Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Zincir Yağı Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    90 numara şanzuman yağı+gres ile karışım yapıp, (%70 90 no yağ, %30 gres) 150-200 km de bir veya her yağ yağmurda surusten sonra zincire uyguluyorum. Temizlik ise gazyagi. Zincir 25.000 de gorseniz sifir sanarsiniz.
    fazil bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçen bi arkadaş motosikletten çıkan yağ ile yağlayan bir üyeye ben senin motorculuğundan şüphe duyarım dedi sebebini anlamadım
    beni bul yiğidim bende AFRİKA TWİN in zincirini çıkma yağ ile yağlıyorum benimde motorculuğumu sorgula aslanım
    Mr.wind ve fazil bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    500km'de bir gazyagi (kerosen) ile temizlik. (Litresi 25TL)
    200-300km'de bir de 130'luk yağ (Litresi 50TL) ile yağlama ile 40.000 km'dir orjinal DID zinciri kullanıyorum, durumu gayet iyi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu konuda açılmış onlarca başlık ve buraya yazılanlar yeterli gelmeyecek ne yazıkki !!!

O yüzden ben oyumu ayçiçek yağından yana kullanıyorum. Kızartma ve sıcağada iyi geldiğine göre zincirde hayda hayda işe yarar..

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda açılmış onlarca başlık ve buraya yazılanlar yeterli gelmeyecek ne yazıkki !!!

O yüzden ben oyumu ayçiçek yağından yana kullanıyorum. Kızartma ve sıcağada iyi geldiğine göre zincirde hayda hayda işe yarar..

Kizartmada kullanilmis misir ozunu tavsiye eder misiniz

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Bir kuyruk, bir ciğer, bir kuyruk, bir ciğer. Kuyruk yağı candır. Kak'ınada yumurta kırılır. Sızdırınca zincire de kullanılır. Organik, çevreye duyarlı.
    tecrube0 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçen bayram arkadaşın Africa da Würth Multi adında bir sprey kullandık , zincir yağını çantaya koymayı unutmuş İzmit sanayide bunu bulduk aldık , kıvamı wd40 kadar akıcı değil daha yapışkan şeffaf bir yağ , yaklaşık 2500 km boyunca kullandık , zincire hem toz toprak toplamadı hemde tempolu sürdüğümüz zamanlarda bile kurumadı ve etrafa bir iki damla hariç pek sıçramadı , kutusunun üzerinde motosiklet zincir fotografıyla beraber birçok yerde kullanılabileceğini belirten fotograflarda vardı , ilginç bir ürün mecburen aldık ama çok memnun kaldık..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen bi arkadaş motosikletten çıkan yağ ile yağlayan bir üyeye ben senin motorculuğundan şüphe duyarım dedi sebebini anlamadım
    beni bul yiğidim bende AFRİKA TWİN in zincirini çıkma yağ ile yağlıyorum benimde motorculuğumu sorgula aslanım
    Burda kast ettiğin benmiyim onu anlamadım ..

Ben dedim çünkü ismini anmak istemediğim bir arkadaşa motora kullandığı 5w30 5w40 herneyse yağın fazlasını zincire kullanıyormuş bende aynen ona dedim motordaki kullanılan 5 w30 gibi yağlar heleki kullanılmış motordan çıkan yağın vizkonzinetisi zaten çok düşüktür su olmuştur o yağ nerdeyse heleki zincire tutunma oranı çok zayıftır..

sıfır kullanılmamış 5w30 gibi yağların bile 100-200 km sonra zincirinde yağdan eser kalmaz üstüne etrafa çok sıçrar o yağ o işin yağı değildir o iş için üretilmiş bir yağda değildir..

Zincire yapışkan yağ gerekir dişlilerin arasına giricek yapışıcak sım sıkı tutunucak bir yağ gerekir öyle yağ kullanıcam diyorsan 90 numara dişli yağı kullana bilirsin .. o işin yağı odur..

5w30 yağı zincire kullanıyorum heleki yanık yağı yani motordan çıkmış artık yağlama özelliği kalmamış nerdeyse su olmuş yağı zincire kullanıyorum diyen adam bence şahsi kişisel fikrim motorcu falan değildir hiç bir motorcu böyle bir şey yapmaz gerek duymaz riskli zararlı bir iş…
    50 lira yada 150 lira bir zincir spreyine yada 3 litre 90 numara yağa para vermemek için mi bu kadar zararlı riskli işe giricek bana anlamsız geliyor hiç bir motorcu bence yapmaz .. yapanda kısa sürede zincir dişli seti birbirini yedimi bir 2-3 bin tl masraf yaptımı yapmaması gerektiğini anlar bence ..

Arabada bu böyledir arabada motor yağını şanzımana kullanabiliyormusun yada şanzıman yağını motora yada fren hidrolik yağını şanzıman yada arabanın motoruna kullanabiliyormusun
    Her işin görevi farklı buralarda kullanılan yağlayıcı yağlama oranları formülasyonları farklı ..

Motorda da bu böyle değişen bir şey yok..

Bana demediysen üstüne alınma en azında açıklama yapdık bana dediysen cevap verdim yiğidim..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben zincir temizlemem nedeni ise zinciri dış etkenlere daha açık hale getiriyor üzerinde bulunan tabaka dursun üstten yağlayıp geçiyorum yaklaşık 7 yıldır yanık yağ kullanıyorum konunun maddiyatla alakası yok eğer böyle bir hesap yapacak olsam 1 ay gezdiğim motosiklete 12 ay kasko sigorta muayene vergi ödemem yani yağ çok ucuz kalır yaptığım masrafların yanında ben sürüyorum o üzerine toz toplamıyor zincir her daim yağlı ve temiz
    eğer o yazı yı sen yazdıysan yorumum evet sana
    elimde sadece 1 defa kullanılmış würth var onu kullanıyorum zincir sesli çalışıyor ama yanık yağ sürüyorum sessiz sedasız dönüyor

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    ilk modern zincir yağı kaç yılında üretildi bilen var mı?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben zincir temizlemem nedeni ise zinciri dış etkenlere daha açık hale getiriyor üzerinde bulunan tabaka dursun üstten yağlayıp geçiyorum yaklaşık 7 yıldır yanık yağ kullanıyorum konunun maddiyatla alakası yok eğer böyle bir hesap yapacak olsam 1 ay gezdiğim motosiklete 12 ay kasko sigorta muayene vergi ödemem yani yağ çok ucuz kalır yaptığım masrafların yanında ben sürüyorum o üzerine toz toplamıyor zincir her daim yağlı ve temiz
    eğer o yazı yı sen yazdıysan yorumum evet sana
    elimde sadece 1 defa kullanılmış würth var onu kullanıyorum zincir sesli çalışıyor ama yanık yağ sürüyorum sessiz sedasız dönüyor
    Ben yazdım ister yanık yağ kullan ister vazelin ister uhu ister Bali kusura bakma sanada inanmıyorum motorun falan olduğuna mantıklı akla uyan şeyler yazmıyorsun…

temizlenmeyen zincir de atık lar oluşturur pim ile manşon araları dolar bunu benim yazmama bile gerek yok heleki çamur yağmur da geziyorsan iyicene dolar zincirin kir ve pislikle birde 7 yıl aynı zinciri kullanmak nedir 20 -25 bin km dedin mi zincirin işi biter 15 binde de çok bittiği oldu bende .: ya 7 senede yılda 2-3 bin km yapmışsın yada zincirin uzay teknolojisi özel bir teknoloji ile titanyum falanla yapılmış ….. kaldıki kirli üstü kalıntılarla pislikelerle kanalları dolu zincir senin motorunun hararetinden tut performansına kadar çok şeye etki eder..

Boşver şimdi hatırladım sen zaten motorsikletler içinde 1 milyon 3 milyon km gidiyor motorlar demiyor muydun tabiki bir milyon 3 milyon giden motorun zinciri 7 yıldır temizlenmeden gider benim hatam senin lastikler 10 milyon km gidiyordur kesin

Neyse boş anlamsız yüz yıllarca kendini ispatlamış tartışmaya bile kapalı konularda neyi tartışıyorsam kendime de kızıyorum zaten ne anlatmaya çalışıyorsun diye bırak kim ne ederse etsin …
    Zaten merak eden zincir temizliği diye aratsa karşısına bin tane döküman çıkar şu forumda bir kişinin yazdığı şeyede inanacak varsa inansın dursun… okuyanlara diyorum banada inanmayın gidin Google girin araştırın aklın yolu bir ..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yazdım ister yanık yağ kullan ister vazelin ister uhu ister Bali kusura bakma sanada inanmıyorum motorun falan olduğuna mantıklı akla uyan şeyler yazmıyorsun…

temizlenmeyen zincir de atık lar oluşturur pim ile manşon araları dolar bunu benim yazmama bile gerek yok heleki çamur yağmur da geziyorsan iyicene dolar zincirin kir ve pislikle birde 7 yıl aynı zinciri kullanmak nedir 20 -25 bin km dedin mi zincirin işi biter 15 binde de çok bittiği oldu bende .: ya 7 senede yılda 2-3 bin km yapmışsın yada zincirin uzay teknolojisi özel bir teknoloji ile titanyum falanla yapılmış ….. kaldıki kirli üstü kalıntılarla pislikelerle kanalları dolu zincir senin motorunun hararetinden tut performansına kadar çok şeye etki eder..

Boşver şimdi hatırladım sen zaten motorsikletler içinde 1 milyon 3 milyon km gidiyor motorlar demiyor muydun tabiki bir milyon 3 milyon giden motorun zinciri 7 yıldır temizlenmeden gider benim hatam senin lastikler 10 milyon km gidiyordur kesin

Neyse boş anlamsız yüz yıllarca kendini ispatlamış tartışmaya bile kapalı konularda neyi tartışıyorsam kendime de kızıyorum zaten ne anlatmaya çalışıyorsun diye bırak kim ne ederse etsin …
    Zaten merak eden zincir temizliği diye aratsa karşısına bin tane döküman çıkar şu forumda bir kişinin yazdığı şeyede inanacak varsa inansın dursun… okuyanlara diyorum banada inanmayın gidin Google girin araştırın aklın yolu bir ..
    motorum olduğuna neden bu kadar şüphe ediyorsun ? kişi kendindn bilirmiş işi hesabı burada sanal alemde olduğumuz doğru fakat bu herkezin yalancı/kurgu olduğu anlamına gelmez
    ben yanık yağ ile yağlıyorum ister inan ister inanma
    http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/147757-honda-crf-1000l-africa-twin-kullanicilari-bilgi-paylasimi-basligi-10.html
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Güzel bir konu, yazılanlar da guzel olunca ilgisiz kalamadım.
    Ben oyumu TCL den yana kullanıyorum. Saygılar.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Motul olacaksa C4, kendim ipone veya liqui molly kullanıyorum.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)