Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter varyator değişti ama uğultu sesi var

Motovento
    REKLAM ALANI
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Merhabalar kendim yaptım bakımları varyatoru ve kayışı set halinde komple değiştirdim lakin bir uğultu ıslık gibi garip bir ses var motor 125 lik Çinli scooter 2005 model bisan lifan Pasifik 125 malzemeler yeni olduğu için mi acaba bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yeni varyatörün 500/1000 km alışma süreci var

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Normal mi yanii

Evet varyatör sıfır takıldıysa bi aşınma süresi oluyo. Bu süre zarfında motorun çokta yakabilir olması gerekenden fazla kalkarken titremede yapabilir. Bagaları da değiştiysen 500/1000 km arası düzelir. 200km de olabilir.300km de. Ama zamanla düzelicek endişe edicek bişey yok. Kafanı çok o sese takma takarsan hiç azalmaz

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yağlanması gereken bir iki kısım var. Doğru şekilde yağlanmadıysa ciddi sorun yaşarsınız. Doğru şekilde yağlamadıysanız da ciddi sorun yaşarsınız. Ayrıca ses arka varyatörden de geliyor olabilir, bunu da değerlendirmeniz gerek.

Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Hepsi set halinde değişti ön arka varyator kayış aynı zamanda şanzıman yağı değişti videolarda herkes değiştiriyor hiç yağ süren görmedim bir kişi bagalara gres uygulamisti okadar üzerindeki eski varyator 17 senelik 40000km civarı kullanıldı kendim yaptım herşeyimi gidişi kalkış felan gayet iyi sadece uğultu ya takıldım

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ön varyatörde iç burç, arka varyatörde pimli burçlar yağlanır. Grafit gres, lityum sabun esaslı gres, en kötü ihtimalle rulman gresi ile. Aksi halde parçalarda anormal aşıntı ve ses sorunu, çekiş sorunları ve ardından parça aşırı yıprandığından arızalar baş gösterir. Bahsettiğiniz kayıcılar ise yağlanmaz, bagalara(ağırlıklara) yağ sürülmez, hatta değdirilmez.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön varyatörde iç burç, arka varyatörde pimli burçlar yağlanır. Grafit gres, lityum sabun esaslı gres, en kötü ihtimalle rulman gresi ile. Aksi halde parçalarda anormal aşıntı ve ses sorunu, çekiş sorunları ve ardından parça aşırı yıprandığından arızalar baş gösterir. Bahsettiğiniz kayıcılar ise yağlanmaz, bagalara(ağırlıklara) yağ sürülmez, hatta değdirilmez.
    Yukarıda yazılmış olan burç vs. yağlamalarını yapmadığınız durumlarda burç yanar. Eğer boşluk oluşursa uğultudan daha fazla sorunlarınız olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)