Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstanbul-Singapur 50cc Motosiklet Yolculuğu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Keşke herkes bilgi seviyesini bütün herkesde benle aynı seviyede mantığında görmese bajaj dediğiniz firma 75 yıllık firma ve Türkiye’de 1990 dan beri olan bir firma 90 lı yıllarda bajaj vespa sprint benzeri chetak modeli vardı mesela biz o yıllardan biliriz bajajı kaldı ki adamlar peynir ekmek gibi satıyorlar motor yetiştiremiyorlar o mantıkla sponsor falan olmazlar ondan diyorum adamların kendilerini ispat gibi bir dertleri yok ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelirken Afganistan üzerinden "güzellik malzemesi" getirip satarak masraflarını çıkartırsın. Hatta kâra bile geçersin.
    Geçen Rusya 24 haber kanalında Afganistan'ı gösteriyordu. Denk geldim adamlar bizde ki elektrikli çorba kazanın da güzellik malzemesi yapıyorlardı. Oha dedim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    50 cc değilde bu yolda kendini kanıtlamış birkaç model 125 150 cc dışında motosiklet ile bence mecara dan ziyade eziyet olabilir benzin olarak 50 cc 2 lt benzin yakar ybr 125 de de aynı değerler yakalanır
    bence motosiklet seçiminizi gözden geçirin olmaz demiyorum ama gideceğiniz yolara uyumlu bir motosiklet ile yola çıkın

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc değilde bu yolda kendini kanıtlamış birkaç model 125 150 cc dışında motosiklet ile bence mecara dan ziyade eziyet olabilir benzin olarak 50 cc 2 lt benzin yakar ybr 125 de de aynı değerler yakalanır
    bence motosiklet seçiminizi gözden geçirin olmaz demiyorum ama gideceğiniz yolara uyumlu bir motosiklet ile yola çıkın
    Benim anladığım arkadaş motoru orda bırakacak uçakla geri dönecek ondan tabiri caiz se çöpe atabileceği bir motor bakıyor ..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım arkadaş motoru orda bırakacak uçakla geri dönecek ondan tabiri caiz se çöpe atabileceği bir motor bakıyor ..
    50 km yolu bile scooter ile gidemem 1 kez ataşehir den spacy aldım sakarya ya geldim bel ağrısından uyku uyuyamadım ama ybr veya cbf olsa tak gidon yükseltmeyi gez TÜRKİYE yi günde 1000 km yol yaparım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    sizin aradiğiniz sponsor firma altai
    altai f1max modeli aldim kız arkadaşıma firma ve bayi fazlasiyla yardimci oldu.
    bu scooterlari yeni reklama ihtiyaçları olacaktır. firmanın cogu motoru 50cc
    firma ile iletişime geçmekte yarar var.
    nagoddogan bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    50 km yolu bile scooter ile gidemem 1 kez ataşehir den spacy aldım sakarya ya geldim bel ağrısından uyku uyuyamadım ama ybr veya cbf olsa tak gidon yükseltmeyi gez TÜRKİYE yi günde 1000 km yol yaparım
    Scooter var scooter var.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    İtalya da kiraladığımız Beverly 500 ile İtalya turu attık ordaki dağ yollarını geçdik gram ne yoruldum ne sıkıldım harikaydı ..

Silverwing 600 üm vardı Karadeniz geizisinde 2 günde 1400 km yol yapdık bir 1400 daha olsa yapardım o kadar konforlu rahat keyifli bir yolculuktu..

Arkadaşın dediği gibi scooter var scooter var .. Gerçek scooter bunlar bunlara binen uzun yolda tadını alan vitesliye bile binmez …
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga bende biliyorum scoter var scooter var adam 50 cc demiş beverley integra tmax burgman falan dememiş ben 110 cc ye dayanamıyorum 50 ile anca şehir iç hadi arada göl piknik vs diyelim daha fazlası zor olur

Motosikleti
    Artık Yok...
    aga bende biliyorum scoter var scooter var adam 50 cc demiş beverley integra tmax burgman falan dememiş ben 110 cc ye dayanamıyorum 50 ile anca şehir iç hadi arada göl piknik vs diyelim daha fazlası zor olur
    Olur altına kilim al seleye koy sizin orda pideci vardır güzel iki tane kıymalı pide yanına ayran öne ses bombası ufak sıkıştır aralara bir yere ver müziği ye pideni iç ayranı bak yolunun keyfine ..

Şaka yapıyorum biri şimdi ciddi sanır

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Firmalardan sponsorluk almak için biraz tanınmış, meşhur olmak gerek. Sonuçta firmalar bunu reklam bütçelerinden verecek, geri dönüşünü de düşüneceklerdir doğal olarak çünkü firmaların görevi kazanmak, sponsorluk içn vereceğinden daha fazlasının geriye müşteri olarak döneceğine ikna olmaları lazım. Sorarlar "siz kimsiniz, daha önce ne yaptınız" diye.
    Yamaha YBR'ler ile dünya turu yapanlar gördüğüm kadarı ile yamaha'dan hiç sponsorluk almadılar. Taa ki dünya turu sonuna gelip Türkiye'ye doğudan girdiklerinde sanırım sadece serviste bakıma destek oldular o kadar yıl sonra tanınır olduklarında. Lastik vb. sponsorları oldu ama alın benzin parası yaparsınız diye nakit vermemişti gibi kimse. Yurtiçinde Aytemiz sponsorları oldu bir miktar o da zaten böyle bir kaç tanınmış gezine sponsor oluyordu.

Yine sevimli başka bir genç çift vardı, burada da konusu açılmıştı, dünya turuna çıktılar, şu an İran'da geziyorlar. Onlara da aman aman büyük maddi sponsor olan firma çıkmamıştır, çanta, motora aksesuar, kamp malzemesi falan bir miktar sponsorluk olmuştur belki. Daha önce balkanlar gezisi yapmışlardı da orada pulsar motorlarına sırun çıkıp piston krank değişimi için rezil olmuşlardı yepyeni motorla, türkiyeden oldukları ülkeye bajaj parça gönderecek de orada yaptıracaklar da bir sürü macera yaşamışlardı.

Bu sponsorluk mevzuları zor işler. Artık devir sosyal medya devri, önce sosyal medyada biraz tanının, ondan sonra belki.
    Cyan, xtrafrozen ve nagoddogan bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Gercekten meraktan soruyorum, eleştiri degil.

50 cc olma şartı neden ? Kendinize karsı bir ispat durumu mu ? Challenge gibi ..
    nagoddogan bunu beğendi.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

nagoddogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [/COLOR]
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gercekten meraktan soruyorum, eleştiri degil.

50 cc olma şartı neden ? Kendinize karsı bir ispat durumu mu ? Challenge gibi ..
    Hocam acıkcası enduro motorlar ile gezen, dünya turu yapan çok fazla sayıda motorcu var,
    125cc ile japonyaya giden var.
    fakat 50cc ile daha önce örneği yapılmamış bir şey.
    maden böyle bir yolculuk yapacağım ilk olsun istiyorum
    xtrafrozen bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı nagoddogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

Hocam acıkcası enduro motorlar ile gezen, dünya turu yapan çok fazla sayıda motorcu var,
    Yapilmaz diye bir sey yok, 50cc ile, bisiklet ile, hatta yuruyerek dunyayi gezenler var.
    nagoddogan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben bir sürü Alanya Fethiye de dünya turu Avrupa turuna bisikletle çıkmış insanla karşılaştım biriyle sohbetimde Türkiye’den sonra İran’a geçicem demişti ..

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir sürü Alanya Fethiye de dünya turu Avrupa turuna bisikletle çıkmış insanla karşılaştım biriyle sohbetimde Türkiye’den sonra İran’a geçicem demişti ..
    bknz: gürkan genç ülkemizin gezginlerini de tanımak lazım.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı nagoddogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

90cc ile dünya turu yapıldı diye hatırlıyorum ama çok iyi planlama gerekli.
    nagoddogan bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    İyi cesaret valla. Ben denizci olarak singapura gemiye katılmak için bile üşeniyorum
    espresso bunu beğendi.

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    50 cc ile köyden ilçeye bile gitmem. Başarırsan tebrik ederim, diğer tüm durumlar için şimdiden geçmiş olsun.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umarım hayalini gerçekleştirirsin. 50CC ile gidilir gidilmesine, ama 13500 km 60 günde, yani her gün 225 km geçmen lazım istinasız. Hava şartları dinlenme arıza gisini zaman kayıpları yüzünden 2 aydan fazla sürer bence.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)