok...
    Benelli genel anlamda kaliteli şöyle diyim benim çok ilgi alanıma giren bir marka değil ama gördüğüm eski bir çift silindir 250cc birde yeni getirmiş tasarım makine çift silindir 250cc ikisinde de adamlar sanırsın 600cc lik motor bloku var kasada öyle etli kalın şasi kullanmış heleki yenisinde malzeme kalitesi yani 250cc segmentine göre aşırı kaliteli .. tabii her güzellik yanında külfet getirir sen o kadar etli kalın ağır şasi 250cc motora koyarsan motor hantallaşır ..

Bu getirdiği model içinde görmedim ama düşük hacimine bile bu kadar üst seviye kaliteli malzeme kullanan firma üst segment yüksek hacim motoruna fazla fazla kalite koymuştur bunlarda maliyettir heleki şu devirde … zaten benelli de çok satıcağını düşünmüyordur herhalde ilk 502 serisi geldiğinde de bu tip konu açılmıştı o zamanda zamanına göre bayağı pahalı idi 502 ..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    milletin japona parası yetmez çinli hintli alırdı ne olduda çinliye paramız yetmeyip japon alır hale geldik
    yurt dışında daha önce gördüğüm bi motordu ulan gelsede şöyle bir seçeneğimiz olsa derdim gelmeseymiş daha iyimiş

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benelli kendini MV Agusta sanıyor diye geçti içimden, bir baktım ki Brutale 800'den de pahalı.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Satılmasın diye bu fiyat işi bilmiyonuz siz.😂

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben artık bu markaların japon ve avrupalı markaların satışını artırmak için böyle fiyat koyduğuna inanıyorum.
    o paranın çok daha azına böyle çin malı çakma italyan değil gerçek italyan motor var yuh artık.

hatta benellinin 20 bin lira daha azına multistrada veriyorlar.
    multistrada
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42734787/detay

çok daha azına da monster...
    monster 937
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...48139756/detay

çakma italyan nasıl gerçek italyandan daha pahalı olabilir ki aklım almıyor. TR ekonomisi bunların da kafasını karıştırdı galiba.
    oialdemir, SuleymanE ve espresso bunu beğendiler.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Uzun yıllar naked kullanmış ve naked sevdalısı biri olarak söyleyebilirimki, gördüğüm en iğrenc orta sınıf naked..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben artık bu markaların japon ve avrupalı markaların satışını artırmak için böyle fiyat koyduğuna inanıyorum.
    o paranın çok daha azına böyle çin malı çakma italyan değil gerçek italyan motor var yuh artık.

hatta benellinin 20 bin lira daha azına multistrada veriyorlar.
    multistrada
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42734787/detay

çok daha azına da monster...
    monster 937
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...48139756/detay

çakma italyan nasıl gerçek italyandan daha pahalı olabilir ki aklım almıyor. TR ekonomisi bunların da kafasını karıştırdı galiba.
    Sanırım piyasada Japon motor kalmadığı / olmadığı için Tapon motorlar çok pahalı :D
    oialdemir ve espresso bunu beğendiler.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Bildiğim kadarı ile Çin de üretilip gelen modellerde ek %20 gümrük vergisi var.Nasil hesaba katiyorlar detayını tam bilmiyorum.

Yalnız biz firmalara kızarken 2. El piyasası firmalardan daha zalim bir durumda

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli genel anlamda kaliteli şöyle diyim benim çok ilgi alanıma giren bir marka değil ama gördüğüm eski bir çift silindir 250cc birde yeni getirmiş tasarım makine çift silindir 250cc ikisinde de adamlar sanırsın 600cc lik motor bloku var kasada öyle etli kalın şasi kullanmış heleki yenisinde malzeme kalitesi yani 250cc segmentine göre aşırı kaliteli .. tabii her güzellik yanında külfet getirir sen o kadar etli kalın ağır şasi 250cc motora koyarsan motor hantallaşır ..

Bu getirdiği model içinde görmedim ama düşük hacimine bile bu kadar üst seviye kaliteli malzeme kullanan firma üst segment yüksek hacim motoruna fazla fazla kalite koymuştur bunlarda maliyettir heleki şu devirde … zaten benelli de çok satıcağını düşünmüyordur herhalde ilk 502 serisi geldiğinde de bu tip konu açılmıştı o zamanda zamanına göre bayağı pahalı idi 502 ..
    Anlattığınız konuyla hiç alakası yok hocam. Bu motorların yurt dışı fiyatları 7000 euro - 7500 usd civarı. Hemen hemen her ülkede böyle.
    Çoğu yerde Benelli 752s 50-100 birim daha ucuz. Benelli bizim ülkemize getiren temsilci ve bayiler. Kafalarına göre fiyatlar belirliyorlar.
    Bunun neresinden bakarsan bak. Tutarsız ve saçma sapan bir durum. 30000 km Leoncino sahibi oldum. Çokta memnunum bu deneyimden.

Ama burada imkansız bir şey var. Bu fiyat birine bıçak takıp. Bir şeyin yok değil mi kardeşim demek gibi bir şey.

Tamamen temsilci ile alakalı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlattığınız konuyla hiç alakası yok hocam. Bu motorların yurt dışı fiyatları 7000 euro - 7500 usd civarı. Hemen hemen her ülkede böyle.
    Çoğu yerde Benelli 752s 50-100 birim daha ucuz. Benelli bizim ülkemize getiren temsilci ve bayiler. Kafalarına göre fiyatlar belirliyorlar.
    Bunun neresinden bakarsan bak. Tutarsız ve saçma sapan bir durum. 30000 km Leoncino sahibi oldum. Çokta memnunum bu deneyimden.

Ama burada imkansız bir şey var. Bu fiyat birine bıçak takıp. Bir şeyin yok değil mi kardeşim demek gibi bir şey.

Tamamen temsilci ile alakalı.
    Yapacak bir şey yok; işletmenin sürekliliği prensibinden bihaber köksüz piyasa tokatçısı patron firmaları bunlar.

Deveye sormuşlar "Boynun neden eğri?" diye, "Nerem doğru ki?" diye cevap vermiş. Aynen böyle; bu kültürde başka ne beklenir ki? Doğru düzgün olan neyimiz var?

Ekleme:
    Beri yandan "öyle buseye böyle yanak"(!) diyorum :D, parası olanın stokçuluk istifçilik yaptığı piyasada öyle temsilci de müstehaktır. Tencere-kapak / buse-yanak :D
    Dxsec, oialdemir, gurcanozturk ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    sizce de çok çirkin değil mi ya?

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Benellinin fiyat politikası çok fantastik aldırış etmemek lazım
    Ölü doğan bir model

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı motorine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizce de çok çirkin değil mi ya?
    Emin misin böyle bak birde

Burada fiyat ve temsilci eleştirisi yapıyorum. Bence tasarımı harika. Güzel bir 797 klonu. Hemde desmo yok.

Yanlış anlaşıldım sanırım. Ben bu fiyata almak saçmalık diyorum. Yoksa motora tavım arkadaşlar
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin misin böyle bak birde

https://images5.1000ps.net/images_bi...640&height=350
    https://images5.1000ps.net/images_bi...640&height=350

Burada fiyat ve temsilci eleştirisi yapıyorum. Bence tasarımı harika. Güzel bir 797 klonu. Hemde desmo yok.

Yanlış anlaşıldım sanırım. Ben bu fiyata almak saçmalık diyorum. Yoksa motora tavım arkadaşlar
    Hayat ne garip. Ducati'nin çakmasını Ducati'den pahalıya satmaya çalışıyorlar.
    espresso, oialdemir ve Dxsec bunu beğendiler.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayat ne garip. Ducati'nin çakmasını Ducati'den pahalıya satmaya çalışıyorlar.
    Yani olay çok komik değil mi ya :D Ulan bakıp bakıp gülüyorum. İnsan der ki ulan biz kimiz Ne yapmaya çalışıyoruz biz.
    Beş sene önce adımız yoktu ortada batmıştık. Rezil olmuştuk. Şimdi toparladık. Ama biraz haddini bil kardeşim. Bu ne yaaa.

Yani QJ' den bir tane yetkili '' Ulan bu Türkiye' de ne yapıyorlar lan bizim temsilciler '' demiyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

[IMG][/IMG]

asdfghjklşi

asdfghjklşi asdfghjklşi

Ulan delirecem yav motoru 18500 Dolar a satmaya çalışıyorlar.

akldjsakldjaskldjsakldjsa

şlsakdşlsakdşslakd
    AleniDesais, espresso ve tommygun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)