Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

10.Eylül.2022 Anadolu ortamlarında 8 çizmem

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bu günlük keyif turlarında seni tek geçerim. Nazar değmesin yapıyorsun bu sporu.

Not. Geçmiş olsun tekerine taş değmesin.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer öyleyse alınabilir çok derli toplu duruyor.Hoşuma da gitmedi değil ÇAnta demirini çıkarıp böyle şeylere geçesim var
    Çok derken abartmayayım. Ben dün bu çanta içinde sarı reflektif yelek, ruhsat, anahtarlar, güneş gözlüğü kabı, selfie çubuğu, pense, yıldız tornavida, 2-3 tane alyan anahtarı, kulak tıkacı kutusu, ıslak mendil taşıdım. Yan çanta ya da topcase konforu ve iç hacim genişliğini veremez ama ufak tefek şeyler için sırt çantası taşımamak amacıyla kullanılabilir. Çantanın ortasında körük mekanizmasını açan bir fermuar daha var, böylelikle iç hacmi daha da genişliyor.
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz daha önce grup sürüşü yapıyordunuz. Ne oldu grup dağıldı mı?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz daha önce grup sürüşü yapıyordunuz. Ne oldu grup dağıldı mı?
    Gökhan Aygün ve Ezio41 motorları sattılar. Cyan, Kerem34, gurcanozturk, espresso ve forumda üye olup pek girmeyen Mustafa diye bir kardeşimiz var, bu kadroyla 1-2 ufak organizasyon yaptık bu yaz ama geçen seneki gibi uzun yol yaptığımız bir etkinlik olmadı.
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan Aygün ve Ezio41 motorları sattılar. Cyan, Kerem34, gurcanozturk, espresso ve forumda üye olup pek girmeyen Mustafa diye bir kardeşimiz var, bu kadroyla 1-2 ufak organizasyon yaptık bu yaz ama geçen seneki gibi uzun yol yaptığımız bir etkinlik olmadı.
    İstanbul'da ve bekar olsaydım peşinden ayrılmazdım. Not: ibne/gay değilim.
    tommygun, espresso ve Kerem34_ bunu beğendiler.

Üstadım harikasın, imrendiriyorsun. Iron butt Türkiye başkanlığına adayımsın. Ekim başında iki motor akyazı - Taşkesti - Mudurnu üzerinden Ankara planımız var, asfalt çok mu rezil durumda?

Bu arada Supersport/sport touring tarzı motor kullananlar için şu çantayı önerebilirim, Mart'ta indirimden almıştım, kullanmak yeni nasip oldu, bir hayli şey alıyor ve her türlü arka koltuğa monte edebiliyorsunuz (eğer koltuğun iç kısmına birkaç delik açmakta sakınca görmüyorsanız):

https://amzn.eu/d/iNh4gG3
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım harikasın, imrendiriyorsun. Iron butt Türkiye başkanlığına adayımsın. Ekim başında iki motor akyazı - Taşkesti - Mudurnu üzerinden Ankara planımız var, asfalt çok mu rezil durumda?

Bu arada Supersport/sport touring tarzı motor kullananlar için şu çantayı önerebilirim, Mart'ta indirimden almıştım, kullanmak yeni nasip oldu, bir hayli şey alıyor ve her türlü arka koltuğa monte edebiliyorsunuz (eğer koltuğun iç kısmına birkaç delik açmakta sakınca görmüyorsanız):

https://amzn.eu/d/iNh4gG3
    Aslında Akyazı - Mudurnu arasında çok güzel virajlar var ama asfalt sanki mıcır üzerine yalandan zift dökülmüş gibi kalitesiz ve pütürlü geldi gözüme. Bir de sabah erken saat o yoldan geçtiğim için güneş hep gözüme vurdu, viraj çıkışlarını iyi göremedim, bir de geçen hafta yaptığım kazanın etkisiyle o virajlarda belki de korkudan çok konforlu hissedemedim. Mudurnu sonrası yol kalitesi arttı. 1-2 yerde kısa kısa frezeli asfalt vardı ama kısa sürdü. Mudurnu'dan çıkıp Nallıhan, Beypazarı, Ankara istikameti çok keyifliydi bence. Ancak Ankara'dan esas keyfi ben Kızılcahamam'dan geçilen ücretsiz şehirler arası yoldan aldım.
    espresso bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Çok derken abartmayayım. Ben dün bu çanta içinde sarı reflektif yelek, ruhsat, anahtarlar, güneş gözlüğü kabı, selfie çubuğu, pense, yıldız tornavida, 2-3 tane alyan anahtarı, kulak tıkacı kutusu, ıslak mendil taşıdım. Yan çanta ya da topcase konforu ve iç hacim genişliğini veremez ama ufak tefek şeyler için sırt çantası taşımamak amacıyla kullanılabilir. Çantanın ortasında körük mekanizmasını açan bir fermuar daha var, böylelikle iç hacmi daha da genişliyor.
    Biraz baktım nette sırt çantası şeklinde olanları fena değil

Gerede - kazan arası çok keyifli, ama İstanbul'dan oraya gitmek için illa sıkıcı yollardan geçiliyor, alternatif ararken bu güzergah geldi aklıma, deneyeyim bakalım nasıl. Bu arada bir sonrakinde Ankara'dan çıkışta otobana girip kazan - Ankara arası sıkıcı ve çirkin kısımdan kaçıp güdül - Kızılcahamam bağlantı yolunu kullanarak tekrar virajlara dahil olabilir, Yeniçağa gölünde güzel bir mola verebilirsin, naçizane önerim.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerede - kazan arası çok keyifli, ama İstanbul'dan oraya gitmek için illa sıkıcı yollardan geçiliyor, alternatif ararken bu güzergah geldi aklıma, deneyeyim bakalım nasıl. Bu arada bir sonrakinde Ankara'dan çıkışta otobana girip kazan - Ankara arası sıkıcı ve çirkin kısımdan kaçıp güdül - Kızılcahamam bağlantı yolunu kullanarak tekrar virajlara dahil olabilir, Yeniçağa gölünde güzel bir mola verebilirsin, naçizane önerim.
    Benim geziler günübirlik olduğu için çevrenin doğal güzellikleriyle çok ilgilenemiyorum. Amacım sadece yolda olmak. Şu yaptığım rota bile aslında 3-4 gün konaklamalı daha güzel olurdu. Şöyle 3-4 gün hayattan soyutlayabilsem kendimi, vakit ayırabilsem ormanları da göreceğim, göllere de bakacağım
    espresso bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Kaza sonrası çok güzel bir tur atmışsın Kaan'cım. Ellerine sağlık.
    tommygun bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Yarın hayırlısıyla 8.3-6 işe başlıyorum.Haftada 6 gün çalışıp pazar günleri günü birlik gezeceğim heralde
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Tomi Kamyon ve kamyonet tepesinde günde 1000 km civarı yol yaptığımız kaç yüz kez olmuştur ? Muhasebesini hiç yapmadım bilmiyom. Lakin 2 teker üstünde
    7 ayrı 450 km üzerine hiç çıkamadım . Bursa - Çeşme seyahatlerimden bahsediyorum. Ha onların bir de dönüşleri var tabi ki. Demirden beygirin sırtında 1000 km yi okuyunca ( hem de 2 kez ) neredeyse aptallaştım. Biraz benim heyvanın 250 - 300 cc oluşu , diğer tarafdan yaş 68 e 10 gün kalması , 1000 km için benim gözümü çok KORKUTTU . Hani şu parasal sıkıntılı halimde biri çıksa -- hey Bursalı al şu 10 bin lirayı bi Bursa - Denizli yap gel -- dese çok büyük olasılık - de get lan işine - der geçerim. Ancaaak parayı önüme atarsa ne halt ederim onu ben de bilemiyom. Latifesi, şakası bir yana seni harbiden tebrik ediyorum kardeşim. Daha nice nice 1000 km ler yapasın inş. Sağlıklarnan. ula biz de bi 600 cc alsak mı acep borç, harç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:22 ----------

Yalınız sen şu 1000 km yi 900 km ye düşür , biraz sağa biraz sola şööööle bi göz at, gözün , gönlün açılsın, etrafa neş'eler saçılsın. Afiyetinen yemeğini ye,cigaranı iç , sonacığıma yola devamke. Diyeceğim , gör dötüm yolları , iç soğuk suları şekline dönüşmesin muhabbet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:34 ----------

Kaan kızmadın değil mi Şakama?
    tommygun, espresso ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.
    bursevi

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tomi Kamyon ve kamyonet tepesinde günde 1000 km civarı yol yaptığımız kaç yüz kez olmuştur ? Muhasebesini hiç yapmadım bilmiyom. Lakin 2 teker üstünde
    7 ayrı 450 km üzerine hiç çıkamadım . Bursa - Çeşme seyahatlerimden bahsediyorum. Ha onların bir de dönüşleri var tabi ki. Demirden beygirin sırtında 1000 km yi okuyunca ( hem de 2 kez ) neredeyse aptallaştım. Biraz benim heyvanın 250 - 300 cc oluşu , diğer tarafdan yaş 68 e 10 gün kalması , 1000 km için benim gözümü çok KORKUTTU . Hani şu parasal sıkıntılı halimde biri çıksa -- hey Bursalı al şu 10 bin lirayı bi Bursa - Denizli yap gel -- dese çok büyük olasılık - de get lan işine - der geçerim. Ancaaak parayı önüme atarsa ne halt ederim onu ben de bilemiyom. Latifesi, şakası bir yana seni harbiden tebrik ediyorum kardeşim. Daha nice nice 1000 km ler yapasın inş. Sağlıklarnan. ula biz de bi 600 cc alsak mı acep borç, harç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:22 ----------

Yalınız sen şu 1000 km yi 900 km ye düşür , biraz sağa biraz sola şööööle bi göz at, gözün , gönlün açılsın, etrafa neş'eler saçılsın. Afiyetinen yemeğini ye,cigaranı iç , sonacığıma yola devamke. Diyeceğim , gör dötüm yolları , iç soğuk suları şekline dönüşmesin muhabbet.
    Ali Abi sigarayı 1,5 sene önce bıraktım, artık o parayı benzine harcıyorum Sana da Allah sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin, biz de 68 yaşımızı motosiklet üzerinde görürüz inşallah. Abi kaç cc alırsan al yeter ki selesi rahat olsun, gidonda titreşim olmasın, rüzgardan da koruyacak bir ön yapısı olsun, son hızı çok önemli değil ama alt devirleri dolu dolu olsun. Ondan sonra artık Çeşme'ye mi gidersin, Gaziantep'e mi gidersin, Samsun'a mı gidersin karar sana kalmış.
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ali Abi sigarayı 1,5 sene önce bıraktım, artık o parayı benzine harcıyorum Sana da Allah sağlıklı sıhhatli uzun ömürler versin, biz de 68 yaşımızı motosiklet üzerinde görürüz inşallah. Abi kaç cc alırsan al yeter ki selesi rahat olsun, gidonda titreşim olmasın, rüzgardan da koruyacak bir ön yapısı olsun, son hızı çok önemli değil ama alt devirleri dolu dolu olsun. Ondan sonra artık Çeşme'ye mi gidersin, Gaziantep'e mi gidersin, Samsun'a mı gidersin karar sana kalmış.
    Ali abiye tam scooter tarif ettin. Gidonda titreşim olmasın, rüzgardan koruyacak ön yapısı olsun, alt devirleri dolu olsun derken sele rahatlığı hariç xmax tarif etmişsin. Yeni modeller xmax seleleri de daha rahat diyorlar. Tabi bir günde o kadar uzun yol yapmak için xmax'ın 300'lük olanları lazım.
    tommygun ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    ER6-F yollara geri dönmüş. 100 bine de dayanmış. Tekerin düz bassın.
    Güzel kafa dağıtmışsındır. Ama o kadar yolu gitmişken bir şehir merkezine bari girseydin.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Günde 1000 km? Bunu 2 yılda yapamayanlar var. Maşallah.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir kaza lafı dolaşıyor. Geçmiş olsun. Noldu ki?
    tommygun ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ER6-F yollara geri dönmüş. 100 bine de dayanmış. Tekerin düz bassın.
    Güzel kafa dağıtmışsındır. Ama o kadar yolu gitmişken bir şehir merkezine bari girseydin.
    Şehir merkezine girdim aslında. Ankara'da kaybolup Batıkent taraflarından çıkabildim ücretsiz yola

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde 1000 km? Bunu 2 yılda yapamayanlar var. Maşallah.
    Biraz bu işler vakit meselesi. Herkesin o vakti yaratabilmelerini diliyorum. Gerçi evli barklı adamlar için zor. Benim avantajım bekar olmak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaza lafı dolaşıyor. Geçmiş olsun. Noldu ki?
    Ufuk Abi geçen Cumartesi Büyükçekmece'ye anneanneme ziyarete gitmiştim. Dönüşte Avcılar E5'te sağın sağındaki emniyet şeridi demeyelim de ufak bir ara oluyor ya oradan geçerken yere yağ ya da mazot gibi birşey dökülmüş, farkedemeden kaydım ve sola yapıştım, bacağım motor altında kaldı ve az biraz sürüklendik. Çok şükür bende birşey yok. Motosikletin hasarlı parçalarını da söküp geçen Pazartesi onarım ve boyaya verdim. Bu Cuma parçaları teslim aldım, motora taktım. Cumartesi de uzun yola çıktım.
    espresso, levend84 ve Cyan bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aman abi,dikkat et,nazara gelmişsin.gözü olanin gözü çıksın

Ara ara göruyorum,yolun en sağina duraklamiş,ariza yapan araclari,kartedeki butun yag asfalta bosalmis.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)