Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bajaj Pulsar 200 NS gaz vermeden çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorun subap boşlukları ve sentesi kontrol edildi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Karabulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun subap boşlukları ve sentesi kontrol edildi mi?
    Merhaba. Bildiğim kadarıyla edilmedi. Motor henüz 1700 km'de, bu süre içinde subap ve sente ayarında bir problem oluşabilir mi?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15" -- Rks Spontini 110 23"
    Alıntı redbullah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Bildiğim kadarıyla edilmedi. Motor henüz 1700 km'de, bu süre içinde subap ve sente ayarında bir problem oluşabilir mi?
    Fabrikasyon bir hata olmadıysa oluşmaz, bozuk sente motorun tekleyerek vuruntulu çalışmasına sebep olur, subap ayarsızlığı ise rölentide dalgalanma, çekiş düşüklüğü, yakıt artışı ve gevşekse şıkırtılı çalışmaya sebep olur. Sizin probleminiz daha çok elektroniksel bir hataya sahip gibi duruyor.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    redbullah geçmiş olsun.

Bu ne kadar saçma sapan bir olay. Millet "servisi vardır, parçası vardır aman başım yanmasın" diye şu motora bir dünya para ödüyor ve gelinen noktaya bak; "herşey normal, kontak açıkken kill-switchi 2-3 defa aç kapa"

2023 dünyasında neden bu arkadaşımız tarih öncesi motor sürüyormuş gibi gaz vermeden motorunu çalıştıramıyor? Bajaj servisleri neden bu arkadaşımızın sıkıntısını çözemiyor? Sıkıntıyı çözemiyorlarsa çok affedersin yemişim öyle yaygın servis ağını.
    Hocam teşekkür ederim. Motoru en son bıraktığım servisteki arkadaşlarla yaptığımız görüşmeyi de not düşmek isterim.

Serviste bulunan 1 adet sıfır km Pulsar NS200, 1 adet de kullanılmakta olan 2021 model NS200'de de aynı şeyi denedik. Ve bu iki motorda da bende olan problemin aynısı gerçekleşti, ilk marşı basarken elektrik kesti motorlar. Bir tane Dominar 400, bir tane de Dominar 250 vardı. Bunlarda denediğimizde ise bir problem olmadı. Servis 10 tane 200'lük Pulsar geliyorsa 8 tanesinde bu sorunun olduğunu söylediler. Bir yazılım güncellemesi var mı diye sordum, yok dediler. Yani bu durumun kronik ve üstüne üstlük Kuralkan tarafından çözül(e)meyen bir problem olduğu kesin.

Ancak en sonunda servisteki bir arkadaş bunun anormal bir durum olduğunu kabul etti ve istersem uğraşıp çözmeye çalışacağını belirtti. En azından "ya bu motorlar böyle"den başka bir şey söyleyen bir servis çıktı, bu bile bir gelişme, buradan kendisine teşekkür ediyorum tekrar. Bakalım, eğer adamlar illallah etmeden zaman ayırıp uğraşırlarsa buraya yazacağım gelişmeleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:48 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrikasyon bir hata olmadıysa oluşmaz, bozuk sente motorun tekleyerek vuruntulu çalışmasına sebep olur, subap ayarsızlığı ise rölentide dalgalanma, çekiş düşüklüğü, yakıt artışı ve gevşekse şıkırtılı çalışmaya sebep olur. Sizin probleminiz daha çok elektroniksel bir hataya sahip gibi duruyor.
    Katılıyorum. Benim duyduğum kadarıyla motor düzgün çalışıyor, tekleme veya vuruntu yok. Çok hafif bir rölanti dalgalanması var gibi geliyor bana bazen ancak 1600 devirde ibre oynamdan duruyor, o yüzden benim yanılsamam diye düşünüyorum. Şıkırtı yok gibi. Çekiş iyi, yakıt tüketimim ise 2.9 litre/100 km civarında.

Motosikleti
    Katılıyorum. Benim duyduğum kadarıyla motor düzgün çalışıyor, tekleme veya vuruntu yok. Çok hafif bir rölanti dalgalanması var gibi geliyor bana bazen ancak 1600 devirde ibre oynamdan duruyor, o yüzden benim yanılsamam diye düşünüyorum. Şıkırtı yok gibi. Çekiş iyi, yakıt tüketimim ise 2.9 litre/100 km civarında.
    Bloğunuzda hiçbir problem bulunmamakta, bahsettiğiniz o ufak rölanti dalgalanmasıda normaldir ve genelde soğukta motor ısınana kadar yapar. Bu sorunun çözümünü yurt dışındaki forumlarda hiç araştırdınızmı?

Bloğunuzda hiçbir problem bulunmamakta, bahsettiğiniz o ufak rölanti dalgalanmasıda normaldir ve genelde soğukta motor ısınana kadar yapar. Bu sorunun çözümünü yurt dışındaki forumlarda hiç araştırdınızmı?
    Bajaj markası Avrupa ve Amerika pazarında olmadığı için daha çok Afrika, Ortadoğu ve Asya'dan yüklenen videolarda ve forumlarda konuşuluyor sanırım bu konu, onlar da İngilizce olmadığı için pek arama yapıma, cevap bulma şansım olmadı...

Motosikleti
    Bajaj markası Avrupa ve Amerika pazarında olmadığı için daha çok Afrika, Ortadoğu ve Asya'dan yüklenen videolarda ve forumlarda konuşuluyor sanırım bu konu, onlar da İngilizce olmadığı için pek arama yapıma, cevap bulma şansım olmadı...
    Bende biraz baktım ama bilgi bulmak çok zor, tps'den bahsetmiştiniz o parça garantiden değiştimi? Birde bu motosikleti cihaza bağlayıp arıza tespiti ve sensörlerin değerlerini kontrol ettilermi?

https://www.hepsiburada.com/yuasa-yt...product-detail
    Bu akü ile sorunumuz çözülmüştü. 1 yıl önce 500 liraya almıştık hale bak

Buraya bir ekleme yapmam gerekiyor, pulsarlarda düşük amper geldiğinde elektronik olarak ateşlemeyi kesen bir devre bulunuyormuş. Bizim motorda o iptal edilmişti... Bu detayı unutmuşum 😄
    redbullah bunu beğendi.

Bende biraz baktım ama bilgi bulmak çok zor, tps'den bahsetmiştiniz o parça garantiden değiştimi? Birde bu motosikleti cihaza bağlayıp arıza tespiti ve sensörlerin değerlerini kontrol ettilermi?
    Sanırım etmediler. Ama zaten anormal bir değer olsa arıza lambası yakması gerekmez mi?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)