Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1993 SUZUKI GS500E PASLI YAKIT DEPOSU ÖNERİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1993 Suzuki GS500E
    Herkese selamlar, iyi forumlar dilerim!

Geçen sene aldığım ve uzun yıllar yatmış olmasından kaynaklanan sorunları daha yeni çözüme kavuşturduğum 1993 model Suzuki GS500E motorumda son kalan probleme buradaki bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlardan yardım ve öneri alarak çözüme kavuşturma ve artık trafiğe çıkmak istiyorum.

Konu iç yüzeyi paslanmış yakıt deposu. Enjeksiyon ile sisteme verildiğinde herhangi bir sorun olmadan çalışıyor fakat yakıt deposundan alınan yakıt sisteme gittiğinde motor stop ediyor ve çalışmıyor bir daha.
    Yaptığım araştırmalar sonucunda ortak yöntem olarak raspa sonrasında sitrik-fosforik asit banyosu ile temizleme şekli var. Bu işlemin sonucunu çok sağlıklı ve uzun vadede çözüm olmayacağına inandığımdan daha teknik farklı çözümler peşindeyim.

Aramızda bu tarz konularda tecrübe sahibi olan, bir şekilde çözüme ulaştırmış arkadaşlar var ise bilgilerini burada paylaşabilirler.

Şimdiden teşekkür ederim.

Not: model ve yaştan ötürü sağlıklı 2. el depo yurtdışında da Türkiye'de de imkansız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SAHIBISINDAN SATILIK SUZUKI GS 500 DEPO
    Belki uyar, belki başkası da vardır.

Taypan bunu beğendi.

Motosikleti
    1993 Suzuki GS500E
    Teşekkür ederim.

İlan sahibiyle daha önce görüştüm. Maalesef iddia edildiği durumda değil depo ve istenilen fiyat çok uçuk. Bunun gibi bir tane daha var Istanbul'da. Gidip gördüm ama içi maalesef benim yaşadığım sorundan müzdarip.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Depoyu söküp kesip açıp içini sağlam temizleyip yeniden kapattıracaksın ..
    Taypan bunu beğendi.

Motosikleti
    1993 Suzuki GS500E
    Aklımıza artık en son bu geldi. Bu işte güvenilir, bilindik bir usta var mıdır acaba Istanbul'da?

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zaten böyle yapılır arabalarında motorlarında her tür araba ustası tanıdığı vardır kaynakçı işki eli alışık iyi güzel bir lkaynakçı bulmanız da kalem gibi açıcak kalem gibi kaynaklıycak iş bitti mi ..

Motosikleti
    Artık yok
    Bu aralar motosiklet ve araç depolarının içini ya emaye ya da ptfe ile kaplıyorlar, böyle durumlar için.
    Mantıklı mıdır? Gerek var mıdır bu kadar masrafa? Asit tankı değil sonuçta...

Motosikleti
    1993 Suzuki GS500E
    Bildiğim kadarıyla galvaniz kaplanıyor bu tarz küçük hacimli tanklar. Paslanmaz çelik aklıma geldi ama elbet bir nedeni vardır kullanılmamasının.
    Krom vs kaplamaya gerek yok elbet

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Depo işini bilmem de, ne güzel motordur o GS de be. İlk özendiğim motordu.
    Daha sonra çok temiz bir tanesini almanın ucundan döndüm. Fiyat yüksekti. Almış olsaydım o zaman, kıyıp da satamazdım herhalde.
    Taypan bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    1993 Suzuki GS500E
    Ben de hep 90ların başı naked-all rounder orijinal kalmışların peşindeydim. Buna denk gelince sorunlarına rağmen aldım. Maalesef Türkiye'de böyle Japonların değeri pek bilinmiyor. Sanırım mütevazi görünüşlerinden dolayı.
    Nacizane hiç biri bir Kawa ZR750, Triumph Speed Triple, Moto Guzzi Breva, Honda CBF Hornet, Yamaha XJR, Suzuki GSF Bandit, Suzuki SV, GSX etmez
    tommygun ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Sıkıntı yedek parça ve fiyatlar başka bir şey değil yoksa hepimizin hayalinde bir sürü makineler var bende toplamalık zamanında xrv750 alıcaktım o zaman 7 bin tl gibi bedava rakama vardı üstelik Dakar edition dı çok git geller yaşadım yedek parçası tamiri işçiliği gözüm korktu vazgeçtim hep hayalimde listemde olan motorlardan biridir ..

Xrv750 Koleksiyonum olsa koyacağım motorlardan biridir viteslilerde bir tane motoguzzi V7 yanına scooterda beverly 500 yanına x10 cruiserda bir tane vz800 İntruder yada vulvan s ek olarak vmax sport …
    -Black- bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Merhaba. Eski bi gs500 sahibi olarak bu işin hakkaniyetle yapılabilmesi için deponun altının KAYNAK YAPACAK USTA tarafından kesilmesi gerekir. Sonra depoya gerekli temizlik işlemini yapmak için boyacıya verebilirsiniz. Pas çıkarma işini iyi bilirler. Daha sonra tekrar kaynağa verin.
    -Black- bunu beğendi.

Motosikleti
    1993 Suzuki GS500E
    Gereği düşünüldü. Teşekkür ederim herkese ☺️
    Depoyu açtırıp temizleyip kaynakla kapattiralim, başka çaremiz kalmadi.
    Yine varsa bilinen güvenilir ustalar, buraya yazarsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

GS500E için de ayni sorunu yaşadım. 2 ay yurt dışından yedek parca bekledim. Suan kisa vadede geriye kalan tek sorunu yakit deposu. Zamanla baska seyler cikarir mi bilemiyorum. Zamanla görucez artik 🙄
    -Black- bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bilmedigim icin sorayim, benzer tipte bir motosikletin deposu uymaz mi ? Youtube'da amcalar custom caferacerlarda filan baska modellerin depolarini kullaniyorlar.
    AzÇok bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmedigim icin sorayim, benzer tipte bir motosikletin deposu uymaz mi ? Youtube'da amcalar custom caferacerlarda filan baska modellerin depolarini kullaniyorlar.
    Ben olsam bunu araştırırdım. Bir-iki modifiye ile uyacaksa yapılır.

Plastik benzin deposu kullanan motosikletlerin depolarını orijinal deponun içine adapte etmek mümkünmüdür? Onu da araştırırdım.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğimli geliyor. Başka bir depo uymaz maalesef.

Bu arada dostum GS500 blokları biraz sorunlu. Yağ eksiltmeyeni yok gibi bir şey. Motorla ilgili sorun yaşamaman için yağa dikkat et. Motorla ilgili sorun olursa da yazabilirsin yardimci olurum.
    gurcanozturk ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Arkadaş orjinal şekilde topluyor arkadaşlar restore ediyor belliki yoksa başka depoda pek tabiki uyar ..
    Ama değerli olan orjinal dir .. heleki eski klasik motorlarda

Motosikleti
    1993 Suzuki GS500E
    Amacim tamamen motorun ihtiyaclarini orijinalligi bozmadan karsilamak. Yan sanayii cok daha ucuz olmasina ragmen her parcasini Suzuki'den sipariş edip taktik. Yoksa 2000lere ait GS500 deposu bol. ☺️

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

Trafiğe çıkabilirse başka sorularım da olucaktır elbet Teşekkür ederim.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Günaydın hiç elektrolizi denedin mi? Youtube'da bir sürü depo temizleme videosu var.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    1993 Suzuki GS500E
    Selamlar. Yöntem olarak biliyorum ama bu işte kullanimi hakkinda bir bilgim yok. Galvanizden daha saglikli olabilir düşününce

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler