Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motordan gelen piyano sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Mondial superboy marka motordan piyanolardan ses geliyor motor soğukken ses yok ısınınca ses çok geliyor değiştirsem mââliyeti ne olur yada böyle kullansam Bi sorun yaratırmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Sizin sorununuz büyük ihtimal subap ayarı gevşekliği, fabrikanın belirttiği ölçüleri ayarlayın ve tekrar deneyin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Önce süpap ayarı yapıp bir deneseniz?

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazıl Say binmiştir belki.

espresso bunu beğendi.

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin sorununuz büyük ihtimal subap ayarı gevşekliği, fabrikanın belirttiği ölçüleri ayarlayın ve tekrar deneyin.
    Subap ayarını yeni yaptık ses halen devam ediyor usta arkadaş bu tip eksi motorlar sesli çalışır dedi alt motor cdı değil mgv

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Mertcan0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarını yeni yaptık ses halen devam ediyor usta arkadaş bu tip eksi motorlar sesli çalışır dedi alt motor cdı değil mgv
    Bu blokta nasıl olurda ateşleme Cdi olmaz (Cdi beyni ve ateşleme bobini), bana kalırsa sizin ustanız pek anlamıyor ve subap ayarını düzgün yapamamış olabilir, kendim bu tarz Cg bloğu ile çok uğraştım ve dediğiniz gibi hiç bir türlü öyle piyano sesi ile rastlamadım, ayarın kontrolünü 0.05mm ile sentede deneyin eğer tatlı sıkılıkta değilse veya çakı girmiyorsa o ayar olmamıştır, subaplarıda çakı kullanmadan ayarladıysa mümkünse bir daha oraya gitmeyin.
    maktama bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Mertcan0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Subap ayarını yeni yaptık.." derken nasıl yaptınız? Sentil çakısıyla motorun değerlerine göre mi yoksa usta işi" benim elimin ayarı çok iyiydir" olayıyla mı? Hani 2.'si ise o ayarı yapılmamış sayabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)