Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kamera önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Merhabalar.

Uygun fiyatlı bulabilirsem bir kamera alasım var.

Vatan'ın sitesine baktığımda fiyatlar 2-30 bin arasında değişiyor.
    Bazıları şekil itibariyle muhtemelen sadece kaskın tepesine monte edilebiliyor.

- kaskın tepesinde değil de çenesine monte edebileceğim
    - 4k kalitesinde görüntü kaydedebilecek
    - Pahalı olmayan (Insta 360 gibi 20 binli fiyatlardaki kameraları eliyorum direkt)

kamera önerisi olan var mı?
    Bir de bunun dışında şu özelliği de olsun diyebileceğiniz önerileriniz var mı? Bazen bir ürün alıyoruz, bazı özelliklerin önemli olduğunu ancak kullandığımızda anlayabiliyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kameraların çekiş açısına dikkat et.

İnsta en dar açı ile çekiyor ilerde tatmin etmeyebilir.

Bence sjcam ile başla SJ6L - BK başlangıç için yeter.

https://www.trendyol.com/fc/aksiyon-kamera-kask-alt-cene-baglanti-aparati-p-66111111

Çeneye de şöyle bir şeyle bağlarsın.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    amaç ne?

içerik üretmek için ise pek bilgim yok; ama güvenlik ya da kazaya delil amacında isen tek mantıklı seçenek 360 derece kameralar.

Motosikleti
    250r
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amaç ne?

içerik üretmek için ise pek bilgim yok; ama güvenlik ya da kazaya delil amacında isen tek mantıklı seçenek 360 derece kameralar.
    Insta 360 x4 çıkmış, 25.000 etiket fiyatıyla.

İçerik üretmek için mümkün mertebe en iyi kamerayı almak gerekir diye düşünüyorum.
    Güvenlik açısından da gece plakaları okuyabileceğin bir model mantıklı.

İkisi de 10+ binlerden başlar heralde.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Fiyat performans için sjcam en mantıklısı sanırım, 4k çekse bile ona kart-şarj dert oluyor genelde. 1080, 60fps çekiyorum ben genelde.

https://kaanelektronik.com/urun/moto...tucu-full-set/ Çene bağlantısı için de bunu kullanıyorum oldukça sağlam

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    param varsa DJI, yoksa SJCAM alirdim

SJCAM
    fiyat performans, giris seviyesi, genelde aksesuar paketiyle satilir, baska birsey almana gerek kalmaz
    DJI
    Profesyonel, kaliteli cekim, aksesuar raha bulunur ve fiyat kaliteye göre iyidi
    GOPRO
    profesyonel, kaliteli cekim, aksesuar deniz derya, ama pahali

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Yıllarca GoPro Hero 7 Black kullandım. Çok ısınıp kapanması gibi bir sorunu vardı. Bazen de kilitleniyordu. Ama bence asıl sorun şuydu, mikrofon.
    Mikrofon bağlamak için ayrı bir aparat almak gerekiyor. Aparata ayrıca bir de mikrofon alınması lazım. Alınan bu aparatı kameranın çerçevesine takılması gerekiyor. Bu sefer de kameranın açma/kapama düğmesi o aparatın altında kalıyor. Çözüm olarak açma/kapama kumandası alıyorsun. Ancak o da gecikmeli açılıp kapanıyor. Bazen de hiç açılmıyor.
    Bütçenizi aşıyor mu bilmiyorum ancak elimdeki GoProyu satıp Osmo Action 4'e geçtim. Deneyimimi anlatayım siz de ona göre alacak olduğunuz kamerada buna dikkat edersiniz.
    Osmo'da mikrofon için ayrı bir aparat almaya gerek yok. Direk typce-c mikrofonu takıp kullanabiliyorsun. hatta DJI Mic 1/2 var, kablosuz. Ben onu kullanıyorum. Osmo'nun gece çekimleri de muhteşem bu arada.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllarca GoPro Hero 7 Black kullandım. Çok ısınıp kapanması gibi bir sorunu vardı. Bazen de kilitleniyordu. Ama bence asıl sorun şuydu, mikrofon.
    Bende GoPro 7 kullanıyorum mikrofon hariç hiç ısınıp kapanması, kitlenmesi gibi sorun yaşamadım.

Bazen suyun altında çalışmıyor.

Dj osmo 155 dereceymiş çekim acısı. gayet düşük sayılır.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    pardon aklımdaydı ama yazarken unutmuşum.
    içerik üretmek vb amacım yok. sadece hobi amaçlı bakıyorum.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Ben şahsen kazamdan sonra bi insta x3 satın aldım. Motor hazır olunca gidona hemen göstergenin yanına monte edecem; dash-cam niyetine... 15,2'ye aldımdı, şimdi 16,5 galiba; ama bir de sd kart lazım.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    motorda carplay bağlantılı ekranlı cihazların bazılarında ön ve arka kamera var motorun önüne ve arkasına takılıyormuş. kaza vb. durumları için güvenlik amaçlı onlar da alınabilir. kontak açıkken sürekli kaydediyormuş, batarya bitti derdi de olmaz.
    yec bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda carplay bağlantılı ekranlı cihazların bazılarında ön ve arka kamera var motorun önüne ve arkasına takılıyormuş. kaza vb. durumları için güvenlik amaçlı onlar da alınabilir. kontak açıkken sürekli kaydediyormuş, batarya bitti derdi de olmaz.
    Şöyle bir ürün hatırlıyorum.

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)