Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 Sc Egzoz Takan Varmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar r25 kullanıcısıyım sesi hoş aslında ancak biraz daha tok ses elde etmek istiyorum çok büyük gürültü olsun konu komşudan küfür yiyeyim kafasında değilim. Bu yüzden katalizör iptali yapmadan sadece ara boru ile sc egzoz takmayı düşünüyorum. Bunu deneyen yapan varmıdır aranızda ? Sizce sonuç nasıl olur ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Ar 25, Sece , Kısa Tüp , Çift Silindir , Komşu, Küfür ..

Sonuç : Yapma kardeşim, yapma güzel kardeşim. Çok güzel o motorun stock sesi..
    sey_47 ve espresso bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    CB250R
    Çıkacak sesi orjinal tüpü söküp sadece katalizörü bırakarak duyabilirsin ben öyle kullanıyorum egzoz almana gerek yok yani

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    SC'nin hiç bir egzostu komşudan küfür yeme korumalı değil
    Çok yüksek ses veriyor SC'ler. Bir de düşük cc'de tok kaliteli bir ses almak gerçekten çok zor, genelde saçma sapan bir gürültüye dönüşüyor.

Stok sesi de gayet güzel bence Yamaha 250 bloğunun. Şimdi EU5'leri nasıl bilmiyorum ama benim de bir süre vardı MT-25'im, güzel yani sesi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tavsiye niteliğinde söylemiyorum; benim motorumun egzozu orijinal ama eski sahibi katalizörün çeyrek kısmını kestirmiş mi iptal mi ettirmiş, içini mi boşalttırmış ne yapmış tam bilmiyorum. Böylelikle motorumun sesi biraz tok çıkıyor. Hatta egzoza alttan baktığımda kaynak izlerini görüyorum. Komşularım 3 senedir şikayet etmedi ama ben yine de sabah çok erken saatlerde yola çıkacaksam motoru 20 metre çalıştırmadan hareket ettirip apartmanlar arası yankı yapmayacak açık bir alanda çalıştırıp öyle yola çıkıyorum.

Gerçi benim seçme şansım olsaydı motorumun egzozunun işlemsiz olmasını dilerdim.
    espresso ve Motoseverrr bunu beğendiler.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    kardeşim allah aşkına yapmayın. mümkünse küçük cc motora egzoz takmayın. bende 50, 125, 250 cc motorlara sahip oldum. gereksiz çevre kirliliğinden başka bir şey değil. bir tanesi takmış mt-25'e, bizim buralarda dolanıyor. bir de yetmezmiş gibi egzoz felan patlatıyor. yemin ederim yakalarsam dövücem artık dayanılacak gibi bir ses değil. senin motorunun orjinal egsoz sesi gayet güzel bence. tatlı tatlı uzarsın gazı açınca. hem bir zaman sonra o egzoz sesi senin de kafanı ütüleyecek emin ol.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Allah rızası için şu motora ses & performans egzozu takmayın pistte kullanmayacaksanız. Motorla alakası olmayan arkadaslarım bile ofiste aha r25 gecti caddeden diyorlar. İnsanlar hoş bakmıyor ve olan biz kendi halinde motor kullanan motor severlere oluyor.

Alıntı deadlymagic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkacak sesi orjinal tüpü söküp sadece katalizörü bırakarak duyabilirsin ben öyle kullanıyorum egzoz almana gerek yok yani
    bu işlemi bir kaç kez denedim ve hoşuma gitmişti çıkan ses tam istediğim gibiydi. Ama motora bir zararı olurmu diye düşünüyordum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)