Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rs200 mü 250sr mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250nk
    Biri çin malı biri hint, 250sr hakkında parçalarının pahalı oldugunu ve parçasının birtürlü gelmediğini stok durumunun cok az oldugunu öğrendim, istanbulda yasıyorum aslında oktay motorda bunlar daha rahat temin ediliyormuş diğer şehirlerde zor bulunuyormus hatta bulunamıyor gelmiyormuş. Bajaj marka için ise parçası ucuz fiyat performans ürünü gibi ama bir taraf rs200alma diyor diğer taraf 250sr alma diyor, kullanıcı yorumları önemli benim icin. Bilgisi olanlar aydınlatabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bajaj'ın parça fiyatları için kim "ucuz" diyorsa onu meşe odunuyla, ıslak havluyla, egzantrik zinciriyle dövün.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125R
    250sr mükemmel

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    rs200 touring oturma tarzında grenajlı bir motorsiklet
    250sr ise büyük abilerine özenen bir ss

Kıyaslama yapmak zor 2side farklı kulvarlarda
    rs200 parça zibille var uymayanı uydururlar
    250sr uma'nın altında ne kadar iyi olabilirse hesabı o kadar ancak

Motosikleti
    250nk
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj'ın parça fiyatları için kim "ucuz" diyorsa onu meşe odunuyla, ıslak havluyla, egzantrik zinciriyle dövün.

250sr icin ekran fiyatı bile 20bin tl diyorlar o civarlarda tam net fiyatına bakamadım ama, parçaları pahalı ve bulunmuyor da diyolar.
    Bajajın uygun oldugunu söylüyorlar işin içinden cıkamadım

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nazlı52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250sr icin ekran fiyatı bile 20bin tl diyorlar o civarlarda tam net fiyatına bakamadım ama, parçaları pahalı ve bulunmuyor da diyolar.
    Bajajın uygun oldugunu söylüyorlar işin içinden cıkamadım
    Cf Moto'nun ekranı evet pahalı ama bu konuda bir kötü algı durumu var. Hepimiz her an ekran kıracak bir kazaya karışmıyoruz, her kazamızda da ekran kırılmıyor, satarken problem olur diye düşünürseniz de 250 cc tek silindir motorda orijinallik arayıp bulamadığı için fiyatı yarı yarıya düşüren alıcıyı zaten eleyelim, tokatlayalım, mal satmayalım.

Tutun ki ekran kırıldı 20.000 TL ödemek yerine 1000 TL.lik bir Aliexpress ekran da işinizi ziyadesiyle görecektir.

Benim 2008 model motorumun analog göstergesi de patates olsa ben de getirtsem ben de aynı parayı ödüyorum nakliye ve vergi ile beraber.

mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    250nk
    Cf Moto'nun ekranı evet pahalı ama bu konuda bir kötü algı durumu var. Hepimiz her an ekran kıracak bir kazaya karışmıyoruz, her kazamızda da ekran kırılmıyor, satarken problem olur diye düşünürseniz de 250 cc tek silindir motorda orijinallik arayıp bulamadığı için fiyatı yarı yarıya düşüren alıcıyı zaten eleyelim, tokatlayalım, mal satmayalım.

Tutun ki ekran kırıldı 20.000 TL ödemek yerine 1000 TL.lik bir Aliexpress ekran da işinizi ziyadesiyle görecektir.

Benim 2008 model motorumun analog göstergesi de patates olsa ben de getirtsem ben de aynı parayı ödüyorum nakliye ve vergi ile beraber.

https://i.hizliresim.com/6dznosp.png
    Değerli yorumunuz için teşekkürederim haklısınız tabi, öyle de bi ekran yapmışlar ki ama heryerden açıkta taş gelse çatlar o derece korkutmuyor değil beni haha ama görünüş itibariyle cok güzel gerçekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Grenaj icin aslında racing alma diyorlar cünkü ilk vitesli motorum olucak düşürürsün gibisinden ama naked sürdüm pulsar ns150 sürdüm tabi racing motor gibi değil racing sürmedim hiç

Motosikleti
    MT25 2016
    rs200'ün racing'le alakası yok onu bilerek tercihlerine koy. sadece şekil olarak öyle gözüküyor. hintliler ilüzyon yapmış

parça konusunda şu an çoğu markada sorun var, japonlarda bile çok basit parçalar stokta olmayabiliyor. ama sr 250'de grenaj konusunda çok sıkıntı yaşandığını bende gruplarda gördüm.

çok tecrübe yoksa nk 250 daha mantıklı olur bence. takoz taktırırsınız düşerseniz de çok can yanmaz.

Motosikleti
    Artık Yok...
    baktığın ne rs ne sr bir racing değil tek silindirli makineden şahsi fikrim racing falan olmaz naked versiyonlarının grenaj giydirilmiş estetik olarak göze daha güzel görünen versiyonları bana göre..

Bajaj yedek parçada sarf malzemesinde orjinal parçada Japon’a göre daha ucuz disktir balatadır odur budur en son hatırladığım rs ön disk orjinal 1200 tl idi cbr250 1800 tl falandı ….
    grenaj falan o tip karoseri kaplama kozmetik parçalarda Japon’la fiyatları hemen hemen aynı ..

Cfmoto ya gelince ona bir şey ben demiyorum alanlar zaten şikayet var gibi sitelerde yazmışlar ordan merak edenler girip baka bilir şikayetlerin çoğunluğu yedek parça bulamama üstüne ..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Rs200 ün parça fiyatları uygun çünkü kalitesiz. 250 sr ve rs 200 ü yanyana koysan kimse rs200 e bakmaz. Ayrıca tüm motosikletlerin ekranı pahalı. Her gün kaza yapmazsan parça fiyatlarıyla bir işin olmaz. Parça fiyatı daha uygun diye ucube rs200 e binmek ne kadar mantıklı.
    AleniDesais bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rs200 ün parça fiyatları uygun çünkü kalitesiz. 250 sr ve rs 200 ü yanyana koysan kimse rs200 e bakmaz. Ayrıca tüm motosikletlerin ekranı pahalı. Her gün kaza yapmazsan parça fiyatlarıyla bir işin olmaz. Parça fiyatı daha uygun diye ucube rs200 e binmek ne kadar mantıklı.
    Hepsi neticeee 200- 250cc tek silindir makineler o biraz kaliteli olmuş o biraz kalitesiz olmuş ne olucak netice de hiç biri gerçek bir racing değil .. parça kalitesi ne kadar önemli ise parçaya ulaşabilme bulunabilirliliği de o kadar önemli yan yatırsın ufak iki parça grenaj yüzünden 2 ay serviste bekliyceksen o parçanın kaliteli olmasının anlamı kalmaz bunu sr için değil genel anlamda diyorum ..

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Biri çin malı biri hint, 250sr hakkında parçalarının pahalı oldugunu ve parçasının birtürlü gelmediğini stok durumunun cok az oldugunu öğrendim, istanbulda yasıyorum aslında oktay motorda bunlar daha rahat temin ediliyormuş diğer şehirlerde zor bulunuyormus hatta bulunamıyor gelmiyormuş. Bajaj marka için ise parçası ucuz fiyat performans ürünü gibi ama bir taraf rs200alma diyor diğer taraf 250sr alma diyor, kullanıcı yorumları önemli benim icin. Bilgisi olanlar aydınlatabilir mi?
    sağlam bulduğunu al ikiside çinli hepimizin gözünde bajajda kullandım başka çinlileride bana görede kullandığım rks ler bajajlardan daha kaliteli geldi bana ama hiçbiri bir japon değil ölü japonlar bile çinlilerden iyi
    bu sorduğun iki motorda uzun süre kullanacagın motorlar değil aldığın gibi sana masraf açmıyacak sorunu olmayan bir motor al maks 1 yıl kullanırsın zaten sonra satarsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

abi insanlar japonların yedek parça fiyatlarını gördükçe onalara ucuz demeye başladılar nabsınlar geçen bende bajaj fiyatlarını gördümde ne güzel dedim

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Bende yakın zamanda 250 NK düşünüyordum. Yakın bir motorcu arkadaşımdan aldığım bilgilere göre çok arıza yapıyormuş. Şikayetvar.com üzerinden şikayetleri de okudum. Çoğu insan yedek parçadan dert yanıyor, servisler pek ilgilenmiyormuş. 2-3 ay parça bekleyen 6 ay olup fiyatını ödeyip motorunu teslim alamayanları dahi okudum. Pulsar 200 NS motorum vardı 10 Bin km kullandım hiç sorun yaşamadım, bütçeme göre bende Bajaj düşünüyorum servis ve yedek parça ulaşılabilirliğinden dolayı.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar bazı parçalar için servisti, ustaydı kahır çekmemek adına internetten sipariş vermek sağlıklı olacaktır. Biz genelde olarak kolay yolu seçip uğraşmayarak servisimizde "Değiştir bu parçayı" diyoruz ama adamın stok imkanı olmayabiliyor. O nedenle parçayı bizim bulup servise götürmemiz bize zaman ve paradan tasarruf sağlayacaktır. Hem Pulsar için hem de Cf Moto için bu tarz yedek parça siteleri vardır. Pulsar 200 Rs de Cf Moto 250 Sr da "öğğ, tu kaka" denecek tırto motorlar değildir, ikisinin de kullanıcı kitlesi vardır ve memnunlardır. Bu iş biraz da ekonomi işi, konuyu açan arkadaş da Ninja ya da R7 almayı biliyor .

Motosikleti
    250nk
    Bende böyle düşünüyorum, parçayı bulamayıp kullanamadıktan sonra cok iyi olmasının anlamı kalmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Alıntı Dxsec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yakın zamanda 250 NK düşünüyordum. Yakın bir motorcu arkadaşımdan aldığım bilgilere göre çok arıza yapıyormuş. Şikayetvar.com üzerinden şikayetleri de okudum. Çoğu insan yedek parçadan dert yanıyor, servisler pek ilgilenmiyormuş. 2-3 ay parça bekleyen 6 ay olup fiyatını ödeyip motorunu teslim alamayanları dahi okudum. Pulsar 200 NS motorum vardı 10 Bin km kullandım hiç sorun yaşamadım, bütçeme göre bende Bajaj düşünüyorum servis ve yedek parça ulaşılabilirliğinden dolayı.
    Güzel yorumun için teşekkürederim pulsar kullanmış biri olarak yorum yapman cok hos, bende sikayet varda sikayetleri okudum henüz cok taze sikayetlerde var cidden motorunu alamayanlar ve parça bulamayanlarla dolu, satış yaptıktan sonra alıcıyı umursamıyorlar daha cok kötü ne yazık

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Arkadaşlar bazı parçalar için servisti, ustaydı kahır çekmemek adına internetten sipariş vermek sağlıklı olacaktır. Biz genelde olarak kolay yolu seçip uğraşmayarak servisimizde "Değiştir bu parçayı" diyoruz ama adamın stok imkanı olmayabiliyor. O nedenle parçayı bizim bulup servise götürmemiz bize zaman ve paradan tasarruf sağlayacaktır. Hem Pulsar için hem de Cf Moto için bu tarz yedek parça siteleri vardır. Pulsar 200 Rs de Cf Moto 250 Sr da "öğğ, tu kaka" denecek tırto motorlar değildir, ikisinin de kullanıcı kitlesi vardır ve memnunlardır. Bu iş biraz da ekonomi işi, konuyu açan arkadaş da Ninja ya da R7 almayı biliyor .
    Söylediğin gibi yapmakta mantıklı evet.
    Kullanıcı kitlesi olarak baktığımda bajaj markadan daha cok memnuniyet gördüm ama cf moto icin aynı şeyi söyleyemiyceğim:( ekonomide dediğin gibi önemli oldugu icin bi tık daha bajaja yönelim sağladık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi neticeee 200- 250cc tek silindir makineler o biraz kaliteli olmuş o biraz kalitesiz olmuş ne olucak netice de hiç biri gerçek bir racing değil .. parça kalitesi ne kadar önemli ise parçaya ulaşabilme bulunabilirliliği de o kadar önemli yan yatırsın ufak iki parça grenaj yüzünden 2 ay serviste bekliyceksen o parçanın kaliteli olmasının anlamı kalmaz bunu sr için değil genel anlamda diyorum ..
    Bir de sorum olucaktı ns almanda ki sebep naked sevdiğiniz için mi yoksa grenaj sebebinden ötürü felan mı? Bende rs düşünüyorum tipi hosuma gidiyor ama önerilerde düşürürsen grenaj masrafı cok cıkar diyolar korkmadım değil açıkcası:D

Burak.D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200 2022
    3 yıla yakın pulsar ns200 abs kullandım çevremdeki tüm motorlu arkadaşlarım da pulsar kullanıyor yedek parça fiyatları çok ucuzdu zaten bu güne kadar debriyaj balatası gaz teli ön fren merkezi gibi basit şeyler dışında bir sorun çıkartmadı yedek parça satışı olarak çok geniş bir ağı var tarz değişikliği istiyordum sr250 veya rs200 düşünüyordum tercihimi yine pulsardan yana kullandım aksilik olacak ya aldığım gün koruma takozlarını takarken motor devrildi egzoz ve yan grenaj çizildi ama artık umursamıyorsun ufak tefek çizikleri gönlün grenajlı motor istiyorsa umursama al ben 3 yıl ns den rs’e geçmeyi bekledim verdiği haz tarz bambaşka
    https://www.hizliresim.com/4j610l3

Motosikleti
    250nk
    Alıntı Burak.D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıla yakın pulsar ns200 abs kullandım çevremdeki tüm motorlu arkadaşlarım da pulsar kullanıyor yedek parça fiyatları çok ucuzdu zaten bu güne kadar debriyaj balatası gaz teli ön fren merkezi gibi basit şeyler dışında bir sorun çıkartmadı yedek parça satışı olarak çok geniş bir ağı var tarz değişikliği istiyordum sr250 veya rs200 düşünüyordum tercihimi yine pulsardan yana kullandım aksilik olacak ya aldığım gün koruma takozlarını takarken motor devrildi egzoz ve yan grenaj çizildi ama artık umursamıyorsun ufak tefek çizikleri gönlün grenajlı motor istiyorsa umursama al ben 3 yıl ns den rs’e geçmeyi bekledim verdiği haz tarz bambaşka
    https://www.hizliresim.com/4j610l3
    Yorumun icin teşekkürederim, aydınlatıcı olmus ve evet koruma takozu takılırken düşmesi komik olmus biraz:d

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hocam çok politik gördüm sizi "ne şiş yansın ne et" hesabı. Rs200 ü de 250sr ı da canlı gördüm rs200 bildiğin tırto motor. En azından görünüş olarak 250sr makinaya benziyor. Bütçe uydurulabilirse kesinlikle japon o ayrı. Hırbocuğum forumdan ayrılmasaydı keşke g.te g.t diyebilen sayılı kişilerdendi.

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Bende böyle düşünüyorum, parçayı bulamayıp kullanamadıktan sonra cok iyi olmasının anlamı kalmıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Güzel yorumun için teşekkürederim pulsar kullanmış biri olarak yorum yapman cok hos, bende sikayet varda sikayetleri okudum henüz cok taze sikayetlerde var cidden motorunu alamayanlar ve parça bulamayanlarla dolu, satış yaptıktan sonra alıcıyı umursamıyorlar daha cok kötü ne yazık

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Söylediğin gibi yapmakta mantıklı evet.
    Kullanıcı kitlesi olarak baktığımda bajaj markadan daha cok memnuniyet gördüm ama cf moto icin aynı şeyi söyleyemiyceğim:( ekonomide dediğin gibi önemli oldugu icin bi tık daha bajaja yönelim sağladık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Bir de sorum olucaktı ns almanda ki sebep naked sevdiğiniz için mi yoksa grenaj sebebinden ötürü felan mı? Bende rs düşünüyorum tipi hosuma gidiyor ama önerilerde düşürürsen grenaj masrafı cok cıkar diyolar korkmadım değil açıkcası:D
    Pulsar 200 NS almamdaki ilk sebep ekonomik olarak daha uygundu ve malum İstanbul trafiğinde manevra kabiliyeti nispeten daha iyi olduğu için ve ilk motorum olduğu için NS200 ü seçmiştim ve gayette memnun kalmıştım Sivastan İstanbula geldim 12 saat sürdü 3 defa felan mola verdim yemek ve kahve için.
    Şuan 250 NK için okduğum şikayetler ve çevreden alınan bilgiler doğrultusunda arıza ve yedek parça sıkıntısını göze almamak için vazgeçtim çünkü kredi çekip alacağım.
    Dominar 250 ve RS200 arasındayım, grenajlı motor daha önce kullanmadım trafikte yorar mı nasıl olur bilemiyorum düşme konusunda her motorda düşme motora zarar gelme olasılığı var takoz kullanarak olasılığı düşürmek en iyisi. Aslında almadan bir süre sürüp test etmek en mantıklısı ama şartlar el vermiyor malesef.

Motosikleti
    Artık Yok...
    İlla bir şeyleri izah etmek için küfürlü hakaretli anlatmaya gerek yok ..

Tek silindir makine firmaların ucuz maliyetle ürettiği ekonomi makineleridir ss racing mantığıyla yapılan makineler değildir
    firma grenaj lar süsler püsler sport race adları altında satabilir bu onu ss yada race makinesi yapmaz özü belli blok belli .. ruhu gene bildiğin tek silindirli naked makine..

sadece naked binmek istemeyen için güzel bir görseli olan makine olur ..

O yüzden bu klassmanda çok büyük beklenti içine girmek bence gereksiz parçası bulunabilir olsun servis olsun yedek parça sarf malzeme giderleri uygun olsun ikinci eli kuvvetli olsun yeterli ..

Çok kaliteli diye bu klassman da motor satılsaydı şu anda bence kawasaki satış rakamlarında bu alanda lider olurdu …

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)