Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İkinci el piyasası

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Türkiyede bu işler öyle bir hale geldiki. Bu gün biniciyim kullanıcıyım diyen bile daha alırken yarın en kötü satmam gerekirse diye al sat kafasında direkt alırken. Hal böyle olduğu sürece bu durum değişmez hiç bir şekilde. Krediler yüksek vs diye durgunluk var ama kafa yapısı hiç değişmediğinden fiyatlarda bir düşüş gözlemek zor iş. İşin bir diğer kısmı ise malın ederinde yazan fiyatlar satılamıyorken yüksekten ilan girince daha çok rağbet görmeside başka bir konu.

üstelik al sat yaptığındaki getiri altın doviz kazancına görede fazla üzerine gelen vergiler ve sonradan eklenen arttırılan vergiler sebebi ile. Millette artık o kadar para kalmadı ama 2 kuruşu yetse onada alıcak.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun,tvs mi alacaksin tekrardan?
    teşekkür ederim.
    gönül sportster 1200 istiyor,
    arkadaşlar shadow 750 al diyor.
    bütçe dominar 400ug'ye yetiyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu ara sıfır alan herkes aynı cumleyı yazıyor facebookta

"ikinci ele param yetmedi sıfır aldım"

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Site girişine açılır pencere ile ikinci el ağlama duvarı başlığını ekleseler ne de güzel olur... X: "Bence bu para bu motora fazla" Z:"Bence bu para bu motora az" BU İKİ CÜMLE ARASINDA EN UFAK BİR FARK YOK!

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Bende de oyle oldu sıfırını ikinci elden ucuz aldım

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCX
    Ilanda uzun sure gorduklerinize dusuk rakam teklif edin. Ben daha yeni sattim motorumu.

Ilanlarin ortalamasina gore bakip fiyat yazdim.
    2 hafta kimse aramadi. Sadece fav var o da 3-5 tane.

Daha sonra 5bin lira dustum. Goruntulenme ve favori artti.

Pesinden birisi aradi. Dedim gelin bakin, telefonda da 5bin lira daha indirim yaptim. Gelip bakip aldilar.

Ozetle eger akli basinda birisi actiysa ilani ve gercekten satmak istiyorsa zaten farkindadir neyin ne oldugunu.

Hakaret seviyesine gelmeden, insanlarin malini kotulemeden uygun fiyat teklif edilebilir bence.
    Thracian bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu Türk usülü pazarlık konusu beni çok bunaltıyor. İmkanım olsa malımı yakacağım ama yine satmayacağım. İlan verirsin "reis o olur mu?" , fiyat indirirsin "kardeş bu olur mu?", fiyat arttırırsın "s.a şu olur mu?" Kibar bir adam olmasam "al, sittir git" diyeceğim.
    levend84, espresso ve pspfreak bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla ki nakide dönüp, elindekinin daha iyisine yatırım yapmak zorunda kalacak. Elindeki ürün değerli metal değil ve her geçen gün teknolojisi, sarf malzemesi eskiyor.

Ayrıca satmazsa satmasın, elinde kaldığı sürece ne ona faydası olur ne başkasına. Fayda etmeyen her şey eninde sonunda zarar olur.
    Kuş serisi 100 bin tl olmuş nerdeyse alım gücü zayıfladıkça sıfır fiyatları arttıkça bit pazarına nur yağar elindekinin daha yenisini almayı bırak insanların çoğu şu anda sadece elindekini yürütmeye çalışıyor ..

O yüzden alımgücü zayıfladıkça sıfır fiyatlar arttıkça motorsiklet dünyasında da eski 500cc civarına kadar her türlü makine değer yapıcaktır kanımca hatta eminim diyebilirim.. daha yeni 2006 cbf500 70 bin tl ye satıldı galeride .. 2005 model beverly 500 satıldı 60 bin tl ye ..

Motosikleti
    MT-07
    İstoç'un hemen yanındaki arabacılar çarşısında 2 tane kuş serisi sıfır araç var. Ne kimse biner ne de kimse sorar. Euro Ncap'e girse 1 yıldız zor alır. Eskiden bizim memlekette ucuzdu die millet aldı hunharca ve parçaları her yerde idi. Şimdi kimse para vermiyor doğal olarak. Kuş serisinin hikayesi bitti artık. Artık fan'ları için olan bir araç. Ben oturup ciddi ciddi para verecek insan düşünmüyorum.

Cbf500 zaten eskiden beridir alınılan ve prim yapan bir motosiklet. 56hp gücünde, görüntüsü ve dinamiği güzel bir motosiklet. Sorunu çok az sayıda geldiği için ya çok hırpalandı ve yok oldu ya da alanlar çok iyi muhafaza etti ve kimseye göstermiyor. Beverly 500 gene öyle fazla görmedim.

Cbf500 hem yakışıklı hem de karakterli motordur. Keşke halen satılsa idi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstoç'un hemen yanındaki arabacılar çarşısında 2 tane kuş serisi sıfır araç var. Ne kimse biner ne de kimse sorar. Euro Ncap'e girse 1 yıldız zor alır. Eskiden bizim memlekette ucuzdu die millet aldı hunharca ve parçaları her yerde idi. Şimdi kimse para vermiyor doğal olarak. Kuş serisinin hikayesi bitti artık. Artık fan'ları için olan bir araç. Ben oturup ciddi ciddi para verecek insan düşünmüyorum.

Cbf500 zaten eskiden beridir alınılan ve prim yapan bir motosiklet. 56hp gücünde, görüntüsü ve dinamiği güzel bir motosiklet. Sorunu çok az sayıda geldiği için ya çok hırpalandı ve yok oldu ya da alanlar çok iyi muhafaza etti ve kimseye göstermiyor. Beverly 500 gene öyle fazla görmedim.

Cbf500 hem yakışıklı hem de karakterli motordur. Keşke halen satılsa idi.
    Olaylara çok bireysel verilen örnekler etrafında bakıyorsun anlatmaya çalıştığım ülkede bir hayat pahalılığı var gelirler düşdü bu bir gerçek sıfır fiyatlar aldı başını gitti ve insanların çoğu ya ellerinde bir mal varsa onun yenisini almak yerine elindeki ni yürütmeye çalışıyor yada yeni mal alıcaksa gücü ölçeğinde almaya çalışıyor oda sıfır mal olması çok güç

Para yetmedikçe insanlar eskiye yönelir bu bir gerçektir dünyanın her yerinde bu böyledir motoru arabası fark etmez .. kuş serisi peynir ekmek gibi satıyor insanlar senin bakdığın bakış açısı ilede bakmıyor ncap den tek yıldız almış yarım şaşe falanmış olayına bakmıyor bir farı 300 tl bir tamponu 500 tl gözüyle bakıyor .. İstoç da yada otpcenter da satılmaması bir kıyas örnek değil .. vardır bir hikayesi… neyse kuş serisi bir örnekti ..

Kısaca deneye çalıştığım şey belli 250cc lik herhangi bir kaliteli motor 150 bin tl olduysa ortalama ..
    600 -650 lik makineler 250-300 bin tel ler olduysa
    Kim ne alıcak hadi adam güzel keyifli bir scooter alıyım dedi yüksek hacim olsun uzun yolda da keyifli yaldır yaldır gidiyim dedi ne alıcak forza 750 alsa 350 bin tl dct makine alsa nc750 280 bin
    At alsa zaten uçmuş gitmiş 450 bin tl tmax alsa nerdeyse 400 bin tl düz rakamları söylüyorum ..

Kaç kişi bu paraları verebilir .. vatandaş 125-250cc aralığında sıfırda geziniyor ama hacim yükseltmek isterse çoğunluk sattığı motorun üstüne 200-300 bin daha ekleyip sıfır makine alamıycaktır haliyle mecburi hacim yükseltecekse yaşına yükseltmek zorunda kalıcak.. sıfır değil 5 yaşında alıcaktır bazısında o paralarda olmıycak adam zar zor üçü beşi bir araya getirip ikinci elden zar zor makine almıştır üstüne çok parada ekleyemiyceği için hacim yükselte bilmek için mecbur 10-15 yaşına kadar motorlara bakıcak .. bu bir çan eğrisidir basit bir matematiktir..

Bireysel örneklere girmene gerek yok olayın kişisel bireysel bir yanı yok ben genel ülke halini söylüyorum orda yazan marka modeller sadece anlatımı kuvvetlendirmek için …

Motosikleti
    MT-07
    @logaritma seninle anlaşamadığımız konu burada zaten ki saygı duyarım illa anlaşmak durumunda da değiliz ki zaten ben adamlar nie 2.el peşinde koşmuyorlar demiyorum.

Ben kendi perspektifimden bakarak söylüyorum almıyorum. O adamların ellerindeki stokladıkları ürünler patlayacak. Bu piyasa fiyatını şişirdikleri gibi ellerindeki malları da günü gelince zararına verecekler. Kimse elindeki garajda 2-3 sene bir motoru tutmak istemez. 1.seneleri doldu, illa içlerine kurt düşecek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)