Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

10.Eylül.2022 Anadolu ortamlarında 8 çizmem

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufuk Abi geçen Cumartesi Büyükçekmece'ye anneanneme ziyarete gitmiştim. Dönüşte Avcılar E5'te sağın sağındaki emniyet şeridi demeyelim de ufak bir ara oluyor ya oradan geçerken yere yağ ya da mazot gibi birşey dökülmüş, farkedemeden kaydım ve sola yapıştım, bacağım motor altında kaldı ve az biraz sürüklendik. Çok şükür bende birşey yok. Motosikletin hasarlı parçalarını da söküp geçen Pazartesi onarım ve boyaya verdim. Bu Cuma parçaları teslim aldım, motora taktım. Cumartesi de uzun yola çıktım.
    Kaan geçmiş olsun. Sana bir şey olmaması sevindirici.

Ben en çok şu çöp kamyonlarından yola sızan sıvıdan korkuyorum.
    Su gibi görünsede içinde hertür yemek artığının yağı var.

Bir tespitimde, sağın sağında veya emniyet şeridinde çok yağ oluyor.
    Artık girmemeye gayret ediyorum.

Birde şimdi sen yazınca aklıma geldi.
    30-40 sene önce Haramidere ve Sefaköy yokuşlarında çekiciler gece yola yağ döküyorlardı.
    Araçlar kaysında çekici parası alsınlar diye yapıyorlardı.
    Haberlere falanda konu olmuştu hadise.
    Oradada ürkerim geçerken.
    tommygun, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Ben dahil biçok kişiyi delirteceksin en sonunda tekerine sağlık yine harikasın. Bigün beraber yol yapıp şu yolu nasıl yaptığını bizzat görmek istiyorum.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dahil biçok kişiyi delirteceksin en sonunda tekerine sağlık yine harikasın. Bigün beraber yol yapıp şu yolu nasıl yaptığını bizzat görmek istiyorum.
    Bana diyene bak Üstat sen de sürekli gezidesin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kazadan sonra güzel reset olmuş.

Bu Nallıhan tarafına yukarıdan değil de Sakarya sapağından çıkıp Geyve taraflarından bi götürmüştü arkadaşlar beni. Kendini kaptırırsan hayvan gibi gidilebilen yollar vardı çok güzeldi. Ama tam tempo yaparken bir anda taranmış asfalt başlıyordu ona çok gerilmiştim.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazadan sonra güzel reset olmuş.

Bu Nallıhan tarafına yukarıdan değil de Sakarya sapağından çıkıp Geyve taraflarından bi götürmüştü arkadaşlar beni. Kendini kaptırırsan hayvan gibi gidilebilen yollar vardı çok güzeldi. Ama tam tempo yaparken bir anda taranmış asfalt başlıyordu ona çok gerilmiştim.
    O taranmış asfaltın en kötüsüne Kandıra-Ağva arasında denk geldim dönüşte. Neredeyse birkaç km full virajlı yolda taranmış asfaltta gitmek durumunda kaldım. Tüm yolculuğumda o birkaç km kadar gerilip yorulmadım desem yalan olmaz.
    levend84 ve killingroad bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bana diyene bak Üstat sen de sürekli gezidesin.
    Senin yüzünden geziyoruz, veriyosun bizede gazı. Admin arkadaşlar bu arkadaşın gezi paylaşımlarına engel koyun. Cebimizde benzin parası bırakmadı
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin yüzünden geziyoruz, veriyosun bizede gazı. Admin arkadaşlar bu arkadaşın gezi paylaşımlarına engel koyun. Cebimizde benzin parası bırakmadı
    Öyle bir durumda,tommy makinen reis direk çekiçle dalar
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Çok güzel biseye vesile oluyor aslında, hic aklımda olmayan bi rotayı ( onunkinden kopya çekerek ) gitmiş oluyorum. Forumda gezmeyi seven bikaç kişi gözlemliyorum. Madem öyle , günübirlik bi etkinlik yapalım diyorum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Maalesef hayat gailesi, vakitsizlik, nakitsizlik, tembellik, korku ve endişe gibi bir çok faktör bizleri hobilerimizden alıkoyuyor. Burada "motosiklet hobisi" üzerinde birleşmiş bir grubuz. İmkan yaratabilen her sürücünün yollarda olmasını diliyorum.
    levend84, gurcanozturk, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    O taranmış asfaltın en kötüsüne Kandıra-Ağva arasında denk geldim dönüşte. Neredeyse birkaç km full virajlı yolda taranmış asfaltta gitmek durumunda kaldım. Tüm yolculuğumda o birkaç km kadar gerilip yorulmadım desem yalan olmaz.
    O yoldan gectim ben 2 kez, hic oyle bozuk filan degildi, dandik demeyelim yola bosuna, scooter ile gectim ben bi de dusun halimi

Ama yavas gectim ben, diz degdirmiyorum
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Maalesef hayat gailesi, vakitsizlik, nakitsizlik, tembellik, korku ve endişe gibi bir çok faktör bizleri hobilerimizden alıkoyuyor. Burada "motosiklet hobisi" üzerinde birleşmiş bir grubuz. İmkan yaratabilen her sürücünün yollarda olmasını diliyorum.
    Abi istanbul da yaşamiş olsam,sarı öküzü satar 600luk makina alir takilirdim peşine,

Kimin butt`u daha iron belli olurdu

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yoldan gectim ben 2 kez, hic oyle bozuk filan degildi, dandik demeyelim yola bosuna, scooter ile gectim ben bi de dusun halimi

Ama yavas gectim ben, diz degdirmiyorum
    O zaman yeni taramışlar yolu. Çünkü Akçaovaydı köyün ismi yanılmıyorsam full taralıydı. İleride bir yolu asfaltlamak için komple kapatmışlar ve yol girişini köy içinden bir yerden yaptırıyorlardı.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Aynen, dolandık oralarda Mudurnu'ya geçtik, oturduk bir yere gerilmekten her yerim ağrıyordu.
    Korkuttuğu kadar düşük olmuyor tutuş taralı asfaltta aslında ama onun mu ölçümünü yapıcam ya gerim gerim geriliyorum. Uyarı falan da yok, 140-150 geliyorsun açık yolda, sola viraja yatışa hazırlanırken virajın orta yerinde tarama başlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

O zaman yeni taramışlar yolu. Çünkü Akçaovaydı köyün ismi yanılmıyorsam full taralıydı. İleride bir yolu asfaltlamak için komple kapatmışlar ve yol girişini köy içinden bir yerden yaptırıyorlardı.
    Parça parça devam ediyorlardır, benim dediğim olay geçen seneydi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şu ağustos turlarında taramayla, tırmıklama arasındaki farkı çok net gördüm.

Bir çok yerde tırmıklama yapıyorlar ve baş belası şeklinde.

Karayollarına tırmıklamayla, taramanın farklı şerler olduğunu birinin fısıldaması gerek.

Birde bu taramaların bir işaretle önceden haber verilmesi gerekli.
    Motosiklet için çok tehlikeli. Lastik inceldikçe daha da tehlikeli hale geliyor.

Bizim bir senatörümüz vardı galiba. Uyumuyordur herhalde. Yoksa uyuyor mu !
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ağustos turlarında taramayla, tırmıklama arasındaki farkı çok net gördüm.

Bir çok yerde tırmıklama yapıyorlar ve baş belası şeklinde.

Karayollarına tırmıklamayla, taramanın farklı şerler olduğunu birinin fısıldaması gerek.

Birde bu taramaların bir işaretle önceden haber verilmesi gerekli.
    Motosiklet için çok tehlikeli. Lastik inceldikçe daha da tehlikeli hale geliyor.

Bizim bir senatörümüz vardı galiba. Uyumuyordur herhalde. Yoksa uyuyor mu !
    Yalova-Orhangazi arasinda igrenc o uygulama. Lastik bir girdi mi yonlendiremiyorsun, yol nereye giderse.
    espresso, zekeriyaimam ve ufoz bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu tarama mıdır, tırmıklama mıdır, var mı gelişmiş ülkelerde böyle bir uygulama, merak ettim. Yoksa düzgün eğitimli kurallara uyan bireyler yetiştirmek veya denetleme yaparak hatalı sürücüyü ayıklamak yerine bir topyekün herkesi engelleyelim şeklindeki yurduma özgü sorun çözümü mü?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarama mıdır, tırmıklama mıdır, var mı gelişmiş ülkelerde böyle bir uygulama, merak ettim. Yoksa düzgün eğitimli kurallara uyan bireyler yetiştirmek veya denetleme yaparak hatalı sürücüyü ayıklamak yerine bir topyekün herkesi engelleyelim şeklindeki yurduma özgü sorun çözümü mü?
    Tarama gibi uygulamalar yurt disinda var mi bilmiyorum ama bildigim kadariyla bu tip uygulamalar genelde cografi olarak iyi olmayan bolgelerde kotu hava sartlarinda yol sebepli sorun yasanmamasi icin uygulaniyordur diye dusunuyorum. Cografi sartlari egitimle yenemeyiz ama daha dikkatli olunmasini isteyebiliriz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarama gibi uygulamalar yurt disinda var mi bilmiyorum ama bildigim kadariyla bu tip uygulamalar genelde cografi olarak iyi olmayan bolgelerde kotu hava sartlarinda yol sebepli sorun yasanmamasi icin uygulaniyordur diye dusunuyorum. Cografi sartlari egitimle yenemeyiz ama daha dikkatli olunmasini isteyebiliriz.
    İnsanları hız tabelalarına uymaları konusunda eğitip o bölgelere hız tabelaları konsa daha mantıklı değil mi? Gerçi o bölgelerin bile tabelayla haberdar edilmediği ülkede ne bekliyoruz, değil mi? 110 ile giderken birden o bölgeye girmek daha fazla tehlike doğuruyor.

Şehir içi kasisler de öyle. İşaret yok, farklı renk yok, şehrin sakini biliyor ama yabancı şehirden gelen adam 50 ile bile girse arabadaki herkes birbirine giriyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanları hız tabelalarına uymaları konusunda eğitip o bölgelere hız tabelaları konsa daha mantıklı değil mi?
    Hiz tabelasi konusunda; insanlar hiz tabelasinin ne oldugunu biliyor, egitilmelerine gerek yok. Istemiyorlar o tabelalara uymayi. Adam istiyor ki motosikleti max kac yapabiliyorsa o kadar hiz limiti olsun. Bana diyor ki 90'la niye gidiyorsun, sIkILmIyor musun yolda gezilerde. Ne diyeyim ben simdi buna?

Taramalar olmadan cozemezsiniz bazi noktalarda cografi sartlari. %7-8 egimli, virajli bir yolda kotu hava sartlarinda kaymayan arac sayisi az olur.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi istanbul da yaşamiş olsam,sarı öküzü satar 600luk makina alir takilirdim peşine,

Kimin butt`u daha iron belli olurdu
    600lük makinaya gerek yok, 250'lik xmax ile peşinden gidebiliyorum. Tabi ben varım diye yavaş gidiyordur o ayrı.
    levend84 ve tommygun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)