Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet ikinci el fiyat oranları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ben kimsenin istediği fiyatta değilimde piyasa artık iyicene tuhaf oldu eskiden git derdik bajaj al honda Yamaha al zarar etme falan şimdi onuda diyemiyoruz millet sohbetlerde tavsiye istiyor git en kötüsü cbr250 al diyorum abi onun ikinci eli 60 bin olmuş diyor mt25 al diyorum ikinci eli temizi düzgünü 80-90 dan başlıyor diyor bajaj al diyorum oda 50 civarları diyor yahu bu rakamlar heleki genç bireyler üçü beşi bir araya zar zor getirmiş gençler için ciddi rakamlar artık öyle bir noktaya geldim ki gençlere tavsiye ederken ne bulursan al kafasına gelmek üzereyim hani eskiden yedek parça ikinci el bende hala öyle ön planda ama artık belli fiyatlarda onuda göz önünde bulundurmamak lazım hani bir şey bulsa kaliteli bir marka olsun Japon Alman İtalyan taiwan falanda olur kymco sym Hintli de olur yeterki al kafasına geliyoruz artık..

Şaka gibi sahibinden de demin arama yaptım 20-50 bin tl arası seçtim 250cc üstü seçtim ki esas amacım 400-500cc üstü seçmekti ama seçeneklerde o yok 423 ilan çıktı zaten 390 yanlış ilanlar 50cc 125cc lik makineler yanlış açmışlar ilanları girdim saydım toplasanız 400cc üstü 35 tane ilan var ortalama ki 35 tanenin 30 tanesi de alınmıycak pert sorunlu arızalı hacizli satışı verilemeyen kısaca sıkıntılı motorlar .. yazık bu insanlar ikinci elden bile 50 bin tl ye bile eli yüzü düzgün hadi yüksek hacimi geçtim 400-500cc orta hacim bir motor bile almaya kalksalar motor yok hiç bir markada yok ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikinci el fiyatı olarak verdiğin tüm fiyatlar ya cok eski ya hasar kayıtlı motorlardır bilgin olsun.
    o dediğin motorlar 60 - 100 - 120 k ikinci elleri

%180 enflasyon olan bir ülkede, böyle ekonomik bir krizde ikinci elcileri cok suclamamak lazım. Bir insana yemek ve yer vermez sosyal hak tanımazsan o insan benliğini tanımlayamaz ve farklı şeylere başvurur. Legal olan işlemler ise ikinci el piyasasını yükseltir.

Mesela sana söyle söyleyeyim, bende 25 k da 2016 model ns200 var. Bu motorun piyasası su an bana göre 50-55 . Eğer bunu satıp aynı gün baska motor alacak isem 55' e bırakırım.

Ancak bunu satıp motor arayışına gireceksem bu zam bombardımanında kendime emniyet stogu koyarım 60dan 1 kuruş asagı inmem. cünkü elimdeki TL her gecen gün değer kaybedecek.

Bak bu durumda benim ilanımı gören 2017 abs ns200 sahipleri o 60 diyorsa ben 68 derim diyecek.

Zaten bu nedenle su an 10bin km ve altı tüm ns200 modelleri sıfırdan 2-3 k daha pahalıya satılıyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Aynen bak taze örnek arkadaş konu açmış 65bine kadar motor demiş o fiyata motor bile bulsa temiz bir şey mutlu olsun bajaj cbr250 nk250 dışında motor aklıma gelmedi cbr250 nin bile temizi çok zor ..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bak taze örnek arkadaş konu açmış 65bine kadar motor demiş o fiyata motor bile bulsa temiz bir şey mutlu olsun bajaj cbr250 nk250 dışında motor aklıma gelmedi cbr250 nin bile temizi çok zor ..
    Moral bozmayalım da 65.000'e motor yok bence. Bir iyi laptop bir iyi telefon kaç para ki 65.000'e motor arıyoruz? Saçma oluyor biraz...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moral bozmayalım da 65.000'e motor yok bence. Bir iyi laptop bir iyi telefon kaç para ki 65.000'e motor arıyoruz? Saçma oluyor biraz...
    Üzücü ama bunlara cidd paralar heleki hayat yolunun başında yeni işe girmiş üç beş bir araya getirmiş motora heves etmiş insanlar için ..
    sadece öyle insanlar değil evli arabasını almış çoluklu çocuklu motor için köşeye üç beş atmış zar zor 50 yi 60 bir araya getirmiş insanlar içinde zor ..

Geçen arkadaş 60-70 bini var scooter bakıyor yüksek hacim normalde huyum değil ama başka motorda aklıma gelmedi 2006-2007 burgman önerdim ..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Üzücü ama bunlara cidd paralar heleki hayat yolunun başında yeni işe girmiş üç beş bir araya getirmiş motora heves etmiş insanlar için ..
    sadece öyle insanlar değil evli arabasını almış çoluklu çocuklu motor için köşeye üç beş atmış zar zor 50 yi 60 bir araya getirmiş insanlar içinde zor ..

Geçen arkadaş 60-70 bini var scooter bakıyor yüksek hacim normalde huyum değil ama başka motorda aklıma gelmedi 2006-2007 burgman önerdim ..
    Hayat yolunun başında, yeni işe girmiş kenara 3-5 atıp motor alamayan gençler de motor almayacak o zaman. Gençler isyan etmeden düzelmez, motorların pahalı olması da sorunlardan en küçüğü. Bizde gençler kazık kadar olana kadar ailelerinin evinde yaşıyorlar, çalışmaya başlasalar da ev kirası, geçim gibi dertleri fazla olmayınca kazandıkları para yetiyor gibi görünüyor ama işte motor, araba gibi şeyleri alamıyorlar. 18 yaşına gelen genç artık yetişkin olmuş sayılır, kendi evinde kendi geçimini sağlamalı, bunu yapamıyorsa da isyan etmeli. Yok ki öyle bir ortam.
    Öz_Musti, DickName ve Cyan bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayat yolunun başında, yeni işe girmiş kenara 3-5 atıp motor alamayan gençler de motor almayacak o zaman. Gençler isyan etmeden düzelmez, motorların pahalı olması da sorunlardan en küçüğü. Bizde gençler kazık kadar olana kadar ailelerinin evinde yaşıyorlar, çalışmaya başlasalar da ev kirası, geçim gibi dertleri fazla olmayınca kazandıkları para yetiyor gibi görünüyor ama işte motor, araba gibi şeyleri alamıyorlar. 18 yaşına gelen genç artık yetişkin olmuş sayılır, kendi evinde kendi geçimini sağlamalı, bunu yapamıyorsa da isyan etmeli. Yok ki öyle bir ortam.
    Gençler isyan etmeden derken hangi gençlikten veya hangi ülkenin gençliğinden bahsediyorsun, bu gençlikten bir beklentin mi var ekmek elden su gölden yaşıyorlar hepsi lay lay lom derdindeler.

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Ne konuşuyorsun la sen değişik. Ne laylaylomu günde 10 saat çalışıyorum asgeri ücrete motoruma lastik ve eksik parçaları almak için. Ulan yurtdışında yaşıtlarım 1 aylık emekle neler yapıyor ben ne yapıyorum. Kışın gidip dağda ders veriyorum tüm gün. Bu mu laylaylom. Küfür ederim sana ban yemek istemiyorum işine bak

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne konuşuyorsun la sen değişik. Ne laylaylomu günde 10 saat çalışıyorum asgeri ücrete motoruma lastik ve eksik parçaları almak için. Ulan yurtdışında yaşıtlarım 1 aylık emekle neler yapıyor ben ne yapıyorum. Kışın gidip dağda ders veriyorum tüm gün. Bu mu laylaylom. Küfür ederim sana ban yemek istemiyorum işine bak
    işte böyle laylaylom olmadan günde 10 saat çalışan gençlerin en büyük sorunu bir araya gelebilip isyan edememek. Herhangi bir avrupa ülkesinde, mesela Fransa'da çok daha hafif saçmalıklar olunca genler Paris'de hayatı felç ediyorlar ve bu şekilde istediklerini de alıyorlar. Bu tür sorunların düzelebilmesi olsa olsa gençlerin enerjisi ve öncülüğü ile olur, yaşlılar zaten enerjileri de yoktur, zaten sistemin çarkları arasına iyice girmişlerdir, ancak gençlikte isyan edilir. Bizde yok, isyan eden bir avuç gence de anarşist-terörist diyorlar. Asıl terör gençlerin çoğunun kendi başlarına geçimlerini saplamayazlarken bayilerde sıfır araç kalmamasıdır.
    Cyan, DickName ve GoGi bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Tutturmuşsunuz yurt dişi şöyle yurt dışı böyle burası Türkiye sen kendi işini gücünü geleceğini düşün. Bu gençlikten te çok şey bekleme.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    fiddle 3 ü bir ay önce aldım hayatımda sıfır motora bu kadar vereceğim aklımın ucundan bile geçmezdi; eski kasa ybr ler 35-40 dan başlıyor yapacak bir şey yok. Uzun bir süre sarı siteye girmeye düşünmüyorum piyasa öyle illallah ettirdi beni...

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Bir defa geldiğim hayatımda, benimle aynı dünyada yaşayan bir başka yaşıtımın benden çok daha rahat, güzel bir hayat yaşamasına imrenmem ve çok çok daha alt sınıfa bir hayat yaşadığım için bunu değiştirmek istemem sana batıyor mu?.
    GoGi ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bir defa geldiğim hayatımda, benimle aynı dünyada yaşayan bir başka yaşıtımın benden çok daha rahat, güzel bir hayat yaşamasına imrenmem ve çok çok daha alt sınıfa bir hayat yaşadığım için bunu değiştirmek istemem sana batıyor mu?.
    Böyle diyenleri önemseme, fırsatını bulursan bir şekilde yurtdışına çık derim.
    Bizden geçti artık.
    GoGi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tutturmuşsunuz yurt dişi şöyle yurt dışı böyle burası Türkiye sen kendi işini gücünü geleceğini düşün. Bu gençlikten te çok şey bekleme.
    Üstadım, eski zamanlarda yurtdışındaki yaşıtlarımız nasıl yaşar, hayat standartları nasıldır, iletişim olmadığı için bilinmezdi. Şimdi artık iletişim çağındayız ve dünyada gençler nasıl yaşıyor, biliniyor. Hayat standartlarının iyileştirilmesini istemek sizlere farklı geliyor. Öğrencinin kalacak evi, yurdunun olmaması konuşulmaz ama bunun karşılığında laylaylom gençlik denmesi haksızlıktır. Aynı şey yaşlılar için de geçerli. Emekliler, aldıkları emeklilik ikramiyeleriyle dünya turu yapar. Bizde bu durum böyle mi? Böyle olmaması sizi rahatsız hiç etmiyor mu?
    Şöyle bir de örnek vereyim. İş hayatıma ilk başladığımda mail atmayı bilmiyordum. Basbayağı ne yazacağımı, nasıl yazacağımı, nasıl hitap edeceğimi bilmiyordum. Kimseye soramıyordum da. Ama şimdiki gençler çatır çatır konuşuyor, soruyor ve sorguluyor. Bizlerin nesli ile şimdiki neslin arasındaki fark bu. Hepsine de bu zamana kadar yardımcı oldum, olmaya da devam ediyorum.
    espresso bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ben kimsenin istediği fiyatta değilimde piyasa artık iyicene tuhaf oldu eskiden git derdik bajaj al honda Yamaha al zarar etme falan şimdi onuda diyemiyoruz millet sohbetlerde tavsiye istiyor git en kötüsü cbr250 al diyorum abi onun ikinci eli 60 bin olmuş diyor mt25 al diyorum ikinci eli temizi düzgünü 80-90 dan başlıyor diyor bajaj al diyorum oda 50 civarları diyor yahu bu rakamlar heleki genç bireyler üçü beşi bir araya zar zor getirmiş gençler için ciddi rakamlar artık öyle bir noktaya geldim ki gençlere tavsiye ederken ne bulursan al kafasına gelmek üzereyim hani eskiden yedek parça ikinci el bende hala öyle ön planda ama artık belli fiyatlarda onuda göz önünde bulundurmamak lazım hani bir şey bulsa kaliteli bir marka olsun Japon Alman İtalyan taiwan falanda olur kymco sym Hintli de olur yeterki al kafasına geliyoruz artık..

Şaka gibi sahibinden de demin arama yaptım 20-50 bin tl arası seçtim 250cc üstü seçtim ki esas amacım 400-500cc üstü seçmekti ama seçeneklerde o yok 423 ilan çıktı zaten 390 yanlış ilanlar 50cc 125cc lik makineler yanlış açmışlar ilanları girdim saydım toplasanız 400cc üstü 35 tane ilan var ortalama ki 35 tanenin 30 tanesi de alınmıycak pert sorunlu arızalı hacizli satışı verilemeyen kısaca sıkıntılı motorlar .. yazık bu insanlar ikinci elden bile 50 bin tl ye bile eli yüzü düzgün hadi yüksek hacimi geçtim 400-500cc orta hacim bir motor bile almaya kalksalar motor yok hiç bir markada yok ..
    Hocam ikinci paragraf’ı okuyunca hangi yılda takılıp kaldınız diye soracaktım.

Ama benim şaşırdığım nokta enfeksiyon ve bu fahiş fiyatlar dün gerçekleşmedi.Niye sanki daha yeni olmuş gibi muamele yapıyorsunuz anlam veremedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençler isyan etmeden derken hangi gençlikten veya hangi ülkenin gençliğinden bahsediyorsun, bu gençlikten bir beklentin mi var ekmek elden su gölden yaşıyorlar hepsi lay lay lom derdindeler.
    Hocam niye genelleme yaparak konuşuyorsunuz.Biraz açık fikirli olsaydınız bu cümleleri yazmadan önce belki bana hep böyleleri denk gelmiştir deyip bir tartardınız.Ama gördüğüm kadarıyla sizde o da yok.Ama sizin gibilere normal.Son cümlenizden anladığım kadarıyla sizin çevrenizdeki gençler el ekmeği ve göl suyuyla gayet nezih bir yaşantı sürüyorlar!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte böyle laylaylom olmadan günde 10 saat çalışan gençlerin en büyük sorunu bir araya gelebilip isyan edememek. Herhangi bir avrupa ülkesinde, mesela Fransa'da çok daha hafif saçmalıklar olunca genler Paris'de hayatı felç ediyorlar ve bu şekilde istediklerini de alıyorlar. Bu tür sorunların düzelebilmesi olsa olsa gençlerin enerjisi ve öncülüğü ile olur, yaşlılar zaten enerjileri de yoktur, zaten sistemin çarkları arasına iyice girmişlerdir, ancak gençlikte isyan edilir. Bizde yok, isyan eden bir avuç gence de anarşist-terörist diyorlar. Asıl terör gençlerin çoğunun kendi başlarına geçimlerini saplamayazlarken bayilerde sıfır araç kalmamasıdır.
    Hocam söyleyeceklerimi bireysel almayın ama siz gençlere ne verdiniz de neyi istiyor neyin hesabını soruyorsunuz ki ?Bize zamanında oy verip yada karşısında durmayıp başa getirdiklerinize “şimdi gençler engel olsun”diyorsunuz.Kendiniz de söylemişsiniz birşey yapmaya çalışanları sindirmek için ellerinden gelenleri yapıyorlar.Her gün kendi gibi düşünmeyenleri sindirmek için bir yasa daha çıkartıyorlar.Bu gücü ellerine bizler mi verdik ki bir çırpıda biz alalım.Gelin hep beraber yapalım birlik olalım bile diyemiyorsunuz Siz yapın diyorsunuz çünkü elinizi taşın altına koymaya korkuyorsunuz altında kalırsınız diye.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı just4techno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiddle 3 ü bir ay önce aldım hayatımda sıfır motora bu kadar vereceğim aklımın ucundan bile geçmezdi.
    Problem biraz da burada...

Dolar 1.5 iken 4 olacağı kimsenin aklına geliyor muydu? 4 iken 9? 9 iken 18? Şimdi biri çıkıp "Dolar 50 lirayı geçer, alım gücümüz bugünün üçte biri olur" derse tepkimiz n'olur?

Eskiden beri "Türk insanının pragmatizmine güvenim tam, cepler boşaldıkça beyne daha çok kan gidecektir" şeklinde düşünüyordum ama fazlaca naif bir bakış açısı bu galiba...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Efendiler, kardeşlerim...

Ülke ekonomileri "kabaca" bakkal, ev ekonomisi gibidir. Birisinden bir mal alırsın, onu biraz düzeltir, birşeyler ekler kar koyar satarsın. Bir de yetişen tarım ürünleri, çıkan madenlerin vardır. Buları satarsın. İnsanlar şeker fabrikaları, giyim üretim fabrikaları(bugün birşeye sahip olamayan gençler bilmez. Sümerbank mesela) kağıt fabrikaları, kim ne derse desin, öyle ya da böyle ülkemizde bolca tüketilen alkollü içki ve sigara üreten Tekel, elektrik üreten TEK, her bir giren-çıkan gemiden para alan limanlar, telefon-internet sağlayıcısı PTT (yine bugün birşey alamayan gençler bilmez "PTT nin T si" diye bir laf vardı. Sen bunları satarsan ne gelir elde edeceksin? Ülekene nasıl para kazandıracaksın?

Geldiği sülaledeki han, hamam, apartmanları sattırıp yiyen "enişte" gibi en sonunda elde avuçta birşey kalmaz. her şeyi veresiye yazdırmak zorunda kalırsın. Eee sonra? Adam "çok bir para değil abi sadece 5.000 euro bu motor" derken, sen bir bakmışsın, senin ülkende 100 bin lira imiş meğer.

Ğlkemi ve devletimi çok seviyorum. Devletimin elinde teknik ve insan gücü bakımından çok önemli kaynakların olduğunu biliyorum, görüyorum. Biraz daha akılcı hamleler yapılırsa, biraz daha iyi bir gidişat çizilirse gerçekten çok iyi yerlere gelinebilir. Ancak geçmişteki hatalarımız tekrarlanırsa malesef her geçen gün daha kötüye gideriz.

İktidar ya da bunun karşısındaki muhalifler olsun, herkes ülkesini seviyor. Yahu annemizin, babamızın, kardeşimizin bir yanlışını görüp, "bu şekilde davranman yanlış, bence diğer türlü davranmalısın" demek kötü değildir. Ancak bizim ülkemizde malesef bunu söylediğimizde hemen ülkesini sevmeyen kişi olunuyor. Bu da hatalı bence. Hakaret, art niyeti hariç tutarım.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    herkes gençlerin tepki göstermediğinden dem vuruyor kimse çuvaldızı kendine batırmıyor bu durumda olmamzın sebebi 50 60 üstü vatandaşlar
    misal ben 40 yaşındayım bir tane çocuğum var ben çalışmaktan borç ödemekten bu çocuğa vakit ayıramıyorum ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmamak için gece gündüz çalışıyorum evet ihtiyacı karşılanıyor ama bir ebeveyn olarak ben bu çocuğun yanında olamıyorum kenidisi daha iyi yetiştirebilmesi için yardım edemiyorum çocuğun okumak istediği 1 tek kitap benim 3 saat çalışmama denk geliyor yani çocuğu alıp doğa ya gidelim seyehat edelim tarihi yer gezelim i bırak temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyoruz bu çocukların ufkunun açılması için karbonhidrat değil protein vitamin ağırlık beslenmesi gerekiyor et balık tavuk peynir yoğurt süt yumurta gibi gıdalar ile beslenmesi gerekirken makarna pilav ve ekmekle besliyoruz nasıl zekaları gelişsin ki nasıl tepki versin nasıl ufku açılsın
    zamanında çalışarak aldığım hiçbirşeye çocuğum veya yeni nesil sahip olamayacak hatta sahip olmayı hayal bile edemeyecek
    düşünsenize çalıştığınız ile karnınızı doyurmak bile imkansız
    sonra gençler tepki vermiyor diyoruz
    bence 55 yaş üstü ve yaşamadığı memleketin yönetimi hakkında kimse söz sahibi olmamalı

benim siyasi görüşüm bundan sonra en genç adaylar olacaktır tecrübe kalifiye yönetici vs hikaye şu memleketin başında 30 yaşında bir başkan olsa 25 yaşında bir ekonomi bakanı olsa 25 yaşında bir eğitim bakanı olsa 25 yaşında bir tarım ve hayvancılık bakanı olsa 25 yaşında bir ulaştırma bakanı olsa 25 yaşında bir adalet bakanı olsa bu memleket çok daha başka olurdu gençler çok başka pencereden bakıyor dünyaya

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes gençlerin tepki göstermediğinden dem vuruyor kimse çuvaldızı kendine batırmıyor bu durumda olmamzın sebebi 50 60 üstü vatandaşlar
    misal ben 40 yaşındayım bir tane çocuğum var ben çalışmaktan borç ödemekten bu çocuğa vakit ayıramıyorum ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmamak için gece gündüz çalışıyorum evet ihtiyacı karşılanıyor ama bir ebeveyn olarak ben bu çocuğun yanında olamıyorum kenidisi daha iyi yetiştirebilmesi için yardım edemiyorum çocuğun okumak istediği 1 tek kitap benim 3 saat çalışmama denk geliyor yani çocuğu alıp doğa ya gidelim seyehat edelim tarihi yer gezelim i bırak temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyoruz bu çocukların ufkunun açılması için karbonhidrat değil protein vitamin ağırlık beslenmesi gerekiyor et balık tavuk peynir yoğurt süt yumurta gibi gıdalar ile beslenmesi gerekirken makarna pilav ve ekmekle besliyoruz nasıl zekaları gelişsin ki nasıl tepki versin nasıl ufku açılsın
    zamanında çalışarak aldığım hiçbirşeye çocuğum veya yeni nesil sahip olamayacak hatta sahip olmayı hayal bile edemeyecek
    düşünsenize çalıştığınız ile karnınızı doyurmak bile imkansız
    sonra gençler tepki vermiyor diyoruz
    bence 55 yaş üstü ve yaşamadığı memleketin yönetimi hakkında kimse söz sahibi olmamalı

benim siyasi görüşüm bundan sonra en genç adaylar olacaktır tecrübe kalifiye yönetici vs hikaye şu memleketin başında 30 yaşında bir başkan olsa 25 yaşında bir ekonomi bakanı olsa 25 yaşında bir eğitim bakanı olsa 25 yaşında bir tarım ve hayvancılık bakanı olsa 25 yaşında bir ulaştırma bakanı olsa 25 yaşında bir adalet bakanı olsa bu memleket çok daha başka olurdu gençler çok başka pencereden bakıyor dünyaya
    Sağ siyasi görüşün hakim oldugu, ataerkil plus , sen sus yaşın yetmez , biz okula katırlarla giderdik diyebilen toplumda 25 yaş yönetici seçilecek öyle mi ? Kadın siyasetçiler bile bu ülkede erkek gibi davranmak zorunda kalıyor.

Alım gücünün bu derece düştüğü canım ülkemde Hasan yerine Berke'nin o motosiklete binmesi kadar doğal birşey olamaz.

p/s : Bu entry'deki kişiler hayal ürünüdür.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)