Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sprey boya hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam
    Sprey bastırırken otoboyacıda, sim versem acaba spreyden geçer mi ?
    Sim, boyaya mı yoksa verniğe mi koysak daha mantıklı olur sizce ?
    En son spreysiz tabanca da verniğe sim koymuştuk, tabancayı biraz tıkıyordu zor geçiyordu sanki ama finalde güzel olmuştu.
    Fakat verniğe sim attığımız için vernik kalktı sim de gitti. Bende bu sefer kendim boyayacağım. Boyanın içine katsak daha mı mantıklı olur ?

Bu arada sprey bastıran varsa aramızda o da yuvarlak mı atıyor yoksa yatay mı atıyor ? internetten aldıklarımız yuvarlak atıyor da başlıkla ilgili sanırım biz doldurtmak istediğimizde spreye yataylı yapıyolar mı acep

--sedefli boya da sim oluyor ama o yeterli değil beklentimi karşılamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    öncelikle bu kafalardan birine bak illaki istediğin şekilde atanı olucaktır yuvarlak harici

https://www.graffitishop.com.tr/index.php?route=product/category&path=60

gelelim sim konusuna atmak istediğin sim mikron değilde daha büyük ölçüyse ki tabancayı bile hafif tıkamış spreyle atma şansın yok sim atan tabancaların meme boyutu farklı oluyor simi hem boya hemde verniğe karıştırabilirsin senin uygulamada nasıl yapmak istemene kalmış

https://ty.gl/ojztl5lnnx
    Bunu almıştım en ince bulduğum buydu.
    Tabancayı biraz tıkamıştı
    Sprey e koysam sürekli çalkalasam tıkar mı acaba işte bilemedim daha incesi var mı ki

Olmadı boyayı atarım simi de avcuma döküp boya ıslakken sıca sıcana üflerim 😁😁

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    o aldığın hobi amaçlı ürünlerden boya simleri çok daha ince oluyor spreyin bunu atabilme ihtimali yok diğer türlüde bölgesel farklılık olur anca sprey dolum yapan yerlerle konuşup altın simli istiyorum derseniz o şekilde yaparlar ya da boyama yapan yere direk vericeksin onlar boyayacak eğer parça çok büyük değilse zımparsını vs at hazırla onlar boyasın hem düzgün olur hem de uğraşmazsın arada görsel fark çok oluyor

https://ty.gl/n9sr3r4w7g
    Biraz daha araştırdım bunu buldum
    Resimli değerlendirmeye tıkladım sim boyutu(bu boya simi olmasına rağmen) benim aldığım simden daha büyük kalın sanki.
    Bu galiba boya ama kovaya döküp duvara fırçayla atılan diye düşünüyorum bu hiç olmaz 😁

Sanayide tüm otoboyacılar boyasını 1 dükkandan alıyor. Oraya gittim orda da sim yoktu zaten spreye de orda basıyolar normal kaporta boyacısı basmıyor.

Normal otoboyacısına gittim sim getir tabancayla atarım ben diyo onlarda sim bulamıyor.

Olmadı dediğim gibi normal spreye bastırıp boya atıp en son avcuma sim koyup boya ıslakken üflicem üstüne yapışıp kuruyacak. Tek ihtimali bu galiba 😄

Elim biraz yatkın daha önce çamurlukları boyadım fabrikasyon gibi olmuştu ego yapmak gibi olmasın. Deneyecem bakalım teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)