Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Eğitim almak da bir işe yaramıyormuş.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Arkadaşlar altımızdaki bir motor her yere çekebilme özgürlüğünüz varken koca minibüsün park edebileceği bir alana motoru park etmek doğru bir şey değil neden değil sen motoru her yere koyabilirsin ama o minibüscü araba sahibi senin gibi her yere koyamaz .. tek belki oraya koyabilir o zaman onun park edebileceği alanı ona bırakmak en doğrusu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kurallar uygulansa her yere bırakılamaz o motorlar.

Memlekette çoğu şeyde olduğu gibi parmakları asıl sorumluya çevirmek yerine birbirimize çeviriyoruz.

Motosiklet taşıt mıdır? Evet.

Taşıtlara ayrılan yere park etme hakkı var mı? Var.

Peki park yeri yetersizse? İşte burada parmağı "Başka yere park etse sorun çözülür" deyip park etme hakkını kullanan motorcuyu eleştirmek yerine "Bu park alanı bize yetmiyor. Bize yeterli park alanı sağlamanız gerekir. Göreviniz sorunları çözmek." diyerek idarecilere yöneltmek gerekiyor.

İdareci yatsın, millet de çözüm için birbirinin hakkını engellesin, birbirini suçlasın. Olmaz.
    espresso, maktama ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben 3-4 sene önce Halkalı Arena Park AVM ye motorla gittim. Bu avm nin kapalı ve açık otoparkı var. Kapalıya girerken girişteki güvenlik görevlisi, kapalı otoparka motosiklet girişinin yasak olduğunu söyledi. Görevlilerin, en kıl olduğu soru olan, "hani nerede yazıyor motorların kapalı otoparka girişi yasak diye" dedim cevap veremedi. Uzun etmemek için açığa park ettim. Saçma bir uygulama. Arena Park AVM bence yanlış olan, motosikletlileri mağdur eden bu uygulamayı devam ettiriyor mu bilmiyorum.

Bakırköy'de eskiden deniz otobüsleri çalışır, Kadıköy ve Bostancı'ya hızlı ve konforlu erişim sağlardık. Özellikle hafta sonları tıka basa dolu olur pek çok kişi güvenli, hızlı ve konforlu yolculuk yapardı. Bandırma, Bursa gibi son derece yoğun şekilde vatandaşların kullanıp, pek çok kişinin memnun olduğu hatlar da araçlı ulaşımlara kapandı. Artık ne Bandırma'ya ne de Bursa'ya aracınızla gidemiyorsunuz. Özellikle İstanbul Avrupa yakasında oturuyorsanız, buralara ulaşmanız saatlerinizi alıyor. Z kuşağının mağdur edildiği, biz dinazorların ne derece konforlu ve rahat bir hayat sürerken şimdiki gençlerin ızdırap duyduğu konulardan biri daha.

Neyse uzatmayayım bu deniz otobüsü iskelesinin orada ispark vardı. Motosikletimle oraya gittim. Park edip Kadıköy'e gideceğim. İspark görevlisi tutturdu motor park etmek yasak diye. İnternetten ilgili ispark'da motosiklet ücret tarifesinin dahi olduğunu hatta motosiklet kullanıcıların abone bile olabileceklerini belirtmeme rağmen diretti. Ben de direttim, şikayet edeceğimi söyleyince o da söylene söylene açtı kapıyı. Neden bu şekillere girdi anlamadım.

Demem o ki kimi zaman he he evet deyip geçip gitmek, bazen de diretip hak aramak lazım.
    espresso, mattiadestro, maktama ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Park yeri bol değil miymiş? Bol olmayınca park alanı yerine sağa sola koymak mı zorundaymışız yani? O incelik sonra göreviniz, zorunluluğunuz oluyor, zaten olan/kazanılmış hakkınız elinizden alınıyor. Ve siz de bunu savunuyorsunuz. Peki.

Asıl sizinle sabaha kadar tartışılır/konuşulur/fikir alışverişi yapılır, anlaşmamıza/aynı fikirde olmamıza gerek yok Çünkü birçokları gibi "illa ben haklı çıkmalıyım" düşüncesiyle hareket etmenin AKSİNE sadece kendi düşüncenizi açıklamanız, yazma tarzınız bile güzel, naif ve karşıdakini anlama çabanız olduğunu gösterir şekilde ki, bu da hem etrafımda hem forumda çok da göremediğim şeyler. Bunun için teşekkür ederim.

Ben de genelde sizin mantığınızdayım: yukarıda babanızın örneğinde ben de yol verirdim, geçsin gitsin diye. Ancak burada olay "bunu yapma seçeneği"nin bana ait olması, karşıdakinin zorlaması olursa benim de nevrim dönebiliyor. Zaten sıkışık/kilit yolda sürekli selektör yapıp(taciz edip) geçmek isteyene yol verip yine birlikte 30km/s hızda bile gidemediğimiz yolda tamponuna 10 dakka yapışıp selektörlemişliğim var. Fren yaparsa kaza yaparız, arkadan koyarım, arabam pert olur, hatta ben yanlışlıkla fren yerine gaza basabilip sürükleyebilmeyi de göze almış olabilirim o durumlarda. Öyle nevri dönebiliyor bazen insanın ne yazık ki.

Daha önce de başka başlıklara yazmıştım; ben 2 sene motoru nizami kullandım, hız sınırları içinde yumuşak hareketlerle vs vs . Bu sürede arkadan sağdan soldan sıkıştıran mı dersiniz, arkama 30 cm yaklaşan mı dersiniz, kaldırımdan gitsene burada ne işin var diyen mi dersiniz.... Önüme bakmaktan çok arkamdan gelecek tehlikeler için aynalara bakmak, arkaları kontrol etmek durumunda kaldım.
    5 senedir o size söylediğim o "sağ-sol slalom"u motor kullanırken kendim yapıyorum. Trafik akış hızının da %10-20 üstünde gidiyorum. ki arkadan görMEdiğim tehlikeler yerine önümden gelecek ama gördüğüm tehlikelerle başbaşa kalayım en azından. Çünkü buradaki trafik düzeni bunu gerektiriyor ancak bu keyfekeder davranışın sınırı herkese göre değişeceği için yaptığım aslında doğru değil. Ve bunun için suçlanırsam bahane sunmam, itiraz etmem. Ama oraya doğru evrildim ne yazık ki.

Başlangıçtaki olayda park yerinde araç park yeri az-çok belirtilmemiş, belki de adam yakına parketmek istedi ancak edemediği için ve motoru küçük gördüğü için içerledi. Hadi park alanı az diyelim, bu durumda motoru başka yere koymak "benim seçimim"dir, nezaketimdir. Ama görevim/zorunluluğum değildir. Ancak bu durum sonrasında genelde yanlış yorumlanıp "motoru buraya parketme, buna hakkın yok" olayına dönerse o park alanına yerinden kolay kolay kaldırlamayacak işe yaramayan bir römork satın alır parkederim.
    Yaş 40 oldu bu arada(yaşlanmışım arkadaş )
    öncelikle ben de inceliğiniz için teşekkür ediyorum yaş olarak da çok da büyük değilmişsiniz. yaşlı demeyelim ama abi diyebiliriz. ben de 28
    sinirlenme olayına gelince ben de tacize ve hakkıma girilmesine aşırı sinirlenirim ama işte direkt olarak laf kimseye yapmam. bana laf yapana da susamıyorum. ince çizgim hak.

bu arada katılıyorum bu oraya park etmeme daha dar bir alana park etme tarzı düşünceler sadece bizim düşüncemiz ona zaten zerre karşı değilim ve gerçektenden öyle. kisme gelip de neden buraya park ettin dememeli.
    aklıma gelmişken yazayım geçen yıl atmden para çekicem boş bir yere motoru bıraktım bırden araba geldi motoru çeksene dedi. yani motoru bırakacak da yer yok 2 dakıka atmden para çekicem dedim tip tip bakmalar. yani bu laflar hoş değil. belki fazla parlamış olabilirim. belki o an ben de bunu yaşasaydım başlığı açanla aynı tepkiyi verirdim çünkü dellenmiştim o gün. eğer başlığı açan da aynı bu tarz iğrenç bir tepkiyle karşılaştışsa diyecek söz yok. sadece ben en başında oraya koymam motoru olay o. bu da benim tercihim. koyana da lafım yok. benim kimseye lafım yok. bana laf atmasın yeter

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sol şeridi işgal eden biri varsa hiç uğraşmam.

Önce sağ şeride geçer hızımı bir miktar düşürürüm.
    Sonra gaza basıp sağdan geçer giderim.
    aynısını yapıyorum ve yapınca gülesim geliyor sen kimi kandırıyorsun acaba düşücnesi geliyor aklıma.
    sağa geçiyorum normal takılıyorum 30 saniye sonra soldakinin önüne geçiyorum aslında dışarıdan bakınca komik

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol şeridi sürekli işgal etmek de suçtur, babanıza bunu hatırlatın bir dahaki sefere.
    aynı arabaya binmeyi tercih etmiyorum
    maktama bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurallar uygulansa her yere bırakılamaz o motorlar.

Memlekette çoğu şeyde olduğu gibi parmakları asıl sorumluya çevirmek yerine birbirimize çeviriyoruz.

Motosiklet taşıt mıdır? Evet.

Taşıtlara ayrılan yere park etme hakkı var mı? Var.

Peki park yeri yetersizse? İşte burada parmağı "Başka yere park etse sorun çözülür" deyip park etme hakkını kullanan motorcuyu eleştirmek yerine "Bu park alanı bize yetmiyor. Bize yeterli park alanı sağlamanız gerekir. Göreviniz sorunları çözmek." diyerek idarecilere yöneltmek gerekiyor.

İdareci yatsın, millet de çözüm için birbirinin hakkını engellesin, birbirini suçlasın. Olmaz.
    Ahanda akli basinda bir yorum. Katiliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar altımızdaki bir motor her yere çekebilme özgürlüğünüz varken koca minibüsün park edebileceği bir alana motoru park etmek doğru bir şey değil neden değil sen motoru her yere koyabilirsin ama o minibüscü araba sahibi senin gibi her yere koyamaz .. tek belki oraya koyabilir o zaman onun park edebileceği alanı ona bırakmak en doğrusu..
    Bir sonraki mesajda da yazilmis, motosikletimi nereye koyacagim beni ilgilendiriyor. "her yere cekilebilen" motosiklet icin ozel park yeri varsa oraya koyarim, yoksa minibus yerine koyarim kimse de bir sey diyemez. Bu benim ya da minibuscunun cozmesi degil, park yeri sorununu cozmesi gereken belediyelerin sorunu. Ben kisisel olarak minibuscuye iyilik olsun diye cekebilirim ya da cekmem bu benim bilecegim is. Dogru ya da yanlis demekte kimsenin verebilecegi bir karar degil.

Evin altindaki kapali otoparkta, - motosiklet icin ozel bir yer ayrilmadigi icin - motosikletimi tam bir otomobilin girecegi yere birakiyorum, simdiye kadar apartmandaki arac sayisi cok az oldugu icin kimse gelipte cek oradan demedi. Soyleyis veya yaklasim tarziyla baglantili olarak yardimci olurum ya da olmam tamamen psikolojime bagli, rica ederse yer gosterirse, kendisi park ederken beni de dusunurse seve seve cekerim baska yere, kendisine de yardim ederim. Ama yok, sen motosikletsin, baska yere koy, orasi otomobiller icin filan derse, gider hurdadan motosiklet alirim, o alana iki motosiklet koyarim, evet sinirlenirsem yaparim.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanunlar vs. bir yana Türkiye şartlarında öyle bir yere asla motor bırakmam. Başkaları için değil. Kendi motorumun iyiliği için. Manevra yapayım derken vuran araç mı ararsın? Kapı açayım derken vuran mı ararsın? Ne ararsan bulursun.

Ben çok mu iyisini yapıyorum? Hayır. Elektirik direklerine bağlama alışkanlığım yüzünden bir gün çarpılabilirim.

Eğitim konusuna gelirsek; gerçek bir eğitim işe yarar. Fakat günümüz şartlarında eğitim, akademik ünvan konumlarına paraşütle inilebiliyor. Eşekliğin baki kalmasının yanı sıra cehalet de baki kalabiliyor.
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı açan arkadaş için söylemiyorum kesinlikle..
    Bazı kurye arkadaşlar ve bizden olmayan (tabirle) motorcular o kadar hata ve kural ihlali yapıyor ki..
    Hepimiz görüyoruz..
    Kaldırımdan gidenler ,trafik ışığı umursamayanlar vb...
    Bura da kesinlikle haklılık var.
    Motosikletler de emniyet şeridinden gidiyor araçlar da giderse ??
    Çok hata yapan motorcu var maalesef normal motorculara da ön yargılı herkes
    Çok basit.
    Keşke herkes kurallara uysa.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahanda akli basinda bir yorum. Katiliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Bir sonraki mesajda da yazilmis, motosikletimi nereye koyacagim beni ilgilendiriyor. "her yere cekilebilen" motosiklet icin ozel park yeri varsa oraya koyarim, yoksa minibus yerine koyarim kimse de bir sey diyemez. Bu benim ya da minibuscunun cozmesi degil, park yeri sorununu cozmesi gereken belediyelerin sorunu. Ben kisisel olarak minibuscuye iyilik olsun diye cekebilirim ya da cekmem bu benim bilecegim is. Dogru ya da yanlis demekte kimsenin verebilecegi bir karar degil.

Evin altindaki kapali otoparkta, - motosiklet icin ozel bir yer ayrilmadigi icin - motosikletimi tam bir otomobilin girecegi yere birakiyorum, simdiye kadar apartmandaki arac sayisi cok az oldugu icin kimse gelipte cek oradan demedi. Soyleyis veya yaklasim tarziyla baglantili olarak yardimci olurum ya da olmam tamamen psikolojime bagli, rica ederse yer gosterirse, kendisi park ederken beni de dusunurse seve seve cekerim baska yere, kendisine de yardim ederim. Ama yok, sen motosikletsin, baska yere koy, orasi otomobiller icin filan derse, gider hurdadan motosiklet alirim, o alana iki motosiklet koyarim, evet sinirlenirsem yaparim.

Bu senin bileceğin iş kimseyi ilgilendirmez herkes kendi mesuliyetini alır park edersin döner gelirsin motorunu yerde devrilmiş bulabilirsin yada bilinçli zarar verilmiş bulabilirsin ben bunu çevremde şu yaşıma kadar yüzlerce defa gördüğüm için çok yaşadığımız için iyi bilirim..

Temmuz ayında Beşiktaş çarşı içinde bir araba çıktı sokak başından arabanın çıktığı yere arkadaş motoru koydu koyma dedim oraya bak yanda bina altı var oraya bir motorda çekmiş zaten onun yanına Çek dedim yok dedi burası iyi banane başka yer bulsun arayan dedi gittik cafe de oturduk 3-4 saat sonra geldik deposunun iki tarafınıda boydan boya çizmişler ama anahtar çiziği değil ya tornavida ya çakı bıçak çok kalın metale kadar inmiş .. bir şey demedim arkadaşa oda kendi sorumluluğunu aldı ..

kimse bir şey diyemez diye bir şey yok gayet güzel derler hemşerim köşeye koysana araya koysana bak bir araçlık yer işgal ediyorsun misal derler karşı tarafta ben buraya koyuyorum kendine başka yer bul diyebilir yada bu türde benzer yakın diyaloglar geçebilir inerler tartışırlar kavga da çıkabilir .. yol verdin vermedin kavgasından bu ülkede insanlar birbirini yaralıyor vuruyor .. daha geçen gün haberlerde adam adamla kavga ediyor hırsını alamıyor biniyor arabasına ileri geri yapıp karşı tarafın arabasına vura vura basıp gidiyor ..
    Aynısı motorcunun başında gelebilir adam tartışır çekersin çekmessin sinirlenir vura vura motora ağır hasar verebilir yada yüksek araçsa üstünden geçmeye çalışabilir falan filan. ..

Bunların hepsi şahsın kendini bağlar tabiki ayrıca ben sana yazmadım benim yazımı niye alıntıladın onuda anlamadım istediğin yere istediğin şekil park edebilirsin bu beni bağlamaz beni ilgilendirmez umrumda olmaz .. ben ancak bu doğru olmaz diye temenni de bulunabilirim ..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yillardir trafikte arac kullaniyorum

Kuryelerin %90 nı trafik ışıklarina uymuyor,

Kaldirimi,ters yönü,yaya yolunu ihlali hiç saymiyorum bile.

Hatta bazilari var ışiklardan bodoslama hiz kesmeden geçiyor.

Bir kaç defa uyardiğim kuryeler oldu,haklisin deyip geciyorlar.

Siparis verdigim zaman ozellikle belirtirim,kardeşim acele etme diye.

Genelde cevap olarak,Abi benlik bir durum değil,ya patron acele ettiriyor,ya da paket başi calisiyorum ne kadar hizli o kadar çok paket muhabbeti oluyor.
    espresso ve Birkannn bunu beğendiler.

Motosikleti
    haojue 150
    burası neresi? bana marmara universitesi ataturk egitim fakultesini hatirlatti. oranin arkasinda da buraya benzeyen bir alan vardi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamasaki Ybf 1000
    abi o değilde siz bu ülkede üniversite bitirmiş,belirli alanlarda uzman olmuş kişileri gözünüzde çok büyütüyorsunuz.
    bi projede yaklaşık 1,5 yıldır proflarla muhatabım,böyle bir kibir,böyle bir ego olamaz.
    ülkedeki eğitim ne yazık ki insanların ahlaki melekelerini geliştirmekten ziyade,ego gibi şeylerle daha da arttırıcı yönde.

son olarak motorunuzu öyle park etmeyin bence. dingilin teki park ederken takar,motor yeri öper uğraşırsınız.

bina diplerine,binaya paralel,bi yanı duvara gelecek şekilde,mis gibi.
    levend84 bunu beğendi.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı aykırı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burası neresi? bana marmara universitesi ataturk egitim fakultesini hatirlatti. oranin arkasinda da buraya benzeyen bir alan vardi.
    Doğru tespit helal olsun 😁

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Haksız bir başlık olarak yorumluyorum. Yani cidden az yer kaplıyor bırakıp gitsek ne olacak ki? Adam da park etsin işte. Motosiklet her yere park eder bakışı var. Dünyada örnekleri artmadan özellikle bina mimarilerinde, çözülmeyecek bir durum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)