Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Hangi benzin

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler hangi Benzin markasını kullanıyorsunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sırası ile BP,Shell,Opet.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Shell / Opet / Petrol Ofisi / Total / Türkiye Petrolleri / Kadoil / Lukoil / Aytemiz / BP / M-Oil / S-Oil den alıyorum..

Bunlardan biri yoksa Sunpet 'ten alıyorum.
    pea bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Hoşgeldin Hırbo :D litrede 75 kuruş indirimli satın aldığım için (TR de bu kadar indirim alan 120 kişiden biriyim) Petrol Ofisin e yanaşıyorum ama favorim Opet
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Aha engellenecek biri daha.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Yürü be Gate Keeper. Shell/Opet/BP
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Hırbo :D litrede 75 kuruş indirimli satın aldığım için (TR de bu kadar indirim alan 120 kişiden biriyim) Petrol Ofisin e yanaşıyorum ama favorim Opet
    Hele üstat nedir bu işin sırrı?

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akılı kelden alıyorum. Daha fazla güneş gördüğü için daha olgun, daha vitaminli oluyor.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele üstat nedir bu işin sırrı?
    Otobil, şirket araçları için verilen aylık satın alımı yapılacak litre taahhütü

Bizim şirket opetten 1 ay vadeli alıyor, sanırım vadeyi bozdum ödedim ödemedim hesabına göre 35-40 krş indirimli alıyoruz araçlara

Tabi normal vatandaş bunu bizim yerimize ödüyor opete

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akılı kelden alıyorum. Daha fazla güneş gördüğü için daha olgun, daha vitaminli oluyor.
    Hafız bu işin sırrı kellikte olsa 2004'den beri petrol kralı olmuştum.
    espresso, DickName ve GoGi bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Opet,BP,shell

ben benzin istasyonlarında sormadan vpower gibi pahalı olandan koymalarına gıcık oluyorum. eskiden sorarlardı. şimdi motorla da gitsem arabayla da gitsem söylemezsem sormadan katkılı doldurmaya kalkıyorlar. O benzinlerin bir faydasını görmedim, gidişte falan bir faydası yok ama çabuk bitiyor çok yakıyor yani aradaki 50 kuruş farktan daha pahalıya geliyor. Bu yüzden daha doldur demeden ucuzundan doldur diyorum, bazen pompacı plakayı girip bir düğmelere basmış oluyor ben öyle deyince gidip tekrar giriyor ama bana ne sorsaymış. Eskiden sorarlardı son bir yıldır falan pahalı yakıt kakalama dertleri var. Bu opetde de BP'de de shell'de de başıma geldi genel bir şey gibi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Opet,BP,shell

ben benzin istasyonlarında sormadan vpower gibi pahalı olandan koymalarına gıcık oluyorum. eskiden sorarlardı. şimdi motorla da gitsem arabayla da gitsem söylemezsem sormadan katkılı doldurmaya kalkıyorlar. O benzinlerin bir faydasını görmedim, gidişte falan bir faydası yok ama çabuk bitiyor çok yakıyor yani aradaki 50 kuruş farktan daha pahalıya geliyor. Bu yüzden daha doldur demeden ucuzundan doldur diyorum, bazen pompacı plakayı girip bir düğmelere basmış oluyor ben öyle deyince gidip tekrar giriyor ama bana ne sorsaymış. Eskiden sorarlardı son bir yıldır falan pahalı yakıt kakalama dertleri var. Bu opetde de BP'de de shell'de de başıma geldi genel bir şey gibi.
    Aynen katılıyorum hocam. Ben 3-4 depoda bir katkılı olandan koyduruyorum. Kurum falan kalırsa iyice yaksın die. Onun dışında ucuz olan candır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aytemiz "motosiklet de motosiklet" diye bir tarafını yırtıyor, bence şans vermeliyiz. Kaymaz taban, depo üstü bez, kask koymalık dolap vs pazarlama amaçlı da olsa ilk defa birileri bizi bir tarafına takıyor.
    espresso ve yamtareroglu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Aytemiz "motosiklet de motosiklet" diye bir tarafını yırtıyor, bence şans vermeliyiz. Kaymaz taban, depo üstü bez, kask koymalık dolap vs pazarlama amaçlı da olsa ilk defa birileri bizi bir tarafına takıyor.
    Aytemiz'e motorcu dostu istasyon diye reklamlarını görüp iki kez şans verdim motor gitmez olmuştu. İki ayrı istasyon, biri okmeydanında darulaceze-perpa yolundaki istasyon diğeri ise E5'de lüleburgaz'a giderken tam yerini hatırlamıyorum çorlu ile lüleburgaz arası olabilir oralarda bir istasyondu. Okmeydanındakinde çok kötü bir şey olmadı ama diğerinden benzin aldım normalde göstergede ortalama tüketim 3.5 litre/100km gördüğüm miktar 4.5 hatta 5e çıktı sonasında 6 küsür bile gördüm ve motor 90'ı geçmemeye başladı. Lüleburgaz'dan dönüşte yarım depo benzin vardı, Normalde istanbula kadar getirmesi lazım depo tam bitsin de öyle düzgün benzin alayım diye yola çıktım, motor hem gitmiyor hem çok yakıyor, otoyolda benzin ışığı yanında mola yerine girdim ama şansıma oradaki benzin istasonu tadilattaymış, kepçelerle kazıyorlardı pompaların yanında, ben de ilk çıkıştan çıktım, benzin bitecek yolda kalıcam diye korka korka çerkezköy yakınlarında bir shell bulup depoyu doldurdum 11.5 litre aldı zaten benim depo 11 litre diye geçiyor. SOnra düzelmişti.

Bu başıma gelen olaydan sonra belki benim talihsizliğimdir ama bp-opet-shell dışında istasyonlara uğramadım.
    tommygun, levend84 ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aytemiz'e motorcu dostu istasyon diye reklamlarını görüp iki kez şans verdim motor gitmez olmuştu. İki ayrı istasyon, biri okmeydanında darulaceze-perpa yolundaki istasyon diğeri ise E5'de lüleburgaz'a giderken tam yerini hatırlamıyorum çorlu ile lüleburgaz arası olabilir oralarda bir istasyondu. Okmeydanındakinde çok kötü bir şey olmadı ama diğerinden benzin aldım normalde göstergede ortalama tüketim 3.5 litre/100km gördüğüm miktar 4.5 hatta 5e çıktı sonasında 6 küsür bile gördüm ve motor 90'ı geçmemeye başladı. Lüleburgaz'dan dönüşte yarım depo benzin vardı, Normalde istanbula kadar getirmesi lazım depo tam bitsin de öyle düzgün benzin alayım diye yola çıktım, motor hem gitmiyor hem çok yakıyor, otoyolda benzin ışığı yanında mola yerine girdim ama şansıma oradaki benzin istasonu tadilattaymış, kepçelerle kazıyorlardı pompaların yanında, ben de ilk çıkıştan çıktım, benzin bitecek yolda kalıcam diye korka korka çerkezköy yakınlarında bir shell bulup depoyu doldurdum 11.5 litre aldı zaten benim depo 11 litre diye geçiyor. SOnra düzelmişti.

Bu başıma gelen olaydan sonra belki benim talihsizliğimdir ama bp-opet-shell dışında istasyonlara uğramadım.
    Abi boşver nazar değmiş olabilir, platin meme yapmış olabilir
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Shell V-Power alıyorum.

Bilmiyorum iyi midir, değil midir, temenni işte benimkisi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Abi boşver nazar değmiş olabilir, platin meme yapmış olabilir
    Yok, motorda her şey kontrol edildi, platin yok artık elektronik ateşlemeli motorlarda ama buji bile sökülüp kontrol edildi. Depoya wirth benzin yakıt sistemi temizleyici katkısı koydum da ondan sonra düzeldi anca. Kesin o yol üstündeki henüz yeni açılıyor gibi görünen istasyondan aldığım benzin sorun çıkardı aklıma başka ihtimal gelmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Alıntı Voltaren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shell V-Power alıyorum.

Bilmiyorum iyi midir, değil midir, temenni işte benimkisi.
    V-Pover katkılı olan, çok bi faydası yok hem çok yakıyor yani hem daha pahalı hem daha çabuk bitiyor, amerikan biraları gibi yani, alıyorsun içiyorsun ama 3 tane içeceğine 5 tane içmen gerekiyor aynı kafa için hem pahalı hem çok gidiyor. Benzin alırken ucuzundan al, bu motorların yapısı ve de elektronik ateşleme ve enjektör sistemleri 95 oktan benzine göre ayarlanıyor. diğerleri 97 oktan olduğunu iddia etse bile (artık o iddiada yasal olarak bulunamıyorlar, yalnızca katkılı diyorlar) bir faydası yok. Çok yüksek sıkıştırma oranına sahip formula 1 aracı sürmüyoruz ya, standart benzini alıp geçelim hem daha az yakar.
    tommygun ve DickName bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bp alırım ben yolumun üstünde diye ama şu var eskiden katkılı alırdım artık almıyorum. Aynı benzinlik ,aynı yol ,aynı benzin miktarı, aynı hava şartları hatta aynı pompa, lastik basınçları da aynı ama katkısızda benzin göstergesinde bir çubuk kaldığında trip 400 km gösteriyorken katkılıda 380 km gösteriyor.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bp alırım ben yolumun üstünde diye ama şu var eskiden katkılı alırdım artık almıyorum. Aynı benzinlik ,aynı yol ,aynı benzin miktarı, aynı hava şartları hatta aynı pompa, lastik basınçları da aynı ama katkısızda benzin göstergesinde bir çubuk kaldığında trip 400 km gösteriyorken katkılıda 380 km gösteriyor.
    Katkılılara konan katkılar enerji açısından düşük, yani bir litre katkısı benzinden alınabilecek enerji çine katkı konunca azalmış oluyor bu da aynı gücü aynı yolda kullanırsak katkılıdan daha çok yakmamız anlamına geliyor. Yani katkılı benzin daha az yol götürüyor.

Yılda bir falan yakıt sistemi temizlensin diye würth gibi markaların temizleyici katkılarını az miktarda kullanmak sürekli katkılı benzin kullanmaktan daha faydalı olabilir belki.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Total,Tp ve lukoil

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)