Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2.el fiyatlarının gerçek dışı olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Takip ettiğim birkaç model var.
    Genelde çok az kişinin takip ettiği, büyük hacimli, parça ve servis fiyatı pahalı hatta bazıları egzotik denilebilecek modeller.
    Yaşları 15i geçmiş italyan, alman ,ingiliz modelleri.
    Örnek: Ducati Monster 900, st4, moto guzzi breva 1100, aprilia mana 850, bmw r1200c gibi modeller.

Alıcısı satıcısı çok az olan modeller.
    Aylardır aynı fiyattan ilanda duruyorlar, ekonomi bilimi der ki bir malın fiyatı arz ve talep in kesiştiği noktadır. Yani alıcı yoksa fiyat geriler.

Yeni ve stoğu az, hızlı satışı olan modelleri bunun dışında bırakıyorum.

Diğer ilan sahiplerini anlayamıyorum, amaç satmak değil büyük ihtimal.
    Eğer malum sarı sitedeki ilan açma işlemini ücretli ve ruhsat bilgisi/TC nosu girilmesi zorunlu şekilde revize edebilirlerse amacı satış olmayan ilan sahipleri ortadan çekilir ve gerçek fiyatlar oluşur diye düşünüyorum.

Yorumlarınızı merak ediyorum.
    Nashvodka bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Hocam şöyle bir durum var aslında eski egzotik veya eski 600-1000 cc motorların piyasasını hızlı satılan motosikletler belirliyor şöyle bir söylem çıkıyor ortaya "bende 2002 r1 var 2022 r25 lere 150k istiyorlar bende giderim bu motosikletime 160 yazarım 5 katı güçlü motosiklet sonuçta." diye gidiyor konu. Piyasanın bel kemiği hızlı satılanlar. Matıklımı? Kesinlikle hayır, en mantıksız bir durum daha ise sıfırı 110-120 bin olan şeye 160-180 bin istemeleri. Cidden ihtiyacı olan bir insan fiyatı gerçekçi olur veya başka bir seçenek ise pazarlıkla son fiyatının ne olması kimisi yüksek yazar aklındaki fiyat yazdığı fiyatın yüzde 10-15 altı olur belli olmaz.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şöyle bir durum var aslında eski egzotik veya eski 600-1000 cc motorların piyasasını hızlı satılan motosikletler belirliyor şöyle bir söylem çıkıyor ortaya "bende 2002 r1 var 2022 r25 lere 150k istiyorlar bende giderim bu motosikletime 160 yazarım 5 katı güçlü motosiklet sonuçta." diye gidiyor konu. Piyasanın bel kemiği hızlı satılanlar. Matıklımı? Kesinlikle hayır, en mantıksız bir durum daha ise sıfırı 110-120 bin olan şeye 160-180 bin istemeleri. Cidden ihtiyacı olan bir insan fiyatı gerçekçi olur veya başka bir seçenek ise pazarlıkla son fiyatının ne olması kimisi yüksek yazar aklındaki fiyat yazdığı fiyatın yüzde 10-15 altı olur belli olmaz.
    o şekilde olduğu kesin evet.
    fakat r25le ilgili ticaret gerçekleşiyor. 2002 r1 hala aynı fiyatla aylardır bekliyor. fiyatı gerçekçi yazsalar büyük ihtimal meraklısı kişi zaten alacak.

22 yaşındaki bmw r1200c ye 150-200 bin tl istiyorlar. 100 yazan olsa 90 teklif edip alacağım ama aylardır o şekilde bekliyor ilanlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Parası olan alsatçı bayiden sıfır R25/Mt25/Pcx/Nc,Xmax vs alıp, bekletip yüksek fiyattan satarken parası olmayan alsatçı da geçmişin yüksek cc, feleğin çemberinden geçmiş ama şekli şemali güzel motorlarını ucuz fiyattan alıp üzerine dana gibi kar koyup satma peşinde.

Buarada Bmw R1200 C de gözümde sanat eseri gibi bir motordur.

Cyan, okican, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parası olan alsatçı bayiden sıfır R25/Mt25/Pcx/Nc,Xmax vs alıp, bekletip yüksek fiyattan satarken parası olmayan alsatçı da geçmişin yüksek cc, feleğin çemberinden geçmiş ama şekli şemali güzel motorlarını ucuz fiyattan alıp üzerine dana gibi kar koyup satma peşinde.

https://i.hizliresim.com/n6n8v5h.jpg
    Yahu bunun aynısının tıpkısı kaliteli bir maketi var benim evde, hiç cruiser tarzı sürücü değilim ama beni de eritiyor, sanat eseri gibi harbiden, bak bak zevk al.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o şekilde olduğu kesin evet.
    fakat r25le ilgili ticaret gerçekleşiyor. 2002 r1 hala aynı fiyatla aylardır bekliyor. fiyatı gerçekçi yazsalar büyük ihtimal meraklısı kişi zaten alacak.

22 yaşındaki bmw r1200c ye 150-200 bin tl istiyorlar. 100 yazan olsa 90 teklif edip alacağım ama aylardır o şekilde bekliyor ilanlar.
    Hocam istedikleri kadar yazsınlar alan olmayacak ne zaman değerini yazarlar veya değeri o fiyat olur o zaman alınır. bilmiyorum ama hiç değerinde fiyat teklifi ettinizmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

https://i.hizliresim.com/n6n8v5h.jpg
    Bu model bana çok tanıdık geliyor diyorum aklıma dank etti, Mondial Mct250 tasarımını bundan almışlar ondan dolayıda tanıdık geldi, normalde birşeyi çirkin görüp sonradan güzel görmeye başlarım ama bu bende ters etki yaptı "Aa ne güzel tasarım yapmmışlar zamanında." dedim biraz daha bakınca "Bune böyle tasarımmı olur..." dedim .
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bunun aynısının tıpkısı kaliteli bir maketi var benim evde, hiç cruiser tarzı sürücü değilim ama beni de eritiyor, sanat eseri gibi harbiden, bak bak zevk al.
    Para varsa Bmw R 1200 C , para yoksa Mondial 250 Mct

Motoseverrr, espresso ve redlion999 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hocam istedikleri kadar yazsınlar alan olmayacak ne zaman değerini yazarlar veya değeri o fiyat olur o zaman alınır. bilmiyorum ama hiç değerinde fiyat teklifi ettinizmi?
    tam edeceğim de bi gülme geliyor :D

tahminen 90 bin tl ödenecek mala en ucuz 140 bin tl ilan açılmış. birşey diyemem adamın aracıdır istediği fiyattan listeler. ama işte satış olmuyor, o zaman da fiyatı aşağı çekmesi gerekiyor mantıken ancak onu da yapmıyor. eder fiyat ile ilan fiyatı arasındaki fark bu kadar büyük olunca ben de teklifte bulunamıyorum haliyle.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    tam edeceğim de bi gülme geliyor :D

tahminen 90 bin tl ödenecek mala en ucuz 140 bin tl ilan açılmış. birşey diyemem adamın aracıdır istediği fiyattan listeler. ama işte satış olmuyor, o zaman da fiyatı aşağı çekmesi gerekiyor mantıken ancak onu da yapmıyor. eder fiyat ile ilan fiyatı arasındaki fark bu kadar büyük olunca ben de teklifte bulunamıyorum haliyle.
    Hocam biraz baskı yapsanız olmuyormu farklı farklı hesaplardan hep ölü ölü fiyat verseniz ama almak istediğiniz fiyatta en yüksek teklif sizinki olsa olmazmı (Yatırım tavsiyesi değildir ). Şakaya bir yana bırakırsam bu konular çok can sıkıcı konular fiyat kısmında artık ederi değil de şans topu oynar gibi fiyat veriyorlar, satıcının kendiside diyor olabilir "şimdi ben bunu 90 bin tlye satsam ne alıcam Super Cup mu alıcam" diye söylentisi olabilir, tarafsız bakarsak her iki tarafta kendice haklı, bu iş iki ucu lekeli değnek gibi
    okican bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Pahalılık şundan kaynaklı belli bir kesim… kendi arkadaşımdan yola çıkıyım

ilanda gördüğünüz 2012 model beyaz monster 696 benim arkadaşımın motoru en son mayısta 140 bin tl istiyordu satamassın dedim o fiyata zaten niş egzotik bir marka öyle ha deyince alıcısı çıkmaz heleki 10 yaşında bu ekonomik pahalılıkta kimse kolay kolay ducatiye girmez dedim .. düş fiyatı makul rakama sat gitsin dedim .. şu hayat pahallığında sırta alınıcak yük değil falan dedim ..

Şimdi senin sorunun cevabı arkadaşımın bana verdiği cevapta gizli bana dediki pcx olmuş 70 bin tl xmas olmuş 120 bin tl mt25 r25 olmuş 140 -150 bine satılıyor falan filan dedi işte ..
    ben ducati gibi üst sınıf 700cc lik makineyi 125cc 250cc motorla aynı fiyata satmam dedi bana ..
    Bana göre yüksek hacim motor satan insanların bazıları bu mantıkta düşünüyor .. doğrudur yanlıştır ben o kısımda değilim eleştirmem de sorgulamam da ..

Bana göre şahsi fikrim piyasada tutan prim yapan motor vardır yapmayan motor vardır bunun hacimle ilgisi yok ben olaya o kadar basit bakıyorum..

Arkadaşım hala satamadı satamazda en son fiyatı yükselttim falan dedi hatta sormadım kaç yaptın bile diye ..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Para varsa Bmw R 1200 C , para yoksa Mondial 250 Mct

https://i.hizliresim.com/73w56zp.jpg
    Fotoğrafa bakarken bile titreşim geldi , bunların blokları bana çok saçma geliyor 2 silindirde aynı zamanda inip çıkıyor ama 20-30 bine bulunursa temiz alınabilir bence.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu iş biraz da dayanma, bekleme süresiyle ilgili. Adam pahalıya bile alsa acelesi yoksa, dayanma gücü varsa bekliyor ama kendi kafasındaki fiyatın altına bırakmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Fotoğrafa bakarken bile titreşim geldi , bunların blokları bana çok saçma geliyor 2 silindirde aynı zamanda inip çıkıyor ama 20-30 bine bulunursa temiz alınabilir bence.
    Mct ilginç bir şekilde dayanıklı, hala kullanıcısının olduğu bir motor. Ben tertemiz örneklerine çok denk geldim. Hatta yaşadığım semtte de birinde var, park halinde görüyorum, adamı kanlı canlı yakalasam muhabbet açacağım. 2 silindirin aynı anda inip çıkmasını eski Bmw F800 S /St / Gt serilerinde görüyoruz. Her ne kadar az bir kıpraşım olsa da yakıt tüketimi uygun, alt devirler tek silindirmiş gibi güçlü, enteresan bir motor yapısı. Forumun eski üyelerinden Mamba09 ve ero aynı anda inip çıkan çift silindirli F800 serileri hakkında derya deniz tecrübeye sahiptir. Umarım Mondial'in teknolojisi de benzerdir.
    Motoseverrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pahalılık şundan kaynaklı belli bir kesim… kendi arkadaşımdan yola çıkıyım

ilanda gördüğünüz 2012 model beyaz monster 696 benim arkadaşımın motoru en son mayısta 140 bin tl istiyordu satamassın dedim o fiyata zaten niş egzotik bir marka öyle ha deyince alıcısı çıkmaz heleki 10 yaşında bu ekonomik pahalılıkta kimse kolay kolay ducatiye girmez dedim .. düş fiyatı makul rakama sat gitsin dedim .. şu hayat pahallığında sırta alınıcak yük değil falan dedim ..

Şimdi senin sorunun cevabı arkadaşımın bana verdiği cevapta gizli bana dediki pcx olmuş 70 bin tl xmas olmuş 120 bin tl mt25 r25 olmuş 140 -150 bine satılıyor falan filan dedi işte ..
    ben ducati gibi üst sınıf 700cc lik makineyi 125cc 250cc motorla aynı fiyata satmam dedi bana ..
    Bana göre yüksek hacim motor satan insanların bazıları bu mantıkta düşünüyor .. doğrudur yanlıştır ben o kısımda değilim eleştirmem de sorgulamam da ..

Bana göre şahsi fikrim piyasada tutan prim yapan motor vardır yapmayan motor vardır bunun hacimle ilgisi yok ben olaya o kadar basit bakıyorum..

Arkadaşım hala satamadı satamazda en son fiyatı yükselttim falan dedi hatta sormadım kaç yaptın bile diye ..
    tam olarak ruh halini merak ettiğim satıcı tipi bu işte.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25 sahibiyim. satıp bir süre motosiklete ara vermek istiyorum.
    fakat 45 günde bir 10 bin lira yükseliyor r25 fiyatları. bu sebeple bir süredir ilandan çekmiştim. şimdi piyasa durulunca tekrar ilana çıkardım. abartı olmayan ama km'sine göre ucuz da olmayan bir fiyata ilana koydum. ona rağmen favoriye ekleyen de arayan da oluyor. geçen aylarda motoru ilandan çekmeden önce sıfır fiyatının 5 bin lira üzerine ilana çıkarmıştım. yemin ederim o kadar arayan, mesaj atan ve favoriye alan oldu ki şüpheye düşüp fiyatını yükselttim. baktım fiyatlar yükselmeye devam ediyor ilandan kaldırdım. Enflasyonun kol gezdiği piyasa böyle oluyor.

senin de elinde ikinci el piyasasında altın gibi mal olunca emin ol öyle ucuza vereyim hemen satılsın kafasında olamıyorsun malesef. zaten buradaki cfmoto bajaj vs gibi markalardan motor almak isteyenlerin açtığı konularda, ikinci el piyasasının önemi diye üzerine basa basa bahsetmemdeki sebep de bu gibi durumlar.

bu arada doları bir süredir 18 liranın altında baskılıyorlar. rezervdeki dolarlar bitince sonbaharda bilmem piyasa ne olur. birşey alacaksanız üçe beşe bakmayın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Mct namı değer macit mondaliin bence getirdiği en iyi modellerden biriydi hala piyasada bir alıcı kesmi mct ci kesim var temizi çok var ..

Ben mct işini bu kuş serilerinde Murat serilerinde etiketçi dediğimiz bir kesim vardır aracını çok sever yeri gelir üstündeki tesisat , jant arabadan pahalıya gelir adamın son model bmw Mercedes’i de olsa o etiketçi aracı ayrıdır arkaya bir oben alır yeri gelir o obene 3-5- bin tl para verir ben bu mct olayını bunun biraz motorsiklet versiyonu gibi düşünüyorum..

Motosikleti
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 sahibiyim. satıp bir süre motosiklete ara vermek istiyorum.
    fakat 45 günde bir 10 bin lira yükseliyor r25 fiyatları. bu sebeple bir süredir ilandan çekmiştim. şimdi piyasa durulunca tekrar ilana çıkardım. abartı olmayan ama km'sine göre ucuz da olmayan bir fiyata ilana koydum. ona rağmen favoriye ekleyen de arayan da oluyor. geçen aylarda motoru ilandan çekmeden önce sıfır fiyatının 5 bin lira üzerine ilana çıkarmıştım. yemin ederim o kadar arayan, mesaj atan ve favoriye alan oldu ki şüpheye düşüp fiyatını yükselttim. baktım fiyatlar yükselmeye devam ediyor ilandan kaldırdım. Enflasyonun kol gezdiği piyasa böyle oluyor.

senin de elinde ikinci el piyasasında altın gibi mal olunca emin ol öyle ucuza vereyim hemen satılsın kafasında olamıyorsun malesef. zaten buradaki cfmoto bajaj vs gibi markalardan motor almak isteyenlerin açtığı konularda, ikinci el piyasasının önemi diye üzerine basa basa bahsetmemdeki sebep de bu gibi durumlar.

bu arada doları bir süredir 18 liranın altında baskılıyorlar. rezervdeki dolarlar bitince sonbaharda bilmem piyasa ne olur. birşey alacaksanız üçe beşe bakmayın.
    R25 ve benzeri modelleri ayrı bir yere koymuştuk zaten. Benim bahsettiğim alıcısı neredeyse hiç olmayan, bakımı, vergisi, işletim giderleri pahalı birkaç model.

Eylül sonuna doğru dövizde yukarı yönlü hareket olması çok büyük ihtimal. Zaten dolarda bekliyorum keşke TL ye güvenebilsek.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bir kez artci olarak 3-4km binmisligim var, bak hala dun gibi ayagimin altindaki titresim
    Motoseverrr, tommygun ve espresso bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 ve benzeri modelleri ayrı bir yere koymuştuk zaten. Benim bahsettiğim alıcısı neredeyse hiç olmayan, bakımı, vergisi, işletim giderleri pahalı birkaç model.

Eylül sonuna doğru dövizde yukarı yönlü hareket olması çok büyük ihtimal. Zaten dolarda bekliyorum keşke TL ye güvenebilsek.
    ben o kısmı atlamışım. işin özü paranı tl'den kurşun kaleme bile çevirsen kârdasın. piyasası olmayan motora döviz bazlı bakarsak konu daha rahat anlaşılabilir. ne alabiliyorsanız alın bence.
    okican bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kez artci olarak 3-4km binmisligim var, bak hala dun gibi ayagimin altindaki titresim
    Şöyle "Weekend Warriors Mc" - "First 8" - "İstanbul Originals" diye yelek, patch falan yapmak lazımmış.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    pcx x max veya r25 piyasası 150 160 yani liste fiyatından pahalıya alıcı buluyOrsa bence 10 yaşında 600 700 1000 cc motosikletler de onlardan daha kıymetlidir temiz 10 yaşında bir motosiklet elbette 250 cc 25 hp motordan pahalı olur o eski motosiklerin bence satılmamasının tek sebebi BENZİN eğer benzin 8 10 tl olsa emin olun millet 125 250 cc motosikletin derdini çekmez sarf malzemesi bakımı vs 250 cc ile 650 cc arasında atla deve değil biri 2 lt yağ alır biri 4 birinin her iki motorun yağ filtresi aynı para sadece lastik balata zincir seti pahalı dır oda her yıl lazım olan olan bir malzeme değil yani senede 1000 tl az para harcamak için bu keyfimden ödün vermem BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)