Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CG. kullanan bı el atsın.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Herkese selamlar saygılar. Uzun süredir motosiklete ara vermiştim şimdi ise dönüş kararı aldım. Tabi piyasa fiyatlarıni görünce çokta hızlı dönemicemi anladım.😔
    Şu an alabileceğim tek motor Cg. Sormak istediğim bu tarz motorlar arasinda model olarak fark varmı( tel Jant hariç) sadece marka farkımi kalite olarak ta fark varmı. (100 cc. Cg.) Yani Mondial ile Küba arasında 3.000 TL. Fark var buna değermi. Tavsiyeniz hangi marka olurdu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    sıfır alacaksan mondialin cgleri ön disk ve enjeksiyonla geliyor ben olsam enjeksiyonlu almam kuba çita serileri güzel muadillerine göre performanslı tel jant alma malzeme kalitesi kötü çok çabuk yamuluyor ayarı bozuluyor

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Enjeksiyonlu olmasının kötü tarafı nedir. Mondial aklıma yatıyor fiyatından dolayı tabi motor bloğu aynı hepsinde sanırım

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Çinliler enjeksiyonu çok iyi beceremiyor. Karbüratörlü olursa her yerde tamir edebilir ettirebilirsin. Ben cg olarak kuba ve mondial öneririm parça açısından. Kuba çitaların gidişleri iyidir ama mondial bi tık daha kaliteli oluyor. Ama sonucunda hepsi aynı fabrikadan çıkıyor bile olabilir. Çok da önemli değil yani. Ön disk ve jantlar çelik olsun daha iyi olur.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Sıfır almak istiyorum ve sıfır olunca da mecburen enjeksiyonlu olucak. Bunu karbüratöre çevirebilir miyim vede çok uğraştırır masraf acarmi. ( Mondial 100)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Birde arkadaşlar sizce Mondial cg.mi superboy mu. İkisininde motor bloğu aynı sanırım ikiside 100 cc. Şekil olarak değil de kullanım ve malzeme kalitesi olarak degerlendiriseniz sevinirim.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Yaa ne gerek var, Enjeksiyonlu Mondial kullanıyorum neden eski teknolojiye çevireyim? Çok saçma. Alın sıfır mis gibi kullanın arkadaş...

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa ne gerek var, Enjeksiyonlu Mondial kullanıyorum neden eski teknolojiye çevireyim? Çok saçma. Alın sıfır mis gibi kullanın arkadaş...
    canlı olarak görseydiniz ve deneseydiniz emin olun ki sizde almazdınız ben canlı görüp yaklaşık 15 km kadar kesintisiz denediğim için alınmaz diyorum ayrıyetten sizin motorunuz cup burda söz konusu olan cg modelleri ve kaliteleri üretimleri blokları birbirinden çok farklı motorlar haa drift l alacağım diyorsa gözü kapalı alsın o motorun malzeme ve enjeksiyon kalitesine lafım yok ama oda zaten yaklaşık 20000 tl lik fiyat farkından anlaşılır zaten. ben cg de kubadan ondada çelik jantlı versiyonlardan yanayım bu güne kadar bretton 125 windy seyhan 150 kuba çita 150 mondial uag 135 ve daha nicelerini 150 sini 250cc sini (hali hazırdaki motorumu 150 den 250 cc ye çevirdim kendim) kullandım kimisine sahip oldum kimisini emanet aldım 1 2 ay bindim şu anda da cg alt motorlu kanuni seyhan benzeri motorum var ben kendi gözlemlerim ve tecrübelerime dayanarak enjeksiyonlu cg alınmaz diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır almak istiyorum ve sıfır olunca da mecburen enjeksiyonlu olucak. Bunu karbüratöre çevirebilir miyim vede çok uğraştırır masraf acarmi. ( Mondial 100)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Birde arkadaşlar sizce Mondial cg.mi superboy mu. İkisininde motor bloğu aynı sanırım ikiside 100 cc. Şekil olarak değil de kullanım ve malzeme kalitesi olarak degerlendiriseniz sevinirim.
    superboy malzeme kalitesi olarak bir tık daha iyi gibi geldi bana enjeksiyonluyu karbüratörlüye çevirmek çok masraflı olmaz ama direk karbüratörlü varken onu yapmaya gerek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

https://www.kubamotor.com.tr/model/cg-100 serviste montaj yapılırken msr 62 çap 69 boy 13 perno silindir piston seti alıp ustaya veriyorsun takılıyor 150cc oluyor çiçek gibi kullanıyorsun (benim bulunduğum çevrede genelde sıfır motor alınınca ilk yapılan işlem budur)

Karşı komşum kurye 2 scooter bir CG si var birbirinin yedeği olarak kullanıyor alır almaz enjeksiyon sistemini söktürüp karbüratör taktırıyor. Ucuz motorlarda enjeksiyon düzgün çalışmıyor dedi dün konuştuğumda.

ek olarak CGden şu konuda şikayetçi her hafta 2 3 defa mutlaka arka teker patlıyor şamrelli lasti var onu tubbles ile değiştirmek gerekiyor demişti.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı yhackup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CGden şu konuda şikayetçi her hafta 2 3 defa mutlaka arka teker patlıyor şamrelli lasti var onu tubbles ile değiştirmek gerekiyor demişti.
    O Cg de sorun var, ben kaç kez uzun yola çıktım şehir içi dolaştım hiç lastikle alakalı sorun yaşamadım, 2. El Cg alıncaksa kurcalanmamışsa ve sıkıştırılmadan binilirse hiç bir sorun yaşatmaz yaşasanız dahi az buz uğraşıp kendinizde halledebilirsiniz.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O Cg de sorun var, ben kaç kez uzun yola çıktım şehir içi dolaştım hiç lastikle alakalı sorun yaşamadım, 2. El Cg alıncaksa kurcalanmamışsa ve sıkıştırılmadan binilirse hiç bir sorun yaşatmaz yaşasanız dahi az buz uğraşıp kendinizde halledebilirsiniz.
    Telli jantlar cidden başa bela cg ve türevi motorlarda hele bide biraz kiloluysan veya kullandığın yerin yol kalitesi kötüyse can sıkıyor ayrıyetten patladığı anda fos diye inip yolda bırakması cabası

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telli jantlar cidden başa bela cg ve türevi motorlarda hele bide biraz kiloluysan veya kullandığın yerin yol kalitesi kötüyse can sıkıyor ayrıyetten patladığı anda fos diye inip yolda bırakması cabası
    Ben 105 kg civarındayım arkadaşım 70 kg civarı olması lazım iki kişi yollara çıkardık, kullandığım Cg Shinari Taipar dı akoru zaten gidikdi ama daha kötüye hiç bir zaman gitmedi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 105 kg civarındayım arkadaşım 70 kg civarı olması lazım iki kişi yollara çıkardık, kullandığım Cg Shinari Taipar dı akoru zaten gidikdi ama daha kötüye hiç bir zaman gitmedi.
    Siz şanslı kısımdasınız o zaman ben tel jantlarla hiç yıldızım barışmadı hep iş açtı başıma tel jant

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Cevaplar için çok teşekkür ederim. Hala Cg ve superboy arasındayım. Mondial CG için 23.000 Superboy için 26.000 istiyorlar. CG 100 cc. Superboy 125 cc. Sizce 25 cc. Önemli bı fark yaratır mı

Motosikleti
    MT-07
    25cc için vergi ödemeye değer mi die düşün bence. 1hp olsun max 2hp olsun arasındaki fark. Hadi yalan yanlış 1hp = 5km/sa böylece sana olsun 10-15km/sa bir hız farkı. Değip değmeyeceğine sen karar vereceksin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)