Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk motorum CBR 600 RR

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Öncelikle motosiklet.net ailesine selamlar. Alacak verecek karşılığı bi tane cbr 600 rr aldım. İlk başlarda hevesim yoktu. Motorsiklet kullanmak aklımdan geçmiyordu. Satacaktım. Ama çok temiz bir makina birde gözümün önünde dura dura bende merak uyandırmaya başladı. 250 lik motoru olan bi arkadaşımla trafiğe kapalı alanda vites fren nasıl kullanılır motor nasıl durdurulur gibi antremanlar yaptım biraz. Fırsat buldukça arkadaşımla beraber çalışıyoruz kendisi profesyonel sürücü. Daha sonra onunla birlikte kendi motorumun gaz tepkisi vites fren kullanımı gibi şeyler çalıştık. Şimdi tek başıma trafiğe çıkmadan bu motorla vakit geçiriyorum boş arazilerde. Kendimi geliştirmek için neler yapabilirim. Bu motorun tehlikeli olduğunun çok farkındayım. Aklı başında biriyim. Motor 180 kg civarı olmasına rağmen motora hakim olacak güçte biriyim. Neler yapmalıyım neler yapmamalıyım motor sektörüne uzak olduğum için öğrenmem gereken şeyler nelerdir fikir verirseniz sevinirim. Not : kask eldiven mont dizlik ekipmanlarım tam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Egitim ile baslanir diyenlere; (Kişisel fikrimdir) istersen Valentino Rossi den egitim al, yinede o motorla başlanmaz. Size tavsiyem hevesiniz var ise dusuk cc ile baslamaniz.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Daha önce acı örneklerini görmüştük burada. Kendim 100ccde 10bin 150ccde 10 bin k tecrübem var. Daha yeni cbr 500r aldım. Aşırı güçlü bir motor değil ama 100 gibi süratlere çok hızlı çıkıyor. Şakaya gelecek motorlar değil bunlar bence de 250cc bir şey alın ondan başlayın.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Başlanmaz mı başlanır. Fakat Israrla düşük cc den başlayın denmesinin bir sebebi var. Boş arazide dur kalk onları 1000cc motorla da yaparsınız. İşin şekli yolda değişiyor, trafik olmasa bile dönüşlerde vs. zorlanabiliriniz. Özellikle virajlı yollarda giderken bu niye dönmüyor deyip kaza yapma olasılığınız yüksek ( dönüşte nekadar eğim vereceksiniz, ne kadar gaz açacaksınız vs.. )
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı Nasate adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlanmaz mı başlanır. Fakat Israrla düşük cc den başlayın denmesinin bir sebebi var. Boş arazide dur kalk onları 1000cc motorla da yaparsınız. İşin şekli yolda değişiyor, trafik olmasa bile dönüşlerde vs. zorlanabiliriniz. Özellikle virajlı yollarda giderken bu niye dönmüyor deyip kaza yapma olasılığınız yüksek ( dönüşte nekadar eğim vereceksiniz, ne kadar gaz açacaksınız vs.. )
    Bunları mt 25 ile çalışıyorum diğer motoru kapalı yollara çıkarıyorum sadece. Mt ile dağ ve köy yollarında antreman yapıyorum. Akan trafiğe çıkmadım henüz hiç 6 ay sonra düşünüyorum en erken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Zaten arkadaşımda mt 25 var ben o motoru kullanıyorum şuan öbürüne sadece kapalı ve düz yollarda alışmak için biniyorum. Mt ile dağ köy yolları virajlı yerlerde antreman yapıyorum. 6 aydan erken trafiğe çıkmayıda düşünmüyorum motor ile.

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlı olsun. Öncelikle seçimin için seni kutlarım. Ne zamandır benim hayalim o motor ama alamıyoruz tabiki. Abs'de çok matah bir şey değil zaten yeni başlayan adama, eğitimlerin gıcırla gidiyor anlaşılan.

İstanbul'daysan motoru İstanbul Park'a da çıkabilirsin, sonuçta kapalı yol. Tekerine taş değmesin. Gerçekten güzel ve severek sürülecek bir motosiklet.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Teşekkürler Allah gönlü güzel herkese en iyilerini nasip etsin.şuan bu motor ile sadece gaz tepkisi fren debriaj alıştırması yapıyorum. Arkadaşımın mt25 i ile sürüş deneyimi yapıyorum.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Hırbonen ?
    tecrube0 bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Kişisel olguluğunuzu tamamladıysanız 600 cc ile başlanır ancak 600 cc 1. Viteste 120 km yapan bir aracı scooter sürer gibi kullanmak sizi mutlu etmeyecektir. Motosiklet sürmek gazı açtığınızda iki teker üzerinde dengede durmak değildir. Şansınız varsa hiçbirşey olmadan devam edersiniz ancak şans bir yerde azraile yenilir. Motosikletteki en büyük sıkıntı yüksek sürattir. Diğer büyük sıkıntı diger araç sürücülerinin saygısızlığıdır.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Juanraul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motosiklet.net ailesine selamlar. Alacak verecek karşılığı bi tane cbr 600 rr aldım. İlk başlarda hevesim yoktu. Motorsiklet kullanmak aklımdan geçmiyordu. Satacaktım. Ama çok temiz bir makina birde gözümün önünde dura dura bende merak uyandırmaya başladı. 250 lik motoru olan bi arkadaşımla trafiğe kapalı alanda vites fren nasıl kullanılır motor nasıl durdurulur gibi antremanlar yaptım biraz. Fırsat buldukça arkadaşımla beraber çalışıyoruz kendisi profesyonel sürücü. Daha sonra onunla birlikte kendi motorumun gaz tepkisi vites fren kullanımı gibi şeyler çalıştık. Şimdi tek başıma trafiğe çıkmadan bu motorla vakit geçiriyorum boş arazilerde. Kendimi geliştirmek için neler yapabilirim. Bu motorun tehlikeli olduğunun çok farkındayım. Aklı başında biriyim. Motor 180 kg civarı olmasına rağmen motora hakim olacak güçte biriyim. Neler yapmalıyım neler yapmamalıyım motor sektörüne uzak olduğum için öğrenmem gereken şeyler nelerdir fikir verirseniz sevinirim. Not : kask eldiven mont dizlik ekipmanlarım tam.
    Hayirli ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin.

Siz yuzme ogreniyorsunuz. Once boyunuzu gecmeyen sakin suda gereken pratiklsri yapmalisiniz ki, bir aksilik durumunda ayaklariniz yere bassin.

Siz yarim yamalak yuzmeniz ile okyanusa atlamayi tercih ediyorsunuz. Yapacaginiz hata ölumcul olacak Allah korusun.

Bence bi 250cc ile yeteri kadar deneyim kazanmadan 600rr ile trafige cikmayin. 250 cc dedigimiz alet te oyle yabana atilacak bir alet degil bu arada.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Sağolun teşekkür ederim arkadaşımda mt25 var o benim öğrenmek için kullandığım motor. Onun bir çok motoru var beraber çıkıyoruz dağ ve köy yollarında turluyoruz benim motoru şimdilik kapalı düz yollarda gaz fren debriaj alıştırması için kullanıyorum sadece öğrenmeden binmek ve trafiğe çıkmak gibi bir niyetim yok zaten.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Honda hosgeldin
    okanbagiscan bunu beğendi.

Kazasız belasız ... (Salihhhhhhhhhh)
    tecrube0 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yeni başlamış bir motosiklet sürücüsünün "makina" terimini kullanması, ilginç tabii.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Yıllarca arabalarla uğraştığımızdan dolayı ağız alışkanlığı makina kelimesi. Sonuçta buda bir araba kadar var 4 silindir 16 valf

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    neler yapip yapmayacagini 3 asagi 5 yukari yazan olur..ben de bilginozi kardesin seneler once actigi ilk motorum 600 rr di sanirim o konuyu bastan asagi okumani tavsiye ediyorum..
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin.

Siz yuzme ogreniyorsunuz. Once boyunuzu gecmeyen sakin suda gereken pratiklsri yapmalisiniz ki, bir aksilik durumunda ayaklariniz yere bassin.

Siz yarim yamalak yuzmeniz ile okyanusa atlamayi tercih ediyorsunuz. Yapacaginiz hata ölumcul olacak Allah korusun.

Bence bi 250cc ile yeteri kadar deneyim kazanmadan 600rr ile trafige cikmayin. 250 cc dedigimiz alet te oyle yabana atilacak bir alet degil bu arada.
    6 ay motor kullanmadan trafiğe çıkmak gibi bir amacım yok. Motor konusunda pek bilgim olmadığı için bu foruma üye oldum. Ben kendimden geçsem bile başkasına zarar vermek istemem o yüzden tam anlamıyla motor kullanmayı öğrenmeden bu motor ile kesinlikle trafiğe çıkmam.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Böyle şeylerin garantisini kimse vermez gayet güzel sürede bilirsin düşede bilirsin bunun bin bir faktörü var senle ilgili olanıda var olmayanı da var .. Buda motoru sürmek değil zaman tecrübe demek bunu. Motorun tarzı hacmiyle hiç bir ilgisi yok ..

O yüzden sakin sakin ilk başlarda Sürmene bak aslında ss makineler sürümü kolay hafif makinelerdir ..
    adv gibi ağır cruiser gibi hem ağır hem dönüş çapı sınırlı scooter gibi çok yere yakın jantı lastiği ufak makineler değiller ..

Tavsiyem ustan gaz ayar hassasiyetini ağır yapsın adım adım kademe kademe yükseltirsin zaman içinde eskiden öyle yapılırdı ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle şeylerin garantisini kimse vermez gayet güzel sürede bilirsin düşede bilirsin bunun bin bir faktörü var senle ilgili olanıda var olmayanı da var .. Buda motoru sürmek değil zaman tecrübe demek bunu. Motorun tarzı hacmiyle hiç bir ilgisi yok ..

O yüzden sakin sakin ilk başlarda Sürmene bak aslında ss makineler sürümü kolay hafif makinelerdir ..
    adv gibi ağır cruiser gibi hem ağır hem dönüş çapı sınırlı scooter gibi çok yere yakın jantı lastiği ufak makineler değiller ..

Tavsiyem ustan gaz ayar hassasiyetini ağır yapsın adım adım kademe kademe yükseltirsin zaman içinde eskiden öyle yapılırdı ..
    Dediğiniz gibi gaz ayarı yaptırdık. Debriaj ayarıda yaptırdık. Debriaj yukardaydı. Acemi olduğum için onuda aşağı aldı usta alışma dönemi için. Benim zaten bu motorla trafiğe çıkıp aniden gaz basıp gitmek gibi bir amacım yok. Ne kullandığımın farkındayım. Şuan antremanları mt25 le yapıyorum. 6 ay sonra motorumu trafiğe çıkarmayı düşünüyorum. 6 ay sonra basıp gidecekmiyim tabiki hayır. Zamanla alışarak sürmeyi düşünüyorum. Tezcanlı birisi değilim. Hızı seviyormuyum evet seviyorum. İyi bir araba kullanıcısıyım. Çoğu motorcunun göremediği hızları araba ile görmüş biri olarak herşeyin farkındayım. Farklı bir camianın içersine katılıp yeni şeyler öğrenmek amacım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Debriyajın yukarıda olması daha iyi kullanım kolaylığı açısından yalnız? Elleriniz ufak ise varsa manet üzerinden ayarlamak gerekir. Telle değil. 1,5cm'den fazla boşluğu olan debriyajı ben kullanmakta zorlanıyorum açıkçası, hızlı ve aynı zamanda yumuşak vites geçişleri pek mümkün olmuyor. (Çünkü boşluğunu almak daha uzun sürüyor...)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)