Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yakıt fiyatları gene artmaya başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Verilen aklı kullanma sorunu var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    hükümetin denetimsizliği yüzünden veya rant kaygısından diyelim, rusyadan 65 dolara varilini aldığı petrolü bize güncel borsa fiyatından satan bir tüpraşımız var. üreten bu kadar kar etmiyor, hatta dünyada kimse bu kadar kar etmiyor. tüpraş kimin?
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada karikatürde hata var tr de benzin çıksın dışarı ham petrolu 10-20 dolara satar işlenmiş bir şekilde 90 dolara almaya devam ederiz
    çünkü türk olmak bunu gerektirir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

senin gibi düşünen çoğunluk olsa şuan başamızdakilermi olurdu hsdhsdhsdhsd

sus lan çıkar altındaki motoru göster milyarlık motora biniyon
    He milyarlık motora biniyorum yalan yok :D ikinci eline 50K TL demişler. Benim okumamda kıtlık varmış :D az önce yazdıklarımı sildim :D

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pazartesi yine zam

Motosikleti
    speederbike
    Oh, ben de zamsız gün geçireceğiz diye korktum bir an.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Beni yakıt fiyatından daha endişelendiren şeyler var.

Amerika, AB, Yunanistan başımıza bir çorap örecek görünüyor. Adaları silahlandırmaları, Yunanistana yeni üsler açıp silah yığmaları hayra alamet değil.
    DickName bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    10 küsur yıl bön bön bakarsa başımızdakiler, her şeyi yapar karşımızdakiler.

Suç düşmanda mıdır (işi düşmanlık yapmak zaten), önlem almayanda mıdır (işi önlem almaktır, önce seyredip sonra nutuk atmak değil)?
    oldcockroach bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Amerika, AB, Yunanistan başımıza bir çorap örecek görünüyor. Adaları silahlandırmaları, Yunanistana yeni üsler açıp silah yığmaları hayra alamet değil.
    bütün avrupanın abd nin amborgo uyguladığı putin le kol kola gezmenin de bir bedeli olmalı değil mi başkan
    espresso ve DickName bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT

Ben bu hareketleri "aaa cambaza bak" hareketi olarak görüyorum.
    Hani eskiden panayırlarda falan cambaz gösterileri yapılırken yankesiciler gösterileri izleyenleri soyarlarmış ya aynı hesap.
    Şu anda yunanistanda da bizde de populist milliyetçi iktidarlar var ve yaklaşan seçimlerde gücü kaybetmemek için savaş tehlikesi ve milliyetçilik sapkınlığa başvurmayı çok severler.

Yunanistan'da bizde olanın tersine çok güzel sağlam ve güçlü bir muhalefet de var, devlet saçmaladı mı atina'yı yakıyorlar. Keşke bizde de olsa ama biz yönetiminde osmanlı çocuklarının olduğu imparatorluktan son kurtulan halkız yani en isyancılar önce isyan edip kurtuluş savaşlarını verip bir şekilde bağımsız olmuşlar, geriye kalan bakiye olarak devlete biat eden, pısırık, kendini devletin yanında teferruat olarak gören bir halk olarak kalmışız. Haliyle cambaza bak ya da dış güçler deyince çabuk gaza geliyoruz.

Merak etmeyin bir şey olmaz.
    Hem diyelim oldu, adalar devlet değiştirdi, ne olacak, sana bana tapulu arazi mi dağıtacaklar? Yok öyle bir şey. niye bu devirde toprak için savaşır insanlar anlamıyorum.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    "Ben BOP'un eş başkanıyım" diyen nedeniyle o kadar iyimser olamıyorum.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    "Ben BOP'un eş başkanıyım" diyen nedeniyle o kadar iyimser olamıyorum.
    iyimser değilim, tam tersine bu topraklar zaten yüzyıllardır bu şekilde yönetimlerin işgali altında. Ama bu gibi ara ara olan şeylerden gaza gelecek kadar kötümser değilim.

Bu son olaylardan anladığım her iki taraf da kendi halkını gaza getirmek için bak onlar bizi tehdit ediyor deyip bir de kendileri tehdit edip karşı tarafın da tehdit etmesine neden olup karşılıklı atışıp duruyorlar. Olan bizim vergilere oluyor, bir savaş gemisi kaç ton mazot yakıyor, bir F16 uçuyorken masrafı ne bunlar hep cebimizden çıkıyor. Ege gibi güzel bir denizi balıklara ve martılara bırakabilseler keşke. Başka bir ülkenin halkından çekinmem, nefret etmem için hiç bir neden yok, onlarda da bizim halkta olduğu gibi iyi insanlar, kötü insanlar, akıllılar veya salaklar her türlüsünden var. zaten milliyetçilik saçma, çağdışı kalmış bir kavram. Niye sırf aynı ülkenin vatandaşıyım diye kendi ülkemdeki kimi kötü insanların tarafını tutayım? Bütün komşularla arayı bozanlar bir savaş çıkarsa kendileri gidip savaşsın bana ne derim bir savaş çıkarsa.
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyimser değilim, tam tersine bu topraklar zaten yüzyıllardır bu şekilde yönetimlerin işgali altında. Ama bu gibi ara ara olan şeylerden gaza gelecek kadar kötümser değilim.

Bu son olaylardan anladığım her iki taraf da kendi halkını gaza getirmek için bak onlar bizi tehdit ediyor deyip bir de kendileri tehdit edip karşı tarafın da tehdit etmesine neden olup karşılıklı atışıp duruyorlar. Olan bizim vergilere oluyor, bir savaş gemisi kaç ton mazot yakıyor, bir F16 uçuyorken masrafı ne bunlar hep cebimizden çıkıyor. Ege gibi güzel bir denizi balıklara ve martılara bırakabilseler keşke. Başka bir ülkenin halkından çekinmem, nefret etmem için hiç bir neden yok, onlarda da bizim halkta olduğu gibi iyi insanlar, kötü insanlar, akıllılar veya salaklar her türlüsünden var. zaten milliyetçilik saçma, çağdışı kalmış bir kavram. Niye sırf aynı ülkenin vatandaşıyım diye kendi ülkemdeki kimi kötü insanların tarafını tutayım? Bütün komşularla arayı bozanlar bir savaş çıkarsa kendileri gidip savaşsın bana ne derim bir savaş çıkarsa.
    Bir savaş çıkarsa, "ben oturur seyrederim" deme şansın ne yazıkki yok. Sorunda burda.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bir savaş çıkarsa, "ben oturur seyrederim" deme şansın ne yazıkki yok. Sorunda burda.
    Rusya Ukrayna'ya saldırdı bizim millet marketlerde ayçiçek yağı bırakmadı en basitinden.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yunan halkıyla mallık anlamında bazen çok benzeşiyoruz. İki halk da kafasını kullanmak yerine duygularıyla hareket etmeye meyilli yapıdalar. Gerçi Türkiye'nin en kötü hali bile bize saldıran Yunanistan'ın içinden geçer. Tarih, tekerrürden ibarettir. Yunanistan'ın yenilmekte olduğunu gören Abd de Yunanistan'ı ortada bırakacaktır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunan halkıyla mallık anlamında bazen çok benzeşiyoruz. İki halk da kafasını kullanmak yerine duygularıyla hareket etmeye meyilli yapıdalar. Gerçi Türkiye'nin en kötü hali bile bize saldıran Yunanistan'ın içinden geçer. Tarih, tekerrürden ibarettir. Yunanistan'ın yenilmekte olduğunu gören Abd de Yunanistan'ı ortada bırakacaktır.
    Yunanistan halkında da denyo çok ama onlarda tarihlerinden elen bir isyan kültürü de var, olur da devletleri savaş çıkarmaya falan kalkarlarsa atinayı yakarlar, bizim bir şey yapmamıza gerek yok.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunanistan halkında da denyo çok ama onlarda tarihlerinden elen bir isyan kültürü de var, olur da devletleri savaş çıkarmaya falan kalkarlarsa atinayı yakarlar, bizim bir şey yapmamıza gerek yok.
    Abi onların isyan kültürünü yerim, Atina dediğin bizim Ümraniye'den küçük yer, yaksalar ne olur? İsyan etseler ne olur?

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi onların isyan kültürünü yerim, Atina dediğin bizim Ümraniye'den küçük yer, yaksalar ne olur? İsyan etseler ne olur?
    işte isyan ediyorlar, onların isyan etmelerinden çekinen hükümet de kolay kolay savaş çıkaramaz. Kendi milliyetçi denyo kesimini gaza getirip oy toplamak için yapıyorlar.

Savaş çıkarmasınlar da zaten, önümüzdeki yaz yunanistana gidip kalamar ızgara yeme planım var daha.
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)