Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motoru yıkadıktan sonra oluşan daha iyi sürüş hissi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman en ucuzundan bulaşık deterjanı alayım. köpürtür hem de çizmez.
    Olmaz, en güzel Dalin bebe şampuanı ile olur Onlar bebeyimissss.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bulaşık deterjanı, sıvı el sabunu kullanılacaksa köpük sonrası durulamak gerek. Dalin bebe şampuanı kullanılacaksa durulamaya gerek yok, temiz bezle üzerinden geçerek kurulamanız yeterlidir.
    espresso, Cyan ve levend84 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal şampuan al nötr olandan zaten kaç kez kullanılıyor 1 çay bardağı koyup karıştırıoyrsun.kolay yöntemi 5litre içmesuyu al onu önce iç sonra bu şampuandan 1 çay bardağı dök benzinlğie git.orda içine suyu bas anında köpürcek zaten 5 liralık bir sünger ile sür sürüştür durula tamam.scooter senin motor galiba o yüzden her yeri plastik daha kolay solar daha kolay yıpranır.benim motorda mesela depo var metal arka kuyruk yok komple sele ön çamurluk o kadar baya çıplak yani.birde iyi kötü hızlı cila al derim.temizken güzel bir bezle ara ara sil baya parlar plastik aksamı korur hemde
    Evin önünde kaldırımda apartmanın bahçesindeki hortumla yıkayacağım yine. Bahçenin girişinde 3-5 basamak merdiven var bahçeye indiremiyorum ama kaldırıma eriyor hortum.

Asperox'u fısfıslı şişede diye almıştım. camsil olmaz mı? zarar vermesin yeter. zaten benim motor xmax, her yeri plastik aksam, sıçramış yağ falan da yok, toz var yalnızca, tozu ne olsa çıkarır yeter ki zarar vermesin.

fıs fır cam sil sıksam sonra hortumla su tutup durulasam yeter, sonra sele ve ön cam vb. gibi fazla uğraştırmayacak yüzeyleri temiz bezle kurularım miss gibi olur. bir iki saat kuruduktan sonra brandasını örter bırakırım yerine.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Evin önünde kaldırımda apartmanın bahçesindeki hortumla yıkayacağım yine. Bahçenin girişinde 3-5 basamak merdiven var bahçeye indiremiyorum ama kaldırıma eriyor hortum.

Asperox'u fısfıslı şişede diye almıştım. camsil olmaz mı? zarar vermesin yeter. zaten benim motor xmax, her yeri plastik aksam, sıçramış yağ falan da yok, toz var yalnızca, tozu ne olsa çıkarır yeter ki zarar vermesin.

fıs fır cam sil sıksam sonra hortumla su tutup durulasam yeter, sonra sele ve ön cam vb. gibi fazla uğraştırmayacak yüzeyleri temiz bezle kurularım miss gibi olur. bir iki saat kuruduktan sonra brandasını örter bırakırım yerine.
    Camsillerin çoğunun içeriğinde sirke var galiba hep görüyorum sirkeli falan diye. Sirke de bildiğimiz asit demek. O yüzden plastik kaporta aksamından uzak tutuyorum ben. Xmax için Markalı bir tane Cilalı oto şampuanı kullanıyorum.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Camsillerin çoğunun içeriğinde sirke var galiba hep görüyorum sirkeli falan diye. Sirke de bildiğimiz asit demek. O yüzden plastik kaporta aksamından uzak tutuyorum ben. Xmax için Markalı bir tane Cilalı oto şampuanı kullanıyorum.
    vazgeçtim, yıkamak zahmetli işmiş, o kadar uğraşana kadar sürerim, gezerim. zaten ilk sürüşte takrar aynı tozlanacak.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5

Valla cam sil ile alakalı bir şey duymadim bilmiyorum.tahminimce memnun kalmazsın leke leke olabilir.sen hiç uğraşma araç sampuanı al devam et.n11 den vs bakabilirsin ph0 nötr yazan al geç
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Servisten servise yıkanıyor. Hayatta uğraşmam, yıkamaya uğraşacağım zamanı gezmeye harcarım.
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla cam sil ile alakalı bir şey duymadim bilmiyorum.tahminimce memnun kalmazsın leke leke olabilir.sen hiç uğraşma araç sampuanı al devam et.n11 den vs bakabilirsin ph0 nötr yazan al geç
    Yine AEA nın bir videosunda (kask temizliği) camsillerin yavaş yavaş kaskları erittiğini bahsediyordu, alternatif olarak oto yıkamacılara gitip fiyat almak olur 25 tl civarı derlerse iyi sonuç alınırsa öyle bir yöntemde yapılabilir.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Standart Camsil'de bir miktar izopropil alkol var, metil ve etil alkol kadar saldırgan değildir. Buna ek olarak bitki kökenli bir temizleyici, parfüm, koruyucu ve sabitleyici bileşenler var. Kaska da motorun boyaya da zarar vereceğini hiç zannetmem. Kuş sıçıyor her ikisine de ona dayanıyorlar, camsilden mi bozulacaklar?
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servisten servise yıkanıyor. Hayatta uğraşmam, yıkamaya uğraşacağım zamanı gezmeye harcarım.
    Olur mu ya yıkanmamış motora insanın binesi gelmez.

Şöyle karşıdan bakınca ışıl ışıl parlayacak makina.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yil 6800km kullanmisim, 2 kez yikanmis demek oluyor.
    espresso bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet

Şöyle karşıdan bakınca ışıl ışıl parlayacak makina.
    Uzun yolda fara ve cama sinek böcek çekirge vs yapışıp kalıyor ya hani , ben o görüntüyü çok seviyorum yıkatasım gelmiyor , çamurda sürmekten hazzetmem ama bazen kros motor görüyorum heryeri kurumuş çamur dolu , bayılıyorum o görüntüye :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda fara ve cama sinek böcek çekirge vs yapışıp kalıyor ya hani , ben o görüntüyü çok seviyorum yıkatasım gelmiyor , çamurda sürmekten hazzetmem ama bazen kros motor görüyorum heryeri kurumuş çamur dolu , bayılıyorum o görüntüye :D
    Evet aynı fikirdeyim hatta "savaş yaraları/battle scars" diyorum
    espresso bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkesin zevkine saygı duyarım. Kirli görmek hoşunuza gidiyorsa sesimi çıkarmam. Fakat arka tekerde (jant) yağ damlası görsem çıldırırım. Elinde vileda camsil ile evin içinde dolanan kadınlar gibi dönerim motorun etrafında.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Dayioğlu o dediğin psikolojik.

Hindistanda 50 senedir yikanmayan gundi dayiyi ganj nehrinde boy abdesti almak suretiyle yikamişlardi.dayi 2 gun sonra öldü.

Kisaca,kokar mokar tok tutar,sen yinede tesisata fazla su tutma.
    espresso, Cyan, Motoseverrr ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Motosikletinizi yıkadınız ve her yerini kuruladım zannedip görmediğiniz bir çok yeri ıslak bıraktınız ve oralar eğer metal aksam ise korozyon başladı, Hele hele bir de motor tam soğumamışken manifold ve egzoz kısmını da yıkadınız ve bir kaç yıkama sonrasında oralar da kararmaya başladı. Soketlerin içine su girdi ve o soketlerin uzantısı olan elektronik aksamlar için bozulma riski oluştu, bujiler ıslanabilir, ekranın içine su kaçabilir vs.vs.. yani motosiklet yıkamak aslında hiç mantıklı değil onun yerine sürekli olarak zincir bakımı yapıp Motulun susuz yıkama ürünü olan E1 Wash&Wax kullanılabilir. Ben öyle yapıyorum.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletinizi yıkadınız ve her yerini kuruladım zannedip görmediğiniz bir çok yeri ıslak bıraktınız ve oralar eğer metal aksam ise korozyon başladı, Hele hele bir de motor tam soğumamışken manifold ve egzoz kısmını da yıkadınız ve bir kaç yıkama sonrasında oralar da kararmaya başladı. Soketlerin içine su girdi ve o soketlerin uzantısı olan elektronik aksamlar için bozulma riski oluştu, bujiler ıslanabilir, ekranın içine su kaçabilir vs.vs.. yani motosiklet yıkamak aslında hiç mantıklı değil onun yerine sürekli olarak zincir bakımı yapıp Motulun susuz yıkama ürünü olan E1 Wash&Wax kullanılabilir. Ben öyle yapıyorum.
    Kuru yer kalmamasi lazım hocam

3 gidona
    3 depoya
    3 de tekerlere su çekmek şart
    espresso ve atalayalper bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    O zaman en ucuzundan bulaşık deterjanı alayım. köpürtür hem de çizmez.
    Pril'in eli yormasın diye losyonlu olanı var krem gibi yumoş yumoş. Dalin'im bitmiş onunla yıkadım en son, cincik gibi. Yağı da güzel söküyor bulaşık deterjanları, yumuşak versiyonları da var böyle, Aloe Vera'lı Frosch alırdık kur düşük olsa.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    üşenen arkadaşlar yılda 1 motoru siler yıkarsa üşenir tabi.ben haftada en az 1 kez tozunu alıyorum.yani tam kirlenmeden temizlemiş oluyorum.10 dakika yetiyor hatta artıyor.leş gibi bir motoru komple temizlemek 1 saati geçen bir süre.bu süreye kimse sabredemiyor haliyle kieli şekilde aylarca biniyor.tam kirlenmeden temizlerseniz hiç bu işlere bulaşmazsınız.zaten bi zahmet temiz temiz binin 130 140 binden aşada motor kalmadı rüyamda görsem inanmayacağım fiyatta bir motora biniyorum.2 sene önce kawasaki h2 veriyorlardı o paraya
    atalayalper bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sizde de oluyor mu bilmiyorum bendeniz motoru yıkadıktan sonra yağ gibi aktığını hissediyorum. Neden oluyor anlamadım motorun çalışması bile değişiyor. Üzerindeki toz toprak mı etki ediyor yoksa tamamen psikolojik bir hadise midir?
    Tamamen piçikolojik

Motoru yıkamak yerine kendin yıkan.

Bak zihnin ne kadar berrak olacak

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)