Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BABAYI İKNA ETME

Motovento
    REKLAM ALANI
    bora efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Merhabalar ben Bora 16 yaşındayım tekirdağda yaşıyorum A1 ehliyetim var aldım ehliyetimi.Konuya gireyim
    Babama motor istedğimi söyledim okul için dükkana gitmek için vs 125 Drift gösterdim beğendi ama sana 125 almam diyor ama 80cc lik scooter alırım diyo anlatamadım derdimi diyorki onla kaza yaparsın şehir içi kaçla gidicem ve kaza yani hertürlü yaya iken bisiklet sürerken bile olabilir nasıl 125lik motora ikna edeirm Lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 250
    Alıntı bora efe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben Bora 16 yaşındayım tekirdağda yaşıyorum A1 ehliyetim var aldım ehliyetimi.Konuya gireyim
    Babama motor istedğimi söyledim okul için dükkana gitmek için vs 125 Drift gösterdim beğendi ama sana 125 almam diyor ama 80cc lik scooter alırım diyo anlatamadım derdimi diyorki onla kaza yaparsın şehir içi kaçla gidicem ve kaza yani hertürlü yaya iken bisiklet sürerken bile olabilir nasıl 125lik motora ikna edeirm Lütfen
    Bende sen öyle deyince hiç izin vermiyor sandım, zor kısmını atlatmişsin 80 le onun arasında zaten bir fark Yok kaza yapan 80likte de yapar de . İkna etme konusuna gelince de driftin piyasası olduğundan bahset bir süre sonra satmak isteyince daha fazla kâr ederiz diye konuş mantıklı gelecektir.

Bnde 16 yaşımdayken ilkten istememişlerdi sonra işe git gel diyerekten birsekilde ikna ettim onay almasamda gittim aldım sonra ikna ettim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    4 yıl 80cc ile idare et, 18 yaşını geçip yetişkin bir insan olunca kendi paranla istediğin motoru alırsın. 18 yaşına kadar baban ne derse ona uymak durumundasın.
    KROSNO, killingroad, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    ilk motorumu 28 yaşımda aldım.Motorlar kaçmıyor. En basit motoru al başla.
    OkanGul bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Bu konuda sıkıntı çekmeyen az insandan biriyim.Alırken direk al bin dedi.Geçen motoru sattım niye sattın biniyodun dedi.Bazen evde oturunca niye gidip motora binmiyosun dolaş diyo.Bence burdaki etken karakteriniz sakin araba motor süreceğinizi biliyorsa sıkıntı olmuyor.Ben arabamı da sakin sürerim motorumu da tabi arada gazlamalar vs olur ama genellikle sakin temkinli.Kaza vs konusunda da ailem olacak olursa olur ona yapcak bişey yok diyor.Bence de önlem alınmalı ama olacak olan da oluyor.

Bence babanın sözünü dinle.
    yamtareroglu bunu beğendi.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Bora selamlar, senden daha küçük yaşta motosiklet kullanmaya başlamış bir abin olarak diyeceğim şu, Scooter başlarda epey hoşuna gidecek, Trafiği iyice öğren, tecrübe kazan. öbür yaza istediğin motoru alırsın bir şekilde. 80cc motosikleti bile almak isteyip alamayan bir çok arkadaşın var öyle de düşün lütfen. Zaman herşeyi yoluna koyar. Sevgilerle.
    chcts1, KROSNO ve espresso bunu beğendiler.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Artık Yok...
    80cc likten kasıt yüksek ihtimal 50cc den çevirme 80 liktir .. çünkü genelde 80 likler öyle satılıyor ..

Babana aynen şunu söyle 80cc likte trafik sigortası yok bir araba bana çarparsa yada ben bir arabaya çarparsam trafik sigortası olmadığı için ben her şeyi cepden ödemek zorunda kalıcam yada sen de..

Bugün bir egea linea clio megan sadece kapısı değişimi boya işçilik servis ücreti dahil minumum 10 bin tl tutar baban bu tip masrafları kendi cebinden ödemeye razıysa alsın 80cc ..
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    babayı ikna edersin
    bora efe bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80cc likten kasıt yüksek ihtimal 50cc den çevirme 80 liktir .. çünkü genelde 80 likler öyle satılıyor ..

Babana aynen şunu söyle 80cc likte trafik sigortası yok bir araba bana çarparsa yada ben bir arabaya çarparsam trafik sigortası olmadığı için ben her şeyi cepden ödemek zorunda kalıcam yada sen de..

Bugün bir egea linea clio megan sadece kapısı değişimi boya işçilik servis ücreti dahil minumum 10 bin tl tutar baban bu tip masrafları kendi cebinden ödemeye razıysa alsın 80cc ..
    Merhaba, 50 cc ye istersen sigorta yaptıramıyor musun ? Muaf diye biliyorum sadece, yasagı olmasa gerek ? Ki eli kulagındadır sigorta konusu gundeme gelmişti zaten.

https://www.cnnturk.com/video/turkiy...orunlu-sigorta

Fikrimi söyleyeyim, 16 yasında bir genç adayına 80 cc motosiklet yeterli gelir. 60 km/h ile olası kaza 100 km/h ile olandan yeğdir.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 50 cc ye istersen sigorta yaptıramıyor musun ? Muaf diye biliyorum sadece, yasagı olmasa gerek ? Ki eli kulagındadır sigorta konusu gundeme gelmişti zaten.

https://www.cnnturk.com/video/turkiy...orunlu-sigorta

Fikrimi söyleyeyim, 16 yasında bir genç adayına 80 cc motosiklet yeterli gelir. 60 km/h ile olası kaza 100 km/h ile olandan yeğdir.
    50cc motorsiklet motorlu bisiklet sınıfında geçer yani L1 sınıfın da geçer trafik sigortası yaptırsanız bile geçersizdir yani kaza yapsanız geçmez sadece yaptırmış olursunuz.

Yasa çıkıcak deniyor çıkarsa normal motorsikletle aynı prim ödenecek olursa ikinci el de devasal bir 50cc satılık denizine dönüşecek 50cc hiç bir avantajı kalmıycak .. 50cc ye göre ucuz light bir sigorta yaparlarsa 50-100 tl lik basit hasarları kapsayan bir şey ancak o zaman olur ..
    xtrafrozen bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Baban sana motor almayı kabul etmiş, sen neyin peşindesin.

Yavaş motorla hızlı olmak daha iyidir boşver.
    xtrafrozen ve espresso bunu beğendiler.

Babalar ikna olmaz genelde ve haklılar da. Ne desek boş Benim 16 yaşında evladım olsa bende altına 125cc vitesli motor vermezdim. Tek diyeceğim bu konuda acele etme. 17-18 Yaşında mt-07’ye binen zengin bebelere özenme. Onlar sadece düz yolda gaz açmayı bilir. Bu işte yavaş yavaş pişmek her zaman iyidir.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ilk motosikletimi 41 yasinda kendi paramla aldim, adamin babasi 16 yasinda altina motosiklet aliyor, onu da begenmiyor. Vay arkadas

Baban hakli, ben olsam evden bile kovarim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İlk motosikletimi rahmetli babam bana 14 yaşımdayken almıştı, 100 cc Kinetic Honda Dx idi. Hatta bana "oğlum boşver motosikleti, 2 sene daha bekle 16 yaşına gel, sana bir tane vosvos alırız" demişti, ben de içimden "2 seneye daha çok var, motosikleti bir alalım da 2 seneye Allah kerim, arabayı da alırız" diye düşünmüştüm.

Bence 80 cc ile başlayın, 2-3 aya değiştirtirsiniz. Bu 2-3 ay içinde de efendi gibi sürün, bir kazanız ya da falsonuz olmasın. Babanız size inansın, güvensin. Şu an muhtemelen "benim oğlum daha 16 yaşında ve ayakkabısını bile yardımsız bağlamıyor" diye düşünüyor olabilir. Siz ona güven verin ki 125 cc sürebileceğinize o da ikna olsun.
    Alman_ ve espresso bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    muhtemelen 125cc ile fiyat farkı var, şu devirde biraz babaya da hak vermek lazım.
    espresso bunu beğendi.

bora efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    aksine 125ccler ile arasında birkaç binlira var ama ben 26bin civarı motor istiyorum yani sorumluluk sahibi olduğumu biliyor işte çalışıyorum işten çıkıyorum babamın yanına gidiyorum onun işine yardımcı olmasına montaja gidiyorum elimden de her türlü iş gelir aramızda çok iyi babamla maddi durumda allaha şükür iyi neyse teşşekür ederim herkese

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Eğitim al. Bunları babana anlat

İnsanlar yanlış biliyor. Motor kullanmak, sürüş, gözlem, yorum ve aksiyonla yapılan zihinsel bir aktivitedir.

İnsanlar hemen "ya ne yapacaksın skuterı. Vitesliye geçince zorlanırsın. Onun için vitesli motorla öğrenmeye başla" diye insanları hataya sürüklüyor.

Oysa önce bi denge, yatış, bakış, yol çizgilerinde motorun tepkisi, uzunlamasına yol bozukluklarında motorun tepkisi, aynadan adamı görüdn, hızlı mı geliyor, yavaş mu? O gelene kadar sen geçer misin yoksa yakınında mı? Yokuş yukarı çıkarken U dönüşü, düşük hızlarda sürüş... Hele bi bunları 2 teker üzerinde öğren. Adam U dönüşü yaparken kafada 1.000 soru işareti var, bir de vites-debriyaj-pedal ile uğraşayım derken, düşmeyeceği yerde düşüyor.

Özet: Skuter + Eğitim
    xtrafrozen ve espresso bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    1998 electra glide
    İkna olmazlar kardeşim gireceksin işe alacaksın motorunu ben aldım laf edecekseniz baştan diyin ben evi terkedeceğim diyeceksin ya s*ke s*ke kabul edecekler alışacaklar yada benim gibi gerçekten gideceksin sonra arkandan ağlayacaklar ha bire.

Motosikleti
    Kuba Blueberry 50 cc
    İlk motosikletimi 28 yaşında alabildim. Bende 80 cc kullanıyorum babanın 125 cc istememe sebebi endişeleri veya ekonomik sebeplerden dolayı olabilir. Motosiklet kullanmaktan keyif alıyorsan eldeki ile bir süre yetinmeyi de bilmen gerekiyor.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    parayı veren emri verir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler