Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik konusunda desteğinizi rica ediyorum. (Çıkmayla bir başına)

Motovento
    REKLAM ALANI
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar merhaba, bir çok motosikleti uzun müddet kullanmış olmama rağmen hiç lastik yenilememiş bir arkadaşınızım.

Kötü bir şans eseri lastiğime sanıyorum çivi girip çıktı, lastik tamamen yere oturdu. herhangi bir servise de yakın mesafede olmadığımdan dolayı fitil kullanmak durumunda kaldım, kompresör ile de hava bastım, Yama için özel bir servise gittim bursada, lastiği çıkardıklarında içinin yarıldığını tamir yapılamayacağını aktardılar, serçe parmak boyutunda içten yarılmış durumdaydı lastik. Yama ve işçilik için 250 tl ödeyecektim, Çıkma bir lastik için 400 tl istendi onu takdırdım, Sebebi ellerinde motosikletim jantı boyutumda lastik olmamasıydı.

Şimdi durum şu şekilde, arka lastiğim çıkma ve 2016 8.hafta çıkışlı bir lastik, bayağı da silik sanıyorum ki 40 50 bin km devirmiş durumda. Çöp diyebiliriz.

Ön lastiğim 2021 model 16. hafta üretimi ve 8000 km de, Arkayı sıfır alsam ön eski kalacak, böyle biraz devam edeyim 15 binde vs değiştireyim ikisini desem arka lastik çok kötü durumda.

Ne yapsam bilemedim. Sizlere danışmak istedim, bir bakıma kelle koltukta dolaşıyor gibi hissediyorum. Sizce set almak mı mantıklı ( maddiyatta sorun olmasa doğrudan değiştireceğim ama arka lastik için bile her halükarda kredi kartına dalmam gerekiyor) Yoksa sadece arka lastik alıp sorunsuz devam edilir mi ?

Michelin city grip te devam mı edeyim yoksa pirelli angel serisine mi geçmek gerekir,( Zaten borç ile alınacağı için taksit süresi uzamış olacak), çevremde tanıdık kimse motor kullanmadığı için fikir alış verişi de yapamıyorum.

Biraz uzun oldu affola. Kazasız sürüşler.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Tabiki kesinlikle arkayi yeni lastik al.onu de ya 2-3 bin km sonra al yada arkayla beraber al

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    arkaya Anlas Tourneo tak 20.000 km devam , Citygrip güzel yol tutan bir lastik ama en ufak çivi denk gelse deliniyor..Anlas ı 2014 xmax ve 2017 Piaggio' da .kullandım sıfır sorun , fiyat performans oranı çok iyi..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    xmax için michelin city grip 2 almıştım çok memnun kaldım. önceki üzerinde gelen lastikler de zaten michelin city grip'di, 5 yıl 9binkm kullandım, aşınmasa bile ömrü dolduğu için değiştirmiştim, eski city grip'lere göre city grip 2 yolda daha bir güven veriyor.
    Şimdiye kadar hiç lastik patlama sorunu ile karşılaşmadım. olur da yolda kalmayayım diye yeni lastiklere formulax jel uyguladım, xmax lastik boyutları için için öne 200ml arkaya 250ml ayrı ayrı şişelerde alıp kendim bastım, en azından çivi girerse falan yamayla uğraşmayayım diye.

Normalde doğru olan ve tavsiye edilen set olarak değiştirilmesi ama 2016’dan kalma tamamen bitik lastikle binmektense sadece arkayı sıfırıyla değiştirmek çok daha iyidir. O lastikle ben olsam binmezdim bu lastiklere canımız emanet şakası hiç yok.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)