Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

100km/H hızda arka lastik patladı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki sv650s-2008 / Honda Cbr 250R 2012
    Bugün akşam 10 gibi sigara almaya çıktım cafeden. Ara yoldan ana yola bağlandım ve gaza yüklendim. Hızım 100/110 arasıyken arkadan şiddetli bir sese irkildim. Başta motorun patladığını felan düşündüm garip bir sesti. Sese irkilmem ile de motorun sallamaya başlaması bir oldu. Motoru tuttum sağa çekene kadar resmen o Gidonla savaştık üstünden atmaya çalıştı da şükür sağa çektim. Fakat her iki omzumda çok şiddetli ağrıyor. Acile gideceğim. Lastik Rosso 3 2018. Daha öncesinden fitil atmıştım. Fitilin olduğu yerden yarıldı. Artık fitilden uzak dururum.
    dundanbiri, espresso, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ncanpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS 200 ABS
    Allah korumuş çok geçmiş olsun. Fitile falan takılmadım da yalnız o nasıl bir sigaraymış ki sizi ana yola bağladı. Yok muydu yakında bir yer.
    spacenet ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Çok geçmiş olsun. İyi ki size bir şey olmamış. Yani acile gideceğim dediğinize göre olmuş ama en azından kendiniz gidebilecek durumdasınız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cr1Enis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün akşam 10 gibi sigara almaya çıktım cafeden. Ara yoldan ana yola bağlandım ve gaza yüklendim. Hızım 100/110 arasıyken arkadan şiddetli bir sese irkildim. Başta motorun patladığını felan düşündüm garip bir sesti. Sese irkilmem ile de motorun sallamaya başlaması bir oldu. Motoru tuttum sağa çekene kadar resmen o Gidonla savaştık üstünden atmaya çalıştı da şükür sağa çektim. Fakat her iki omzumda çok şiddetli ağrıyor. Acile gideceğim. Lastik Rosso 3 2018. Daha öncesinden fitil atmıştım. Fitilin olduğu yerden yarıldı. Artık fitilden uzak dururum.

Çok geçmiş olsun.
    Pek sanmıyorum ama belki sigarayı bırakmaya vesile olur bu yaşadığınız.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Geçenlerde benim lastiğe de çivi saplandı. Lastikçiye götürdüm fitil atıp içeriden yama yaptılar. Sizinki de böyle bir işlem miydi? Lastik firmaları yamanın çok güvenli olduğunu fakat basit fitil atılmasının güvenilir olmadığını söylerler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Ön arka hangisi patladı.
    Geçmiş olsun.
    fitil işi riskli dediğiniz gibi. Küçük olan deliği büyüterek takıldığı için. Çıktığı anda götürüsü büyük oluyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön arka hangisi patladı.
    .............. Dalgınlığınıza geldi galiba sabah sabah gülümsettiniz.
    sey_47 bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .............. Dalgınlığınıza geldi galiba sabah sabah gülümsettiniz.
    Ah İsmet abi. Aklımda hiç öyle birşey yoktu.
    Muhtemelen ön patlamışta. merak etmiştim sadece emin olmak istedim.

edit: bizim büyük araç caravelle ile otobanda 130-140 ile giderken patlamıştı da, aynı bende, "ulan helikopter de ne kadar yakından geçiyor" diyip, kafamı cama yaklaştırarak gökyüzüne bakmaya çalıştığımda, ani direksiyon tepkisinden anlamıştım. Sonrası şükür kimseye çarpmadan durabildim. Sol ön tekerdi o zamanda, iç taraftan balon vermiş. oralardan patlamış. Şirket aracı olunca, milletin gözüne çarpmadı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçmiş olsun , geçende yeni konusu geçmişti sizmiydiniz çivi saplandı diye soran , kesinlikle fitile güvenmeyin yazmıştım , benimde 7-8 sene önce başıma geldi 130-140 km hızlarda giderken arka lastikte parmak büyüklüğünde yırtık oluştu , gece saat 3 civarı yol bomboştu debriyajı çekip frene dokunmadan yavaşladım , bunu yolculu yaşamanızı dilemem , çok zor bir an motoru devirmemek için ciddi konsantrasyon gerekiyor , kendimizi kurtardık derken birde gece 3 de lastikçi derdine düştük , lastikçiyi bulduk yırtılan yere yamada tutmadı , mecbur şamrel taktırdım Bursadan İstanbula kadar öyle gelebildim..

Motosikleti
    @ncanpolat fakültenin içerisinde kart geçen market olmadığı için anayoldan başka markete gitmem gerekiyordu. Sonrasında motoru sağa çekip yürüyerek devam ettim yoluma :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

@av.Rider içten yama yoktu bende. Sadece fitil tehlikeli oluyormuş zaten fitil olduğu gibi dışarı attı kendini. Sıfır lastik alacağım güvenmiyorum artık bu lastiğe

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

@espresso sağolun, omzum çıkmıştı gece acile gittim. Bildiğimiz kolum yerinden çıkmış sol kolum. Ortopedik müdahale ile yerine oturtturduklarını şöyledir ama halen acıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

@gogi bırakmayı çok istiyorum aynı zamanda sporcuyum kondisyonumu da çok bozuyor ama bırakamıyorum. İnşallah bırakacağım. Alkolü bıraktık sırada sigara kaldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

@nikkfurie kesinlikle şükrediyorum, kız arkadaşım da gelecekti soğuk içerde otur dedim. İyi ki içeri göndermişim yoksa sonuçlarını tahmin edemiyorum. Toplayamazdım.
    espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    @ncanpolat fakültenin içerisinde kart geçen market olmadığı için anayoldan başka markete gitmem gerekiyordu. Sonrasında motoru sağa çekip yürüyerek devam ettim yoluma :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:54 ----------

@av.Rider içten yama yoktu bende. Sadece fitil tehlikeli oluyormuş zaten fitil olduğu gibi dışarı attı kendini. Sıfır lastik alacağım güvenmiyorum artık bu lastiğe

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

@espresso sağolun, omzum çıkmıştı gece acile gittim. Bildiğimiz kolum yerinden çıkmış sol kolum. Ortopedik müdahale ile yerine oturtturduklarını şöyledir ama halen acıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

@gogi bırakmayı çok istiyorum aynı zamanda sporcuyum kondisyonumu da çok bozuyor ama bırakamıyorum. İnşallah bırakacağım. Alkolü bıraktık sırada sigara kaldı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

@nikkfurie kesinlikle şükrediyorum, kız arkadaşım da gelecekti soğuk içerde otur dedim. İyi ki içeri göndermişim yoksa sonuçlarını tahmin edemiyorum. Toplayamazdım.
    Tekrardan geçmiş olsun.

Siz de benim gibi sigarayı bırakamıyorsanız elektronik sigara deneyin. günde 2 paket sigara içip bırakamamıyordum, elektronik sigara aldım, değişik değişik aromalı likitler denedim ama hiç biri kesmedi, en sonunda likik yapımında kullanılan nbase denen nikotinli sıvıların yüksek nikotinlisinden aldım, aroma katmadan kullanıyorum, bu şekilde canım sigara istemiyor. elektronik sigarayı alınca hiç normal sigara içmeyeceğim diyerek başladım, canım istemedi de zaten, şimdi yılda bir falan bir sigara içersem bu ne yaa yanık kokuyor diyorum. Ama 6 yıldır elektronik sigarayı bırakamadım, ama en azından nikotin dışında zararlı madde almamış oldum, üstüm başım etraf kokmuyor ve ciğerlere katran gitmemiş oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Kalp ile ilgili bir sıkıntım olduğu için 20 yıldır içtiğim sigarayı bıraktım. Bir iki defa rakının yanında içmeyi denedim ama bünye artık istemiyor.
    Hayat kalitemde aman aman bir düzelme olmadı, üstelik klasik söylenen sigaraya verdiğin parayı biriktir tatil paran çıkar söylemi de yalan.
    Ama psikolojik olarak kendimi daha sağlıklı ve çocuğuma karşı sorumluluğumu yerine getirmişim gibi hissediyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    @espresso kullandım 1 sene elektronik sigara. Vaperosso target mini2 kullanıyordum. Fakat elektronik sigara ile birlikte sakız ve normal sigara da kullanıyordum. Sonradan bir faydasını görmediğim için bıraktım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    @espresso kullandım 1 sene elektronik sigara. Vaperosso target mini2 kullanıyordum. Fakat elektronik sigara ile birlikte sakız ve normal sigara da kullanıyordum. Sonradan bir faydasını görmediğim için bıraktım.
    işte elektronik sigara ile birlikte hiç başka nikotinli bir şey kullanmamak gerek. hele sigara asla deyip inat etmeniz gerekiyor. ben de ilk bir haftadan sonra alıştım ama ilk bir hafta sigarasız zor geçmişti.
    Şmdi de nikotin oranını düşürüp azaltmaya çalışıyorum, sıfır nikotine inince bırakıcam.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar 13 yaşımdan beri 28 sene boyunca neredeyse günde 2 paket sigara içtim. İçtiğim sigaralar da öyle az nikotinli, yumuşakça sigaralar değildi. En son içmekte olduğum sigara, Camel Deep Blue idi. Böyle içine çektin mi boğazını doldururdu. Gece uyanıp sigara yaktığımı bilirim, sanki uykuma bir sigara molası veriyordum.

Ben yıllarca irademle bırakmayı denedim, başaramadım. En sonunda Sağlık Bakanlığı Sigarayı bıraktırma polikliniğine başvurdum. 3 ay boyunca bir ilaç verdiler, o ilacı kullandım. O ilaç sayesinde polikliniğe gidişimin 21. gününden beri sigara içmiyorum. 1,5 sene oldu ağzıma sürmeyeli. Sizlerin de bırakma niyeti varsa öyle azaltmakla, elektronik sigarayla, nargileyle, puroyla olmuyor o işler, profesyonel bir yardım alın derim.

Sözün özü; ben bırakabilmişsem herkes bırakabilir.
    espresso, Cyan ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Senelerce içtim. İki üç paket içtim. Sonra bir gün aniden bırakıverdim. Çok şükür, sigarasız çok mutluyum.
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yahu dedim lastikteki deliğe sigaramı tıkıyor neyapıyor bunlar

Ne vakit lastik patlamasından sigaraya geldiniz anlamadım

@Cr1Enis, geçmiş olsun...

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu dedim lastikteki deliğe sigaramı tıkıyor neyapıyor bunlar

Ne vakit lastik patlamasından sigaraya geldiniz anlamadım

@Cr1Enis, geçmiş olsun...
    Sigara almak için yola çıkmış. Sigara değil de yarım ekmek kokoreç yemek için çıkmış olsa o kadar macera yaşadıktan sonra iki yarım yiyeydin derdik.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    geçmiş olsun birader,

bir aydır motorun arka lastiğinde alçıpan vidası duruyor, sırf fitil attırmamak için bekliyor öyle, motorda orta sehpa olmadığı için havaya kaldıramıyorum ve bu yüzden arka tekeri de sökemiyorum...

az önce 22 hava bastım ve bende markete gitmek için ana yola bağlandım ve birazda gazladım yolda, fakat ben kola almak için çıktım sigara için değil yani, biz kuruya karşıyız. kuru çekmeyin kardeşim, sağlığa zararlıdır, ille de çekecekseniz günde yarım paketi geçmemekte fayda var.

edit: millet unutuyor yada okumadılar sanırım, tekrar edeyim, fitik atarken lastik içerisindeki ip örgüler daha fazla yırtılıyor ve kopuyor, böylece lastiğin patlayan kısmı balon misali esnekleşiyor ve en iyi ihtimal ile haftada bir hava basmanızı gerektirecek kadar iner... en kötü ihtimal ile böyle gümler...

yani motosiklet lastiklerinin içinde arabaların lastiğindeki gibi çelik tel yoktur, iplikler vardır ve bu ipler lastiği tek parça halinde tutar... patlak lastiği kullanmanız gerekiyorsa da normalde basmanız gereken havadan daha az hava basılmalıdır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)