Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletlerin Aşırı Zamlanması ve Bayilerde Motor Bulunmaması 2

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Yazın içerisinde forza 250 alacaktım dostlar ama saçma sapalak fiyatlar ve bayilerde motor bulunmaması yüzünden bu hayalim kaldı, dünde arkadaşım honda pcx ya da nmax 125 alıcam dedi motor bulamıyorum dedi bende olurmu kış geliyor tam aksine motor çoğalır fiyat düşer dedim neyse honda bayisini de tanıyorum diye aradım arkadaşım için bayiyi... Bayi ne motoru 2023 yılını kapattık dedi yakın şehirleri aradım motor yok vb dedi zam geldikçe talep artıyor motor yok diyor... Araba biyasasıda böyleydi şimdi arabada yaprak kımıldamıyor. Bu durum motorlar içinde olurmu ya da bu durum ne olacak böyle dostlar,
    mesut hoca bunu beğendi.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millet memnunsa aynen devam edecek.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hangi akla hizmet kışın motor artar ve fiyatlar düşer dedin ki?

Araba piyasasında yaprak kıpırdamaması fiyatların aşağı geldiğini göstermiyor, sadece hareket azaldı. Geçen hafta Mengerler'e gittim, showroom'da bakmalık araba yok ya, birer tane görsün millet diye bile araba yok onlar dahi satılmış. Gemideki araçlardan bulunabiliyor, orada da çok rahat temi bir şekilde "liste fiyatından satmıyoruz %9 üstüne satıyoruz" dedi görevli.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Piyasada fiyatlarda ikinci elde yanlış olan bir şey yok senin bakış açın bence yanlış..

Hala şu kış geldi sezon kapandı motor fiyatı düşer düşüncesi içindeysen sen zaten motor piyasasının geldiği yeri pek doğru analiz edememişsin .. Bitti o işler artık..

Motorun sezonu kışı yazı kalmadı ..
    Moto paket, moto kurye, moto kargo yemekçi diyormu kış geldi bundan sonra kapatıyoruz yaza kadar herkes motorları kaldırsın garajlara depolara demiyor.. o zaman bu insanlar motorda almak zorunda kullanmakta zorunda Buda piyasayı devamlı hareket ve sirküle halinde tutuyor…

Tabii kastettiğim piyasa motorları pcx nmax xmas mt25 r25 bajaj falan filan ..
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yaşam tarzımız değişti. Pandemi insanları eve kapattı. Bir çok insan ihtiyaçlarını mağaza mağaza dolaşmadan internetten karşılar hale geldi.

Gençlerde artık fabrikada çalışmayı değil bir motosiklet al, kendinin patronu ol, kafana göre takıl şeklinde çalışmayı tercih eder oldu.

Bunu üzerine büyük şehirlerdeki trafik sorununu da ekleyince motosiklete olan talep artı.

Gezmek için yazın kullanılan motosiklet normal bir yaşamın parçası olarak on iki ay kullanılan bir şeye döndü.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Pandemi de her açıdan parça yakıt sarf giderleri bakım fiyatlarının yükselmesi ve motor olayının tam zamanlı 12 aylık periyoda girmesi pek çok eski tatlı su motorcusu dediğimiz kesimde randımanlı 12 ay motor süren insanlar haline de getirdi..

Kendi çevremden gördüğüm bazı insanlar geleceği gidişatı kestiremediği için bazı insanlar artık giderlerin altından kalkamadığı için ki bunların içiinde 20-30 yıllık motorcular var piyasa motoru olarak tabir ettiğimiz motorlara geçiyor..

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Üstat piyasa malesef çok kötü. Tanıdığın yok ise alamıyorsun. İleri tarihe atıyorlar. Duyumuma göre bir araç markası müdürü direk kendi adamına sıfır aracı yüzbintl üstüne satıyormuş. hop cebe. Yani bunu denetleyen vb. kurumlar işini yaparsa ancak çözülür. Yoksa şimdiden yazıl sıraya sıfır istiyorsan...
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayilerde motor bulunmamasının sebeblerinden birisi adet olarak az ve seceneklerin bir kısmının ülkemize gelmemesi.
    Diğer kısım enflasyon yuzunden fiyatlar ucacagı ıcın hemen almak icin sıraya girilmesi.

Kaydadeğer sayıda birden fazla motor alıp ikinci elini sıfırından pahalıya satıp "buluyorsan bayiden al" kara borsacıları.

3. dünya ülkesi yolundayız, normal şeyler bunlar
    Thracian ve ozanturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Mevzuyu yanlış anlamışsınız arkadaşın dediği eski zamanlardaki gibi kışa girdik sezon kapandı motor fiyatları düşer bayilerde çok satış olmaz olayı ..

Bizde o olay artık bitti dedik ..

Bayiler telefonda motor yok çekiyor bayiye gittiğiniz zaman liste fiyatının 30-40 bin üstüne koyup size motor satmaya çalışıyorlar.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    İlla honda yamaha şart değil liste fiyatından motor almak istiyorsan orta kalitede olup binilebilecek motosikletler var. Sym,kymco,bajaj,hero gibi.Şu zamanda alternatiflere yönelmek mantıklı böyle giderse artık çin malı için sıraya girerseniz şaşırmayın.
    dundanbiri bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın içerisinde forza 250 alacaktım dostlar ama saçma sapalak fiyatlar ve bayilerde motor bulunmaması yüzünden bu hayalim kaldı, dünde arkadaşım honda pcx ya da nmax 125 alıcam dedi motor bulamıyorum dedi bende olurmu kış geliyor tam aksine motor çoğalır fiyat düşer dedim neyse honda bayisini de tanıyorum diye aradım arkadaşım için bayiyi... Bayi ne motoru 2023 yılını kapattık dedi yakın şehirleri aradım motor yok vb dedi zam geldikçe talep artıyor motor yok diyor... Araba biyasasıda böyleydi şimdi arabada yaprak kımıldamıyor. Bu durum motorlar içinde olurmu ya da bu durum ne olacak böyle dostlar,
    Geçen sene bende öyle dedim, şimdi geçen senin sıfır fiyatına eski model motor aldım, huzursuzum
    espresso bunu beğendi.
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kış gelince motor fiyatlarının düşmesi, sıfır arabanın kontağını çevirince fiyatının düşmesiyle aynı anda bitti.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Yol yaptı yoll
    5 şerit yol yaptı
    Tüm şeritler motosikletle dolu bunun tek açıklaması bu

Motosikleti
    Artık Yok...
    Esas şu 125cc B ehliyeti işi olursa o zaman görün ..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2016 / Honda CB250R 2022
    Antalya honda bayi cb250r için kapora alarak sıraya yazıyoruz yaklaşık 15 kişi var. Şubatı bulur dediler. Bu arada Honda'dan alınan bilgiye göre Alanya'da ki bayi ile ticari anlaşmaları bitirilmiş.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Demek bayii lerde motor yok ,vay be , ekonomi iyileşince çoğalır bayilerde, ekonomi bozuk olunca, akaryakıt fiyatları yüksek oldukça ,motor bayilerde yok satar,çok ilginç değil mi? Akaryakıta zam geldikçe milletçe akaryakıt istasyonlarında kuyruğa giriyoruz,motosiklete zam geldikçe demekki motor almaya gidiyorlar,valla ben kendime güvenip motorumu satıp yenisini alamamaktan korktuğum için motorumu elimde tutmak için her şeyi yapıyorum

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek bayii lerde motor yok ,vay be , ekonomi iyileşince çoğalır bayilerde, ekonomi bozuk olunca, akaryakıt fiyatları yüksek oldukça ,motor bayilerde yok satar,çok ilginç değil mi? Akaryakıta zam geldikçe milletçe akaryakıt istasyonlarında kuyruğa giriyoruz,motosiklete zam geldikçe demekki motor almaya gidiyorlar,valla ben kendime güvenip motorumu satıp yenisini alamamaktan korktuğum için motorumu elimde tutmak için her şeyi yapıyorum
    Malum yasa sonrası ağız tadıyla yazamıyoruz bile. Müstehak bize. Zam gelir kimse gıkını çıkarmaz, döviz patlar kimse ne oluyor demez. İnşallah ekmek 50 lira olur, honda dio 200 bin olur. Ülkede doğal seçilim hala yeteri kadar hızlı değil. O aç ve cahil ihtiyar kesım ölmemeye yeminli gibi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yasa Nisan'da yürürlüğe giriyormuş. Ben de Akit'i falan kaydetmeye başlamıştım, ara verdim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malum yasa sonrası ağız tadıyla yazamıyoruz bile. Müstehak bize. Zam gelir kimse gıkını çıkarmaz, döviz patlar kimse ne oluyor demez. İnşallah ekmek 50 lira olur, honda dio 200 bin olur. Ülkede doğal seçilim hala yeteri kadar hızlı değil. O aç ve cahil ihtiyar kesım ölmemeye yeminli gibi.
    geçen kahvede minübüs esnafı arkadaşlar ile konuşuyoruz toplu taşımaya en son zam mazot 18 tl ike geldi diye ağlıyorlar lan dedim mazot a bu kadar zam gelip ( 28 tl ) toplu taşıma aynı seviyede kalsın herhangibir ab ülkesinde kıyamet kopar sizin sesiniz çıkmıyor zararına teker döndürüyorsunuz diyorum gülüyorlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)