Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Muayne, Seyahat Çantası ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevaplar için sağolun
    Bugün hallettim arkadaşlar çantalarla geçtim tüv ün çatalcada ki şubesine gittim
    TUV çatalca şubesindeki istasyon nasıl ortamı?
    Bana yakın sayılacak alternatiflerden biri oraları, hem çatalca'nın köftecileri güzel. Muayene zamanı oraya gitmeyi düşünebilirim.
    Bana en takın Büyükçekmece Mimarsinan muayene istasyonu var, oraya arabayı götürüyorum ama her seferinde harala gürele ortamı sevmiyorum çok kalabalık oluyor, motoru buraya getirmem deyip bir sürü yol gidip kızıltoprak'takine götürmüştüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen rahat rahat geçersiniz, birşey olmaz. Zaten panic adak kendi tecrübesini paylaşmış. Yine de yerinizde olsam Kızıltoprak gibi sadece motosiklet üzerine muayene yapan kıl bir mekan yerine Allah'ın unuttuğu Şile, Tuzla gibi bir yerde muayeneye girerdim.
    Ben o işi (şilede muayene)ilk muayenede oraya gittim hemde gezmiş olurum dedim kendi kendime motordan anlamadıkları için motor üzerinde iken muayene olmuştu. Hadi onu da geçtim şase nosunu bulamadı hafif kusur şase no yok diye yazdı rapora. Ve muayene çıkışında raporu verirken yol üzerinde jandarma seni durduracak ve bu belgeyi gösterirsin dedi. Hakikaten dediği gibi oldu anlam veremedim. 2. ve sonrası için kızıltoprağa gittim motoru teslim edip başka hiç bir şey yapmadım. En azından şase nosunun nerede olduğunu biliyorda kafam rahat. Bu seneki muayenede ne hikmetse sadece kısa huzmeli far ayarı hatalı çıktı. Eskiden uzun farda hatalı çıkıyordu. Topcase i de orada çıkarıp öyle soktum muayeneye benden sonraki motorcu da benden görüp aynı çanta çıkarma işini yaptı. Muayene sonrası takıp yoluma devam ettim. Önceden evde bırakıyordum. 2024 teki muayene nasıl oalcak bakalım.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o işi (şilede muayene)ilk muayenede oraya gittim hemde gezmiş olurum dedim kendi kendime motordan anlamadıkları için motor üzerinde iken muayene olmuştu. Hadi onu da geçtim şase nosunu bulamadı hafif kusur şase no yok diye yazdı rapora. Ve muayene çıkışında raporu verirken yol üzerinde jandarma seni durduracak ve bu belgeyi gösterirsin dedi. Hakikaten dediği gibi oldu anlam veremedim. 2. ve sonrası için kızıltoprağa gittim motoru teslim edip başka hiç bir şey yapmadım. En azından şase nosunun nerede olduğunu biliyorda kafam rahat. Bu seneki muayenede ne hikmetse sadece kısa huzmeli far ayarı hatalı çıktı. Eskiden uzun farda hatalı çıkıyordu. Topcase i de orada çıkarıp öyle soktum muayeneye benden sonraki motorcu da benden görüp aynı çanta çıkarma işini yaptı. Muayene sonrası takıp yoluma devam ettim. Önceden evde bırakıyordum. 2024 teki muayene nasıl oalcak bakalım.
    Yıllardır birçok araba ve motosikleti muayeneye soktum, daha kısa far ayarı hatalı çıkmayan muayene geçmişim yoktur. Bence kısa far ayarında hata lafı logo, damga vs gibi birşey ve olmazsa sanki rapor eksik sayılıyor. Ben ilk defa bu yaz Şile'de muayeneye girdim, daha önce Aydınlı'da muayeneye giriyordum. Şile daha hoşuma gitti, sabah ilk saate aldım, sıra bile beklemeden arkadan dolaşıp muayene yaptırdım. Bende şasi numarasına bakmamışlardı yanlış hatırlamıyorsam.
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi kaskımdan harici başka bir ekipman ne giydim nede bana verildi test sırasında

https://youtu.be/go6otdGDYA8
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu izledim.
    Normal aklı başında insan gibi zaten tam ekipman giyinmiş giden birine sorun olmaz. Ama apaçi gibi eldiven bile takmadan, mont zaten yok, kask dışında başka ekipmanı olduğundan şüpheli şekilde giderseniz sonra orada herkesin terli terli giydiği dirseklikleri taktırdılar diye ağlarsınız, yapmayın.

Bu videoyu izledikten sonra kızıltopraktaki motosiklete özel muayene istasyonu ne güzel miş dedim. hem çok kalabalık yoktu hem rahat gölge ortam hem de çok beklenmiyor hem de motorun üzerine bin de biraz sür fren yap gibi saçma fren testi yok, olması gerektiği gibi cihazla yapıyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)